|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Indikacije za CR
16.1.2010 0:02:21   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: simke

Beba ce sigurno posle toga biti OK,to ne treba da te brine.Bar se bebac nece patiti,kao kod prirodnog porodjajauser posted image


..slažem se sa Simke.user posted image
nemoj da brineš za bebaća-biće ok, a i ti sa njim... jel teže podnosiš anesteziju?
...to buđenje zaista zavisi od žene do žene... neke kao iz sna da se probude...

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Indikacije za CR
16.1.2010 0:06:06   
cicko
Nemam pojma, verovatno zavisi od vrste i duzine trajanja anestezije. Nakon op. slepog creva ispovracala sam dusu, a kad su mi radili reviziju posle spontanog, kao da sam najnormalnije spavala i probudila se lepo naspavana.... nista!


IZVORNA PORUKA: kaliopi

IZVORNA PORUKA: simke

Beba ce sigurno posle toga biti OK,to ne treba da te brine.Bar se bebac nece patiti,kao kod prirodnog porodjajauser posted image


..slažem se sa Simke.user posted image
nemoj da brineš za bebaća-biće ok, a i ti sa njim... jel teže podnosiš anesteziju?
...to buđenje zaista zavisi od žene do žene... neke kao iz sna da se probude...


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Indikacije za CR
16.1.2010 0:07:25   
Anoniman
..možda je samo prvi put bilo tako i to je to.
ne boj se...user posted image

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Indikacije za CR
16.1.2010 0:14:29   
cicko
user posted image  user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Indikacije za CR
16.1.2010 0:19:54   
Verus
cicko, a zasto rade totalnu anesteziju?  Meni su sad, kad sam bila u bolnici, rekli da je to jako nepozeljno kod trudnica, i da ce me skroz uspavati samo ako krenem da se poradjam i nemaju vremena za spinalnu blokadu....rizici koje inace nosi totalna su veci kod trudnica-savetuj se sa dr. u vezi toga...
IZVORNA PORUKA: cicko

Ma da, znam... Ali opet kako se priblizava sve me nekako strah od budjenja iz anestezije, pa da li ce beba posle toga biti ok... Tripujem bez veze. Jos s pocetka trudnoce (14-15 nedelja) sam krenula kod dr koji je poznat da lepo radi CR-ove, eh, intuicija.

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Indikacije za CR
16.1.2010 0:29:25   
cicko
Imala sam lose iskustvo sa spinalnom anestezijom, prilikom oper.stopala...pisala sam negde o tome, ali ne mogu da se setim u kojoj temi. Hvala Verus, u ponedeljak idem na kontrolu, pa cu malo popricati sa dr i o tome. Ma ja sam ti mnogo velika kukavica kad su u pitanju bilo koje vrste anestezije- lokalnu jos najvise volimuser posted image .
Moguce da je to neki sindrom zdr. radnika!user posted image


IZVORNA PORUKA: Verus RR

cicko, a zasto rade totalnu anesteziju?  Meni su sad, kad sam bila u bolnici, rekli da je to jako nepozeljno kod trudnica, i da ce me skroz uspavati samo ako krenem da se poradjam i nemaju vremena za spinalnu blokadu....rizici koje inace nosi totalna su veci kod trudnica-savetuj se sa dr. u vezi toga...
IZVORNA PORUKA: cicko

Ma da, znam... Ali opet kako se priblizava sve me nekako strah od budjenja iz anestezije, pa da li ce beba posle toga biti ok... Tripujem bez veze. Jos s pocetka trudnoce (14-15 nedelja) sam krenula kod dr koji je poznat da lepo radi CR-ove, eh, intuicija.


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Indikacije za CR
16.1.2010 0:32:27   
Verus
user posted image slazem se sa tobom, ni ja ih ne volim...i ja sam povracala posle operacije slepog creva, a posle totalne operacije kolena, nisam....ali sam dobila neku groznicu i tresla se ko prut......Ja se bas bojim CR, a na kraju nam bude ono sto necemo! Grrrrr...samo se konsultuj i onda ces lepo izvagati kako ti je najbolje...

