|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebin doručak
4.3.2011 12:18:12   
Modessty
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

IZVORNA PORUKA: Modessty

mleko direktno iz "kravice" user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Smej se, smej, videću te za koji mesec u temi user posted image



e pa eto i mene user posted image

mi sad ko što već napisah u temi Ishrana dece od 1-2 god, doručkujemo i večeramo mlečne kašice (frutolino, medolino, čokolino,keksolino...razni drugi lino, griz, palentu). I ja uopšte više nemam ideju šta da mu dam da jede. Jaje prženo na malo maslaca (kao kajgana) jednom je malo hteo a drugi put odbio. Neće sir, jogurt, pavlaku, sirka... neće džem, neće maslac. Hleba hoće, al bez ičega.
Ruča sve što mu se spremi i voli svo povrće i meso. Ali nekako mu doručak i večera nisu za slaniše, već samo nešto što se meša sa mlekom.
eto sad ću lagano da pročitam sve što ste napisale pa možda nešto od vašiuh saveta uspe!


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Bebin doručak
4.3.2011 12:25:30   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Jeca RR

pavlaku i hleb
puter med i hleb, uz mleko
puter i dzem i hleb, uz mleko
pilece virslice
junior pastetica
pita sa sirom
przeno jaje sa sirom
hleb nadrobljen u kiselo mleko ili jogurt
mozes i neku lepu neslanu pecenicu, tanko secenu i kackavalj

jel dosta??? user posted image



Evo, upravo ovo jedemo. Ovo što se sprema (kuva/peče) ide vikendom user posted image To je i za doručak i za večeru, uglavnom.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Bebin doručak
20.4.2011 13:22:51   
ivaj
Planiram sad od sestog meseca da uvedem Jeci i dorucak,kao i mlecne proizvode.Sta bih mogla da joj spremam,osim palente?
Ovde se uglavnom pisalo o dorucku za vecu decu,pa zato nemam ideju sta bi mogli.

Kad budemo za par meseci uveli jaje,bice lakse.A sad je malo nezgodno,sta smislitiuser posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Bebin doručak
20.4.2011 13:43:12   
Anoniman
Naše kombinacije:
kačamaj sa jogurtom
kačamak sa jabukom ili kruškom (može i za bebe)
proja sa kiselim mlekom
sardine sa hlebom
voće sa ovsenim pahuljicama (može i sa kupovnim za bebe)
griz sa suvim grožđicama ili suvim kajsijama
pirinčani griz od maline
kajgana ili jaja na oko sa sirom i rotkvicama
junior pašteta sa jogurtom
pileće viršle sa jogurtom ili kiselim mlekom
američke palačinke (to su one deblje user posted image ) sa mlekom
integralna kifla sa pavlakom
.....
kao beba kombinovali smo Milupa pahuljice i u mleku i u jogurtu, kačamak i slatki i slani, griz, integralne kifle, pa čak i proju smo počeli jesti sa 7 meseci, voće sa keksom ili Milupa pahuljicama isl.

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Bebin doručak
20.4.2011 16:13:08   
*Alexx*
A bre, žene, kad stignete da skuvate te silne grizove, palačinke,... moje dete jede u 8 sati, ja jedino u cik zore da ustanem i pravim user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Bebin doručak
16.5.2011 18:47:37   
dr.caka
Postovanje drage mame,
moj 11-o mesecni bebac za dorucak klopa poparu na mleku sa pavlakom, kacamak na mleku i vodi sa pavlakom ili milupa 7 corn pahuljice sa jogurtom i nekim vocem-svezim pasiranim ili iz teglice. Tako vrtimo u krug pa evo i ja trazim nove ideje :)

Za kuvanje popare i palente treba koliko da mleko provri pa jos pet minuta mesanja na srednjoj temp. tako da vremenski to nije problem.

Za veceru klopa isto sto i za rucak, dakle kombinaciju povrce i meso, ali pola kolicine, a zatim neko voce kao desert.
Sa uzinom tj. medjuobrokom se natezemo, jer u vreme kada bi bilo smisla dati je on ili spava ili nije gladan :) stoga onaj vocni desert posle vecere.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Bebin doručak
16.5.2011 18:56:31   
Verus
Dobro nam dosli na forum dr. caka!  A da li postoje neke fine pilece ili curece virsle za dorucak?  Omlet od recimo povrca i sa zumancetom? Ili celo jaje ako je dete jelo?

Ja uvek pravim  nesto sto svi klopamo, ustedi dosta vremena.  Nekad pravim kacamak uvece za veceru, pa za dorucak dobije isto sa umesanim mladim sirom. Moje dete nije htelo da jede te kasice i cerealije.....Voli i crni hleb sa namaznim sirom...

(odgovor članu dr.caka)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Bebin doručak
16.5.2011 19:00:45   
gagana83
Joj Verus, ja nikako ne bih detetu davala virsle i slicne mesne preradjevine. Ja za to nisam nikako. Mozda preterujem ali eto.

