|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebin doručak
28.1.2012 11:23:46   
ishler
Hvala probacemouser posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 9:43:00   
lesica
Prekopirala sam ove svoje recepte iz namaza za(na) hleb. Nesto moze i manjim bebcima da se daje,a nesto je vise za ove malo vece kojima je uvedeno skoro sve. Doduse svaki od navedenih recepata moze da se izmeni,npr.da se izbaci senf,smanji kolicina zacina ili ubaci jos nesto.

Namaz od šampinjona

250 gr šampinjona
so,biber po ukusu i malo peršuna
1 glavica crnog luka,
1 češanj belog luka (ili 2 ko kako voli)
malo maslaca za dinstanje
1-2 kašike pavlake ili sitnog sira

Sitno iseckati crni i beli luk (ja to u secku odradim) i staviti da se malo na maslacu proprži,zatim dodati sitno iseckane šampinjone(isto u secku) i to se dinsta dok ne ispari sva tečnost. Posoliti,pobiberiti,dodati pavlaku i eventualno malo pirea od paradajza-stvar ukusa. Super ide uz integralne,crne hlebove i dvopek.


Pašteta od bukovače

200gr bukovače
1 kašika maslinovog ulja
1-2 kuvana jajeta
1-2 kašike senfa
1 mala glavica crnog luka
so,biber peršun po ukusu

Bukovače prodinstati sa lukom na ulju.Skuvati jaja,i onda sve(bukovače,jaja,senf i začine ) miksati u blenderu dok se ne dobije kremasta struktura,ako bude mnogo gusto dodati malo pavlake.


Pašteta od graška

200gr kuvanog graška
kašika maslaca
kašičica senfa
100 gr krem sira
so,biber po ukusu

Skuvati i procediti grašak,pa staviti sve ostalo i u blenderu,secku usistniti da se dobije pasteta.


Mesna pašteta

200gr kuvanog mesa(bilo koje)
2 kuvane pileće džigerice (može i ne mora)
2 kuvane šargarepe,komad celera
1 kašičica senfa
4-5 kašičica krem sira ili pavlake
malo peršuna,so biber po ukusu
1-2 čena belog luka
kašičica maslaca

Skuvati,meso,džigericu,šargarepu,celer. To sve umiksati pa dodati ostale sastojke i napraviti u blenderu paštetu.


Pileća pašteta

1 pileće belo meso
1 šargarepa,
1/4 celera
1 manji paradajz
1 manja glavica crnog luka
1 manja keleraba
na kraju so i biber i usitnjrni peršun po ukusu

Ovo sve skuvati kao supu,zatim sve usitniti u blenderu uz dodatak supe. I na maslacu kratko propržiti uz dodatak začina.


Paštete od povrća

Bareno povrće( samo ili mešano-to je već stvar izbora) se lepo ocedi,izblenda i pomeša sa krem sirom ili pavlakom.
Npr. brokoli,karfiol i šargarepa + krem sir


Humus (namaz od leblebija)

300 g sirovih leblebija
3 kašike tahini/taan paste(susam pasta)
sok od 1 limuna
so
crni biber
maslinovo ulje

Potopiti uveče sirovu leblebiju, a sutradan je kuvati u svežoj vodi, dok ne omekša. Kad je skuvana procediti je, ali sačuvati vodu od kuvanja. Skuvanu leblebiju staviti u mikser i dodati sok od jednog limuna, oko 3 kašike maslinovog ulja, i tri kašike tahinija. Vodu od kuvanja dolivati malo po malo, tako da mikser može da radi, ali da ne bude suviše retka masa. Treba da bude gustine kao krompir pire.


Baba ganuš(namaz od plavog patlidžana)

2 patlidžana
2 kašike taana
sok od ½ limuna
čen belog luka
kašičica soli
½ kašičice bibera
5 kašika pečenog susama

U rerni zagrejanoj na 200° ispeći patlidžan uz povremeno okretanje (oko 1 sat)
U blenderu samleti pečen i očišćen patlidžan od kore uz dodatak tana, limunovog soka, belog luka, soli, bibera i pečenog susama. Blendirati svega par sekundi da se dobije kremasta masa.Može se za služenje umešati u masu i kašika-dve jogurta. Količina začina zavisi od ukusa.


