|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:01:24   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Brana

Danas na poslu me je jedna koleginica ostavila bez texta kada je rekla da je njen sin sa godinu ipo dana igrao igrice na kompu,sve zenice su ostale bez komentara..ona kaze verujem da vam je cudno ali je stvarno bio izuzetan...user posted image user posted image
Ajde da pricamo o realnim mogucnostim deteta pa da kazem da se svako dete individualno razvija neko je naprednije od drugog,ali da pricamo o egocentricnim nebulozama stvarno cemu to?...user posted image


sve i da jeste... cega se pametan stidi, lud se ponosi... po meni je to prerano doba za kompjuter osim ako nece da odgoji staticnu osobu kojoj ce kompjuter da bude sav izvor zabave

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:06:32   
Brana
Ma naravno ali koje dete jos sa godinu ipo dana moze da igra igrice na kompu,pa ono ne zna ni misa kako da koristi a kamoli da jos da igra igrice...jos neka koleginica pricala kako je ta igrica namenjena deci od 4-7 godine,i hvalila se da je njen mali igra sa 3 godine,a ova odvali da njen mali je to igrao sa godinu ipo!user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 4.5.2011 22:07:48 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:07:33   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Olga RR

ta deca su uglavnom rodjena genijalna i sa njima ne treba raditi user posted image

Ovo je tacno.
Ne znam koliko ste imali prilike da srecete takvu decu, ja dva puta u zivotu. ne mogu da vam opisem. Ali zaista ne mogu.
Zasto je nekome to cudno. Pa setite se Mocarta? i svih genijalnih stvorenja. Dobro, 90% je preterivanje, ali genijalne dece ima. Moj muz je jedan od takvih (samo nazalost neiskoriscen talenat). Sa tri godine su mu kupili bukvar da se igra sa njim. Sam je naucio da cita za dva meseca. Sa 4 godine je citao latinicu-opet sam naucio. Niko mu slova nije pokazao. Niko.
Divno je sresti takvu decu. Divno. Mali cudotvorci.

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:12:24   
Lu
A moramo priznati još nešto, kako postoje roditelji koji preuveličavaju mogućnosti svojih beba-djece, tako postoje i ljubomorni roditelji ( a što nikako ne bi trebali biti) pa im je stvarno krivo zašto njihova djeca ne mogu to što njihovi vršnjaci već svladavaju i tako nabijaju bespotrebno komplekse i sebi i djeci...ne zna se šta je goreuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:17:53   
Brana
IZVORNA PORUKA: Lu RR

A moramo priznati još nešto, kako postoje roditelji koji preuveličavaju mogućnosti svojih beba-djece, tako postoje i ljubomorni roditelji ( a što nikako ne bi trebali biti) pa im je stvarno krivo zašto njihova djeca ne mogu to što njihovi vršnjaci već svladavaju i tako nabijaju bespotrebno komplekse i sebi i djeci...ne zna se šta je goreuser posted image

to se slazem.
ja nisam ljubomorna,meni je moje dete super niti imam komplekse niti svom detetu nabijam iste ali mi je smesno kada vidim koliko se ljudi sramote sa takvim izjavama, ne volim lazi i preuvelicavanja,najbolje jos da ispadne da su necija deca na rodjenju prohodala,ja sam uvek realna i kazem kako i sta moje dete radi u odredjenom uzrastu a i znamo svi koji imamo decu dokle deca u kom uzrastu mogu napredovati i raditi odredjene radnje...
Wunderkind se radja sa odredjenim sposobnostima naprednijim od druge dece ali po mnogim mamama ispada da su sva deca takva...



< Poruku je uredio Brana -- 4.5.2011 22:19:46 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:18:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lu RR

A moramo priznati još nešto, kako postoje roditelji koji preuveličavaju mogućnosti svojih beba-djece, tako postoje i ljubomorni roditelji ( a što nikako ne bi trebali biti) pa im je stvarno krivo zašto njihova djeca ne mogu to što njihovi vršnjaci već svladavaju i tako nabijaju bespotrebno komplekse i sebi i djeci...ne zna se šta je goreuser posted image

