|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kandida
10.12.2009 11:35:45   
Mari86
IZVORNA PORUKA: Dudu25

IZVORNA PORUKA: sephora

mm sada sprema drzavni ispit za lekare pa sam procitala negde tamo da su supruznici prema porodicnom ili vec nekom tako zakonu duzni da brinu o medjusobnom zdravlju i ako jedan supruznik zna da je mozda bolestan i stupa u odnose sa svojim partnerom cime moze da ga zarazi ON JE KRIVICNO ODGOVORAN samo ne znam kolike i kakve su kazne ali znaci da to podleze zakonu i neka se ne zezaju!!!user posted image user posted image user posted image



user posted image


Dudu draga....mozes i zakonom da mu pretis..salim se naravno!!! Nemoj...pokusaj jos jednom malo grublje i onda varka...user posted image user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Kandida
10.12.2009 11:39:31   
Dudu25
Pokusacu jos jednom da pricam snjim user posted image

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 152
   [Obrisana poruka]
10.12.2009 11:51:03   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Dudu25)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Kandida
10.12.2009 11:52:26   
buhla
dr gagi... da li bi i trudnice mogle da koriste taj vaš domaći preparat? user posted image


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 154
   [Obrisana poruka]
10.12.2009 12:21:25   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 155
   RE: Kandida
10.12.2009 12:24:53   
buhla
IZVORNA PORUKA: gagi

IZVORNA PORUKA: buhla

dr gagi... da li bi i trudnice mogle da koriste taj vaš domaći preparat? user posted image




Da draga da samo znas kako je to zdravo..........


e pa daj i to ondak da probam, evo vec ne znam ni ja koji put sam stavljala i cansen i nistatin i nista, a imala sam ih u ogromnim kolicinama user posted image



_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 156
   [Obrisana poruka]
10.12.2009 12:25:38   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: Kandida
10.12.2009 12:44:36   
Dudu25
hvala puno gagi

izvini nisam stigla da ti pisem

ali hvala puno od tebe user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 158
   [Obrisana poruka]
10.12.2009 12:45:24   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Dudu25)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Kandida
10.12.2009 12:48:33   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: gagi

Nema na cemu draga............javi da vidim da li ti je uspjelo miksanjeuser posted image



javicu draga kad budem to pravila
jer sad mi je dok javila da mm nije dobar spermogram pa pokusacu ovih dana da budem pored njega za sve sto treba, a mast cu napraviti kad budem stigla

sinoc nam je rekao ovaj u laboratoriji da je ok nalaz, i mi srecni, a sad dok. javlja da nije nalaz dobar ....

voljela bi da nesto kazem ovome sto radi u lab. ali neznam sta bi mu rekla

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Kandida
6.1.2010 11:51:56   
Dudu25
Uzela sam bijelog luka i iseckala na dijelove stavila u teglu i onda napunila to sa bijelim vinom, i stavila da stoji u mracnoj sobi 7dana

sad ti 7 dana je proslo i trebalo bi ja sad to da uzimam, ali neznam jel ko korisitio od vas, i kako da uzimam to, neznam gdje sam to procitala na netu i nemogu da nadjem jel to bilo za candidu ili ureaplazmu


pa bi zamolila ko zna da mi pomogne user posted image  

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Kandida
6.1.2010 11:56:02   
Mari86
IZVORNA PORUKA: Dudu25

Uzela sam bijelog luka i iseckala na dijelove stavila u teglu i onda napunila to sa bijelim vinom, i stavila da stoji u mracnoj sobi 7dana

sad ti 7 dana je proslo i trebalo bi ja sad to da uzimam, ali neznam jel ko korisitio od vas, i kako da uzimam to, neznam gdje sam to procitala na netu i nemogu da nadjem jel to bilo za candidu ili ureaplazmu


pa bi zamolila ko zna da mi pomogne user posted image  


Draga ja sam ovo vidjala na netu vezano je bilo za kandidu i eserihiju...To znam da ti kazem.
Ali nisam nikada koristila...hvala Bogu nisam imala te napasti..user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Kandida
6.1.2010 11:57:31   
Dudu25
a gdje da je trazim draga, u neku drugu temu jel?

