|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Znaci trudnoće
26.8.2010 9:38:09   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: mickybap

nije nista idem opet betu da vadim,a meca mi trajala tri dana


Draga, ja sam imala normalnu mentruaciju a bila sam trudna, tako da nemoj to da te buni, itekako je moguće. Ponovi betu i posavetuj se sa ginekologom oko progesterona.

Ljub

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 1926
   RE: Znaci trudnoće
26.8.2010 9:44:32   
morena
Što prije idi kod doktora, ako je krvarenje prošlo, onda ok. Ali, trebala bi što prije početi uzimati progesteron. Nadam se da će biti sve super!

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1927
   RE: Znaci trudnoće
26.8.2010 9:47:34   
Maza82
I ja ti držim fige draga !!!



_____________________________

svako zašto, ima svoje zato......

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 1928
   RE: Znaci trudnoće
26.8.2010 10:23:36   
mickybap
vadila sam sad betu,veceras rezultati pa kod doktora a inace mi menstruacija trajala tri dana sto nikad nije,a da kazem da sam imala vodenu cistu,e sad....

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 1929
   RE: Znaci trudnoće
26.8.2010 10:28:16   
pepino
Ne razumijem te?
Tebi je meca trajala samo 3 dana i stala ti je sad,jel?
A sta sa cistom?

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 1930
   RE: Znaci trudnoće
26.8.2010 10:30:12   
mickybap
da i nestala.a cista ne znam trebala bi da pukne menstruacijom

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 1931
   RE: Znaci trudnoće
27.8.2010 20:55:30   
MINY
Mene interesuje kako ste vi znale da ste trudne....Kada...Kada ste pocele osjecati simptome,da li ih je moguce osjetiti vec nakon par dana....
Kako izgledaju mucnine...
Ja mislim da sam trudna ali iako imam skoro sve simptome nisam sigurna....test nisam radila jer cekam da vidim da li cu dobiti sljedecu menzuuser posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 1932
   RE: Znaci trudnoće
27.8.2010 22:19:14   
dejana007
par dana apsolutno nemoguce. ja imala bolove i probadanja u jajnicima i materici, ali to nikako nisam mogla da povezem sa trudnocom. sada, kad mi kasni 4 dana, jako mi se spava i bole me grudi i jako sam gladna...

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu MINY)
Direktna veza do poruke: 1933
   RE: Znaci trudnoće
28.8.2010 11:06:42   
smeško
IZVORNA PORUKA: MINY

Mene interesuje kako ste vi znale da ste trudne....Kada...Kada ste pocele osjecati simptome,da li ih je moguce osjetiti vec nakon par dana....
Kako izgledaju mucnine...
Ja mislim da sam trudna ali iako imam skoro sve simptome nisam sigurna....test nisam radila jer cekam da vidim da li cu dobiti sljedecu menzuuser posted image

\

Posle par dana, nema sanse da znas. Simptomi trudnoce i predstojece menstruacije su istovetni. Ali, uvek postoji onaj sopstveni osecaj da ti je telo malo drugacije. Ja sam, jednostavno, znala. Osluskivanjem organizma.

(odgovor članu MINY)
Direktna veza do poruke: 1934
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2010 13:05:00   
nunica
Pozdrav svima!
Ja sam se tek sad pridruzila vasem finom drustvancetu.

Elem, evo vec par dana se malo cudno osecam. Vec par dana mi je pojacan sekret, a inace nemam s tim problema. Takođe me i probada u podrucju desnog jajnika. Spava mi se, temperatura mi je blago povisena, narocito u vecernjim satima i grudi me boluckaju i malo su otekle. Inace trebalo bi da dobijem za 6 dana i sad onako objasnjavam sebi da se ne treba nadati, jer kad god sam se ponadala da samuser posted image , kada dodju "oni dani" ja se razalostim. Te tako ubedjujem sebe da je to PMSuser posted image  ili ne daj boze neka upala jajnika.
Al opet bilo bi lepo...