Pašteta od tunjevine (ili neke druge ribe)

1 glavica crnog luka
2 tvrdo kuvana jajeta
250 gr tunjevine u komadu (konzervirana) ili pecena ociscena riba ili barena riba
100 gr maslaca
malo senfa,so,biber,malo limunovog soka.

Sitno iseckati luk,jaja i tunjevinu pa pomešati sa maslacom i izmikasti u blendeeru dodati senf,so,biber i limunov sok i jos jednom izmiksati.



_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 11:59:27   
Ana RR
Maretu sam jutros skuvala jabuku i krušku, izblendala i dodala dve, tri kašičice pahuljica. Nisam očekivala da će sve pojesti ali izgleda da mu se dopalo pa je smazao. Je l' to ok doručak za bebu?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:01:11   
Jeca*
Iskreno, ja Luki nikad za dorucak nisam davala voce. Voce je bil za uzinu, a za dorucak bih mu dala nesto od onog sto sam vec pisala na pocetku teme...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:22:26   
Anoniman
Anči, mislim da vam je ok doručak. I mi pravimo slične kmbine. Danas je jela pahuljice bez mleka sa voćem, juče kačamak, sutra će svežu jabuku.

Jeco, prelistala sam u nazad i tvoj spisak je ok, al tek kad se uvede gluten suhomesnato, a do tad, parola: snađi se!

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:23:14   
Jeca*
ali sto im tako rano uvodite dorucak kao obrok?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:28:00   
Ana RR
Jeco, ako uspem da mu uglavim užinu ja mu voće dam i poslepodne. A za doručak mu ponekad dam mleko a ponekad ovako nešto, kombinujem. Tako dok ne uvedemo gluten koji ja ne planiram pre 8og meseca. Mislim da nije rano za uvođenje doručka.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:28:06   
Anoniman
Zato što mom trtavcu koji ima pundravce u dupetu mleko nije dovoljno. Mi imamo 5 formiranih obroka: doručak, užima ručak, užina, večera i 2 mlwka: pred spavanje i za dobro jutro (ovo je jedno vreme reskakala pa smo ponovo vratili).

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:28:07   
Sanjica26 RR
Jeco, kad si vec tu vidim da dajes Luki junior pastetice. Kad pocela da mu dajes?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:30:15   
Jeca*
negde oko godine. ZAto sto je on meni sa 13mes krenuo u vrtic pa je svakako jeo tamo. Inace mu i sad dajem samo patelinu ili argetu (junior, tuna). Nisam mu davala druge pastete

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:31:08   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Jeco, ako uspem da mu uglavim užinu ja mu voće dam i poslepodne. A za doručak mu ponekad dam mleko a ponekad ovako nešto, kombinujem. Tako dok ne uvedemo gluten koji ja ne planiram pre 8og meseca. Mislim da nije rano za uvođenje doručka.



Potrudi se da voće premestiš da jede samo prepodne. A za opodnevnu užinu možeš slično ili isto kao za ručak. Bolje je za carenje, pa kad uvedeš gluten biće lakše i raznovrsnije.

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:34:52   
Sanjica26 RR
Ne planiram jos uvek da joj dajem pastete. I dalje je na zaitaricama i to je najbolje. Pre neki dan sam joj dala pecenicu. A, kakve su inace po tebi pastete agroziv za juniore?

