|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Higijena dečakove piše...
2.3.2009 12:58:44   
MERYEN
Ja mu i dalje prevlacim koristim mu gentamicin mast,kad se povuce kozica pojavi se belo oko cele pise ispod kozice,kao opnica,ja mu je namazem do sledeceg povlacenja nema nista,pa onda prodje par dana ponovo se pojavi mi ponovo mazemo.Iza sad je sve okuser posted image .

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Higijena dečakove piše...
2.3.2009 13:41:27   
Anoniman
Zašto mu mažeš pišu Gentamicinom? user posted image  To je mast za oči ako dobro znam.

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Higijena dečakove piše...
2.3.2009 19:11:41   
MERYEN
Tako mi rekao jedan stari lekar pedijatar,inace prijatelj moga svekra.

Gentamicin je antibiotik sirokog spektra,baktericidnog dejstva.
Terapijske indikacije:
-primarne i sekundarne infekcije
-inficirane opekotine i rane


< Poruku je uredio MERYEN -- 2.3.2009 19:14:19 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Higijena dečakove piše...
2.3.2009 19:16:52   
Lu
IZVORNA PORUKA: MERYEN

Ja mu i dalje prevlacim koristim mu gentamicin mast,kad se povuce kozica pojavi se belo oko cele pise ispod kozice,kao opnica,ja mu je namazem do sledeceg povlacenja nema nista,pa onda prodje par dana ponovo se pojavi mi ponovo mazemo.Iza sad je sve okuser posted image .

Meni nije jasno nešto meryen,ako mu nije kožica nimalo zaljepljena gdje se skupi ovo bijelo,kod mog malog je bilo ispod kožice koja se zaljepila za pišu onako kao zrna riže,ako je samo ispod kožice koja se prevlači trebalo bi da ode pod vodom?

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Higijena dečakove piše...
2.3.2009 19:19:19   
MERYEN
Da ispod kozice okolo kao opnica izgleda ne znam dali me razumes i ne moze samo vodom ova mast je extra za to.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Higijena dečakove piše...
2.3.2009 19:27:59   
Lu
Kad kažeš opnica imam sliku kao da se kožica malo uhvatila za pišu a ispod toga bijelo,možda griješimuser posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Higijena dečakove piše...
2.3.2009 19:31:01   
MERYEN
Bas tako,i to bude belo i ne moze da se opere vodom pa da ne dodje do infekcije mi mazemo mast.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Higijena dečakove piše...
2.3.2009 19:36:25   
Lu
Da to se mora čistiti i pokušaj navlačiti malo jače da se nezaljepi skoz kožica ako stavljaš kremu trebalo bi ići lakše,u svakom slučaju samo prevlačiuser posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Higijena dečakove piše...
2.3.2009 22:04:47   
mihi
E MERYEN, i ja sam to radila ukapavala Gentoculin kapi, da bi uništili Pseudomonas koji se tu zavuko, ali sada se naselio S. aureus koji je rezistentan na Gentamicin, zato pedijatri preporučuju da se kožica ne prevlači jer se na taj način otvaraju vrata infekcije. U svakom slučaju sad ćemo da promenimo mast. A i korišćenjem antibiotika narušava se bakterijska flora koja tu regularno postoji...user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Higijena dečakove piše...
3.3.2009 7:59:48   
Anoniman
Meni ni jedan LEKAR nije savetovao da ne prevlačim kožicu, takve stvari (da ne kažem gluposti) sam čula samo od SESTARA. Jer kako da ne prevlačim kožicu kada će onda da se zalepi???

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Higijena dečakove piše...
3.3.2009 8:36:24   
Buba76
Kozicu treba prevlaciti OBAVEZNO.Meni je deciji hirurg cak rekao da bi trebalo da bude prevucena sa 3 meseca,mi smo uspeli sa 6.
Sto pre to uradite lakse ce biti odrzavanje higijene,ne trebaju nikakve kapi i masti!?Pa to su ipak antibiotici nemojte to olako shvatati.
Tasha je u pravu,iako misli da ne treba kritikovati sestre.To su ti stvarno sestre rekle?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Higijena dečakove piše...
3.3.2009 8:41:06   
mihi
Meni je naš najpoznatiji urolog prof. Sava Perović rekao da se kožica ne prevlači jer ona štiti uretru beba od ifekcije ali zato što je Miloš već doneo iz porodilišta bakterije morali smo da prevlačimo i lečimo. Takođe mi je rekao da iako prevlačimo kožicu može da se pojavi pseudo fimoza i a sa godinu dana moramo da radimo istu intervenciju kao kod većine beba. Baš ću javiti šta j bulo a eto mi mu redovno prevlačimo i peremo pišu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Higijena dečakove piše...
3.3.2009 8:44:23   
Anoniman
Joj bre mihi puna si stručnih izraza... user posted image  Šta je pseudo fimoza?

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Higijena dečakove piše...
3.3.2009 8:47:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Buba76

Tasha je u pravu,iako misli da ne treba kritikovati sestre.To su ti stvarno sestre rekle?


Napisala sam na početku teme. Kada smo došli iz porodilišta, prevlačila sam mu kožicu (ono nakon što je patronažna dolazila, pa prestala da dolazi...), onda se pojavila u neku kontrolu državna patronažna (ja sam platila privatnu) i ona me napljuvala kako ja to, zašto prevlačim kožicu, pa imaće urinarne infekcije u pubertetu ako mu sada budem prevlačila kožicu. user posted image  E i onda se zalepilo, pa smo nedavno čupkali... pisala sam o tome u ovoj temi.

