|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 12:02:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sephora

moj mali ima neki problem sa izvodom uretre (hipospadija I stepena) pa da bi se to ispravilo moraće da ga "obrežu" kako bi mu njegovom kožicom ispravili taj problem...a ja je ipak stalno povlačim...idemo redovno kod urologa na kontrole, a operisaće ga tek između 3 i 5 godine. 


a zašto tek tada???? mog sina su sa 3 mjeseca

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 12:02:43   
Anoniman
sephora, izvini, a kolika ti je beba?

Meni su rekli, kada smo otišli na prve konsultacije povodom piše (pre čupkanja) da vučem do granice bola.

Samo ne znam, kako su majku mu pre sređivali dečacima piše?

(odgovor članu sephora)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 12:06:44   
Lilly*
Nama je pedijatar rekao da obavezno povlačimo kožicu tokom i nakon kupanja kada je ona najelastičnija. Mihajlu se još uvek nije odvojila kožica i dr je rekla da ako se ne odvoji do 5 god. da će mu onda oni srediti- šta god to značilo user posted image user posted image Sada se baš trudim da mu se odvoji da ne bi morali oni. Mihajlo jadan trpi, pune oči suza svaki put, meni se duša kida, ali mu kažem da je tako doktorica rekla, i on jadan trpi, a ja se tešim bolje ovako nego da mu oni tu nešto čupaju user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu sephora)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 12:09:56   
Anoniman
Ne znam stvarno... user posted image


IZVORNA PORUKA: sephora

moj mali ima neki problem sa izvodom uretre (hipospadija I stepena) pa da bi se to ispravilo moraće da ga "obrežu" kako bi mu njegovom kožicom ispravili taj problem...



Ovo je verovatno ono što su meni rekli: problem nastaje kada je kožica uža od samog glavića, i glavić jednostavno ne može da prođe, onda odseku kožicu.

(odgovor članu Lilly*)
  Direktna veza do poruke: 104
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 15:31:01   
cici78
Jao ne mogu da verujem koliko razlicitih teorija o tomeuser posted image  A nama rekli (patronazna) da nista ne diramo, pa ajde sad budi pametan!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 15:49:43   
Anoniman
Aha, i meni su tako rekli, pa se zalepilo.

(odgovor članu cici78)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 16:02:48   
mihi
IZVORNA PORUKA: mihi

Meni je naš najpoznatiji urolog prof. Sava Perović rekao da se kožica ne prevlači jer ona štiti uretru beba od ifekcije ali zato što je Miloš već doneo iz porodilišta bakterije morali smo da prevlačimo i lečimo. Takođe mi je rekao da iako prevlačimo kožicu može da se pojavi pseudo fimoza i a sa godinu dana moramo da radimo istu intervenciju kao kod većine beba. Baš ću javiti šta j bulo a eto mi mu redovno prevlačimo i peremo pišu.


Elem, uskoro punimo godinu dana prevlačili pišu redovno od drugog meseca i opet je delimično srasla rekli su mi da intenzinije to sada radim pa na kontrolu za mesec dana garantovano će morati da mu secnu.

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 17:08:45   
AtenA
mi isto imamo problem sa tim,ja sam mu redovno pavlacila,ali ipak nije kako treba i rekli su mi da ce morati da mu secnu!Trebali smo to da uradimo jos oko nove godine,ali sam ja odustala,jer smatram da je mali a nije hitno jer mu ne pravi problema dok piski!Mm je to isto radjeno ali tamo tek pred skolu!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 17:44:56   
indy_25
U mojoj vjeri je obaveza da muskarci obrezuju pise  i to se zove sunet. Moj sin je obrezan sa 1 godinu i to nije nista strasno brzo prodje pogotovo je pozeljno da je djete manje da mu ne bi ostala trauma. Moze da se radi sa anastezijom ili bez nje.

(odgovor članu AtenA)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 18:58:16   
Anoniman
AtenA, mihi... secnu ili čupnu?

indy, imamo i temu o sunetu.