Dr. caka, dobrodosla na forum.Procesljaj malo ovu temu, mozda dobijes neku ideju.Ili gvirni u temu o ishrani deteta od 9 do 12 meseciuser posted image

< Poruku je uredio gagana83 -- 16.5.2011 19:01:34 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Bebin doručak
16.5.2011 19:05:54   
liliana
IZVORNA PORUKA: gagana83

Joj Verus, ja nikako ne bih detetu davala virsle i slicne mesne preradjevine. Ja za to nisam nikako. Mozda preterujem ali eto.


Slažem se. I mi to retko jedemo, a njoj ne bih davala nikako.
Mojoj T. je ujutro 1. obrok neki  Čokolino, keksolino, Karamelino, tj, neke pahuljice sa mlekom.
Dr. Caka, dobrodošla! Pridruži nam se i na ostalim temama-veruj-bit če ti zanimljivo sa nama!


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Bebin doručak
16.5.2011 20:20:17   
Verus
Ja dajem, i to ih dosta cesto jede i voli ih.  Ove koje ja kupujem su curece, bez dodatka nitrata i nitrita, a to je ono sto je opasno kod mesnih preradjevina.  Stavise, kazu da dete posle godinu dana moze da jede i sunke dok kod je domaca i znas da nisu dodata koje kakva srnj...Bitno je da nema konzervansa i tih stvari koje se inace dodaju preradjevinama.  E sad ne znam jel tamo ima opcija da se uopste vidi sta ima dodato a sta ne.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Bebin doručak
17.5.2011 9:49:58   
Anoniman
Kako napravite poparu ? Jel samo sa vodom ?  Sta jos bi mogli za dorucak s obzirom da ima skoro 9 meseci ?

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 86
   RE: Bebin doručak
17.5.2011 9:57:24   
Zvoncica77

IZVORNA PORUKA: ribizla

Kako napravite poparu ? Jel samo sa vodom ?  Sta jos bi mogli za dorucak s obzirom da ima skoro 9 meseci ?


Ja poparu obicno pravim s mlekom,a moze na isti nacin i sa vodom.Hleb iseckas na male kockice,mleko stvais da provri i u to ubacis hleb i mozes dodati malo butera,mesas dok se ne zgusne po zelji.Kada je gotovo,mozes dodati i sir u to.
Sto se ostalog tice za dorucak,mi obicno jedemo vocni...banana,keks i malo mleka,jabuka i keks,ostalo voce...a mozes i griz,sam ili sa vocem,razne pahuljice..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Bebin doručak
17.5.2011 10:00:33   
Anoniman
Mi jos nismo uveli kravlje mleko , zato ne znam kako da spremim poparu a i griz ..

(odgovor članu Zvoncica77)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Bebin doručak
17.5.2011 10:00:46   
Diabla
Ni ja ne dajem nista od toga. Uglavnom, ili je nesto os Lino proizvoda, jaje sa domacim sirom(izmuckam ga, dodam u to sir, pa malo sipam kiselog mlijeka i sredine hleba,), hleb i maldi kajmak, hleb i mladi sir, proju sa jogurtom, maslaca i hleda. Tako slicno i za veceru.

Verus, sigurno su te virsle drugacije nego ove nase. Citala sam clanak, da je meso od kojeg se prave virsle, staro 30 god. To su kao bile neke ratne rezerve. Mada ni mm i ja ne jedemo nista od toga, niti pastete. Samo pileca i cureca prsa, cisto meso, tipa prsut i pecenica. Mi smo siroljupci vise.

IZVORNA PORUKA: gagana83

Joj Verus, ja nikako ne bih detetu davala virsle i slicne mesne preradjevine. Ja za to nisam nikako. Mozda preterujem ali eto.

Dr. caka, dobrodosla na forum.Procesljaj malo ovu temu, mozda dobijes neku ideju.Ili gvirni u temu o ishrani deteta od 9 do 12 meseciuser posted image


_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Bebin doručak
17.5.2011 10:02:18   
Anoniman
Kad ste poceli sa hlebom + nesto od toga ?
Petra se davi i sa kuvanim karfiolom , ne znam sta bih s hlebom trebala da uradim ?

(odgovor članu Diabla)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: Bebin doručak
17.5.2011 10:11:32   
Zvoncica77

IZVORNA PORUKA: ribizla

Mi jos nismo uveli kravlje mleko , zato ne znam kako da spremim poparu a i griz ..


