|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:48:36   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Jeca*

sa 5 meseci pahuljice, sa 6 meseci povrce, pa voce....pa redom (pisala vec u temama). Dojila sam ga 10 i po meseci ali sve vreme sa Novalac dohranom


Tu i jeste razlika, mi smo sa 5 meseci već imali ručak i tad smo već meso uvodili a doručak sa 6.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 151
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:51:26   
Jeca*
Ok, ja samo pitam, iz najbolje namere user posted image  a svako dete je, naravno, priča za sebe

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:51:53   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Jeca*

A u hranilicu ga nisam ni stavljala da sedi nego je jeo u ljuljasci i meni u narucju. Zato sto mi je dr savetovala da sa 6 meseci jos uvek ne treba da "forsiram" sedenje zbog opterecenja kicme, nego koliko on moze i zeli.


Naša hranilica ima dodatak za bebe koje ne sede i po preporuci naše privatne fiziot. još ga nismo sklonili baš zato da bi on mogao sam da se podiže i jača stomačne mišiće. Ja nisam za to da se beba hrani u naručju, meni je to jako nezgodno.

Ma ne žurim ja samo kao i svaka mama brinem kad neće da klopa. Ima dana kada neće ni mleko ni kašice. Ali opet, ima dana i kada sve lepo ručka. Krva slika mu je odlična tako da u principu nemam razloga za brigu. user posted image A ima i 9200g što je i više nego dobro user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:53:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Jeca*

Ok, ja samo pitam, iz najbolje namere user posted image  a svako dete je, naravno, priča za sebe


Nadam se da se nisi uvredila. Samo me zanimalo odakle tako velika razlika... Ne mislim da je nešto bolje ili lošije, kao što reče, svako dete je posebna priča...user posted image

< Poruku je uredio gae_gr -- 8.2.2012 12:54:11 >

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:53:41   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: gae_gr

al zato sedi, puzi, ustaje, tumba se, radi sklekove i trbušnjake, ronza po podu i ogradici, ne provede ni 5 minuta mirna, čak i kad sedi u stolici mlati rukama i nogama (maše publici dok vozi pobednički krug na Tour de France user posted image )


Jao i Marko pokušava da se podigne na noge user posted image kad ga uhvatim za ruke da bi se podigao u sedeći on se lepo izdigne i stane na noge. Sutra bi trebalo da idemo na vežbice (ako se izvučemo iz ove nedođije) baš me zanima šta če dr reći.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:56:22   
Ivanka 75
Mi smo počeli da izbacujemo užine, u smislu da popije neki sok (ceđenu pomorandžu ili iz kompota) posle doručka, pa ručak, pa neeeekad neka užina jer ako užina posle ručka onda neće da večera uopšte.
I rekla sam da neću da se potresam oko toga, ako hoće užinu ješće, bitno mi je da su glavni obroci OK. Lepo raste, ima 12kg, da je gladna jela bi.
Tako da, Anči, opuštenouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:56:29   
Jeca*
ma nisam se uvredila, sto bih,...mene strah da nisam ja vas uvredila user posted image  prosto ja sam onog stava da bebe treba sto vise da budu bebe, uzivaju u mlekcu, maminom narucju i da za sve ima vremena.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 12:56:46   
minavb
IZVORNA PORUKA: Ana RR

A ima i 9200g što je i više nego dobro user posted image


Uhuser posted image Sa koliko se beše rodio?


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 13:00:41   
Sanjica26 RR
Ana, samo da ti kazem da moras da se naoruzas strpljenjem i zivcima. Teodora je u Markovom uzrastu lepo jela, ali zato mi sad zivce pokida.user posted image Evo npr. juce sam joj napravila pire od krompira i pilece meso. Probudila se, videla supu na stolu i otvara usta. Nisam imala kud nego da joj dam. Dok je muz spremio pire ona je vec dosta pojela supe. E, kad sam priblizila gotovo jelo posle prve kasicice vrti glavu. Ponudim supu ona otvara jako ustauser posted image Onda sam joj na prevaru dala jednu kasicicu supe i jednu kasicicu pirea. user posted image Joj, ne daju se prevariti.user posted image
A, sto se tice sedenja nekad je hranim u krilu, jer ce da se prevrne iz hranilice i ako je vezana. user posted image

Ima samo jednu uzinu i ako vec treba da ima dve uzine. Ona obozava mleko i necu da joj to ukidam pre spavanja. Jos mi je malena da bi jos nesto ukidala. .

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 8.2.2012 13:12:29 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 13:02:31   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Ana RR

A ima i 9200g što je i više nego dobro user posted image


Uhuser posted image Sa koliko se beše rodio?



Sa 3160g i 52 cm. Sad ima 72cm.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 13:05:24   
minavb
On jede i više nego dovoljno i to odlično iskorišćava. Nemoj ga forsirati kad mu se ne jede.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 13:09:33   
zoća
moj gospodin sin je skoro povezao doručak i ručak,blago nama

_____________________________

staza sreće je kratka zato koračaj lagano

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Bebin doručak
8.2.2012 13:14:06   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: minavb

On jede i više nego dovoljno i to odlično iskorišćava. Nemoj ga forsirati kad mu se ne jede.user posted image