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:35:16   
Ana RR
Gae, teško mi je da mu uglavim užine je neće da jede. On rano ujutru popije mleko (oko 6h) pa tek oko pola 10, 10, doručkuje. Onda ponekad do 14h neće ništa da klopa. Ako se namili i pojede ručak onda tek oko 18h jede pahuljice i već u 8 pije mleko pred spavanje. Probala sam da mu ubacim užinu između 14h i 18h ali on onda pomeri tu večeru u 18h tj. neće uopšte da je pojede.  Joooooj ovo dete je naopako na mamu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:39:44   
Tea2
Ana,jos ste malecni,tek uci da jede...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:40:30   
Jeca*
Sanjice, pravo da ti kazem ne znam, nisam ih nikad probala. Ja dajem ove sto pise da su bez konzervansa. Za agroziv i ne znam da li su bez ili sa..ove navikla da kupujem pa ne menjam user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:41:54   
Sanjica26 RR
Onda cemo da probamo tu argetu. user posted image Hvala!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:42:01   
Ana RR
Ma naravno. Nego smo otkrili deo problema - neće da sedi u hranilici i onda neće da jede. A ja opet neću da ga učim da jede van hranilice tako da se ganjamo sa kašikom. user posted image na kraju ću ja popustiti.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:42:02   
Jeca*
Ana, ja licno mislim da je mali i ti treba jos puno strpljenja. Ja sam rucak tek uvodila u tom uzrastu a dorucak sa 8 meseci, cak i malo vise. Do tad je pio samo mleko i imao ujutru vocnu uzinu, a uvece pahuljice

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:43:11   
Jeca*
A u hranilicu ga nisam ni stavljala da sedi nego je jeo u ljuljasci i meni u narucju. Zato sto mi je dr savetovala da sa 6 meseci jos uvek ne treba da "forsiram" sedenje zbog opterecenja kicme, nego koliko on moze i zeli.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:43:14   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Gae, teško mi je da mu uglavim užine je neće da jede. On rano ujutru popije mleko (oko 6h) pa tek oko pola 10, 10, doručkuje. Onda ponekad do 14h neće ništa da klopa. Ako se namili i pojede ručak onda tek oko 18h jede pahuljice i već u 8 pije mleko pred spavanje. Probala sam da mu ubacim užinu između 14h i 18h ali on onda pomeri tu večeru u 18h tj. neće uopšte da je pojede.  Joooooj ovo dete je naopako na mamu user posted image


Polako, tako smo i mi u početku, što više bude aktivan i trošio polako će i raspored da mu se menja. Mi smo prepodnevnu užinu uveli prošle nedelje, prvo nije ništa htela ni mogla, pa onda ponekad al retko, pa sve češće i od prošle nedelje svaki dan. Isto je tako pre toga vaspostavljena i popodnevna... Ne forsiraj nego samo prati njegove potrebe i sve će biti ok. Ova moja Trćosava jede 5 obroka al zato sedi, puzi, ustaje, tumba se, radi sklekove i trbušnjake, ronza po podu i ogradici, ne provede ni 5 minuta mirna, čak i kad sedi u stolici mlati rukama i nogama (maše publici dok vozi pobednički krug na Tour de France user posted image )

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 145
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:44:46   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Jeca*

Ana, ja licno mislim da je mali i ti treba jos puno strpljenja. Ja sam rucak tek uvodila u tom uzrastu a dorucak sa 8 meseci, cak i malo vise. Do tad je pio samo mleko i imao ujutru vocnu uzinu, a uvece pahuljice


Kad ste počeli sa uvođenjem namirnica?

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:44:57   
Jeca*
gae koliko vidim ona je starija od marka mesec i po dana skoro. U tom uzrastu to je velika razlika...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:45:58   
Jeca*
sa 5 meseci pahuljice, sa 6 meseci povrce, pa voce....pa redom (pisala vec u temama). Dojila sam ga 10 i po meseci ali sve vreme sa Novalac dohranom

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:46:58   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Jeca*

gae koliko vidim ona je starija od marka mesec i po dana skoro. U tom uzrastu to je velika razlika...


Znam, zato i kažem da ne žuri sa užinama, za tih mesec i po ima dovoljno vremena da sa 3 stigne na 5 obroka...

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:47:13   
Ana RR
Pa tako je i kod nas. Za doručak ili pije mleko ili jede voće sa pahuljicama. Ima ručak i uveče jede pahuljice. Kad vidim da nije raspoložen za hranu dam mu mlekce.
Da ga dojim ne bih mu ništa uvodila do punih 6 meseci ali ovako smo krenuli malo ranije tj. preporuka je da se krene sa 4 - 6 meseci a mi smo krenuli sa 5.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here