Onda poparu sa vodom,vecina je tako i pravi.Nama su na kontroli u 9.mesecu rekli da mozemo poparu,griz,hleb...a posto se ne moze sve to praviti sa ad mlekom,kontam da je u tom obliku dozvoljeno kravlje.Ja ga samo kroz to dajem,i nismo imali nekih losih posledica.Ako dajes jogurt,mozes i kiflu da izdrobis u jogurt,Aleksa to takodje obozava

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Bebin doručak
17.5.2011 10:22:39   
Anoniman
Hvala zvoncice user posted image

(odgovor članu Zvoncica77)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: Bebin doručak
17.5.2011 10:28:16   
Anoniman

Napravi slatki kačamak - u 2dcl vode jedna kašika žutog šećera i palente po ukusu (ređe-gušće), narendaš jabuku ili krušku (ili obauser posted image ) i pomešaš u kačamak. M to obožava.
A juče smo probali prvi put nešto extra, a pošto ne ide mleko i bez glutena je, može i za manje bebe - pola šolje prosa skuvaš u 2 šolje vode, zasladiš sa žutim šećerom po ukusu (za veće klince može i med), ubaciš malo suvog grožđa i cimet. Sačekaš da se proso skroz raskuva, pa ga umešaš u rendanu jabuku, mi smo se svo troje juče razvalili user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio n i n a -- 17.5.2011 10:29:55 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Bebin doručak
17.5.2011 10:29:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ribizla

Sta jos bi mogli za dorucak s obzirom da ima skoro 9 meseci ?


Pogrešan post sam citirala user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Evo sad sredih, ovo se odnosi na gore napisano user posted image

< Poruku je uredio n i n a -- 17.5.2011 10:30:40 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Bebin doručak
18.5.2011 19:05:25   
Verus
Nadam se...pise da je bez nus proizvoda, da je od cureceg mesa-kostaju koliko i pola kile mesa, pa valjda su onda ok.  Pitala sam pedijatra za te i rekla je da i ona daje te nove koje su izasle jer su bez nitrata i nitrita.  Inace, kaze, redovne ne preporucuje.  

Ove "obicne" kostaju 4x manje....Pa sad ako je po ceni trebalo bi da su kvalitetne....
IZVORNA PORUKA: Diabla

Ni ja ne dajem nista od toga. Uglavnom, ili je nesto os Lino proizvoda, jaje sa domacim sirom(izmuckam ga, dodam u to sir, pa malo sipam kiselog mlijeka i sredine hleba,), hleb i maldi kajmak, hleb i mladi sir, proju sa jogurtom, maslaca i hleda. Tako slicno i za veceru.

Verus, sigurno su te virsle drugacije nego ove nase. Citala sam clanak, da je meso od kojeg se prave virsle, staro 30 god. To su kao bile neke ratne rezerve. Mada ni mm i ja ne jedemo nista od toga, niti pastete. Samo pileca i cureca prsa, cisto meso, tipa prsut i pecenica. Mi smo siroljupci vise.

IZVORNA PORUKA: gagana83

Joj Verus, ja nikako ne bih detetu davala virsle i slicne mesne preradjevine. Ja za to nisam nikako. Mozda preterujem ali eto.

Dr. caka, dobrodosla na forum.Procesljaj malo ovu temu, mozda dobijes neku ideju.Ili gvirni u temu o ishrani deteta od 9 do 12 meseciuser posted image


(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Bebin doručak
18.5.2011 19:13:05   
jabudic
IZVORNA PORUKA: Diabla
Citala sam clanak, da je meso od kojeg se prave virsle, staro 30 god. To su kao bile neke ratne rezerve. Mada ni mm i ja ne jedemo nista od toga, niti pastete.

Mooooooooolim????
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Bebin doručak
18.5.2011 19:22:43   
Shishica

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

A bre, žene, kad stignete da skuvate te silne grizove, palačinke,... moje dete jede u 8 sati, ja jedino u cik zore da ustanem i pravim user posted image


A sta je onda 7 kad moje dete jede user posted image Cuti i uzivaj user posted image

Nasi doruckici su...hmmm..

-Kulja sa pavlakom ili sirom.. dacu joj sa mlekom i secerom sutra (citala sam da ako bas i dodajemo deci secer da najvise jednu kasikicu na 100.gr hrane)
-Hleb sa sirnim namazom
-Hleb sa margarinom i medom
-Hleb sa pekmezom
-Jaje i hleb i pavlaka
-Dziga, hleb i kiselo mleko (danas jeli, kupili baba i deda user posted image )
-Plazma sa mlekom ili cokolino.. (retkoooo)
-Griz sa bananom

A za veceru nekad.. a moze da bude i dorucak..

-Palacinke slane ili slatke
-Pita sa sirom
-Bilo sta sto dam i za dorucak..
-Nesto sto ostane od rucka...

Eto user posted image to sam se setila sad..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Bebin doručak
18.5.2011 19:26:34   
Ana RR
Shishi, šta je kulja? user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Bebin doručak
18.5.2011 19:46:23   
Shishica
user posted image Palenta user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Bebin doručak
18.5.2011 19:53:15   
Ana RR
Aaaaaaaaaaaaa user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here