|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
4.2.2011 10:48:09   
*Alexx*
Nedjo, neću moći baš 100% da se posvetim dijeti u startu, ali idem ka tome user posted image
Šta za večeru (ja sam na poslu do 17h, pa ručam tamo)?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
4.2.2011 10:50:25   
Anoniman
Teflonirano belo meso sa salatom, tuna, ili neka druga riba, sa salatom, bareno jaje ili omlet od belanaca sa pečurkama, sve, naravno,sa brdom salate, koje god hoćeš, koliko god hoćeš. Setiću se još, pa ću pisati.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
4.2.2011 10:51:50   
*Alexx*
OK, tako nešto sam i mislila. Tnx user posted image Smaraću te ja još, ništa se ne sekiraj.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
4.2.2011 10:52:28   
Anoniman
Moze li neko, ko je upucen, da mi kaze je l' istina da kafa sa mlekom nabija holesterol? I posle koliko sati uvece ne bi trebalo jesti?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 129
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
4.2.2011 10:54:04   
Lu
I ja sam se odavno počela pridržavati ovoga da ne mješam meso sa krompirom, rižom, graškomuser posted image
Nije teško s obzirom na ostale ukućane, ja ionako sve pravim odvojeno i svak sebi vadi šta hoće.
Mina, poslušala sam te i za musli, uzimam čiste pahuljice a ponekad jedem i nešto slano za doručak.
Ja ne jedem kruh, masnoće skoro ni u što ne dodajem ili minimalno, jer jedemo meso svaki dan a ono sadrži dovoljno masnoće.
Ja ineče nemam problema sa kilažom  od kako sam smršavila poslije trudnoće, ali bi sigurno imala da sad krenem jesti sendviče i hamburgereuser posted image
Jedino se moram prisiljavati na voće, ne da ga ne volim nego sam lijena, kad mi neko donese pod nos onda jedemuser posted image
Obećala sam sebi da svaki dan moram pojesti jednu jabuku a ostalo šta stignemuser posted image
I da slabost su mi domaći mesni proizvodi, špekić, čvarci itd...to se odražava na celulitu!

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
4.2.2011 10:55:43   
Jeca*
An apple a day keeps the doctor away!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 131
   [Obrisana poruka]
4.2.2011 10:57:56   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
4.2.2011 11:00:03   
Olga75
ako je mleko obrani tj. sa malo mlecne masti ne utice na holesterol ali punomasno mleko da

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
4.2.2011 11:00:23   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ja ne jedem kruh, masnoće skoro ni u što ne dodajem ili minimalno, jer jedemo meso svaki dan a ono sadrži dovoljno masnoće.
Jedino se moram prisiljavati na voće, ne da ga ne volim nego sam lijena, kad mi neko donese pod nos onda jedemuser posted image
I da slabost su mi domaći mesni proizvodi, špekić, čvarci itd...to se odražava na celulitu!


Evo, ovo je isto kod mene, osim hleba - ja ga prosto obožavam! Slatko ne moram da jedem, ali hleb i testo... mljac! Dajte mi leba i mesaaa user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
4.2.2011 11:05:42   
Anoniman
user posted image Gagi, Olga, hvala vamuser posted image
Za holesterol sam pitala zato sto su ga nasli mojoj drugarici koja je bas u formi-redovno vezba i zdravo se hrani, ali pije stalno kafu 3u1...Dr joj je rekao da joj je holesterol skocio od toga i to ne malo-oko 8 je...Ja sam to prvi put cula, a posto i ja volim da pijem kafu s mlekom resila sam da vise to ne radim...

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 135
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
4.2.2011 11:11:15   
minavb
Na nivo holesterola uticu mnoge stvari, posto se on i stvara u organizmu, nije samo hrana njegov izvor. Pored namirnica bogatih mastima, na njegov nivo uticu i one bogate brzovezujucim ugljenim hidratima, a najlakse se spusta fitosterolima, tj gomilom svezeg povrca.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
4.2.2011 11:14:34   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Na nivo holesterola uticu mnoge stvari, posto se on i stvara u organizmu, nije samo hrana njegov izvor. Pored namirnica bogatih mastima, na njegov nivo uticu i one bogate brzovezujucim ugljenim hidratima, a najlakse se spusta fitosterolima, tj gomilom svezeg povrca.


Znaci-salatice....user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 137
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
4.2.2011 13:40:50   
Trbica
Ja sam na ovom rezimu ishrane vec 2 nedelje. I bas mi prija. Jedino ne mogu da jedem jaja bez hleba, kada su ona na meniju pojedem integralni dvopek. Kad bas odlepim za necim slatkim (jednom u 2 nedelje) pojedem bonzitu. Skacem vijacu i radim trbusnjake. Meni je problem stomak i jastucici oko njega. Tu su mi skladistena ta 5 kg. Inace sam se u trudnoci ugojila 17kg. Nisam drzala posle porodjaja nikakvu dijetu. Izbacila sam samo slatkise. Mucim se sa ovih par kilograma vec 4 meseca...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
4.2.2011 13:49:19   
minavb
IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: minavb

Na nivo holesterola uticu mnoge stvari, posto se on i stvara u organizmu, nije samo hrana njegov izvor. Pored namirnica bogatih mastima, na njegov nivo uticu i one bogate brzovezujucim ugljenim hidratima, a najlakse se spusta fitosterolima, tj gomilom svezeg povrca.