nekako se bojim to da pijem na svoju ruku jel neznam jel skodi

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Kandida
6.1.2010 12:00:02   
Mari86
IZVORNA PORUKA: Dudu25

a gdje da je trazim draga, u neku drugu temu jel?

nekako se bojim to da pijem na svoju ruku jel neznam jel skodi


Ja sam to citala po netu...ukucaj kandida,beli luk i vino probaj tako..user posted image
Pa mislim da belo vino i luk ne mogu draa da ti skode!!!user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Kandida
6.1.2010 12:01:33   
Iva979
A da vidis sa lekarom, pretpostavljam da se neke vaginalete stavljaju za kandidu user posted image

(odgovor članu Dudu25)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Kandida
6.1.2010 12:05:45   
Anoniman
evo još malo o ovoj dosadi koje sam se na svu sreću brzo otarasila (što ne znači da se neće vratiti......) user posted image

Opšti simptomi:
umor i nedostatak snage, depresija, glavobolje, bolovi u mišićima i zglobovima, gubitak pamćenja, izrazita osetljivost prema hemikalijama, ponavljane mokraćne infekcije, osećaj ošamućenosti.

Probavni simptomi:
gasovi, nadutost, učestali zatvor ili prolivi, probavne smetnje, grčevi u crevima.

Respiratorni simptomi: hronični sekret iz nosne šupljine koji se cedi po zadnjem delu ždrela, čest kašalj, grlobolja, prehlada, astma, alergije.

Kožni simptomi: ekcem, peckanje, osip, infekcije drugim vrstama gljivica.

Hormonalne smetnje: neredovna menstruacija, menstrualni grčevi, predmenstrualni sindrom, promene raspoloženja, poremećaj rada žlezda s unutrašnjim lučenjem, hipotireoza, hipoglikemija.

Ishrana kod gljivične infekcije podrazumeva na prvom mestu ishranu bez kvasnih gljivica. Ovakva ishrana je u isto vreme i dijagnostička i terapijska. Učinke treba pratiti najmanje nekoliko nedelja, a s ovim načinom ishrane može se nastaviti onoliko dugo koliko nekome odgovara. Neke se žene osećaju mnogo bolje birajući namirnice po ovim preporukama i odlučuju se nadalje zadržati ovaj način ishrane. Ipak, dobro je postupno vraćati namirnice u svakodnevnu ishranu kako bi se ustanovio njihov učinak. Ukoliko se simptomi koji upućuju na gljivice ponovno javljaju, tako ćete tačno znati koju hranu zaista treba da izbegavate.

Ishrana bez kvasnih gljivica podrazumeva:

izbegavati šećer, kao i izbegavati namirnice koje sadrže gljivice i plesni. Izbegavati šećer: Gljivice se hrane šećerom, razlažući ga do ugljendioksida i vode. Pri tome nastaju mnogobrojni simptomi, a najčešće se javljaju probavne smetnje kao što su stvaranje gasova i nadutost. Izbegavati šećer znači mnogo više od jednostavnog prestanka dodavanja šećera u jelo ili čaj, to znači proveravati prisutnost šećera u svim jelima kojima se hranimo. Na svakom proizvodu je potrebno ponaosob pratiti oznake proizvođača o svim sastojcima koji su korišćeni u proizvodnji. Potrebno je izbegavati: maltozu, kukuruzni sirup, zaslađivače, fruktozu, kukuruzni škrob, sodu, laktozu, mlečni šećer sadržan u mlečnim proizvodima.

