|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 1:45:58   
liliana
Ja sam to već obavila pre nego sam došla na RR inače bih zaoravila. Laku noć, Alex i drugari!!!user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 1:46:17   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Alexis79


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Sta cu gde god sta napisem ispadne da mislim zlonamerno ili negativno...dve su teme zakljucali zbog mene a uopste nisam kriva user posted image mozda samo imam misljenje koje odudara od vecine ovde...ali ne mozemo svi isto misliti to bi tek bilo glupo...


Nemoj da brigas ja umalo od Evrovizije da napravim krvoprolice user posted image .Pocese da lete neke budibogsanama reci.
Evo opet cu reci 3 zene ,6 si*a ,100 razlicitih misljenja.
Samo opusteno user posted image

Nisam ulazila na tu temu...ko zna tek sta bi onda bilo...user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 1:48:31   
liliana
Ćuti, da sam se ja uključila u raspravu, Alex i ja bi bile razapete za primer primera!!!user posted image user posted image user posted image
Nego, koje teme ti zaključa-da virnem i ja tamo malo!!!user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 3:01:08   
Sanchy
Jednu sam ja otvorila sad ne znam tacan naziv.uticaj ranijeg uvodjenja cvrste hrane na imunitet deteta(razepele su me a stvarno nisam mislila nista loseuser posted image ) i cini mi se zivot u zajednici(i tu sam bila sama protiv svih user posted image mozda jedna,dve zenske sto su stale na moju stranu)a sad sam pisala na temu Grabljivica i tu imam drugacije misljenje od vecine videcemo sutra komentareuser posted image

< Poruku je uredio Sanchy -- 25.3.2012 3:03:15 >

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 3:39:44   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Sanchy

To je upravo ono sto sam htela da kazem u postovima iznad ...izgleda da je taj psiholoski faktor jako bitan koliko god zene mislile da nije...


Kod mene taj psihološki faktor ne pije vodu, ne znam nikog ko je opušteniji po pitanju bebe od mene a da želi bebu, Ja nemam jajovode, tu psiha ne pomaže:)

Hvala na lepim željama, znam da želiš najbolje user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 3:41:08   
dunja RR
E to user posted image
IZVORNA PORUKA: liliana


IZVORNA PORUKA: madre

uvek se smejem kad procitam naziv ove temeuser posted image
pa, brate, svi znamo kakouser posted image

user posted image Ima i nas koje ne znamo!!! user posted image Postoje i drugi načini za nas-pokusne kuniće!!!user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Kako ste ostale trudne?
27.3.2012 12:13:51   
sneskica75
mi smo 4 godine muckali, ali nista nismo smuckali. e, onda smo otisli kod dr da nam pomognu, odakle sam ja jedva izvukla zivu glavu, a ostala bez jajovoda. eee, onda smo opet isli kod dr 1,2,3 puta i tada smo uz pomoc jednog finog cike koji nam dolazi u goste iz Slovenije smuckali bebca ili bebce! sada dragi dr nemogu da se dogovore koliko ima bebaca, jedino znamo da smo u 9.nedelji trudnoce. ps. mnogo volim dr

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Kako ste ostale trudne?
18.4.2012 14:22:05   
JAmy
Simpaticna temauser posted image ...
Prvi put sam ostala trudna vec drugog mjeseca od prekidanja kontracepcije,i to je bilo nesto kao eksperiment(ono,'ajde da probamo'user posted image )...
Posto se ta trudnoca zavrsila spontanim koji me potpuno izbacio iz emocionalne ravnoteze,ja sam u stanju blage depresija ubijedila i sebe i mm da nema potrebe za kontracepcijom jer ja vise i ne mogu ostati trudna.Nakon dva mjeseca popune apstinencije pokusavali smo da se vratimo normalnom sexualnom zivotu.I ako nije smjelo tako brzo poslije kiretaze,ja sam zatrudnjela od svega nekoliko odnosa za cijeli taj mjesec (2 ili 3,ne sjecam se);
To je bilo nesto kao 'udarac iz ocaja' user posted image ....
Mislim da je tako brz uspjeh uslijedio samo zato sto nisam bila opterecena plodnim danima i trudnocom,posto sam jos uvijek krizirala,trudila sam se da skoncentrisem da povratim izgubljeno zadovoljstvo,da ponovo uzivam u sexu a ne da napravimo bebu,a znaju cure koje su to dozivjele koliko je tesko nakon spontanog pobacaja ponovo uspostaviti normalne odnose...

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu sneskica75)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Kako ste ostale trudne?
18.4.2012 14:26:22   
hanka

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Sanchy

To je upravo ono sto sam htela da kazem u postovima iznad ...izgleda da je taj psiholoski faktor jako bitan koliko god zene mislile da nije...