Znaci-salatice....user posted image

Jasta, puno presnog povrca sa malo maslinovog ulja i super!

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
13.2.2011 13:12:01   
bratzz

IZVORNA PORUKA: verolino

user posted image Gagi, Olga, hvala vamuser posted image
Za holesterol sam pitala zato sto su ga nasli mojoj drugarici koja je bas u formi-redovno vezba i zdravo se hrani, ali pije stalno kafu 3u1...Dr joj je rekao da joj je holesterol skocio od toga i to ne malo-oko 8 je...Ja sam to prvi put cula, a posto i ja volim da pijem kafu s mlekom resila sam da vise to ne radim...

Moj rodjak ima problema sa debelim crevom i bio je na ispitivanjima zbog toga i prepisali su mu strogu dijetu i naglasili su mu da nikako ne pije 3u1 kafu zbog mleka koje koriste jer je jako stetno po zdrvlje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
17.2.2011 13:42:44   
*Alexx*
Nedjo, majke ti, sta jedes?
Meni je danas na meniju pirinac sa nekim raznim povrcem. Sutra moram neko meso, opet sa povrcem. Postacu zec user posted image

Treba mi neki recept koji ide sa boranijom i graskom, kako njih da ukombinujem?

< Poruku je uredio Alexx RR -- 17.2.2011 13:44:29 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
17.2.2011 13:44:59   
Ana RR
Alexx, moji jedu boraniju samo u salati (mlada boranija sa (valjda)belim lukom i začinima). Grašak možeš klasično skuvati. Ne znam koliko to ide jedno sa drugim ali zašto da ne. Uz grašak možeš recimo kuvanu junetinu.


< Poruku je uredio Ana RR -- 17.2.2011 13:45:39 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
17.2.2011 13:46:36   
*Alexx*
Ma nisam mislila oba zajedno, vec odvojeno, naravno user posted image
Ali trebaju mi neki recepti, ja sam nikakva kuvarica, i vec mi je zlo od bljutave hrane. Treba mi nesto sto ima ukus, a dijetalno i ide uz ovaj kombo namirnica user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
17.2.2011 13:48:36   
viking
I moj debeli ovako pravi, super je, ali nije da se nosi na posao zbog belog luka...

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Alexx, moji jedu boraniju samo u salati (mlada boranija sa (valjda) belim lukom i začinima).


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
17.2.2011 13:49:22   
Ana RR
E pa nisam razmišljala o poslu.. jbg, Alexx, bar će te kolege ostaviti na miru user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
17.2.2011 15:04:43   
Anoniman
Evo šta sam danas pravila:
Iseckala belo meso, propržila ga na kapi maslinovog ulja, da bude skoro skroz pečeno. Dodala tikvicu iseckanu na kockice, pola babure isečene na kocke, šargarepu isečenu na štapiće, šaku probarene boranije i pola glavice crnog luka na rebra. Pržila sam na najjačoj vatri par minuta, dodala vegetu, biber, kari i soja sos. Mene ovo jako zasiti, peče sa na minimumu masnoće, a kao što vidiš, namirnice se totalno uklapaju u ovaj režim ishrane. Imaš milion varijacija na temu-junetina umesto piletine, kupus umesto tikvice, dodati seckani paradajz, ili grašak umesto boranije (mada se grašak tu ne uklapa po ovoj metodi kombinovanja, on se jede sam).
Grašak možeš da obariš u vodi, da dodaš mladog sira i paradajza, recimo, i to jedeš kao salatu.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
17.2.2011 15:07:02   
*Alexx*
Kako sad boranija sa mesom? Zar boranija ne spada u mahunarke? One idu sa povrcem?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
17.2.2011 15:07:49   
Olga75
ja meso ne mogu da jedem bez hleba ili krompira , odvratno mi je i kad se budem bacila na ovu kombinatoriku verovatno ga necu ni jesti 

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
17.2.2011 15:15:12   
Ana RR
Ja skoro sve jedem bez hleba, uglavnom jela od mlevenog mesa moram sa hlebom (sarma npr.). Meso i neka salata, meni je sasvim dovoljno. Mada bih ja uvek pre izabrala krompir sa nekom salatom, nego meso user posted image šta ću kad volem krompir user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Kombinacija namirnica u procesu mrsavljenja
17.2.2011 15:17:30   
*Alexx*
I ja volem krompir user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here