(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1935
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2010 13:08:03   
Anoniman
Dobrodošla nunice! user posted image

Držimo palčeve za dve crtice!
Možeš se pridružiti veseloj družini ovde: Čekamo dve crtice - septembar KLIKNI

(odgovor članu nunica)
  Direktna veza do poruke: 1936
   RE: Znaci trudnoće
3.9.2010 13:18:31   
nunica
Hvala na toploj dobrodoslici!

odoh odmah da se pridruzim drustvancetu!

pozz!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1937
   RE: Znaci trudnoće
6.9.2010 15:19:04   
iva80
Zdravo svima!!!
Evo konacno da odvojim malo vise vremena, da vam se pridruzim i napisem koju...
Naime, ja i moj dragi 'se trudimo' vec nekoliko meseci. Proslog meseca sam se ponajvise ponadala, jer sam kao imala par simptoma-tvrde osetljive grudi (jer inace to pred menstruaciju nemam)...ali nista...dodje vestica...
Danas je dan kada je trebalo da (ne)dobijem...nema je jos (daj Boze da vestica ne stigne zbog 'nama prizeljkivanog razloga')... Nekih simptoma i nema- mada jesam primetila da malo ceste i obilnije idem u wc i povremeno imam neke grceve u stomaku (koje ranije nisam imala), ali ne bih da se hvatam toga da se opet ne razocaram. Juce ujutru sam uradila test, ali je bio negativan...ali ja nekako ima osecaj da mozda i jesam trudna-jednostavno osecaj (bez ikakvih simptoma)... Posto sam mozda i poranila sa kucnim testom-a vestice nema (veceras cu zvanicno reci i da kasni)...pitanje je- koliko dana da sacekam da prodje od izostanka menstruacije pa da opet uradim test (kada bih zasigurno znala na cemu sam).
Unapred Hvala puno na odgovoru i jako sam happy sto sam konacno sa vama!!!!!!!  user posted image

(odgovor članu nunica)
Direktna veza do poruke: 1938
   RE: Znaci trudnoće
6.9.2010 15:31:45   
Misica 3
Iva80, dobro nam dosla i navijam da je trudnoca u pitanjuuser posted image
Test bi trebao da pokaze dan nakon izostanka M, a ako mozes sacekati jos koji dan, rezultat ce biti sigurnijiuser posted image
Ima li obicaj da ti kasni?

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 1939
   RE: Znaci trudnoće
6.9.2010 15:38:18   
smeško
Iva, Nunice, dobrodosle!

Kucni test se radi na 7-10 dana od kasnjenja menstruacije. Tada je sigurno tacan, iako na njemu pise da moze da detektuje dovoljnu koncentraciju hormona i posle samo 10 dana od zaceca. Ali, to je onaj deo da MOZE, a ne pise i da ne MORA. Zato se ceka 7-10 dana. Tada je 100% siguran, a tada je vec moguce i videti trudnocu na uz.
Test iz krvi moze da se radi i ranije, vec posle 3,4 dana od kasnjenja. Moze i ranije, ali isto tako nije 100% siguran. Zapravo, test iz krvi je tacan, ali uvek ostaje onaj deo da je svaka od nas imala niz potencijalnih trudnoca koje su mogle da se vide iz krvi, ali se nisu ,,zakacile" i otisle sa menstruacijom. Zato ginekolozi potvrdjuju trudnocu tek kad vide mesak, a on moze biti nevidljiv i 10-ak dana i onda se plasimo bez potrebe.
Zato je najbolje sacekati, bolje neizvesnost od razocaranja.
Ja sam radila test posle kasnjenja od 4 dana i bio je negativan. I naravno, smorila sam se! Posle 7 ili 8 dana bio je blago roze (mislim na liniju za trudnocu), a posle 10 jako crven.
Zato, ili sacekaj ili ga ponovi ako ti i posle tih 7-10 dana kasni menstruacija. I nemoj unapred da se smaras. Bice!

P.S. Inace, simptoma trudnoce u ranoj fazi i nema, nemoj ni to da te brine.

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 1940
   RE: Znaci trudnoće
6.9.2010 16:02:32   
iva80
Misica3 i Smesko, thanks a lot!!!
Kuckamo se!!!

