|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako ste ostale trudne?
5.3.2012 9:55:00   
Lilla
Moj muz je blizanac, a i na mojoj strani ima blizanaca, ali eto nama se nije dalo. Dobili smo jedno user posted image Mozda drugi put user posted image

A trudna sam ostala (cini mi se) 3 (ili je 2, hm... ne sjecam se vise tacno) mjeseca nakon spontanog u 9. nedelji. Ni prvi ni drugi put nije trebalo mnogo vremena, bas je brzo islo. Nadam se da ce tako biti i treci put, ako i kad se na to odlucimo.

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Kako ste ostale trudne?
5.3.2012 20:50:08   
Cunce
IZVORNA PORUKA: bulka

Cunce,
Na vise mesta sam procitala da se sudeci po svemu, sklonost zacecu vise od jednog ploda prenosi po zenskoj liniji. Moja baba je rodila blizance(tatu i strica), tako da sam i pre sretanja onog pravog, prizeljkivala da i ja rodim blizance... Moj onaj pravi, iliti moj muz, takodje u porodicnoj istoriji ima blizance, i njegova baba po ocu rodila je blizance(oca i strica) i baba po majci(devetoro dece, dva puta blizance), tako da se nama moralo desiti :)
Inace, ovde na temi o blizancima upoznala sam vise trudnica duplica koje su zatrudnele prirodnim putem, a imaju blizance samo s muzevljeve strane... Tako da nema pravila... A ja bih svima pozelela taj dupli blagoslov i srecu...
U prvoj trudnoci, termin mi je bio 12.jun, ali porodila sam se 30.maja, prvog dana 39.nedelje, sto je za blizanacku trudnocu odlicno...



zato i pitam, cula sam da se prenosi po zenskoj liniji, ali to je bilo ono rekla-kazala, sto mi uopste ne znaci user posted image znaci, moguce je da se i nama desi user posted image ja sam rekla, prvo nek se rodi samo, a drugi put moze dva ili tri komada, posto cu imati iskustva sa bebama user posted image ionako planiramo troje, cetvoro malaca ako uslovi dozvole i to da ne bude velika razlika u godinicama user posted image
mada se moja svekrva nasalila da je mozda bebac sitan zato sto se drugi sakrio iza njega user posted image eh, ja bih to i volela, jedan za mamu, jedan za tatu user posted image

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Kako ste ostale trudne?
5.3.2012 23:09:07   
Cecana
Po meni nema nikakve logike da se prenosi po muskoj liniji.Svi znamo da su potrebne dve jajne celije za dvojajcane trudnoce sto nema nikakve veze sa muskarcima,mislim njihovi milioni spermica a samo jedan je pravi i dovoljan da zavrsi posao, ili 2 ako postoje dve jajne celije.

Moja mama je rodila mene i brata blizance,ali u to vreme nije ni znala da nosi dve bebe '73 godine.

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Kako ste ostale trudne?
6.3.2012 0:18:31   
Cunce
Cecana, pusti nas da se tesimo! user posted image
Ti bar znas da mozes imati dve bebice odjednom user posted image

(odgovor članu Cecana)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Kako ste ostale trudne?
6.3.2012 23:37:49   
crazymama
koliko ja znam, samo zene nose gene za blizanacku trudnocu upravo zbog jajnih celija i to se ne prenosi sa majke na cerku, vec na sledecu generaciju, znaci baka, pa unuka... :) mada ima slucajeva i da je majka, pa cerka...

< Poruku je uredio crazymama -- 6.3.2012 23:38:17 >


_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Kako ste ostale trudne?
7.3.2012 0:34:47   
Cunce
to mi je poznato, da preskace generaciju user posted image
al' opet, svako pravilo ima izuzetke, time se tesim user posted image
a i, zeca mu, pa vekovima unazad neko je morao  da ima taj gen da bi ga prenosio posle kroz porodicu, zasto ja ne mogu nekim cudom da ga imam? user posted image
eto, kad neko nesto hoce..

