|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Amniocenteza
29.3.2014 10:44:45   
Vanda
Usmeno mi rekose da je sve dobro. Jos nisam preuzela rezultate, a koliko sam se zbunila i ne pitah za pol user posted image . Ma nije ni bitno sta je, samo da je dobro user posted image .

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1676
   RE: Amniocenteza
29.3.2014 10:48:40   
Vanda
Moram da pohvalim doktora i sestre ( koji su mi radili plodovu vodu) na decijoj klinici u Novom Sadu. Toliko su ljubazni i prijatni da ja to nisam dozivjela u zdravstvu u Srbiji. user posted image

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1677
   RE: Amniocenteza
29.3.2014 10:55:30   
degu
Vanda bravo za rezultate user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1678
   RE: Amniocenteza
29.3.2014 13:03:34   
Vanda
Hvala. Nadam se da mi je ona teta sto se javila na telefon dobro procitala user posted image .

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1679
   RE: Amniocenteza
29.3.2014 21:11:55   
New Mom
Cestitke!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1680
   RE: Amniocenteza
1.4.2014 11:01:36   
Vanda
Nije pogresila teta. user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1681
   RE: Amniocenteza
1.4.2014 11:28:51   
nale
Evo i ja de se pridruzim :) kako forumu tako i cestitkama na dobrim rezulatatima amnio user posted image
Ja sam u 14 nedelji trundoce, odradlia dabl, rez dobri, medjutim zbog godina, imam 38, zakazana mi je i amnio na Institutu za majku i dete.
Malo mi je frka od igle, da li je neko od vas bio na institutu i kako ste zadovoljni?

Pozz user posted image

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1682
   RE: Amniocenteza
3.4.2014 11:25:28   
Vanda
Sada nadjoh podatak da se rascep usne i nepceta uopce ne moze videti u plodovoj vodi, a ja u porodici imam takav slucaj. Niko od doktora mi to nije pomenuo user posted image

(odgovor članu nale)
Direktna veza do poruke: 1683
   RE: Amniocenteza
3.4.2014 11:29:49   
degu
Vanda, to može videti na UZ, nemoj se sekirati user posted image


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1684
   RE: Amniocenteza
3.4.2014 11:33:09   
Vanda
Kada mi srce nije stalo. U naredne dve nedelje idem na drugi ekspertni. Opet strepnja user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1685
   RE: Amniocenteza
3.4.2014 11:35:28   
degu
to se vidi čak i na običnom UZ, a na ekspertnom će detaljno pregledati sve organe pa i nepce, mada da nešto nije ok do sad bi se videlo i dr bi posumnjao.

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1686
   RE: Amniocenteza
3.4.2014 11:38:03   
Vanda
Hvala Degu, hvala puno user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1687
   RE: Amniocenteza
3.4.2014 21:05:55   
New Mom
Vanda, bez brige. To bi ti dr rekao jos na prvom EUZ. I sto degu rece, na svakom UZ se gleda.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1688
   RE: Amniocenteza
21.4.2014 10:54:24   
lepao
Meni su radili amnio u 15 nakon sto su ustanovljene anomalije i u medjuvremenu
prestanak srcane akcije. Rezultat amnio i posteljice uredan...dr kaze anomalije nisu genetskog tipa.
Jeli iko imao slicno iskustvo??

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1689
   RE: Amniocenteza
30.4.2014 19:14:22   
Jeki RP
Cao svima,
imam 40 god. i u 10-toj sam nedelji trudnoce ( prva trudnoca). U 13.nedelji mi je zakazam ultrazvuk kod lekara koji treba da odradi neka merenja i da istog dana dam krv na analizu. Zivim u Grckoj i lekar mi je rekao da ce se analize raditi po novoj metodi koja koja se radi poslednjih nekoliko meseci, da je jako precizna i radi se u Americi. Rekao mi je da ako ti rezulatati budu u redu onda nema potrebe za aminocentezom t.j. uzimanje polodove vode jer i to nosi neki rizik sa sobom. Dali neko zna nesto vise o tim novim metodama?
Hvala vam unapred.

(odgovor članu lepao)
Direktna veza do poruke: 1690
   RE: Amniocenteza
30.4.2014 19:49:48   
Verolina
Mislim da se taj test zove NIfti ili tako nekako. Radi se analiza iz krvi i neinvazivan je. Problem je samo sto mislim da postoji veom aogranicen broj mesta gde se radi. Javice ti se vec neko.