Kod mene taj psihološki faktor ne pije vodu, ne znam nikog ko je opušteniji po pitanju bebe od mene a da želi bebu, Ja nemam jajovode, tu psiha ne pomaže:)

Hvala na lepim željama, znam da želiš najbolje user posted image

Moja psiha pobegla od mog tela odavno user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Kako ste ostale trudne?
18.4.2012 15:58:35   
Zell
ima nas dosta sto izgleda stvarno ne znamo kako da konacno ostanemo trudne......

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Kako ste ostale trudne?
18.4.2012 16:11:08   
Sanchy
Ko nema neku fizicku prepreku ,hormoni ok,spermogram ok..tu nema sta samo moze biti psiholoski momenat..ja sam bila u vezi od sedam godina pre ovog sada braka...covek nije hteo da se zeni dok ne bude imao neki valjan razlog za to tipa beba jel,i nikad nisam zatrudnela,na kraju smo se i rastali u groznim groznim odnosima...e onda vise nisam ni htela da se udajem a deca me ni malo nisu interesovala...pa sam se ipak udala jer sam upoznala mm koji je susta suprotnost doticnom i olicenje dobrote ako tako nesto postoji,stvarno.,posto nisam htela decu i on se slozio sa tim...posle pet god.braka ipak sam pozelela da dobijemo dete prevashodno jer je i mm to vise nego zasluzio a ne da trpi mene sa svim svojim musicama..i zatrudnela sam u roku od mesec dana eto...kad nema pritiska bilo kakvog i kad je situacija opustena a kazem fizicki sve ok ,nema ni problema...

(odgovor članu Zell)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Kako ste ostale trudne?
15.7.2012 23:24:18   
mufika
Slicno je bilo i kod nas. U novoj vezi 4 god, odlucimo se za bebu. Odem vadim spiralu,2 god pokusavamo , on spermogram, ja ginekolog - imam vec jedno dete od pre 17 god, gin kaze da se strpimo, nece na silu. On nestrpljiv. Odem ja sama na mesec dana aktivnog odmora brati maline da dodjem nacisto sa sobom. Vratim se a eto i bebe iz trece user posted image Ubedjena sam da nam nije uspelo posto sam ja imala neke skrivene strahove , naime devojcicu sam sama odgajala, nie mi zao zbog nje ni jedan trenutak, ali sama ne bi rodila jos jedno dete. Sada osecam da bi jes rodila i dvoje user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Kako ste ostale trudne?
16.7.2012 11:28:22   
blacklady
Zanimljiva tema :) mm i ja smo u braku sad vec 4 godine. Prve dvije godine sam se cuvala (nerjeseno stambeno pitanje, zivjeli kod svekra i svekrve, ja jos nisam bila dobila posao za stalno...milion i jedan razlog za ono ne) u medjuvremenu moj bivsi ginekolog mi konstatuje da imam policisticne janike ili janik (totalno nebitno) iako sam radila milion nalaza i hormone i sve bilo u savrsenom redu on je to konstatovao samo zato eto sto nemam redovne menstruacije (valjda ne spadam u masu zena koje imaju redovne cikluse, kod mene su malo produzeni). Pomalo sam se prosle godine pocela opterecavati tom konstatacijom, poceli smo vise citati o policistim jajnicima, problemima oko zatrudnjivanja i sl. i bila odlucna u zelji da promjenim dugogodisnjeg ginekologa. E negdje u svemu tome, uspjeli smo rijesiti problem stana i prestala sam piti kontracepciju po useljenu ali nismo puno razmisljali o bebi, htjeli smo malo uzivati sami u stanu. Paralelno s tim uspjela sam srediti koljeno (prvo mi je napukao misic, pa mi konstatuju potrosenu hrskavicu casice i dijagnosticiraju "trkace koljeno" - sport mi dosao glave) pa je oporavak trajao tesko i mukotrpno. U svemu tome bebica se nekako stvorila niotkud i da bude jos smijesnije kad su mucnine pocele nisam ni pomisljala da sam trudna nego posto imam osjetljiv zeludac mislili smo da sam "pokvarila stomak" user posted image Trudnocu mi je ustanovio novi ginekolog 2 dana prije rodjendana user posted image Sad sam u 16oj sedmici (15+2) i uzivamo u svakom danu user posted image


_____________________________

Troje nas je, u cijelom svijetu samo troje... Hiljadu nečijih srećnih časaka biće kao ovaj, ali ovaj nikada više. Hiljadu tuđih ljubavi biće kao ova, ali ova nikada više. Cio svijet i cijela vasiona, nas troje!

(odgovor članu mufika)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Kako ste ostale trudne?
16.7.2012 11:31:33   
buba m
Svi kažu da je potrebno ne razmišljati o tome ali to je toliko teško! Pogotovo kad vidiš kako vreme brzo prolazi... Ja se u zadnje vreme trudim da ne mislim toliko i ponekad mi pođe za rukom.