To gledam svakodnevno dok drzim casove. A je l'' Dusan zna isto koliko  i Lazar? A kako je to Milica uradila?Je l'' bolje od moje Bojane?
Tako mamice lece drustvene komplekse. Jer novi je hit dizati drustveni status sa decijim prosekom u skoli, brojem njihovih vanskolskih aktivnosti i sl. 
Moje dete ide na engleski, srpski, matematiku, violinu i tenis???A moje ide jos i na karate. Jao, pa moram i ja svog upisati.
A oni bi mukice da se igrajuuser posted image  
Stvarno mame nekad mogu biti debili. Decu treba blago forsirati u zivotu, ali ih ne valja gusiti.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 131
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:18:41   
vukosava
IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ta deca su uglavnom rodjena genijalna i sa njima ne treba raditi user posted image

Ovo je tacno.
Ne znam koliko ste imali prilike da srecete takvu decu, ja dva puta u zivotu. ne mogu da vam opisem. Ali zaista ne mogu.
Zasto je nekome to cudno. Pa setite se Mocarta? i svih genijalnih stvorenja. Dobro, 90% je preterivanje, ali genijalne dece ima. Moj muz je jedan od takvih (samo nazalost neiskoriscen talenat). Sa tri godine su mu kupili bukvar da se igra sa njim. Sam je naucio da cita za dva meseca. Sa 4 godine je citao latinicu-opet sam naucio. Niko mu slova nije pokazao. Niko.
Divno je sresti takvu decu. Divno. Mali cudotvorci.


neko je morao bar jednom da mu procita. vecina mojih kolega je na taj fazon samo dodaj jos mnozenje i racunanje pre skole i onda si pravi mali nerd od malena... to su samo urodjeni talenti plus roditelji koji znaju pravu stvar u pravo vreme, a genije, to je vec druga kategorija vezana za ekstremnu kreativnost koju ti ni rano citanje ni racunanje mozda ne uzrokuje

garantujem ti da das sad bukvar na hebrejskom da ne bi mogao da nauci slova dok mu neko ne objasni sta je sta user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:21:39   
minavb

IZVORNA PORUKA: Lu RR

A moramo priznati još nešto, kako postoje roditelji koji preuveličavaju mogućnosti svojih beba-djece, tako postoje i ljubomorni roditelji ( a što nikako ne bi trebali biti) pa im je stvarno krivo zašto njihova djeca ne mogu to što njihovi vršnjaci već svladavaju i tako nabijaju bespotrebno komplekse i sebi i djeci...ne zna se šta je goreuser posted image

Ja uopste nisam lhubomorna sto neka deca zvacu snicle sa 11 meseciuser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:23:30   
Brana
IZVORNA PORUKA: minavb


IZVORNA PORUKA: Lu RR

A moramo priznati još nešto, kako postoje roditelji koji preuveličavaju mogućnosti svojih beba-djece, tako postoje i ljubomorni roditelji ( a što nikako ne bi trebali biti) pa im je stvarno krivo zašto njihova djeca ne mogu to što njihovi vršnjaci već svladavaju i tako nabijaju bespotrebno komplekse i sebi i djeci...ne zna se šta je goreuser posted image

Ja uopste nisam lhubomorna sto neka deca zvacu snicle sa 11 meseciuser posted image

user posted image user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:25:42   
lanajelena
Deverov klinac je sa 2 godine uveliko znao sve zastave,imam snimljeno kako pricauser posted image
Meni se samo moja deca drasticno razlikuju a kamoli tudja

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:28:01   
Brana
IZVORNA PORUKA: lanajelena

Deverov klinac je sa 2 godine uveliko znao sve zastave,imam snimljeno kako pricauser posted image
Meni se samo moja deca drasticno razlikuju a kamoli tudja

To je realno ali mi govorimo o ne realnim stvarima tj.ja...
zamislite bebu kako steka igrice i juri misem po podloziuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:28:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ta deca su uglavnom rodjena genijalna i sa njima ne treba raditi user posted image

Ovo je tacno.
Ne znam koliko ste imali prilike da srecete takvu decu, ja dva puta u zivotu. ne mogu da vam opisem. Ali zaista ne mogu.
Zasto je nekome to cudno. Pa setite se Mocarta? i svih genijalnih stvorenja. Dobro, 90% je preterivanje, ali genijalne dece ima. Moj muz je jedan od takvih (samo nazalost neiskoriscen talenat). Sa tri godine su mu kupili bukvar da se igra sa njim. Sam je naucio da cita za dva meseca. Sa 4 godine je citao latinicu-opet sam naucio. Niko mu slova nije pokazao. Niko.
Divno je sresti takvu decu. Divno. Mali cudotvorci.