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 19:45:26   
mihi
Mislim da će da mu čupnu nije jaka fimoza.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 21:36:52   
Anoniman
A kako da znam da li mu je zarasla kozica? Meni se cini da jeste, slabo mu se vrh vidi. Moze li mi neko opisati? ja bih slikala da vam pokazem, jer cu da poludim do sledeceg pregleda, ali ne znam da li smijem takvu sliku staviti? user posted image

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 112
   RE: Higijena dečakove piše...
22.9.2009 21:39:36   
sneza24
Nama niko nista nije reko za tu kozicu da li da je prevlacimo ili ne.Pa sam ja skoro sama na svoju ruku pocela.A da li to dobro radim ili ne nemam pojma.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Higijena dečakove piše...
23.9.2009 8:31:09   
Anoniman
user posted image  Miljka, moraš pitati Jecu za sliku, ovo je njen deo foruma.

U principu draga, odeš pogledaš muževljev, pa pogledaš sinovljev, ako se isto navlači, sve je ok. user posted image  Šalu na stranu, kožica se zalepi na glavić, samim tim, ne možeš kožicu da prevučeš do kraja, da ceo glavić izađe.

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Higijena dečakove piše...
23.9.2009 8:38:48   
mamanp
IZVORNA PORUKA: mihi

Mislim da će da mu čupnu nije jaka fimoza.


Pa vise je da secnu... Mojem su to odradili sa nepunih godinu dana. Oprostiti sebi necu sto ga tad nisam osunetila i prebrinula brigu. Imao je stalno infekcije i temperature i do 40 dok dr to lepo nije iscistio. Ja kad sam videla sta je sve tu jada imalo nisam mogla da shvatim otkud to tu. Skoro dva dana posle intervencije jadnicak je vriskao kad bi piskio. Posle smo do neke trece godine povlacili i cistili kamilicom.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Higijena dečakove piše...
23.9.2009 14:24:34   
AtenA
pa meni su rekli da secnu,sada ne znam,znam da posle izgleda normalno,tj. mislim to nije kao obrezivanje to je sasvim nesto drugo! kod mog Vukasina je takvo da ne moze glavic da mu izadje lepo tj. dovoljno,koliko bi trebalo!

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Higijena dečakove piše...
23.9.2009 14:37:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sneza24

Nama niko nista nije reko za tu kozicu da li da je prevlacimo ili ne.Pa sam ja skoro sama na svoju ruku pocela.A da li to dobro radim ili ne nemam pojma.


Nije rano da krenes, i sto pre to uradis to je bolje.
Ja sam od prvog dana pocela da po malo prevlacim kozicu, i mic-po mic cela se prevukla kad je napunio 2,5 meseca. Inace ja to polako radim, jedan dan malo navucem i operem, pa sutradan samo operem. I tako naizmenicno dok ne izadje ceo glavic. To sam radila posle kupanja, kad se koza opusti i ugreje. Inace mi je bebac plakao i vriskao svaki put, desavalo se da mu malo popuca kozica pa krvari. Tad sam mu mazala povidon jod da se dezinfikuje. Zvuci surovo ali sam ja sa tim zavrsila i sad samo svako vece navucem do kraja i operem sve bez problemauser posted image

(odgovor članu sneza24)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Higijena dečakove piše...
23.9.2009 15:41:50   
sneza24
Nisam mislila da je rano nego neznam da li to dobro radim.Uopste neznam da li to dovoljno povucem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Higijena dečakove piše...
23.9.2009 15:46:25   
Anoniman
A meni su rekli da slucajno ne natezem, bas da ne bi doslo do pucanja kozice. Njemu se vidi samo mala crvena tackica, kada se navuce kozica. Rekli su mi da ne natezem previse. Sutra nam je sistematski, pa cemo vidjeti.


IZVORNA PORUKA: Zille

IZVORNA PORUKA: sneza24

Nama niko nista nije reko za tu kozicu da li da je prevlacimo ili ne.Pa sam ja skoro sama na svoju ruku pocela.A da li to dobro radim ili ne nemam pojma.


