|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Higijena dečakove piše...
26.12.2008 21:34:08   
guppy RR
Držim palčeve za SVE!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Higijena dečakove piše...
27.12.2008 14:13:29   
Anoniman
Bili smo i jutros. Danas je vec bilo vristanje... NECUUUU, i vuce pantalone gore, ne da da mu skinem, medjutim, bas je lagano islo prevlacenje. Cak je i mene dr naterao da prevucem, i da namaezem antibiotikom... sva sam se preznojala od muke, ali sta je tu je. Sada ja imam obavezu to da radim do redovne kontrole koja je utorak, i naravno i na dalje. Kaze dr, jos koji dan i bol ce proci skroz, pa ce biti lakse.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Higijena dečakove piše...
27.12.2008 15:10:43   
guppy RR
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Higijena dečakove piše...
27.12.2008 19:22:53   
MERYEN
user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Higijena dečakove piše...
27.12.2008 21:42:48   
Anoniman
Provalila sam ga! Nema tu bola. On svesno reaguje na to kada zna da ću da diram. Igrao se u kadi, i nije sontao kada sam prevukla kožicu i vratila, nije rekao ni reč. Onda sam krenula još jednom, video je i počeo da drami. Onda kada smo izašli iz kade (tj on izašao iz kade), morala sam opet prevući da namažem antibiotikom, drao se kao da mu radim bog zna šta, namazala sam, dramio je da treba da obrišem vlažnom maramicom, muž doneo, ja dva put zamahnula maramicom nad pišom (nisam ni dotakla pišu), on kaže "Dobro je, sada ne boli!"... Tako da čim budemo prestali da mažemo antibiotikom, i kada to budem u kadi uz igru... neće biti problema.

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Higijena dečakove piše...
27.12.2008 21:49:56   
guppy RR
Super!!!!!!!!!!!!!!!!!!


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Higijena dečakove piše...
28.12.2008 5:53:46   
gracija
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Higijena dečakove piše...
28.12.2008 7:28:12   
Lu
Super,nek više neboli user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Higijena dečakove piše...
30.12.2008 23:47:06   
Anoniman
Bili smo na kontroli. Prvo Luka nije dao da mu skinem pantalone, pa je doktor spomenuo čarobnu reč ČOKOLADICA ako ipak pristane. user posted image  Sa pišom je sve ok, rekao je da mažem antibiotikom još par dana dok je crveno. Da mu obavezno prevlačim kožicu svaki dan, da mu uperim tuš pred kraj kupanja u pišu user posted image , i da to sada ne boli više nego da se on samo boji. user posted image

Dobio je čokoladicu, pojeli smo je u čekaonici, i onda je rekao "Još!", ja kažem  "Nema. Moraš da pokažeš doktoru pišu još jednom za još jednu čokoladicu!, tek će on iz zgloba "Ajde!" i skida pantalone.  user posted image  Doktor umro od smeha... Rekao je doktor "Dođi, zaslužio si još jednu!", a on krenuo, pa stao, gleda u mene dal sme da ide po nju.  user posted image user posted image   Ja rekla "Idi"... vi ne možete da verujete koja je to sreća bila! user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 59
   RE: Higijena dečakove piše...
31.12.2008 7:45:20   
guppy RR
user posted image user posted image user posted image
bravo Luka!!
Evo mamika, jel sad jedna briga manje???

Sledeća stanica: kako da dete jede samo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Higijena dečakove piše...
31.12.2008 14:22:21   
Anoniman
user posted image

Uf....

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Higijena dečakove piše...
5.1.2009 12:59:57   
Anoniman
Moje dete i dalje viče "Nemoj mama da diraš pišu, boleće me!" Čak je počeo i da sakriva antibiotsku kremicu kojom mažem. user posted image  I to kada mi ne da diram, onda stavi pišu u ruku, i stisne iz sve snage, napravi bukvalno palačinku od piše - znači ništa to ne boli. Juče sam ga zezala da mu zvone jajca "cingi - lingi" i usput sam prevukla i namazala, nije ni A rekao.  user posted image

Ono što sam ja zaključila sada kada sam uspela da malo pogledam tak "čarobni" organ je da mu nije čupnuta kožica do kraja, što sam rekla mužu, a on je rekao "Pa ti nisi čula da je dr rekao da je malo ostavio i za prvu snajku?" user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Higijena dečakove piše...
5.1.2009 13:01:04   
Anoniman
lu, kako si ti naučila Roka da sam prevlači kožicu? Moj neće ni da gleda u pišu, a ne kožicu da prevlači. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Higijena dečakove piše...
5.1.2009 13:09:05   
Lu
Sačekaj još malo ako se boji,nemoj ga siliti.
Kada bude pod tušem ili u vodi reci mu da on sam povuče kožicu da izviri pišo da ga mama iztušira,tako sam ja uradila,igramo se skrivača ima piše-nema piše i malo-pomalo on ga je sam navlačio i prao ma divotauser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Higijena dečakove piše...
5.1.2009 13:10:52   
Anoniman
"ima piše - nema piše" je bila super igra dok se dr nije poigrao istog toga. user posted image  

A valjda ću smisliti nešto. Sinoć prvi put nije urlao uz krokodilske suze...  pa valjda će i to proći.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Higijena dečakove piše...
15.1.2009 2:30:15   
Anoniman
I dalje je prisutan strah, i dalje moli, kuka "mama nemoj da diraš pišu"...