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Kako ste ostale trudne?
7.3.2012 1:01:55   
bubulence
moj drugar je blizanac (ima brata) i pre 3 meseca je dobio cerkice bliznakinje...
pravila nema

< Poruku je uredio bubulence -- 7.3.2012 1:02:20 >

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Kako ste ostale trudne?
7.3.2012 8:06:44   
bulka
Bas tako, pravila nema...
Toliko je primera koje svako od nas zna...
Evo nesto iz literature...
Sudeći po svemu, sklonost zacetku više od jednog ploda prenosi se po ženskoj obiteljskoj liniji, što znači s majke na kćer ili unuku, no pravih, znanstvenih dokaza za tu tvrdnju zapravo nema.
Prirodnim putem blizanci nastaju na dva načina. U jednoj trećini slučajeva oplođeno je samo jedno jajašce koje se kasnije iz još nepotpuno poznatih razloga razvija u dvije odvojene stanice, a svaka stanica raste u pojedinačni fetus što rezultira jednojajčanim blizancima. U ostale dvije trećine slučajeva kod ovulacije dolazi do otpuštanja dva jajašca koja oplođuju dva različita spermija i tako nastanu neidentični blizanci.


(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Kako ste ostale trudne?
7.3.2012 15:47:31   
helenaaaa
ja i muz nismo planirali bebu,mislim jesmo zeleli da se desi,ali nismo bili preoptereceni on je cesto na terenima,dosao je 31 januara i muckali smo svaki dan jer se ne vidimo po mesec dana inace ja odmah ustanem iz kreveta jer ne mogu da zaspim tako i istusiram se odmah,i ipak sam ostala trudna e da nikad nisam podizala noge uz zid eto nema pravila kod svakog je drugacije user posted image

(odgovor članu bulka)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Kako ste ostale trudne?
7.3.2012 18:51:32   
Cunce
pitacemo doktora na sledecem pregledu da nije prevideo jednu bebicu user posted image
ko zna, mozda se drugi sakrio user posted image

(odgovor članu helenaaaa)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Kako ste ostale trudne?
8.3.2012 15:33:45   
cicimummy
Ja sam zatrudnela 12.7.2011. Znam tacno u dan :) Pre toga nismo muckali resili da apstiniramo par dana :) Onda dodje 12.7.verimo se mi spontano muckali (zaboravili na pakt da apstiniramo),sutradan meni bio rodjendan,slavlje tamo ovamo,posle toga pravili kuhinju sami,samo porucili izrezanu gradju a nas dvoje zakivali i lepili drvo,sedam dana smo bili u tom poslu,ono nam nije padalo na pamet :) Posle otisli na plac spavali sa njegovima u istoj prostoriji 10 dana,kad smo se vratili kuci vec smo bili trudni :)
I zato smo se odlucili da nam se sin zove Petar posto smo na Petrovdan zaceli ovo malo nemirno cudo :)


_____________________________

Darko i Petar moji decaci <3

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Kako ste ostale trudne?
9.3.2012 8:28:55   
mejvis
Mi smo se sa prvim namučili. 2 godine na raznim terapijama, laporoskopska operacija ciste, klomifeni- pregnili, jedva smućkasmo. Ja nisam imalala spontanih ovulacija.

Dojila sam 1. dete do 13 meseci i uopšte nisam imala menstruaciju a kada sam prestala posle mesec dana dobijem, pa za 15 dana opet, to krvarenje mi je trajalo 11 dana kada sam otišla kod dr i dao mi je estrogen da stane krvarenje. Gledao na UZ- kaže nema tu ovulacija i najverovatnije ih opet spontano neće biti.
Stane meni krvarenje posle par dana ali za 10 dana opet dobijem. user posted image To krvarenje je bilo normalno 5-6 dana.
Sledeće menstruacija mi je kasnila a i bilo mi je muka i gadila mi se kafa i cigarete. Uradim test- negativan.
Pošto mi muka nije prestalala za 10-ak dana uradila sam opet test koji je bio pozitivan! user posted image
Posle se na UZ ispostavilo da trudnoća ne odgovara poslednjoj menst.već da kasni 7 dana i da je zato 1. test bio negativan. Kada i kako smo smućkali- nemam pojma, ali od boga je!user posted image

