|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 9:12:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

Ne, ne.. evo je tema - Prirodan način da kako da podstaknete porođaj - klik


TOOOO! user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 9:13:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

Ne, ne.. evo je tema - Prirodan način da kako da podstaknete porođaj - klik


Vidi tu temu cici!

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 9:16:58   
simke
Hm...ja sam imala indikaciju za CR: beba je bila poprecno tj.karlicno,pa su me ipak porodili prirodno

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 9:19:47   
cici78
Hvalauser posted image , probacu bar nesto od toga...sto se sexa tice mm stalno prica kako se plasi, a verujem da bi to najvise pomoglouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 9:21:02   
mihi
Karlični položaj bebe odavno nije indikacija za CR. Osima ako karlične mere nisu manje od ploda!!!!

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 9:23:13   
guppy RR

RR Video: carski rez - indikacije <-- KLIK

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 10:48:15   
simke
Moja kuma je prosle godine isla na CR,a jedina indikacija je bila karlicni polozaj bebeuser posted image

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 10:50:21   
Anoniman
zato je i napisala Mihi "ukoliko su karlične mjere manje od ploda"

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 10:54:09   
simke
Da Vule,ali jedina indikacija joj je bila polozaj bebe,a ne i mera karlice u odnosu na bebuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 10:55:11   
Debeljuca
CICI idi u Visegradsku..

Iskustvo ranije mi pokazuje da su u Narodnog Fronta Kasapi i otiimaci para...


kad sam imala spontani... oterali me kuci... nisu mi dali rogham.... a mogli su da me smeste u bolnicu jedino ako platim 3 zelene doktoru...


dok su u visegradskoj svi super prema meni :) na kontrolama u ovoj trudnoci :D

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 13:16:55   
cici78
Jao ovde sa ovim nasim doktorima covek nije pametan, ja prvo bila u Visegradskoj, kad tamo cujem nece da daju epidural, da nalaze razloge da ga ne daju, i predjem u Front. Ne verujem da bi mi radili CR i u Visegradskoj ako nema indikacija. Ne znam sta me ceka...

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 15:52:50   
Debeljuca
ako si u visegradskoj bila na onom prijemnom odeljenju..
tamo radi neka KOKOSKA....

koja je meni za ovu trudnocu rekla da nisam trudna nego da je to sto mi je Bhcg povisen tumor...


kad ti je termin?

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 17:20:42   
cici78
Draga meni je termin sutrauser posted image , gotovo sad, nema vise premisljanja.

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 18:48:43   
Verus
hhahaha kakva je to glupaca....pa da moze biti tumor, ali da to pomisli kod zene koja pokusava da zatrudni??? Aaaaa
IZVORNA PORUKA: Debeljuca

ako si u visegradskoj bila na onom prijemnom odeljenju..
tamo radi neka KOKOSKA....

koja je meni za ovu trudnocu rekla da nisam trudna nego da je to sto mi je Bhcg povisen tumor...


kad ti je termin?

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 18:54:09   
Debeljuca
hehehe
pa ako se ne otvoris u narednih sedam dana
onda ce te mozda secnuti :)

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 18:55:52   
Debeljuca
ma neka ludaja....

srecom u istoj bolnici rade 2 divna lekara koji mi vode trudnocu...

i od kojih ce me jedan i poradjati... zavisi da li cemo na CR ili obicno...

a ako beba nastavi da bude ovako vejika... i napredna sa dimenzijama... doktor mi je rekao.... da ce me poroditi i 2 nedelje pre termina...

jedva cekam taj decembar user posted image

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 18:57:06   
Debeljuca
a da posto sad svaki put pre nego sto odem kod svog lekara moram da prodje ludu doktorku na prijemu...
pita me a vi ste ipak trudni.... a ja mislila tumor

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Indikacije za CR
7.8.2009 19:44:43   
marince1
IZVORNA PORUKA: Debeljuca

a da posto sad svaki put pre nego sto odem kod svog lekara moram da prodje ludu doktorku na prijemu...
pita me a vi ste ipak trudni.... a ja mislila tumor