Nije rano da krenes, i sto pre to uradis to je bolje.
Ja sam od prvog dana pocela da po malo prevlacim kozicu, i mic-po mic cela se prevukla kad je napunio 2,5 meseca. Inace ja to polako radim, jedan dan malo navucem i operem, pa sutradan samo operem. I tako naizmenicno dok ne izadje ceo glavic. To sam radila posle kupanja, kad se koza opusti i ugreje. Inace mi je bebac plakao i vriskao svaki put, desavalo se da mu malo popuca kozica pa krvari. Tad sam mu mazala povidon jod da se dezinfikuje. Zvuci surovo ali sam ja sa tim zavrsila i sad samo svako vece navucem do kraja i operem sve bez problemauser posted image


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 119
   RE: Higijena dečakove piše...
23.9.2009 15:55:50   
Anoniman
Ma nije njemu pucala kozica bukvalno, samo su se pojavljivale tanke linije nalik ogrebotinama iz kojih nije curila krv, vec se samo malo zacrvenelo. Kao sto sam vec napisala, zvuci jako surovo ali ja mislim da je bolje bilo da "to" resim jos dok je jako mala beba, pa da posle samo odrzavamo redovno higijenu. Sve sam to do sada vec prosla sa prvim detetom i sa njegovom pisom je sve O.K., potpuno moze da se prevuce kozica i lepo da se opere. Cak stavise, on to sada vec i sam hoce da radi a ima tek 3,5 godineuser posted image .

Eh, da, zaboravih reci da sam i ja za to da se sve radi polako, ne sme se odjednom prevuci kozica vec po malo.


< Poruku je uredio Zille -- 23.9.2009 15:57:41 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Higijena dečakove piše...
23.9.2009 15:59:42   
Anoniman
Jao ja ne znam sta da radim. Njemu je mali pisa, ne mogu ni da navucem kako treba. I kada uspijem jedva se nazire vrh kao od igle, i uopste nije kozica oko njega, nego izgleda kao da je jos uvucena unutra, kao neki nabori. Jao ne znam se lijepo izraziti..



IZVORNA PORUKA: Zille

Ma nije njemu pucala kozica bukvalno, samo su se pojavljivale tanke linije nalik ogrebotinama iz kojih nije curila krv, vec se samo malo zacrvenelo. Kao sto sam vec napisala, zvuci jako surovo ali ja mislim da je bolje bilo da "to" resim jos dok je jako mala beba, pa da posle samo odrzavamo redovno higijenu. Sve sam to do sada vec prosla sa prvim detetom i sa njegovom pisom je sve O.K., potpuno moze da se prevuce kozica i lepo da se opere. Cak stavise, on to sada vec i sam hoce da radi a ima tek 3,5 godineuser posted image .

Eh, da, zaboravih reci da sam i ja za to da se sve radi polako, ne sme se odjednom prevuci kozica vec po malo.


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Higijena dečakove piše...
23.9.2009 16:00:05   
Anoniman
UF! Onaj moj neće pa neće. Letos, kako mu je bio na dohvat ruke, stalno ga je teglio, a ja ga nisam opominjala, iako smatram da i nije neki prizor. Toliko malo mu je zalepljena kožica, da smatram da kada bi on to sam počeo da pere i prevlači da bi se to parčence otkinulo. Čak je letos dok se igrao sam i prevlačio, i još se i hvalio kako je naučio. I dođe "zima", i naša muka iz početka, cika-dreka kada treba da se opere! Svako veče me ubeđuje da se piša nije uprljala jer on danas uopšte nije piškio! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Higijena dečakove piše...
23.9.2009 16:02:00   
Anoniman
Jos mi neije jeasno kako sve to izgleda?user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 123
   RE: Higijena dečakove piše...
23.9.2009 16:03:00   
Anoniman
De ženo stavi na FB (ili pitaj Jecu dal smeš ovde), pa da prokomentarišemo k'o ljudi! :)

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Higijena dečakove piše...
23.9.2009 16:04:46   
Anoniman
Haha, mislim da mi nece uspjeti slika, ako zumiram, kad mu je mali user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here