|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Veš mašina
13.3.2012 10:13:23   
cockic
e super rucno nema sanse perem ih na svakih nedelju dana jer se neoperu dobro.
masina je svakako bolja varijanta.

hvala gagi user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 151
   [Obrisana poruka]
13.3.2012 10:15:47   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Veš mašina
13.3.2012 10:17:04   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Ne moze to da bude isto,za kadu mi je izricito zabranjena upotreba bilo kakvih agresivnih sredstava a posto je sirce kiselina onda je ono najagresivnijeuser posted image ...ja cak i ostavim sirce u njoj deset_ak minuta i divno je ocisti i tako vec pet godina ...i jos nesto kad sipas sirce na rdju ona pojede rdju sa metala user posted image ..nema veze ,nisam bas sigurna ni u svoje a ni u tvoje misljenje pa da ne nastavljamouser posted image ...inace sam uopste alergicna na bilo koji omeksivac pa ih i ne koristim ovo sa sircetom mi se ucinilo kao sjajna idejauser posted image


Čini mi se da ne govorimo istim jeziko. Sirće nagriza metal - šta misliš kako nagriza rđu??? Plastiku ne nagriza, zato se i pakuje u plastične flaše. Kad bi nagrizlo tvoju kadu za 10 minuta zamisli kako bi se dezintegrisala flaša u kojoj stoju mesecima user posted image . Uzmi šraf, stavi ga u sirće i ostavi, pa nam javi šta je bilo.

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Veš mašina
13.3.2012 10:23:13   
Zell
Razmisljam o ovom sirćetu i i dalje ne znam šta da mislim.... :
Uklanjanje rđe sa starog alata

Siguran sam da negdje u kraju radionice ili u garazi imate neka davno zaboravljena klijesta ili neku drugu zardjalu alatku od koje ste digli ruke jer je prasnjava, zardjala, ne funkcionise....... smece, ..... a vjerujte mi jos u njoj ima zivota. Potopite alatku potpuno u mjesavinu vode i bijelog sirceta u omjeru 7:1 (sedam dijelova vode : jedan dio bijelog sirceta) u posudu koju vise necete koristiti ili koja ce vam sluziti samo za to. Nisam probao sa vinskim sircetom ali zbog hemijskih kvaliteta ne sumnjam da bi treblo biti ikakve razlike. Ostavite alatku potopljenu u otopini vode i sirceta minimalno nedelju dana a zavisno koliko je agresivna rdja mozda bude potrebno i 15 dana ili vise. Nakon nedelju dana prospite otopinu i napravite novu da bi sircetna kiselina koja je izgubila kiselost ponovo krenula u djelovanje. Nakon prvih nekoliko sati primijetit ce te baloncice koji se formiraju na povrsini zeljeza, a mozda vec sutradan primjetit ce te smedju pjenu koja ce se formirati na povrsini otopine. To znaci da otopina vode i sirceta obavlja posao za koji je namijenjena. Kad je ciscenje rdje gotovo, operite alatku pod mlazom ciste tekuce vode, razradite sve zglobove na alatki, osusite je i odmah naspricajte WD - 40 ili nekim lakim uljem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Veš mašina
13.3.2012 10:26:58   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: cockic

e mene zanima kad vec pricate o pranju patika u masini,da li smem
da stavim svoje papuce dr.luigi posto nisu ni jeftine ne bi bas da se raspadnu.
inace pise da se peru u masini na 40 ali za cedjenje nepise kako ih cedim.

a moja masina nema ono precrtanu cetrifugu barem ja jos nisam usavrsila
sve dugmice jer je nova tek ce sad godinu u aprilu a obucu u njoj jos nisam prala.

inace u pitanju je gorenje.

Ja ih imam i isto ih stavim u jastucnicu na 30 sa sve centrifugom i posle na radijator na susenje..