Ne forsiram , ja ne volim insistiranje da se hrana obavezno pojede. Ono što mu se dopada on lepo poručka.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Bebin doručak
14.2.2012 20:07:24   
eleninA
Mi izgleda ne volimo da doruckujemo..kad je bila mladja (dva-tri meseca), nisam stizala dovoljno brzo da obavim njene jutarnje higijenske rituale, a da ona ne krene u dernjavu..i sisanje prstiju..i kad vidi flasicu-kidisanje..!user posted image
I pored toga sto je imala i nocne obroke.
A sad...user posted image , iako joj je vecera oko 9, a naredni obrok 9, 9;30 ujutru, ona jednostavno nije zainteresovana za hranu..izboksujemo da popije 50-60 ml i to je to...
Odoh u off sad, ali kako je starija sticem utisak da generalno ne voli da jede.. ako slucajno zaspe a da pre toga nije vecerala, i u polu snu joj ponudim flasicu, opet kidisanje..kao kad je bila mala.. Rado jede samo kad spava..Eto..user posted image

< Poruku je uredio eleninA -- 14.2.2012 20:10:57 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Bebin doručak
14.2.2012 23:03:22   
mirjanica
Mi smo doruckovali pahuljice, pirinac-kukuruz, pa smo poceli i u obicne pirincane da mesamo vocke! I lepo nam je to islo. Medjutim, zbog tvrde stolice odlucismo da malo oladimo s tim pirincem.. Probali smo palentu, nismo se odusevili, jedva promrljavi malcice. Kacamak jos nismo jeli jer tragamo za belim brasnom... sta jos beba od 6m moze da jede (a da to nisu mlecni proizvodi niti oni sa glutenom)?

_____________________________

Niko kao Bane... 30.7.2011. - 9.05.

(odgovor članu eleninA)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Bebin doručak
14.2.2012 23:07:18   
Anoniman
Mi smo do glutena za doručak jeli voćkice. I ponekad kačamak...

(odgovor članu mirjanica)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: Bebin doručak
14.2.2012 23:38:57   
IVA 11
Dorucak je obicno nesto sto se najbrze spremi: palenta, cokolino, griz ili neka vocka jer g-din ne moze da ceka. A dva sata nakon toga drugi dorucak: jaje, omlet, przenica, razne varijante. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Bebin doručak
17.3.2012 16:23:23   
ivana70a
mi smo danas imali prvi dorucak, palenta sa kiselim mlekom. i to mi otisla cela casica kis. mleka, dosta u palentu a ostatak na kasicicu da malo jede i tako kis. mlekce. planiram u buduce palentu uglavnom kao osnovu u koju cu da dodajem nekada voce, nekada mladi sir, kis mleko ili jogurt. Nekada cu i neki cist vocni mix ( koliko li ce je drzati samo voce, jer sledeci obrok planiram tek za 3- 3,5 sata od tada); a dobra je i ideja voce i jogurt, mozda i neke zitarice pojedinacno posto smo uveli gluten pa u to opet voce ili samo ad mleko ili sta god... u svakom slucaju kao i kod odraslih (tj bar ja tako sebi spremam) dorucak i vecera su uglavnom isti, samo sto njoj necu davati voce za veceru... a da, moze i popara samo recimo sa integralnom kiflom, mada nesto sam u fazonu da hleb ne forsiram toliko , kao ni keksice (jer postoje neki bas bebci keks??) ....

evo link za neke ideje
http://www.dnevnikbebe.com/Libraries/PDF_dokumenit/Jelovnik_za_bebe_od_6_-_8_meseci.sflb.ashx

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Bebin doručak
12.4.2012 13:24:46   
ishler
Ima li neko ideju za neki konkretniji dorucak,beba mi ne sme jesti jaja,a ne znam sta da smislim sem palente,voca,i popare.?

(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Bebin doručak
12.4.2012 14:05:17   
Daca88
griz,frutolino,cokolino,karamelino,rice corn,7 corn,mlevena plazma,kiselo mleko,jogurt sa zitaricama,hleb sa mladim sirom,popara,palenta,spagete,krem supice,omlet,kajgana,kuvano jaje,junior pasteta,bebi virsle,pirinac sa pilecim grudima i pavlakom,mix od raznog voca,kifla sa medom ili dzemom ili puterom,strugana slanina,bakin kolac,bundas kenjer,vocni jogurt,puding,pita zeljanica ili sa jabukama,ili sa mlevenim mesom,sirom...
To smo jeli,dok smo hteli da jedemo.
Rucak supe,povrca,mesa,variva,sosevi,testenine,salate...
Vecera gibanica,grilovano povrce,nocne kase,lino,pogacice uz jogurt,mleko...
Uzina gugi,plazma,sokic,banana,kivi,jabuka...sta ima od voca,rendana sirova sargarepa riblji stapic,kinder cok...
Dete ima 21 mes.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Bebin doručak
12.4.2012 14:07:16   
minavb
Za bebu od 8 meseci koja ne žvaće i ne jede jaja, meni ništa osim popare , palente i voćne kaše ne pada na pamet.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Bebin doručak
12.4.2012 14:11:42   
ishler
samo to i dajem,a vidim da uveliko oko mene daju,palacinku,przenicu itd,a mi to ne smemo.Inace za koji dan 9m.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Bebin doručak
12.4.2012 14:16:40   
Lilla
Palacinke mogu i bez jaja, vjerovatno nisu iste ali mislim da beba ne zna razliku. Ima par recepata na coolki, ali nisam sigurna da je ok za bebe, pogledaj i pitaj nekog ko se bolje razumije user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Bebin doručak
12.4.2012 14:20:34   
ishler
Hvala a mislila sam jednom u dve nedelje cisto da promeni,ne znam sta da izmisljam
user posted image

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Bebin doručak
12.4.2012 14:29:39   
Lilla
Razumijem, nije lako user posted image Jesi probala sa pahuljicama za bebe tog uzrasta?

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...



Anketa

facebook
hedonist

Da li imate nalog na facebook-u?

Da (72%)

Ne (28%)


Ukupan broj glasova: 215

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here