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1941
   RE: Znaci trudnoće
6.9.2010 16:24:14   
jelena038
Ja, kad bi mi kasnilo 10 dana, ne bih ni morala da radim test user posted image user posted image user posted image Test u vecini slucajeva pokaze pozitivan rezultat vec u vreme ocekivane menstruacije. Izuzeci su ovulacije koje mogu da kasne, implantacije koje mogu da kasne i, svakako, felericni testovi, ili maleri. Nista od ovoga nije lose kad je trudnoca u pitanju. Dobra stvar je to sto test nikada nije lazno pozitivan. pa nema lazne nade u tom smislu. Ako narucujete testove preko neta, mozete da narucite one oset_ljivije, pa da ih radite ranije, ali najmanje 10 dana od ovulacije. To je sve previse komplikovano i stresno, tako da vam savetujem da sacekate makar dan ocekivane menstruacije i da test radite kad izostane ista. Onda sve ima vise i smisla, i izgleda da je zaista trudnoca u pitanju. To vam od srca zelim, kao i sebi a vise o testovima procitajte u temi o njima, imate tamo i slike, i linkove za narucivanje, samo sve dobro iscitajte i sto vise muckanja!!!

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 1942
   RE: Znaci trudnoće
7.9.2010 16:43:50   
Crvenkapa85
nisam cula za to kovrdzanje kose al meni je poceo ruski kvas da se gadi kao i cigarete u poslednjih par dana.....hm sta li je...a ruski kvas obozavam....trcim na wc svakih 10min.da piskim al bila sam i prehladjena pa ne znam da nije zbog toga

(odgovor članu Kiki BG)
Direktna veza do poruke: 1943
   RE: Znaci trudnoće
7.9.2010 18:18:42   
dejana007
meni je test blagu roze ctricu pokazao 10 dana od dana ovulacije. znam kad je bila jer merila temperaturu i primila pregnyl. ponavila test jos 3 puta na par dana i crta je bila sve vidljivija. kad mi je kasnilo 3 dana bile su dve jako bordo crte. i to obicne trakice za trudnocu (nije babyrapid). Plod i mesak mi se na ultrazvuku video na 10 dan kasnjenja ciklusa.

a sto se tice simptoma, sve do dana kad trebala da dobijem to su bili bolovi u materici i jajnicima, skoro pa kao menstrualni. bila sam preplasena. posle i prokrvarila i imala braonkasti sekret jedno 10 dana. Terapija utrogestanom je pomogla. Iako imala braonkasti sekret bolovi su prestali, ali je pocela da me bolucka kicma posebno ujutru kad ustanem. mucnine krenule tek od 7 nedelje. i nije mi lako.

< Poruku je uredio dejana007 -- 7.9.2010 18:22:38 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 1944
   RE: Znaci trudnoće
7.9.2010 19:50:27   
iva80
   Evo da se javim, rano jutros me je ipak posetila vestica (maler)...tako da se akcija nastavlja cim 'ona ode'  user posted image Jedno sam zasigurno odlucila, a to je da vise necu unapred nista da proveravam dok, kao sto je Smeško rekla, ne prodje bar 7 dana a meni kasni.
  Ne znam kako sam to juce propustila da pomenem, ali ja sam odusevljena pozitivnom energijom na ovom forumu - zato vam se i pridruzih  user posted image , i odusevljena tako fenomenalnim bodrenjem i lepim medjusobnim zeljama!!! Necu da se sada kao nesto razocaravam, da mi je krivo krivo mi je, ali jedno sam ukapirala - treba da budem / budemo sto opustenije, ako je ikako moguce da sto manje  mislimo o predstojecem 'kasnjenju' i mislim da i tom nasom psihom (pored pozitivne energije odavde) mozemo sto sta da doprinesemo  user posted image

Imam opet jedno pitanje : vec prilikom mog prvog odlaska kod ginekologa koji je bio davno , a i sada kod moje ginekologice, receno mi je da mi je materica malo zavaljena u levu stranu. Moja je mama isto ima, a ima i mene i mog brata. Moja doktorka mi je rekla da to nije nista, da polovina zena ima istu, ali mene ipak zanima.... da li bi nakon odnosa ipak trebalo da odlezim u nekom 'posebnom' polozaju zbog takve materice. Cackala sam naravno net i iscitala neke stvari, ali svakako bih volela da cujem i vase misljenje.
POZDRAV SVIMA I KUCKAMO SE!!!  user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1945
   RE: Znaci trudnoće
7.9.2010 20:03:56   
jelena038
IZVORNA PORUKA: iva80