Ja bi joj rekla ''poljubis me u dupe''! user posted image

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Indikacije za CR
12.8.2009 14:48:24   
Zemfira
Jos par informacija o CR i dioptriji.
Cim mi je potvrdjena trudnoca, otisla sam i kod svog ocnog lekara. Imam dioptriju -8 na oba oka i vec godinama nosim sociva. Ocni lekar je obavio obican pregled i pregled ocnog dna (posle sirenja zenica) i rekao da za sada nema indikacija za CR jer je sa ocnim dnom sve OK, ali da za 3 meseca dodjem ponovo na pregled (obican, da vidi da li mi dioptrija raste), a krajem 8. - pocetkom 9. meseca na jos jedan obican pregled i pregled ocnog dna, pa ce tek nakon toga moci da mi da preporuku CR ili ne. Tu preporuku takodje ce mi dati i u pisanom obliku, da mogu da je pokazem ginekologu, pa da na osnovu nje odluci.
A evo sad se razmisljam da li da odem kod jos nekog ocnog lekara, posto su me oba ginekologa (drzavni i privatni) pitala za dioptriju i znacajno podizali obrve user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Indikacije za CR
12.8.2009 14:50:32   
Anoniman
Jao nemoj se šetati toliko puta kod očnog. Odeš na kraju trudnoće, da - poenta jeste očno dno, i ta neka kritična dioptrija.

(odgovor članu Zemfira)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Indikacije za CR
21.8.2009 18:59:22   
viking
Ovo je vazna tema o kojoj se malo zna. Ja sam za činjenicu da je dioptrija indikacija za CR čula pre 4 godine kad mi se drugarica porodila. Ona ima dioptriju -10 ali uvek, uvek nosi sočiva. I tako je uvek sa tim sočivima odlazila na kontrole sve dok joj nisu krenule kontrakcije u sred noći. Spakuje se ona, nema vremena za sočiva, stavi naočare i dodje u porodilište. Kad tamo njen doktor šokiran što ona nosi naočare i što ima toliku dioptriju, kao nije imao pojma. Uhvati se čovek za glavu, kasno je bilo za bilo šta tako da se ona prirodno porodila i srećom bez posledica. Poenta priče je - ako imate dioptriju same to prijavite pošto očigledno ne pitaju svi lekari da li nosite naočare ili ne. I recite drugaricama. Čisto da ne bude belaja posle :)

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Indikacije za CR
21.8.2009 19:11:50   
prolece
koja dioptrija je indikacija za CR? iznad koliko? plus ili minus?

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Indikacije za CR
21.8.2009 19:43:13   
viking
Pre nego što išta kažem, napominjem da nisam trudna i nisam se poradjala do sad pa govorim samo ono što sam čula od drugih, ali mislim da sam čula da je dioprtija 5 neka granica tj. da je sve iznad 5 rizično. Ako sam lupila, izvinjavam se. Ali kao što su rekle druge forumašice, nije samo dioptrija u pitanju. Moj savet je da ako imate bilo kakav problem sa očima i bilo kakvu dioptriju to napomenete doktoru/ki pa će valjda oni znati da vas posavetuju.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Indikacije za CR
21.8.2009 19:45:51   
prolece
ma, moja je smešna 1,5 i 1,75 plus koristim naočare samo za rad na blizu. hvala na info.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Indikacije za CR
27.8.2009 23:34:30   
Trcosava
Heh, evo još jednog MOGUĆEG razloga za CR
Već sam negde pisala da imam malo povišen puls, prethodni put kad sam bila kod doce, meni je skočio na 150 otk. u minuti pa me hitno slala da radim holter. Kad su mi došli rezultati sa holtera, rekoše tamo ono što sam i ja znala - da imam tahikardiju s jednim dodakom što nisam znala, a to je da je srce ok i da nije tahikardija od srca nego neki drugi uzrok. Tako da eto...i ubrzan puls može da bude razlog jer sam pitala moju doktorku jel sigurno da se ja porađam prirodnim putem - u smislu jel će mi čuka izdržati, poslala me kod lekara opšte prakse, pa on da mi da uput za internistu ili kardiologa pa da vidimo dalje....

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here