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Jeki RP)
Direktna veza do poruke: 1691
   RE: Amniocenteza
30.4.2014 19:53:47   
New Mom
Da, verovatno NIFTY. Devojke su skoro otvorile temu o tome KLIK a mislim da je i Cecana to radila.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 1692
   RE: Amniocenteza
30.4.2014 22:45:41   
Jeki RP
Rekli su mi da se salje za Ameriku koliko sam razumela. U Grckoj ga jos ne rade koliko znam. Dali znate jeli stvarno toliko precizan da ne mora da se radi aminocenteza posle njega?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1693
   RE: Amniocenteza
30.4.2014 22:53:03   
Jeki RP
Hvala ti New mom, procitala sam postove onih koje su to radile ili ce raditi. Koliko vidim iz njihovih prica ipak je ta metoda sigurnija i bezbolnija i za mamu i za bebu. A skupa jeste, ali...... :)

(odgovor članu Jeki RP)
Direktna veza do poruke: 1694
   RE: Amniocenteza
20.5.2014 11:52:27   
Felina
Nale, ja sam u prosloj trudnoci radila amnio upravo u dečijoj bolnici u Novom Sadu, kod doktora K (ne znam da li smem da napisem njegovo ime) ali je on jedini doktror tamo koji to radi tako da ces i ti isto raditi kod njega. Igrom slucaja poznajem doktora i kada sam ostala trudna sa njim sam se odma dogovorila da cemo raditi amnio bez obzira na rezultat duble testa i ekspertne ultrazvukove. Mama mi je ceo radni vek radila u decijoj bolnici i zbog svega cega se tamo nagledala savetovala me je da to uradim. Inace sam imala 27 godina i po tome nisam spadala u rizicnu grupu... Dokrot i sestra koja radi sa njim su divni i pravi profesionalci, nista bezbolnije u zivotu nisam radila, cak me vadjenje krvi vise boli nego sto je amnio. Kad sam dosla dobila sam pola bensedina da popijem da se umirim, potom doktor radi detaljno ultrazvuk da locira gde igla moze bezbedno da prodje, ta igla je toliko tanka da bukvalno nisam osetila ubod, mada je verovatno u pitanju i strucnost doktora, i sve je bilo gotovo imam utisak za 10 sekundi! Posle toga sam dva dana mirovala i to je to user posted image
Inace kod nas postoje razne spekulacije vezane za ovu "intervenciju" kako je rizicna i sl. Koliko je meni dokrot objasnio, a ja imam poverenja u njega, rizik od pobacaja je 1:100. U tom jednom od sto slucajeva se u 99 % posle ispostavi da kad stignu rezultati sa bebom nesto nije bilo u redu... U vecini razvijenih zemalja ovo spada u redovne kontrole u toku trudnoce, jer se dubl test smatra zastarelim i to je u stvari jedna statisticka procena koja tebi daje podatak kojiko zena koje su bile istih godina kao ti i imale identicne rezultate kao ti (ultrazvucne mere bebe i vrednosti hormona) su kasnije rodile bebe koje su imale neku hromozomsku bolest.

Za razliku od amniocenteze koja je stvarno bezbolna, ja sam u prethodnoj trudnoci koja se nazalost morala zavrsiti u 15 nedelji user posted image , u 12 nedelji radila biopsiju horionskih cupica jer je bebi na ultrazvuku vidjena cista na vratu, ova procedura je mnogo neprijatnija, radi se sa dosta debljom iglom koja na kraju ima kao neka mala klesta kojom cupa deo posteljice. Prvo se dobije anestezija u stomak koja nije ni malo prijatna pa se uvlaci kao neka cev u stomak, kroz koju se posle uvlaci ta igla sa klestima. Ne mogu da kazem da je jako bolno ali je jako neprijatno. Nazalost rezultati su mi bili dobri ali je cista nastavila da raste u da se multiplicira i morala sam na kiretazu...

Sada sam 6 nedelja trudnoce i nadam se da ce ovaj put sve biti ok user posted image

(odgovor članu nale)
Direktna veza do poruke: 1695
   RE: Amniocenteza
20.5.2014 11:53:28   
Felina

IZVORNA PORUKA: Vanda

Moram da pohvalim doktora i sestre ( koji su mi radili plodovu vodu) na decijoj klinici u Novom Sadu. Toliko su ljubazni i prijatni da ja to nisam dozivjela u zdravstvu u Srbiji. user posted image



apsolutno se slazem sa tobom user posted image

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 1696
   RE: Amniocenteza
21.5.2014 6:32:35   
Misha i Ljisha
Takodje se slazem. Dr se sali stalno. Malo da razbije i trudnicama tremu a i sebi jer ipak radi veoma odgovoran posao. Sestrice su divne. Nisam ni znala da poznajem licno glavnu sestru tamouser posted image pa smo se jos i izdivanili.

(odgovor članu Felina)
Direktna veza do poruke: 1697
   RE: Amniocenteza
23.7.2014 19:06:59   
lelaigor
Meni rekoše da to radim u Betaniji a vi spominjete Dečiju Bolnicu...jesam li ja pogrešno razumela i pročitala sa nalaza? user posted image

Koliko ste mirovale posle toga? Da li mogu posle 3-4 dana da odem na letovanje (kampovanje od 5 dana, sa plivanjem)?

_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1698
   RE: Amniocenteza
23.7.2014 19:46:55   
wivern
Lelo ja sam ac radila privatno , radio mi je dr koji inace to radi u jednoj od nasih bolnica i mirovala sam samo taj dan jer je moguce posle toga osecati blage kontrakcije. Posle su mi rekli da se ponasam normalnoi da mogu normlno da se krecem.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 1699
   RE: Amniocenteza
23.7.2014 19:57:50   
zeksi
Koliko znam amnio se radi i u Decijoj i na Betaniji. Mirovanje je preporuceno bar sedam dana, ja ipak nebi isla na to kampovanje.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here