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Indikacije za CR
16.1.2010 10:06:01   
Anoniman
cicko, i ja sam imala displaziju kuka kada sam se rodila, nisam ni znala da je i to indikacija za CR. Nisam ni kopala dalje, kada sam saznala da su oči indikacija, isto tako, relativna, može i ne mora da se desi nešto, ja nisam htela da reskiram.
Draga, Vejnović radi genijalne CRe, ja to iz iskustva, ne boj se, pusti čoveka da odradi svoj posao. user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Indikacije za CR
23.1.2010 17:43:00   
Mishica 77

Već sam ovo napisala u jednoj drugoj diskusiji.
Moj user posted image je već mesec dana guzom dole i izgleda da joj je tako super.
Znam da to ništa još ne mora da znači ali lekar mi je rekao da ako se ne okrene do 38. nedelje vrlo su male šanse tako da se onda već planira CR. Kaže da se kod prvorotke uvek radi CR, nikad se ne kreće prirodno. Jedino kod višerotke i to ako se izmeri da je beba sitna. Tako je kod nas u Pančevu. Lekari, očigledno, zastupaju različite stavove. Sve je individualno osim, naravno, strogih indikacija za CR.
Iskreno, nije me strah. Ni malo. Možda bih, čak, radije tako nego prirodno. Znam da je to ozbiljna operacija kao i svaka druga i da nosi razne rizike ali sam skroz spremna. Nešto mora da boli, u svakom slučaju. Ili rana na stomaku ili rana od epiziotomije.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Indikacije za CR
26.1.2010 11:20:09   
mejvis
Slažem se, i ja sam pre za carski nego za prirodan porodjaj!
Imam jednu drugaricu kojoj se tek u 39. nedelji okrenula beba na glavačke. Ona se svo vreme spremala za carski i onda je 2 dana pred porodjaj saznala da mora prirodnouser posted image  To je retko ali se dešava!

A da li neko zna oko tih mera kukova koje su to dimenzire normalne a šta se smatra uskim???
Znam gomilu slučajeva gde je porodjaj započet prirodno pa je onda ustanovljeno da mora hitan carski rez jer beba ne može da prodje. A niko im pre porodjaja nije merio kukove?!user posted image

Ja sam mog doktora pitala kakve su šanse da beba bude krupna obzirom da sam ja imala 4300g. (pročitala sam negde da to ima veze) On mi je rekao da je to često ali da se to može videti na UZ tek od 8. meseca jer se do tada sve bebe uklapaju u neki prosek a individualne razlike nastaju od 8. meseca.
E sada, krupna beba ne mora da ima i veliku glavu koja ne može da prodje kroz karlicu normalne veličine?!user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Indikacije za CR
26.1.2010 16:26:03   
lola78
IZVORNA PORUKA: mejvis

Slažem se, i ja sam pre za carski nego za prirodan porodjaj!
Imam jednu drugaricu kojoj se tek u 39. nedelji okrenula beba na glavačke. Ona se svo vreme spremala za carski i onda je 2 dana pred porodjaj saznala da mora prirodnouser posted image  To je retko ali se dešava!

A da li neko zna oko tih mera kukova koje su to dimenzire normalne a šta se smatra uskim???
Znam gomilu slučajeva gde je porodjaj započet prirodno pa je onda ustanovljeno da mora hitan carski rez jer beba ne može da prodje. A niko im pre porodjaja nije merio kukove?!user posted image

Ja sam mog doktora pitala kakve su šanse da beba bude krupna obzirom da sam ja imala 4300g. (pročitala sam negde da to ima veze) On mi je rekao da je to često ali da se to može videti na UZ tek od 8. meseca jer se do tada sve bebe uklapaju u neki prosek a individualne razlike nastaju od 8. meseca.
E sada, krupna beba ne mora da ima i veliku glavu koja ne može da prodje kroz karlicu normalne veličine?!user posted image


Mejvis, evo ja sam bila taj slucaj sa uskom karlicom. Konacno nekom mogu da dam odgovor, jer meni niko nije znao da da tacan podataka i karlicne mjere, koje su dovoljne da bi prirodni porodjaj bio izvodljiv. Minimalna sirina je 20, a ja sam bila 17. S tim sto se tacne karlicne mjere uzimaju i na sam dan porodjaja, jer se kosti sire pod uticajem relaksina, medjutim meni je taj dan bila sirina 18. Tako da ti se to ne moze puno promijeniti, do dana porodjaja, a naravno prvo mjerenje mi je bilo dvije nedelje pred porodjaj, tako da je i 8.mjesec prerano.