neko je morao bar jednom da mu procita. vecina mojih kolega je na taj fazon samo dodaj jos mnozenje i racunanje pre skole i onda si pravi mali nerd od malena... to su samo urodjeni talenti plus roditelji koji znaju pravu stvar u pravo vreme, a genije, to je vec druga kategorija vezana za ekstremnu kreativnost koju ti ni rano citanje ni racunanje mozda ne uzrokuje

garantujem ti da das sad bukvar na hebrejskom da ne bi mogao da nauci slova dok mu neko ne objasni sta je sta user posted image


Sa njim niko nije radio. Moji svekijevci nikad nisu bili bas dobar pogon za svoju decu. Da jesu, ovaj moj bi sad lecio rak, ane sakupljao u glavi milione informacija koje nikome nisu potrebne i radio za pivaru. Inteligencija velika, ambicije male. koliko brilijantnih ljudi na takav nacin propadne.
Sad???Pa sad ga bukvar ne zanima, sem ako bi na hebrejskom prenosili utakmicu ili napisali naziv piva.
Genij ne mora biti ekstremno kreativan. To je samo osoba sa IQ-om vecim od 180. Ako se za nesto zainteresuje dovoljno genijalnost ce mu se ispoljiti, ali to moze, a i ne mora biti.

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 137
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:30:30   
lanajelena

IZVORNA PORUKA: Brana

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Deverov klinac je sa 2 godine uveliko znao sve zastave,imam snimljeno kako pricauser posted image
Meni se samo moja deca drasticno razlikuju a kamoli tudja

To je realno ali mi govorimo o ne realnim stvarima tj.ja...
zamislite bebu kako steka igrice i juri misem po podloziuser posted image user posted image user posted image

Moj Duca stiska mis non stop pa mozda i taj mali ubode nesto

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:32:02   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: lanajelena

Deverov klinac je sa 2 godine uveliko znao sve zastave,imam snimljeno kako pricauser posted image
Meni se samo moja deca drasticno razlikuju a kamoli tudja

user posted image

Mislim i ja mrzim kad mi neko nesto kaze odredjenim tonom i pri tom potcjenjuje moje dijete. Ako zna, zna, ako ne zna, naucice user posted image Mada ja se slazem sa indy kad kaze da se sa drugaricama uvijek cuje kad njeno dijete nauci nesto novo. Kod nas je isti slucaj. I nije nam bitno kada je ko sta uradio/la, vec da je uradio/la user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:32:53   
Brana
IZVORNA PORUKA: lanajelena


IZVORNA PORUKA: Brana

IZVORNA PORUKA: lanajelena

Deverov klinac je sa 2 godine uveliko znao sve zastave,imam snimljeno kako pricauser posted image
Meni se samo moja deca drasticno razlikuju a kamoli tudja

To je realno ali mi govorimo o ne realnim stvarima tj.ja...
zamislite bebu kako steka igrice i juri misem po podloziuser posted image user posted image user posted image

Moj Duca stiska mis non stop pa mozda i taj mali ubode nesto

I moj stiska misa cak mi je jednog i pokvariouser posted image ali poenta je da li dete tj.beba od godinu ipo dana moze igrati logicke igre na kompijuteru sa nivoima?user posted image

< Poruku je uredio Brana -- 4.5.2011 22:33:33 >


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:33:34   
Olga75
Verolino , ja sam govorila o sasvim prosecnoj deci , koja su ista kao i svoji vrsnjaci , objektivno a ne o ekstremima
postoje i superinteligentna deca ali postoje i deca koja su uskracena intrlrktualno a to su ipak krajnosti .
pa i programi na fakultetima su pravljeni za prosecne
i definitivno postoje roditelji koji su opsednuti savrsenstvom svoje dece , svi smo mi ubedjeni da su nam deca savrsena , sto i jesu ali na svaki uspeh tudjeg deteta preuvelicati uspeh svog je vec , pa cak i bezobrazno

