|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:51:47   
anuksunamun
ovo ima da mi bude omiljena tema za jedno godinu i po dana :):):) jer ce moja beba da pise postove sama na RR axaxaxxaxaxaxaxaxxaxax...nije u pitanju samo interpretacija(to je suvise lako) ima deca oma da mi imaju paradigmatske ideje ...bacanje postova na RR sa svega 3 meseca zivota bice ko nista :):):)samo da mogu u sedeci polozaj :):):)

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:52:58   
minavb
Anuk, Vanja mi telepatski diktira sta da pisem. Cudo od deteta.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:53:26   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image
Nemo' da mrachisuser posted image

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:55:33   
anuksunamun
loha bre ljudi...pa kad vidim da mogu i druga deca...moja sa "vakom genetikom ima da stancaju knjige za decu svoga uzrasta cisto ko part time job...a sa druge strane da se bave kvantnom fizikom :)::)Verka ne mrachim Tita mi :):):)Mina -jasna situacija ....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 22:57:08   
jelena038
jbg, moj je trenutno zauzet, na selu s dedom, 'vata gustere i tamani baklave, al ako treba, iscimam ga ja za sekundu..user posted image jes' da nema neta tamo, al zacas ce on da spoji zice i telefon i binarnim kodom to sve.. ipak je sin informaticara user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:01:06   
anuksunamun
nije sto sam ja roditelj -nego deca su mi brilijantna -axaxaxxaxaxxaxa...tacnije bice brilijantna....sto bi rekle zenetine nase "ima svi da mi zavide"-taj mi je fenomen do danas ostao nerazjasnjen,jednostavno ne mogu da proniknem u genezu takve misli,koja vlada tradicijom naseg naroda(pogotovo zenske populacije)...ne znam ko je temu naceo -ali bas toj osobi skidam i kapu i sesir ( i sve sa sebe )user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:04:19   
Anoniman
Mene mrzi da citam temu od pocetka...

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 157
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:07:39   
jelena038
nemas sta da citas, sve se zgrozavamo user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:17:20   
Anoniman
Ja se ne zgrazavam. To je blaga stvar. Ako mame mogu da predaju u skolama za vreme prvomajskih praznika, a deca tek danas krenula u skoluuser posted image , pa zasto i njihovi potomci ne bi u pelenama poleteli na mesec. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:18:30   
jelena038
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:31:12   
vukosava
IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: verolino

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ta deca su uglavnom rodjena genijalna i sa njima ne treba raditi user posted image

Ovo je tacno.
Ne znam koliko ste imali prilike da srecete takvu decu, ja dva puta u zivotu. ne mogu da vam opisem. Ali zaista ne mogu.
Zasto je nekome to cudno. Pa setite se Mocarta? i svih genijalnih stvorenja. Dobro, 90% je preterivanje, ali genijalne dece ima. Moj muz je jedan od takvih (samo nazalost neiskoriscen talenat). Sa tri godine su mu kupili bukvar da se igra sa njim. Sam je naucio da cita za dva meseca. Sa 4 godine je citao latinicu-opet sam naucio. Niko mu slova nije pokazao. Niko.
Divno je sresti takvu decu. Divno. Mali cudotvorci.


neko je morao bar jednom da mu procita. vecina mojih kolega je na taj fazon samo dodaj jos mnozenje i racunanje pre skole i onda si pravi mali nerd od malena... to su samo urodjeni talenti plus roditelji koji znaju pravu stvar u pravo vreme, a genije, to je vec druga kategorija vezana za ekstremnu kreativnost koju ti ni rano citanje ni racunanje mozda ne uzrokuje

garantujem ti da das sad bukvar na hebrejskom da ne bi mogao da nauci slova dok mu neko ne objasni sta je sta user posted image


Sa njim niko nije radio. Moji svekijevci nikad nisu bili bas dobar pogon za svoju decu. Da jesu, ovaj moj bi sad lecio rak, ane sakupljao u glavi milione informacija koje nikome nisu potrebne i radio za pivaru. Inteligencija velika, ambicije male. koliko brilijantnih ljudi na takav nacin propadne.
Sad???Pa sad ga bukvar ne zanima, sem ako bi na hebrejskom prenosili utakmicu ili napisali naziv piva.
Genij ne mora biti ekstremno kreativan. To je samo osoba sa IQ-om vecim od 180. Ako se za nesto zainteresuje dovoljno genijalnost ce mu se ispoljiti, ali to moze, a i ne mora biti.


ma znam. moji roditelji nisu imali vremena da sa mnom nista nikad rade. tata nije ni znao koji sam razred. sami su se krstili kad su videli kad sam mogla da brojim i racunam do 100. mnogo pre skole. necu da navodim kad nije bitno da ne ispadnem da se puvam. al za to je kriva garant jedna moja rodjaka koja je volela da se preslisava preda mnom. a deca su ko upijaci, sve mnogo brzo pokupe

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:36:29   
jelena038
izvinite sto se mesam, ali u bukvaru je svako slovo sa slikama predmeta i pojava koje pocinju tim slovom od kojih je trogodisnjaku bar jedna poznata, znaci, moguce je.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:38:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jelena038

izvinite sto se mesam, ali u bukvaru je svako slovo sa slikama predmeta i pojava koje pocinju tim slovom od kojih je trogodisnjaku bar jedna poznata, znaci, moguce je.