Ja se jos uz usku karlicu nisam ni malo otvarala, grlic mi je bio cvrsto zatvoren, tako da dr nije ni pokusaval prirodno da me poradja, nego mi je odmah zakazala carski, sto zbog karlice, sto zbog neotvaranja, i hvala joj na tome. 90 posto doktora ipak pokusa prirodno bez obzira na ove cinjenice, i ipak na kraju urade carski, jer je to zbog procedure u bolnici manje vise obavezno. Mene su dr pitali u bolnici zasto mi je radjen carski, uz obavezno pitanje, koliko ste bili vremena u aktivnom porodjaju, prije nego sto je odluceno da se radi carski. Tako da oni ne vole da se carski radi "planski", nego te ipak izmuce, dok te  ne operisu. Ja sam sigurna da bi mene svu razvalili, pa me onda ipak operisali, jer sam bas uska. Posle carskog je dr bila jos zadovoljnija sto smo radili carski, jer je bebi bila pupcana dva puta oko vrata sto bi jos opasnije bilo da sam isla prirodno.

Nadam se da sam ti pomogla. Ako te detaljnije jos nesto zanima, slobodno pitaj.

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Indikacije za CR
26.1.2010 18:56:05   
mejvis
Super si mi pomogla, hvala!
A te karlične mere se uzimaju nekim šestarom?!user posted image
Ili je to rastojanje izmedju leve i desne karlične kosti koje i mi možemo da izmerimo?!

(odgovor članu lola78)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Indikacije za CR
26.1.2010 19:07:54   
Verus
IZVORNA PORUKA: Mishica 77


Kaže da se kod prvorotke uvek radi CR, nikad se ne kreće prirodno. Jedino kod višerotke i to ako se izmeri da je beba sitna. Tako je kod nas u Pančevu.
Cekaj, jel ovo u slucaju kada je beba guza dole, ili kod SVAKE prvorotkinje??

Nešto mora da boli, u svakom slučaju. Ili rana na stomaku ili rana od epiziotomije.
Slazem se, samo se te dve stvari ne mogu porediti...posle prirodnog porodjaja mozes da hodas, posle CR ne tako lako.  Oporavak je puno duzi kao posle svakog secenja stomaka....



(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Indikacije za CR
26.1.2010 19:27:49   
Mishica 77


Pričala sam o CR kad je user posted image guza dole kao što je kod mene trenutno. Moj gin. kaže da se, u tom slučaju, prvorotki uvek radi CR bez čekanja. E sad, to kaže on. Neki se, verovatno, lekari ne bi složili sa njim.
A što se tiče oporavka, potpuno si u pravu. Mada sam ja potpuno spremna na sve. Znajući za moguće povrede user posted image prilikom karličnog porođaja(iščašenje rukice, prelom ključne kosti...), ipak biram CR za mene i duži oporavak opet za mene nego bilo kakvu patnju za moju devojčicu!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Indikacije za CR
26.1.2010 19:44:57   
Verus
Apsolutno se slazem.  Beba je na prvom mestu.  Eto, ako krenem ranije da se poradjam, jer sam rano imala kontrakcije, verovatno ce CR, a ja se toga smrtno plasim....Ja sam pomislila da je taj dr. rekao da svaka prvorotkinja mora CR...vec sam se prepalauser posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Indikacije za CR
26.1.2010 19:48:39   
indy_25
verus a sto ako se krenes ranije poradjati mora CR. Joj i ja necu ni CR ni epidural hocu brate prirodno

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Indikacije za CR
26.1.2010 19:52:57   
Verus
Indy necu ni ja epidural ni CR, drago mi je da me razumes.  Pa, ako ne daj boze krene bas ovako rano, bebi je previse traumaticno da prolazi kroz porodjaj, a i ako je izvade CR, odmah mogu dati kiseonik i staviti je na sve aparate, da ne bude bez kiseonika-sto se kroz porod i neke komplikacije moze desiti... kad sam zavrsila u bolnici, kontrakcije su tako bile snazne da su oni sve spremili za rodjenje bebe, i spremili mene za CR.  bozijom voljom je sve bilo u redu i sve je stalo posle 24h.....a ja sirota samo lezim, i pored straha za zivot svoje bebe, mislim kako ce mi se raditi sve sto sam htela da izbegnem: epiduralna  i CR!!!