(odgovor članu blacklady)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Kako ste ostale trudne?
16.7.2012 11:45:50   
Modessty
bubo neće to tako kad ti neko kaže, nego nekako mora da dodje samo od sebe. Mi smo se opustili onog trnutka kad smo rekli sebi - ok, nemožemo da imamo dete prirodnim putem probaćemo vto, a a ko i to ne ide usvojićemo dete.
Mene je užasno nerviralo kad mi neko kaže da treba da se opustim a ja plačem svaki put ka dobijem. Neće to tako na silu. MOraš ti sama sa sobom da rešiš u glavi neke dileme i strahove.

(odgovor članu buba m)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Kako ste ostale trudne?
19.8.2012 17:55:55   
miva
Mi smo duuugooo pokusavali, 7 god., a sve bilo ok. Jedino sto ja imam zavaljenu matericu. I kada smo prestali da razmisljamo o tome, desilo se! Koja je to sreca, ja nemam reci da to opisem!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Kako ste ostale trudne?
3.10.2012 20:22:55   
Khaleesi
Meni je doktor ustanovio neku cistu zbog koje su me jajnici jako boleli, a cak je i rekao da nekoliko meseci necu imati jajnu celiju dok cista ne pukne, a ako i ne pukne moracu na operaciju iste.
Ja sam tri dana bila tuzna i plakala jer sam i pre toga imala dosta upala jajnika, pa sam svasta pomislila.
Onda smo se opustili, prestali smo da pazimo i dva meseca kasnije meni je kasnilo. Uradila sam test, pokazao je pozitivno. Tada sam bila trudna vec 7 nedelja, a mesec pre toga sam imala bas obilnu menstruaciju. Nisam dizala noge user posted image cak sam posle svakog sexa isla u wc da piskim.... user posted image i sad svakog dana ocekujemo da bebac iskoci user posted image

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Kako ste ostale trudne?
6.10.2012 11:36:57   
mayaoceans
Cao svima,
Evo ja malo citala ovu temu, pa reko da se ubacim sa nasim iskustvom.
Muz i ja imamo dve devojcice sa razlikom od 16,5 meseci, i oba puta sam ostala trudna vrlo brzo. S tim sto sam jaako zelela decu sa mojim muzem. i bila sam vrloo ponosna na nas sto smo uspeli tako brzo da zatrudnimo :). Verujem u Boga i osecam veliku zahvalnost sto mi je dao da upoznam i udam se za coveka mojih snova, te sam imala neku zelju da se oduzim da tako kazem, i rodim dete.
Kontraceptivne pilule nisam nikad koristila, ni u predhodnim vezama, a i protiv sam njih, osim kad je u pitanju medicinski problem. Dosta puta sam cula da su ih zene pile, pa posle nisu mogle da zatrudne, ima i zena koje su pile pa su posle ostale u drugim stanju, tako da tu nema pravila, ali se ne treba zezati sa majkom prirodom. To je moje misljenje.
Elem, oba puta sam zatrudnela odmah posle menzisa, znaci tipa dan posle. Verovatno su meni plodni dani odmah posle m. Nisam nikad proveravala kod gin. Prvi put je muz jednostavno obavio radnju do kraja :), a drugi put sam ja njega napala :), verovatno pod naletom hormona i zato sto sam jako zelela drugu bebicu! Zelimo i trece dete, pa cu se javiti i tad.. Prrava zelja morra da se ostvari.
Nadam se da sam malo pomogla onima koji traze odgovore na ovu temu!

_____________________________

D1-nov 10, D2-mart12
Cekamo bebu nov '15.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Kako ste ostale trudne?
14.10.2012 15:15:35   
janabons
Evo i mene,
Mi smo pokusavali godinu dana,kada to nije uspelo,ja nisam htela vise da cekam,obavili smo sve potrebne preglede i intervencije(hsg,hormoni,brisevi itd).NAkon toga dr je rekao da je sa ovim dosadasnjim analizama sve u redu i da pokusamo sa inseminacijama.
Prve dve iui su bile bez stimulacije i nisu uspele,a onda su krenule price kako sam previse opterecena time,da zato i ne moze da uspe,cak mi je moja rodjena sestra,sa kojom sam bas bliska, rekla da za dzabe to radim i da cu na kraju prirodno ostati trudna,da je razlog sto ne ostajem u trudna samomoja opterecenost.Vrlo malo ljudi me je u tom periodu shvatalo,pogotovu one koje su lako ostajale trudne,sve su pripisivale opterecenosti,i mojoj prevelikoj zelji za detetom i sto sam se informisala na sve strane kako da muzu i meni povecam plodnost.Stvarno mislim da stres nema veze,ako je hormonski status u redu tj prolaktim,a ako je prolaktin povisen,onda mozemo da pricamo o stresu i opterecenosti,ali dobro.
Onda je dosla treca iui,za nju sam najvise bila pod stresom,znala sam da me posle toga ceka vantelesna,i plasila sam se bas,bas i tih dana sam ujedala od nervoze i kad bi mi neko rekao,ma nemoj da se nerviras ako ne uspe-veoma glupa izjava.Najbitnije mi je bilo da me je moj muz razumeo,jadan i on kolike sam promene raspolozenja imala u tom iscekivanju
Kada je test pokazao pozitivno,oboje smo doziveli neku vrstu soka i mnooogo plakali,i sada mi krenu suze kad se setim tog trenutka