  Evo da se javim, rano jutros me je ipak posetila vestica (maler)...tako da se akcija nastavlja cim 'ona ode'  user posted image Jedno sam zasigurno odlucila, a to je da vise necu unapred nista da proveravam dok, kao sto je Smeško rekla, ne prodje bar 7 dana a meni kasni.
Ne znam kako sam to juce propustila da pomenem, ali ja sam odusevljena pozitivnom energijom na ovom forumu - zato vam se i pridruzih  user posted image , i odusevljena tako fenomenalnim bodrenjem i lepim medjusobnim zeljama!!! Necu da se sada kao nesto razocaravam, da mi je krivo krivo mi je, ali jedno sam ukapirala - treba da budem / budemo sto opustenije, ako je ikako moguce da sto manje  mislimo o predstojecem 'kasnjenju' i mislim da i tom nasom psihom (pored pozitivne energije odavde) mozemo sto sta da doprinesemo  user posted image

Imam opet jedno pitanje : vec prilikom mog prvog odlaska kod ginekologa koji je bio davno , a i sada kod moje ginekologice, receno mi je da mi je materica malo zavaljena u levu stranu. Moja je mama isto ima, a ima i mene i mog brata. Moja doktorka mi je rekla da to nije nista, da polovina zena ima istu, ali mene ipak zanima.... da li bi nakon odnosa ipak trebalo da odlezim u nekom 'posebnom' polozaju zbog takve materice. Cackala sam naravno net i iscitala neke stvari, ali svakako bih volela da cujem i vase misljenje.
POZDRAV SVIMA I KUCKAMO SE!!!  user posted image

Ljubavi, spermici ce da nadju put do tvoje jajne celije, ne opterecuj se glupostima. cesto je to sa zavaljenom matericom, a ljubav vodi u pozi u kojoj je najuzbudljivije! Ta je jedina prava! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   

user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 1946
   RE: Znaci trudnoće
7.9.2010 20:23:31   
iva80


[/quote]Ljubavi, spermici ce da nadju put do tvoje jajne celije, ne opterecuj se glupostima. cesto je to sa zavaljenom matericom, a ljubav vodi u pozi u kojoj je najuzbudljivije! Ta je jedina prava! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   

user posted image user posted image user posted image user posted image

[/quote]


JECKA DIVNA SI!!!!!!   HVALA TI PUNO!!!!!

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 1947
   RE: Znaci trudnoće
9.9.2010 12:58:59   
mickybap
jedno pitanje,imam pojacan apetit,ali jako,mislim rano je,ali nikad nisam toliko jela,probudim se gladna sam,dodjem sa posla pojedem vise od pola pizze,a inace jedem jedno parce i to mi je puno.....grudi me vec boluckaju malo...ali opet ko zna,mozda nije user posted image

(odgovor članu iva80)
Direktna veza do poruke: 1948
   RE: Znaci trudnoće
9.9.2010 13:44:24   
nolinica
IZVORNA PORUKA: mickybap

jedno pitanje,imam pojacan apetit,ali jako,mislim rano je,ali nikad nisam toliko jela,probudim se gladna sam,dodjem sa posla pojedem vise od pola pizze,a inace jedem jedno parce i to mi je puno.....grudi me vec boluckaju malo...ali opet ko zna,mozda nije user posted image

Koji ti je dan posle ovulacije?

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 1949
   RE: Znaci trudnoće
9.9.2010 14:23:20   
jelena038
IZVORNA PORUKA: mickybap

jedno pitanje,imam pojacan apetit,ali jako,mislim rano je,ali nikad nisam toliko jela,probudim se gladna sam,dodjem sa posla pojedem vise od pola pizze,a inace jedem jedno parce i to mi je puno.....grudi me vec boluckaju malo...ali opet ko zna,mozda nije user posted image
hoce apetit i na nervnoj bazi. super je kad se ispostavi da je trudnoca, ali iz meseca u mesec, taj lazni simptom moze da napravi veliki problem inace zgodnim zenama user posted image misli na svoju liniju i opusti se


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu mickybap)
Direktna veza do poruke: 1950
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  76 77 [78] 79 80   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here