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Indikacije za CR
26.1.2010 19:55:58   
Mishica 77


Ma jok, bre, ne razmišljaj o tome. Šta bude, biće. user posted image Ne vredi da se plašiš.(joj, ko ti priča!) Kao što rekoh, lekari zastupaju različite stavove po tom pitanju. Većina, verovatno, proba prvo prirodno.
Uostalom, ako dobro razumem tebi je bebac, za sada, u pravilnom položaju, znači glavica dole? Pričaš o potencijalnom CR?
Nemoj, draga! Rano je još za razmišljanja. Imaš ti još da guraš. user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Indikacije za CR
26.1.2010 20:03:34   
Verus
user posted image jeste glavica dole, a telo ukoso, valjda ce ostati tako a da ja izguram jos jedno 2 meseca!  Bila bih presrecna, ali ko sto ti kazes, sve samo da beba bude OK, tako i ja kontam, uradicu sve sto moram...

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Indikacije za CR
26.1.2010 20:07:32   
indy_25
Jao Verus pa ja i ti smo ko jedna trudnica i moja beba je bas tako glavica dole a tjelo ukoso cak smo nedavno bile i u bolnici zbog snaznih kontrakcija. Ma skoro sve identicno.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Indikacije za CR
26.1.2010 20:23:07   
Mishica 77

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  
  Misli pozitivno! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Indikacije za CR
26.1.2010 20:26:45   
Verus
Indy, znam da jesi, pisala sam ti u tu temu-joooj ne secam se koja bese..ja sam pisala u "grlic materice u trudnoci"...

Trudim se da uvek mislim i gledam sve pozitivno...zivota mislim da me je to spasilo taj dan...znam kako neke bebe budu ok tako rano (tad sam bila 26 nedelja) a znam da neke ne prezive...i tako sam sve te scenarije vrtela po glavi, i na kraju rekla sebi da moram ziveti sada minut po minut, i brinuti tek ako moram i ako se nesto desi...

IZVORNA PORUKA: indy_25

Jao Verus pa ja i ti smo ko jedna trudnica i moja beba je bas tako glavica dole a tjelo ukoso cak smo nedavno bile i u bolnici zbog snaznih kontrakcija. Ma skoro sve identicno.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Indikacije za CR
26.1.2010 20:27:38   
Verus
indy, ona je glavicom dole od 4 meseca!  Tim nasim mali blesama se zuri napolje!  Sto kaze mm "imace vremena da zivi, 100 godina!user posted image "
IZVORNA PORUKA: indy_25

Jao Verus pa ja i ti smo ko jedna trudnica i moja beba je bas tako glavica dole a tjelo ukoso cak smo nedavno bile i u bolnici zbog snaznih kontrakcija. Ma skoro sve identicno.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Indikacije za CR
27.1.2010 13:13:02   
Daca88
Da li bi indikacija za CR mogla da bude operacija ovarijalne i paraovarijalne ciste koje sam imala na jajniku,mislim zbog istanjenosti koze tamo gde su bili mali rezovi*laparoskopija je radjena*,oziljci se skoro uposte ne vide,ali je ostala tri izbeljena traga koja vise lice na striju nego na bivsi oziljak,i da li bi indikacija mogla biti astma.Ja bi htela prirodan porodjaj,ali se bojim da ce me ipak poslati na CR da nebi ostala bez daha na porodjaju zbog astme,a ako moju novonastalu cistu zutog tela budem vukla do porodjaja,mozda ce me i zbog toga uputiti na CRuser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Indikacije za CR
27.1.2010 13:16:00   
Anoniman
Ja sam astmatičar, i to mi niko nije rekao kao indikaciju za CR.
Mislim da ni laparoskopska operacija nije indikacija.

No, što se tvoje astme tiče, negde sam čitala da si pisala valjda si to bila ti) da ne smeš da uzimaš pumpice zbog negativnog uticaja na bebu, to su gluposti. user posted image

(odgovor članu Daca88)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here