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu mayaoceans)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Kako ste ostale trudne?
14.10.2012 15:52:31   
janabons

IZVORNA PORUKA: miva

Mi smo duuugooo pokusavali, 7 god., a sve bilo ok. Jedino sto ja imam zavaljenu matericu. I kada smo prestali da razmisljamo o tome, desilo se! Koja je to sreca, ja nemam reci da to opisem!

Ovo mi nije jasno-prestali smo da razmisljamo o tome-kako iko moze da prestane da razmislja o tome.Imam sestru koja 13 godina ne ostaje trudna (3 vantelesne) i kaze da dok je ziva nadace se i razmisljati o tome, to je jace od nje. Ona je jedna od ljudi koji su bili uz mene u nasoj borbi za user posted image


_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Kako ste ostale trudne?
22.10.2012 8:31:43   
Nanica1
Ja sam bila ubedjena da mi treba bar pola godine da ostanem trudna pa smo se mi opustili pa sta ce biti! Mozda ne iz prvog ali odmah iz drugog pokusaja rodio se nas sin!

A sada, nismo hteli bebu, ne koristimo kontracepciju ali se "cuvamo". Samo jednom se desilo da je mm svrsio u mene, popila sam pilulu za jutro posle ali ne vredi- ipak sam ostala user posted image .

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Kako ste ostale trudne?
22.10.2012 18:24:22   
mamaneca
Prvi put iz prvog pokusaja i dobili devojcicu,drugi put posle duuuge cetri gdine borbe sa sekundarnim sterilitetom i odradjene vto ocekujemo blizance!

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Kako ste ostale trudne?
22.11.2012 8:36:34   
Misha i Ljisha
Evo da se javim i ja kao novi clan. Zbog hormonske slike su mi pojedini lekari rekli da necu nikad imati decu. Naravno ja odem kod drugog doktora koji je otkrio u cemu je problem i krenem sa lekicima u cilju povratka menstruacije sto je na kraju i uspelo. I tako ja pijem svoju terapiju ne misleci da mi se vratila i ovulacija i u jednom trenutku pocnem ja nesvesno da zaboravljam da popijem lekove. Prosto kao da sam znala da sam ostala trudna i instiktivno sam prekinula sa terapijom. Otisla sam kod lekara i videlo se da sam trudna 3 nedelje :D Bili smo jako srecni jer smo se negde mozda vec pomirili sa sudbinom da necemo imati dece posto smo dve godine imali nezasticene odnose a nista se nije desilo. Za mene je to bio takav sok kad sam cula iako sam znala i iskreno mislim da se nekako u tom trenutku doktor najvise obradovao uz recenicu "napravio sam bebu" da sam se toliko smejala i on poceo da se izvinjava u smislu "mislim ne mislim da sam ja napravio bebu ali sam pomogao da se napravi beba" hahaha... Sjajan doktor :D Trudnoca tece glat, nije bilo mucnina, ma niceg. Sjajno se osecam a cedo se katkad ritne :D Nosim devojcicu i u 32. nedelji sam :)

(odgovor članu mamaneca)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Kako ste ostale trudne?
22.11.2012 10:20:52   
Anck Su Nmaun
Misho i ljisho ..mnogo mi je drago zbog vas user posted image

I bravo za doktora hehehheheuser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Kako ste ostale trudne?
17.12.2012 19:53:29   
Leptiric123
Ja sam imala ludi ciklus od 72. dana u kome sam plakala čim vidim trudnicu ili bebu misleći da neću lako moći da ostanem trudna, tada mi je dečko obećao da ću dobiti bebu do nove godine...i evo mene u 7. nedelji

user posted image

A kako sam zatrudnela...hm Verolina mi je jednom kroz šalu rekla da pošto mi je materica povučena na jednu stranu malo mozda treba da lezim na strani posle keksa, a ne sa nogama na plafonu i ja iz zezanja legnem tako i user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image

A zatrudnela sam 28. dc, tad mi je tek bila o... user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here