Izbegavati namirnice koje sadrže gljivice i plesni:
Ovo pre svega znači izbegavati namirnice kao što su hleb, kolači, keks i drugi rafinirani ugljenohidrati, industrijski voćni sokovi, sos od paradajza (osim "domaćeg" pripremljenog od svežeg paradajza), zatim izbegavati hranu koja sadrži sirće, ukiseljeno povrće, dimljenu hranu, alkohol, fermentiranu hranu, sušeno meso i voće, gljive, pistaće i kikiriki. Umesto toga jedite zdravu hranu koja ne sadrži gljivice i plesni: celovite žitarice poput smeđeg pirinča, prosa, ječma, te sveže povrće. Veoma je korisno zeleno povrće pripremljeno na pari jer obiluje hlorofilom koji deluje pročišćavajuće. Dopuštene su i morske biljke, ražani hleb, kukuruzne kokice, tortilje, tofu, miso, obični jogurt, krto meso, sveža riba, meso prirodno hranjene živine i jaja prirodno hranjenih kokoši. Novija istraživanja pokazuju kako i prirodno čisto maslinovo ulje, uzimano u malim količinima suzbija neprirodno razmnožavanje gljivica. Beli luk, kako sirov, tako i kratko prokuvan pomaže u procesu uklanjanja kandide iz creva.

Suplementi: Pokatkad promena načina ishrane nije dovoljna u obrani od gljivica. U suzbijanju gljivične infekcije od koristi mogu biti i sledeći dodaci ishrani:
Lactobacillus acidophyllus: radi se o "prijateljskim" bakterijama koje u prirodnim uslovima naseljavaju kako creva, tako i vaginu. Ove bakterije stvaraju iz glikogena mlečnu kiselinu koja osigurava nizak pH sredine u kojoj se nalaze, te na taj način čine prvu obrambenu liniju u nastupanju različitih infekcija. Prirodni izvor laktobacilusa je obični jogurt (Acidofil, LGG, Biojogurt itd). Takođe su mnogobrojni suplementi koji sadrže ove bakterije: tablete, kapsule, prah i napitci.
Sredstva protiv gljivica: Osim lekova, od pomoći mogu biti ekstrakt limunovih semenki, beli luk, kaprilna kiselina i berberin, koje možete potražiti u nekoj od trgovina zdrave hrane. Ova sredstva se ne resorbuju krv, pa ih možete uzimati i za vreme trudnoće i dojenja.
Candida Yeast: homeopatski lek koji potpomaže da se uspostavi zdrava ravnoteža gljivica u organizmu.
Multivitamnski preparati: vitamin C; vitamini B kompleksa, cink, magnezijum, elementi u tragovima i esencijalne masne kiseline pospešuju odbrambenu sposobnost organizma i sprečavaju povratak gljivične infekcije.


Draga , koristiš li još uvek dnevne uloške? Ja sam ih skroz izbacila! Najobičnije pamučne gaće (boju sama biraj ...user posted image ) naravno, regulacija ishrane i što manje stresa . znam da zvuči kao Sizifov posao ali...
koristila sam i vaginalete Canesten i onaj Macmiror... nisu bile od neke pomoći dok nisam unosila više gore navedenih namirnica i ostalo...

CAJ protiv kandide koji proizvodi Institut "Josif Pancic",

(odgovor članu Dudu25)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: Kandida
6.1.2010 12:07:58   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: Iva979

A da vidis sa lekarom, pretpostavljam da se neke vaginalete stavljaju za kandidu user posted image





imam vaginalete draga, stavicu ih po preporuci dok, nego bi voljela nesto prirodno da koristim kad bi mogla

svinjsku mast, stavim uvece sad za sad

(odgovor članu Iva979)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Kandida
6.1.2010 12:10:09   
Anoniman



CAJ protiv kandide koji proizvodi Institut "Josif Pancic"
..a za taj čaj sam čula slučajno još dok sam se ja borila sa kandidom.. nisam ga probala jer sam je se u međuvremenu rešila. znam da se pije svaki dan Ti , naravno, pitaj doktora pre nego što ga uzmeš ...user posted image
—————

(odgovor članu Dudu25)
  Direktna veza do poruke: 168
   RE: Kandida
6.1.2010 12:12:41   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: kaliopi