(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 89
   RE: Higijena dečakove piše...
3.3.2009 8:51:12   
mihi
Fimoza je kad potpuno sraste kožica za glavić penisa i maltene ni mokraća ne može da otiče to se sreće kod starije dece ako se ne leči a Pseudofimoza je delimično srasla kožica mokraća normalno otiče i sreće se kod beba . Onda sa godinu dana urade ono što su činimi se radili tvom Luki a i mom starijem sinu. Baš ću javiti šta je bilo sa Milošem jer meni to za sada izgleda super ali on mi tvrdi da će to opet morati da se uradi videćemo za jedno 6 meseci.



<dopisala Tasha: malo sam istakla neke delove tvog posta.>

< Poruku je uredio Tasha RR -- 3.3.2009 8:57:30 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Higijena dečakove piše...
3.3.2009 8:56:30   
Anoniman
E baš me zanima.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Higijena dečakove piše...
3.3.2009 8:58:29   
mihi
Javljam sigurno eto starijem nisam prevlačila i išao je kod hirurga. Milošu prevlačimo i peremo. Videćemo....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Higijena dečakove piše...
3.3.2009 8:58:31   
Lu
A jel vi imate osjećaj da je ta pojava danas mnogo raširenija kod muških beba nego prijeuser posted image
Mislim neznam ni ja kako je bilo prije 30-ak godina ali mi je mama pričala da to nije bila česta pojava,da je to njoj čudno kako većina muških beba danas ima taj problem i zaista i oko mene mlade mame muku muče s tim,kao što sam i sama prošla tu traumuuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Higijena dečakove piše...
3.3.2009 9:00:44   
Anoniman
Pre 30 godina je mm bio mali, pa ću da ti kažem da sam sigurna da se o tome jednostavno nije ni pričalo. Kožica se prevlačila i tačka. Zato je meni moja svekrva kada se Luka rodio non-stop ponavljala "To sine moraš da prevučeš do kraja!"

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Higijena dečakove piše...
3.3.2009 9:10:45   
Anoniman
uh ... pa ja kad vidim vase probleme sa tim prevlacenjem kozice najezim se majke mi

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 11:08:57   
Anoniman
Hoću da vam kažem da mi, posle evo 8,5 meseci od čupkanja, još uvek imamo problem apsolutno svako veče! Luka i dalje neće sam da prevlači kožicu, a ja kada krenem, suze krokodilske, stavi ručice i kaže NEMOOOOOOOOOJ MAMAAAAAAAAAAA BOOOOOOOOOOOLIIIIIIIIIIIIIII! A ne boli jer kada prevučem, i kada "ga" tuširamo, on se smeje jer ga golica! Prosto je ostala trauma od čupkanja!

Ebem ti patronažne sestre i njihove savete da to ne navlačim! Ebem ti lekare koji su rekli da čekam do njegove 2,5 god da bi se to sredilo! Lažu da deca tada još nemaju trajno sećanje. Imaju i tek kako.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 11:51:32   
sephora
moj mali ima neki problem sa izvodom uretre (hipospadija I stepena) pa da bi se to ispravilo moraće da ga "obrežu" kako bi mu njegovom kožicom ispravili taj problem...a ja je ipak stalno povlačim...idemo redovno kod urologa na kontrole, a operisaće ga tek između 3 i 5 godine. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 11:52:52   
sonja999s
joj taso bas mi je zao sto se mucite tako

i ja sam prevlacila do negde 5.5 meseci
bili smo na moru, tj vise u bazenu i valjda mu se od hlora malo isusila kozica pa kad sam prevlacila posle kupanja koza oko glavica je malko puknula
dr je rekao da mazem gentamicin par dana, to se povuklo
ali i zarastao veci deo u isto vreme

posle mora smo bili na kontroli i rekao je da mu ne prevlacim vise nego samo da ocistim prilikom kupanja od pelene te tragice

sada ima rupicu kao kad je bio otprilike 3meseca

kaze dr, ako se sa 1godinom to ne sredi samo, stavice mu neku mast da to mesto utne i to odraditi
peci ce sigurno kad bude piskio ali ce se srediti

a sta ti taso sada mozes da uradis?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 11:57:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sonja999s

kaze dr, ako se sa 1godinom to ne sredi samo, stavice mu neku mast da to mesto utne i to odraditi
peci ce sigurno kad bude piskio ali ce se srediti



To su radili i Luki, ali sa 2,5 god, pisala sam na prethodnim stranicama o tome, baš sam sve pisala iz dana u dan.

Njemu nije više zalepljeno, samo na jednom mestu, ali za to je dr rekao da ćemo to ostaviti prvoj snajki, ako pre toga sam ne čupne masturbirajući u pubertetu. user posted image  Ja... ništa. Prevlačim, i nije problem prevući, samo kada on ne bi bežao i trpao ruke. Kada bi mirno sedeo, to je za čas gotovo. Ali uopšte ne znam kako bih ga naučila da to radi sam. Kako da ga naučim da se kožica povlači i kada se piški?

(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 12:00:18   
sephora
kod urologa ispred nas jednom starijem dečku prevlačili kožicu, svi smo kukali od muke...meni urolog kaže: gospođo, ne nanosim mu bol zato što ja to volim već mu roditelji nisu malo, po malo povlačili do 6 mesecauser posted image a pedijatri meni stalno govorili da se to povlači samo koliko može, jer se to fiziološki samo reguliše do 2 godine i dolazim do zaključka: juser posted image e lud zbunjenog... ja sam za povlačenje posle kupanja pred spavanje, onda ukapam malo jod i tako...mi još nismo prevukli skroz ali ja vučem koliko mogu pa kako bude...

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here