(odgovor članu cicimummy)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Kako ste ostale trudne?
9.3.2012 11:21:06   
cicimummy
E daaa :) Mejvis me podseti na testove...ja sam bas na taj dan kad smo ga smuckali uradila test i bio je negativan i bedacila se sve dok me ovaj nije zaprosio :)D

_____________________________

Darko i Petar moji decaci <3

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 0:28:42   
madre
postavila sam saljiv post, pa sam ga izbrisala jer sam videla da je tema malo ozbiljnijauser posted image

< Poruku je uredio madre -- 25.3.2012 0:32:25 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu cicimummy)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 0:38:40   
Sanchy
Posle cetiri pet godina braka konacno smo odlucili da imamo decu a i ja punim 35 pa da ne zakasnimo skroz....u oktobru smo pravili crkveno vencanje i svadbu(gradjansko je bilo par godina ranije)i dogovorili se da pocnemo posle vencanje...kako smo poceli tako smo i zavrsili ,istog meseca sam ostala trudna i jos am bila u soku stvarno sam mislila da ce to da potraje zbog godina prevashodno ali eto nije,,,,,,,

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 0:41:04   
Sanchy
Madre nisi trebala da ga izbrises bas me je nsasmejao...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 0:46:55   
madre
uvek se smejem kad procitam naziv ove temeuser posted image
pa, brate, svi znamo kakouser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 0:50:27   
dunja RR
E vala kod mene tako nije moglo user posted image

meni će čika doca da ubaci jedan lep embriončić (možda i dva, tri;) i onda ću da vam pišem ovde user posted image

IZVORNA PORUKA: madre

uvek se smejem kad procitam naziv ove temeuser posted image
pa, brate, svi znamo kakouser posted image



< Poruku je uredio dunja RR -- 25.3.2012 0:52:33 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 0:54:17   
madre
e zato sam i izbrisala post, pa sam ga vratila jer mi sunchy rece da nije glupouser posted image vec sam napisala iznad...
dunja, cela rr jedva ceka tu tvoju pricuuser posted image




_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 0:56:46   
dunja RR
ma šalim se mila, neka si napisala:)

i ja jedva čekam da doživim pa da vam ispričam i hvala vam što navijate za mene user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 1:01:50   
liliana

IZVORNA PORUKA: madre

uvek se smejem kad procitam naziv ove temeuser posted image
pa, brate, svi znamo kakouser posted image

user posted image Ima i nas koje ne znamo!!! user posted image Postoje i drugi načini za nas-pokusne kuniće!!!user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 1:02:13   
Alexis79
dunja nego sta nego da ces sve da ispricas.user posted image

I moje user posted image user posted image user posted image je "smuckao" jedan dobar cika u Leskovcu i sad rastu u maminom stomaku.

madre i ja sam se uvek smejala kad vidim ovaj naslov user posted image

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 1:03:33   
Sanchy
Dunja i ja ti zelim da ti se zelja ispuni ,imam koleginicu na poslu koja je starija od mene i isla je na tri vestacke do sada ,sami su placali posto je presla granicu i nije uspelo...i strasno m je zao sto znam da joj je to najveca zelja u zivotu a ja sam uvek imala misljenje da mi je svejedno hocu li imati dece ili ne i ako ne bude islo to je to ,nije mi sudjeno .i ostadoh trudna u roku od mesec dana ...stvarno ponekad pomislim da je psiholoski momenat vrlo bitan ..eto jos jedan pozitivan primer ovaj put ..poznanica 42 godine isto nekoliko vestackih sve bezuspesne i kad su digli ruke ona zatrudne prirodnim putemuser posted image ...zar to nije divno?Jako sam srecna zbog nje...a tebi zelim sve najbolje...

< Poruku je uredio Sanchy -- 25.3.2012 1:05:04 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 1:03:37   
madre
alexis, pao mi je kamen sa srcauser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Kako ste ostale trudne?
25.3.2012 1:04:59   
Alexis79
Ma ja sam samo jedva cekala da dreknem ovde da sam ostala trudna , a nacin je manje bitanuser posted image

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here