Taj raduser posted image

(odgovor članu jelena038)
  Direktna veza do poruke: 163
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:39:58   
jelena038
mislim, moje dete je sa pet krenulo u skolu, sta da vam kazem.. ja nemam sta da trazim vise u ovoj temi user posted image odoh u krevet, ljubim vas sve!

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:43:32   
indy_25

IZVORNA PORUKA: jelena038

izvinite sto se mesam, ali u bukvaru je svako slovo sa slikama predmeta i pojava koje pocinju tim slovom od kojih je trogodisnjaku bar jedna poznata, znaci, moguce je.


Ma hajde sto je poznato djetetu od 3 g a od 1 godini i po msilim user posted image user posted image user posted image To mi je ono bas bas nesto veliko kad sam vidjela mali je bas inteligentan.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:45:10   
indy_25

IZVORNA PORUKA: jelena038

mislim, moje dete je sa pet krenulo u skolu, sta da vam kazem.. ja nemam sta da trazim vise u ovoj temi user posted image odoh u krevet, ljubim vas sve!

U Holandiji je obavezno da djeca krenu sa 4 g u skolu i da ostaju cijeli dan od pola 9 do 3 i 15 a samo dva dana u sedmici do 12. Al je njima skola igra nije k,o kod nas tesko user posted image ,

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:47:10   
jelena038
sta vam je ljudi, bebaca glavica je prazna, svako dete je puni na drugaciji nacin. neko dete odmara dok bulji u muve, neko dete pamti stvari, neko trazi logicnu vezu, neko trpa nogu u usta.. i skola je dobra, jer sistematski puni te glave svacim po malo. nije sustina sta je bolje, nego sta sve stvarno mogu, a najcesce to ne iskoriste, dok mame tupe o glupostima..
i sad sam stvarno otisla!!!!! user posted image

< Poruku je uredio jelena038 -- 4.5.2011 23:48:10 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:50:28   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: jelena038

sta vam je ljudi, bebaca glavica je prazna, svako dete je puni na drugaciji nacin. neko dete odmara dok bulji u muve, neko dete pamti stvari, neko trazi logicnu vezu, neko trpa nogu u usta.. nije sustina sta je bolje, nego sta sve stvarno mogu, a najcesce to ne iskoriste, dok mame tupe o glupostima..



Ova sam user posted image user posted image user posted image Kad se samo sjetim sestrine muke da me nesto nauci. Ona se jadna ubi objasnjavajuci, a ja; Aaaaa? Sta? user posted image
Moja mama je sigurno cutala ispred drugarica user posted image jedino cime je mogla da se pohvali je da sam pila pivo user posted image To mu dodje kao ove igrice danas.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:51:30   
Brand new mama
IZVORNA PORUKA: jelena038

mislim, moje dete je sa pet krenulo u skolu, sta da vam kazem.. ja nemam sta da trazim vise u ovoj temi user posted image odoh u krevet, ljubim vas sve!

Moje ce baba da sa 5 upise na faksuser posted image I jos ce da se ubije u pojam ako ga ne prime iz prve.Nek su oni nama zivi i zdravi,a nek se taakmice drugi


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:53:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Brand new mama

IZVORNA PORUKA: jelena038

mislim, moje dete je sa pet krenulo u skolu, sta da vam kazem.. ja nemam sta da trazim vise u ovoj temi user posted image odoh u krevet, ljubim vas sve!

Moje ce baba da sa 5 upise na faksuser posted image I jos ce da se ubije u pojam ako ga ne prime iz prve.Nek su oni nama zivi i zdravi,a nek se taakmice drugi

Ma vasa deca ima da trce u skolu...Cak i za prvomajske praznike. Oni zato sto vole skolu, a imace i predavace koji tad radeuser posted image user posted image user posted image user posted image
Boze, koliko sam se lazi na ovom forumu naslusala , pozlice miuser posted image user posted image user posted image
(ovo nema veze sa vas dve; zna Jesha)

(odgovor članu Brand new mama)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:55:39   
Brana
Tema koja se danas zapocela vezana je za danas,to se moglo videti iz posta,a danas skola radi tj.krece da radi...samo treba malo bolje procitatiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:57:06   
indy_25
Ma Verka sta to ti nesto u siframa hajde napisi da i ja znam bas me interesira user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
4.5.2011 23:59:39   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ne mogu....Hocu da vidim dokle se ideuser posted image user posted image user posted image user posted image
Mogu samo reci sledece-kad se laze, treba bar zapamtiti sta i koga lazes, jer se u lazima izgubisuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
P.S. Masim temu. Necu viseuser posted image

(odgovor članu indy_25)
  Direktna veza do poruke: 173
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
5.5.2011 0:01:19   
indy_25
E jesi neka user posted image user posted image user posted image

Sada cu detaljno sve da iscitam da vidim o cemu se radi i onako mio se ne spava valjda skontam user posted image

< Poruku je uredio indy_25 -- 5.5.2011 0:02:02 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Takmicarsko roditeljstvo
5.5.2011 0:01:42   
Brana
IZVORNA PORUKA: Brana

DANAS na poslu me je jedna koleginica ostavila bez texta kada je rekla da je njen sin sa godinu ipo dana igrao igrice na kompu,sve zenice su ostale bez komentara..ona kaze verujem da vam je cudno ali je stvarno bio izuzetan...user posted image user posted image
Ajde da pricamo o realnim mogucnostim deteta pa da kazem da se svako dete individualno razvija neko je naprednije od drugog,ali da pricamo o egocentricnim nebulozama stvarno cemu to?...user posted image

user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here