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Veš mašina
13.3.2012 10:29:49   
Anoniman
Patike perem u masini na 40 stepeni , susim u susilici , prala sam cak i Akijeve zimske cizme i susila user posted image
jedino sto mi se unistilo su Petrine patofne
i ne stavljam ih u jastucnice , uglavnom ih ostavim da lupaju user posted image

< Poruku je uredio ribizla -- 13.3.2012 10:30:27 >

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: Veš mašina
13.3.2012 10:34:18   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Zell

Razmisljam o ovom sirćetu i i dalje ne znam šta da mislim.... :
Uklanjanje rđe sa starog alata

Siguran sam da negdje u kraju radionice ili u garazi imate neka davno zaboravljena klijesta ili neku drugu zardjalu alatku od koje ste digli ruke jer je prasnjava, zardjala, ne funkcionise....... smece, ..... a vjerujte mi jos u njoj ima zivota. Potopite alatku potpuno u mjesavinu vode i bijelog sirceta u omjeru 7:1 (sedam dijelova vode : jedan dio bijelog sirceta) u posudu koju vise necete koristiti ili koja ce vam sluziti samo za to. Nisam probao sa vinskim sircetom ali zbog hemijskih kvaliteta ne sumnjam da bi treblo biti ikakve razlike. Ostavite alatku potopljenu u otopini vode i sirceta minimalno nedelju dana a zavisno koliko je agresivna rdja mozda bude potrebno i 15 dana ili vise. Nakon nedelju dana prospite otopinu i napravite novu da bi sircetna kiselina koja je izgubila kiselost ponovo krenula u djelovanje. Nakon prvih nekoliko sati primijetit ce te baloncice koji se formiraju na povrsini zeljeza, a mozda vec sutradan primjetit ce te smedju pjenu koja ce se formirati na povrsini otopine. To znaci da otopina vode i sirceta obavlja posao za koji je namijenjena. Kad je ciscenje rdje gotovo, operite alatku pod mlazom ciste tekuce vode, razradite sve zglobove na alatki, osusite je i odmah naspricajte WD - 40 ili nekim lakim uljem.


Ovo stvarno nije moja tema ali i ja sam posla od toga da sirce skida rdju sa metala ,sigurna sam u to,takodje skida i kamenac i to vrlo uspesno a kakva nam je voda opet sam sigurna da to sirce u masini moze da pomogne i sto se tog kamenca tice pa ce i masina duze trajati..

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Veš mašina
14.3.2012 22:22:39   
Ognjena
Evo da odgovorim BlackBetty: sirce stavljam otprilike 3-4 cepa u pregradu gde inace dolazi omeksivac, znaci umesto njega.
Sirce inace stvarno odlicno skida kamenac, sigurna sam da ce i ves masini prijati, bar je sa mojm takouser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Veš mašina
7.4.2012 16:51:39   
cockic
evo masina mi se nesto skroz spetljala,tacno godinu dana kako je
kupljena sva sreca da ima garanciju koliko ja znam 5 godina.
gorenje je u pitanju,nego je bas nezgodno jer imamo malu bebanu
pa se cesto ves pere user posted image

kakolicu sad pa obicno se to desava kad je vikend user posted image sutra servis
neradi a danas je radio do 12h user posted image

(odgovor članu Ognjena)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Veš mašina
9.4.2012 9:12:57   
cockic
problem sa masinom je bio u odvodnom crevu tj u zidu jer nam tako otice
prljava voda tu se nesto zapusilo.a masina posto je elektronska pokazuje
gresku.

tako da nije do masine,nego do kamenca koji se zapusio u tom odvodnom
crevu.

nego da vas pitam sta koristite za kamenac sodu bikarbonu ili calgon? user posted image

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Veš mašina
9.4.2012 9:22:19   
Anoniman
Do sad Calgon, ali sam se nameračila da probam sodu bikarbonu. Sirće se ne bih usudila da sipam ali sodu ću da isprobam.

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: Veš mašina
9.4.2012 10:47:57   
Ana RR
Calgon je bacanje para kad je to isto što i soda. Inače, za generalno čišćenje mašine vam treba alkoholno sirće i soda (ne soda bikarbona već soda za pranje). Negde u prethodnim postovima sam pisala postupak čišćenja.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Veš mašina
9.4.2012 15:06:53   
Nensi*
Nama pre 10 dana crkla ves masina pa smo kupili ovu,ja sam prezadovoljna

user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Veš mašina
9.4.2012 15:40:32   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Calgon je bacanje para kad je to isto što i soda. Inače, za generalno čišćenje mašine vam treba alkoholno sirće i soda (ne soda bikarbona već soda za pranje). Negde u prethodnim postovima sam pisala postupak čišćenja.


Anči, gde kupuješ sodu za pranje?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Veš mašina
10.4.2012 7:02:21   
Lu
Ja nisam ni sa čim čistila mašinu nikad i ne znam da li bi trebalauser posted image
Moja mama isto nije pa joj je mašina živjela 20 godina.
Clgon nikad ne bi kupila, to je porez na budalaštinu user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Veš mašina
3.6.2012 19:19:32   
blesavko
Ma za ciscenje masina ok, ali da li neka od vas ima resenje protiv skakanja masine user posted image .
Mene moja uzasava skace i seta kao luda...