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:34:07   
Brana
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Verolino , ja sam govorila o sasvim prosecnoj deci , koja su ista kao i svoji vrsnjaci , objektivno a ne o ekstremima
postoje i superinteligentna deca ali postoje i deca koja su uskracena intrlrktualno a to su ipak krajnosti .
pa i programi na fakultetima su pravljeni za prosecne
i definitivno postoje roditelji koji su opsednuti savrsenstvom svoje dece , svi smo mi ubedjeni da su nam deca savrsena , sto i jesu ali na svaki uspeh tudjeg deteta preuvelicati uspeh svog je vec , pa cak i bezobrazno

Olga user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:36:19   
Lu
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Mada ja se slazem sa indy kad kaze da se sa drugaricama uvijek cuje kad njeno dijete nauci nesto novo. Kod nas je isti slucaj. I nije nam bitno kada je ko sta uradio/la, vec da je uradio/la user posted image


Ja isto, samo što naravno znam s kim mogu normalno razgovarati o tome i kad kažem da je moje dijete naučilo par novih riječi na engleskom a ta druga mama da je njena curica od 3,5 godine sastavila sama puzle od 50 komada, obadvjema nam je dragouser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:36:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Olga RR

Verolino , ja sam govorila o sasvim prosecnoj deci , koja su ista kao i svoji vrsnjaci , objektivno a ne o ekstremima
postoje i superinteligentna deca ali postoje i deca koja su uskracena intrlrktualno a to su ipak krajnosti .
pa i programi na fakultetima su pravljeni za prosecne
i definitivno postoje roditelji koji su opsednuti savrsenstvom svoje dece , svi smo mi ubedjeni da su nam deca savrsena , sto i jesu ali na svaki uspeh tudjeg deteta preuvelicati uspeh svog je vec , pa cak i bezobrazno

E, nisam ti ja citala unazad....user posted image user posted image user posted image
Mislila sam da je tema, da li dete vrlo rano moze da ispolji nadprosecne rezultete u necemu. Ja znam da moze, pa se zato oglasih.user posted image

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:38:34   
marija32
Mene su kao devojku prilicno umarale price drugarica koje imaju decu sta beba sve ume, a koje traju duze od 5 minutauser posted image , posebno me je izludjivalo kada daju bebu na telefon da "pricamo". Slazem se sa time sto neko iznad napisa da postoje genijalna deca, ali je mnogo vise onih koji preteruju. U svakom sl, bilo dete genijalac ili "normalno" ili ispodprosecno- mrzim kada ljudi smaraju sa bilo cime.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:39:50   
Brana
Lu meni je drago kada cujem da su druga deca napredna i nadprosecna,to je divno,ali zaistauser posted image ,ali to su relane stvari o koji si ti sada pisala,ali poenta je da u tome da su neki roditelji bezobrazno ne realni,tj.na svaku tvoju pohvalu svog deteta nadodaju nebuloze koje nemaju veze sa realnoscu,to sam htela reci..ali ocigledno je sve pogresno shvaceno...

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:41:34   
indy_25
Pogledajte video snimak sina od nase forumasice na temi da vidite kako dijete zna sva slova od 1 i po godinu . Ja sam svima pokazivala taj video snimak i famisliji i muzu ma svima mali je super super .

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:42:42   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: indy_25

Pogledajte video snimak sina od nase forumasice na temi da vidite kako dijete zna sva slova od 1 i po godinu . Ja sam svima pokazivala taj video snimak i famisliji i muzu ma svima mali je super super .

user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 148
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:43:14   
Lu
Brano ja sam tebe savršeno razumjela, nije ovo bilo ništa kontra tvojih postovauser posted image
Ja takođe mislim da dijete od 1,5 godinu nema šta da traži za kompom, a tek da zna igrati igriceuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:48:01   
Brana
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Brano ja sam tebe savršeno razumjela, nije ovo bilo ništa kontra tvojih postovauser posted image
Ja takođe mislim da dijete od 1,5 godinu nema šta da traži za kompom, a tek da zna igrati igriceuser posted image

E sada mi je laskeuser posted image user posted image
Ja dosla samo podeliti anegdotu sa vama pa sam u jednom trenutku pomislila da mislite da sam ljubomorna sto moj Laki ne zna igrati igrice,user posted image ma luda sam za tim da mu dam da kvari oci za kompom sa 15,5 meseci..user posted image user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here