Inače, sa pišom je sve super, nije se ponovo zalepilo, lagano se prevlači, nije crveno... sve ok.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 66
   RE: Higijena dečakove piše...
20.2.2009 13:46:07   
Anoniman
Evo, prošlo skoro 2 meseca nakon čupkanja, i drage moje, on i dalje ni da pipne svoju pišu. Od pre 2-3 dana se ne dere da će da ga boli kada mu prevlačim kožicu (iako mislim da tu nema bola).
Zašto to kažem? Kažem jer su gluposti da dete do 2,5god nema trajno sećanje. Da ga nema - Luka bi već sve to zaboravio, a nije. Mislim da se to čupkanje treba raditi ranije.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Higijena dečakove piše...
20.2.2009 13:56:18   
eugenija
Kada bi bilo neko glasanje, o naj temama na rr, u top 5 bi bila ova u samom vrhu!! Idem čitati od početka... Izuzetno korisne informacije i iskustva koja mogu pomoći mnogim mladim majkama u nedoumicama...

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Higijena dečakove piše...
20.2.2009 14:10:51   
Anoniman
ja sam to rijesila kad je sin imao 3 mjeseca uradila sam obrezivanje ili sunećenje, i ako je moj muz bio striktno protiv toga, ali higijena mi je na prvom mjestu... tako da sad slobodno dishe user posted image i to bi preporucila svim majkama koje imaju djecake da to urade (da napomenem da to ima najmanje veze sa vjerom islam ili judajizam) iz cisto prakticnih i higijenskih razloga

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Higijena dečakove piše...
20.2.2009 14:13:49   
Anoniman
Idi pogledaj naša mišljenja o tome ovde: Obrezivanje (sunet) muškog deteta KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Higijena dečakove piše...
20.2.2009 14:24:50   
Anoniman
Tasha, ako ce ti biti za utehu, ni meni moje dete ne dozvoljava da mu prevucem kozicu preko pise, a nema ama bas nikakvo lose iskustvo sa tim. Naime, ja sam uspela kozicu da mu prevucem kad je on imao tek dva meseca, ostalo je tek malo zalepljeno pri dnu(za prvu snajkuuser posted image ), i od tada mu je pisa u besprekornom stanju. Ni ne navlacimo je svaki dan, tako su me savetovali:"ako je sve u redu nemojte preterivati sa higijenom". A kad hocu da mu je ocistim on se opire kao da hocu da mu je odsecem, jedva ga nagovorim da to uradim, i nista ga ne boli vec se inati, sta li vec. Ili je stidljiv, ja verujem da je to razlog. Dobra je ideja da se dete samo stara o tome, probacu tu taktiku.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Higijena dečakove piše...
20.2.2009 14:29:20   
Anoniman
Ja mu prevlačim svako veče - lakše mi je tako nego da razmišljam kada je onaj "svaki drugi dan", dal je bio juče, dal je danas??? user posted image  pa ja to svako veče. Ali ne perem sapunom, samo vodom u kojoj ima kupke. Ali ustvari, nikada nema ništa ispod kožice, valjda zato što ne nosi pelenu, bude skroz čisto, ja to prevlačim više da bih njemu stvorila naviku da to tako treba i da bih teglila kožicu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Higijena dečakove piše...
23.2.2009 16:29:12   
mihi
Da je sreće da i mi ovde radimo cirkumciziji deci na rođenju kao sav normalan svet. To nema veze sa religijom već je u pitanju  higijenski i zdravstveni aspekt. Zbog toga što to ne radimo muškim bebama na rođenju  mi smo na prvom mestu u Evropi po broju karcinoma grlića materice upravo jer se u prepucijumu muškaraca zadržavaju bakterije, Hlamidije, virusi i dalje prenose prilikom seksualnog kontakta.Pošto je Miloš imao urinarnu infekciju sa 2. meseca meni je urolog savetova da redovno prevlačim i perem kožicu što ja i radim kod kupanja i ya sada je sve ok. Starijem sinu nisam to radila pa je sa godinu dana imao pseudofimozu i onda mu je hirurg to divljački povukao dete je vrištalo narednih 10 dana kad god se upiški jer ga je to peklo i bolelo. Užasno primitivan način i prilično divljački a nadasve traumatičan za decu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Higijena dečakove piše...
24.2.2009 14:40:21   
MERYEN
Ja ne znam sta je ovo,vodili smo Jovana na kontrolu kukica kod Djokovica inace naseg prijatelja,[mislim da je Jeca02 dala u nekoj temi njegovu adresu]uglavnom on nam je rekao da ni slucajno mu ne prevlacimo kozicu a ja mu do sad prevlacila,i nastavila sam i dalje,kaze to se ne radi do druge godine zbog infekcije i ni sama ne znam cega sve nije nabrojao i naravno nije nam skinuo siroko povijanje ostalo je do 6-og mesaca pa kontrola iako je sve ok.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Higijena dečakove piše...
24.2.2009 14:46:14   
Anoniman
Pa to je ono o čemu sam već pisala. Kada se rode, onda nam kažu "Ne prevlačite, dobiće urinarnu infekciju!", onda mi ne prevlačimo, pa kada odvedemo dete sa godinu i po, onda kažu "Haaaaaa, pa što niste prevlačili?!"

Ono što ja znam je da ako budem imala i drugo dete muško, kožica će mu biti prevlačea svako veče od prvog dana kada stignemo kući.

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...
Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here