_____________________________

Sve bitke u zivotu sluze da nas necemu nauce, cak i one koje gubimo!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Veš mašina
3.6.2012 19:29:02   
Anoniman
Mašina skače ako:

1) nema dovoljno veša
2) veš nije dobro raspoređen što se najčešće dešava kad je jedna velika stvar unutra
3) nije dobro iznivelisana

Za prvo je lek ne uključivati polupraznu mašinu a za treće libela i ključ za štelovanje nogica jer mašina mora da bude dobro iznivelisana.

Osim ako je stara mašina (sve novije mašine imaju direct drive sistem) a stare su imale amortizer, kontrateg i kaiš pa nešto od toga (uglavnom kaiš) kad propadne onda počne da skače.

(odgovor članu blesavko)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: Veš mašina
3.6.2012 19:36:09   
blesavko
Hvala pokusacu da iznivelisem, da u pitanju je stara masina gorenje ali jako dobro ocuvana pa mi se ne odvaja od nje i pored njenog setanja...user posted image

_____________________________

Sve bitke u zivotu sluze da nas necemu nauce, cak i one koje gubimo!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Veš mašina
3.6.2012 20:22:20   
Anoniman
Nema na čemu, mm je električar pa ga rabim za ovakve infoe.

(odgovor članu blesavko)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: Veš mašina
3.6.2012 21:09:56   
moja ciklama
Pomagajte.
Masina je Indesid, veš crni, deterdžent Perwol, temp 40c, ALI mi po svom vešu budu neki beli končići..uvek, kad nema rolera za saklupljanje istih, na znam šta bih radila! Baš mnogo tih belih končića po svom crnom vešu..kako da se rešim istih?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Veš mašina
3.6.2012 21:26:48   
cockic
jedino sto bi moglo biti po mom misljenju je da ti u nekom dzepu nije ostao neki papiric
ili maramica.nemam drugu ideju sta bi moglo biti user posted image

e a za ciscenje masine sam videla da ima da se uzme u liliju isti onaj proizvodjac sto
proizvodi lovac na boje onaj dr. user posted image

pa cu to najverovatnije probati cena mu je oko 400 din kao za lovca.

e ja koristim lovca i super je stvar bas moram sad stalno da ga imam
jer mi deluje da stvarno izvlaci i sivilo iz belog vesauser posted image

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Veš mašina
8.6.2012 15:20:09   
cockic
e mene zanima da li je neko oprao svoju masinu sa tecnoscu dr.beckmenna jer sam je  uzela a plasim se da probam da je operem sa njim user posted image mozda mi je bolje da uzmem jednu kutiju calgona pa malo vecu kolicinu u praznu masinu da stavim mislim bez vesa.jer imam problem kamenca u odvodnom crevu koje je u zidu zapusi se
od kamenca i onda ne moze da ode voda kad je ispusti.nego masina mi tad zavija ko avion da treba da poleti iz kupatila.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Veš mašina
8.6.2012 16:46:23   
Ana RR
Nemoj bezveze bacati pare na calgon, kupi nekoliko kesica sode bikarbone, to ti je isto. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Veš mašina
8.6.2012 17:19:31   
nata11
Ja imam masinu koja poludi na svakih nedelju dana tako da sam probala svasta. Calgont je po meni obicna glupost. Dr. beckm. nisam koristila za pranje masine ali mislim da je OK jer imam maramice za upijanje fleka i tecnost za razlicite fleke i super je. Pogotovo maramica ubacim u bubanj i onda perem i farmerice i roze i plave majce. Mislim da dele na Face-u besplatne uzorke porucite pa probajte.
A za ciscenje mislim da je soda OK kao sto rece Ana samo je ukljucis praznu i to je to,

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Veš mašina
8.6.2012 17:50:39   
cockic
sta mislite koliko da stavim sode bikarbone jer uzimam je na meru da li jedno 200 gr u jedno pranje da je bolje ocistim.nisam pametna.a ovu tecnos jedino da probam u zid da ubacim pa da se te cevi bolje prociste.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Bioskop
guppy RR

Volite li bioskop?

Da (87%)

Ne (13%)


Ukupan broj glasova: 23

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here