CAJ protiv kandide koji proizvodi Institut "Josif Pancic"
..a za taj čaj sam čula slučajno još dok sam se ja borila sa kandidom.. nisam ga probala jer sam je se u međuvremenu rešila. znam da se pije svaki dan Ti , naravno, pitaj doktora pre nego što ga uzmeš ...user posted image
—————





Hvala draga za cijeli tekst , ona mi je dala tablete pa cu te da koristim isto i caj od brusnice i jogurt isto,

ali ovo sto sam pravila sa belim lukom prije 7dana neznam dal da koristim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Kandida
6.1.2010 12:15:54   
Anoniman
pa kontam da malo vidiš po internetu  šta se piše o tome.. iskreno mislim da ne može da ti naškodi ...?user posted image

... vino i beli luk. Za beli luk znam da je extra u borbi protiv virusa i bakterija (mislim da smo sve apsolvirale već to ...user posted image ) ali za ovu kombinaciju ne znam... jesi sigurna da se pijeuser posted image  



(odgovor članu Dudu25)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Kandida
6.1.2010 12:18:29   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: kaliopi

pa kontam da malo vidiš po internetu  šta se piše o tome.. iskreno mislim da ne može da ti naškodi ...?user posted image

... vino i beli luk. Za beli luk znam da je extra u borbi protiv virusa i bakterija (mislim da smo sve apsolvirale već to ...user posted image ) ali za ovu kombinaciju ne znam... jesi sigurna da se pijeuser posted image  








to je problem jer nisam sigurna, dal se pije ili sta sam citala vise neznam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Kandida
6.1.2010 12:24:43   
Anoniman
Imaš onu varijantu da pomešaš beli luk i maslinovo ulje, prelivaj ga preko svega i svačega samo ga unosi u organizam... iseckaj ga u jogurt pa pij... imaš beli luk u obliku kapi ili tableta...
meni je doktro preporučio i Probiotic tabletice........ one su mi baš baš pomogle i nakon cr kada mi je trebalo nešto da regulišem crevnu floru ...
a za vino beli luk nemam pojma ... nadam se da sam ti bar malo pomogla...user posted image

(odgovor članu Dudu25)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: Kandida
6.1.2010 12:29:16   
Dudu25
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Imaš onu varijantu da pomešaš beli luk i maslinovo ulje, prelivaj ga preko svega i svačega samo ga unosi u organizam... iseckaj ga u jogurt pa pij... imaš beli luk u obliku kapi ili tableta...
meni je doktro preporučio i Probiotic tabletice........ one su mi baš baš pomogle i nakon cr kada mi je trebalo nešto da regulišem crevnu floru ...
a za vino beli luk nemam pojma ... nadam se da sam ti bar malo pomogla...user posted image






jesi draga naravno da si mi pomogla, maslinovo ulje sam narucila ali jos mi nije stigao, cekam ga...

a luka sam pokusavala da jedem, ali me zeludac boli posle toga...

pa ga koristim u hrani svaki dan, neznam jel to pomaze, ali skoro svudje ga stavim na hranu, mm poludi od toga user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Kandida
6.1.2010 16:53:08   
Anoniman
.. pa to je oki, uvedeš ga u ishranu a momak ako ne može da te pobedi neka ti se pridruži user posted image

(odgovor članu Dudu25)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: Kandida
7.1.2010 20:06:30   
dunja RR
meni je dr rekao da kandida živi u simbiozi sa ostalim bakterijama-hlamidijom, ureaplazmom ili mikroplazmom....verovatno i sa još nekim, manje opasnim bakterijama
....problem je što antibiotici koji ubijaju ove bakterije odgovaraju kandidi i potpomažu njeno širenje, zato se pre i posle terapije antibioticima( a ponekad i tokom terapije, zavisi od količine bakterija u nalazu) prepisuju vaginalete koje ubijaju kandidu...

< Poruku je uredio dunja -- 7.1.2010 20:12:07 >

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

jel vam se svidja ime Tena za devojcicu?
pisuljica



da (26%)

ne (74%)


Ukupan broj glasova: 122

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here