|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: cvece u saksiji
1.7.2010 9:04:42   
daca77
A spremalo se pre par dana nevreme, pa sam spustila sa ograde terase surfinije...bas su mi slatkeuser posted image
user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: cvece u saksiji
1.7.2010 9:59:37   
Markovicka
Kakva divna terasa, sanjam o ikakvoj, a pogotovo volim te malo vece. Jako si je lepo uredila.

Evo naseg Isusovog venca. Place.

user posted image

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: cvece u saksiji
1.7.2010 10:38:07   
daca77
Hvala, draga...uzivam u gajenju cveca, jer me to bas smiruje...
A divan je venac...moj je mali i nije jos cvetao...kod roditelja sam imala, ali mi je smetao miris, jer je strasno jak...

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: cvece u saksiji
1.7.2010 12:35:02   
Markovicka
Jeste, uzasno je jak miris, ali zanimljivo mirise samo nocu. U pocetku mi je smetalo pa sam pred spavanje sklanjala saksiju u kuhinju. Sad sam se nekako navikla, samo sto nesto cveta kao lud, imali smo devet cvetova odjednom. Pocela sam da tripujem da mi beba losije spava zbog tog mirisa pa sam odsekla osam, ostavila samo jedan. A jako je lep cvet.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: cvece u saksiji
1.7.2010 12:44:36   
bebironcic
Sada ste me zbunile....ja imam jedno drvce,rekli su mi da je to Isusov venac,ali ne izgleda kao vaseuser posted image ima roze cvetove i na stablu su bodlje....

_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: cvece u saksiji
14.7.2010 11:24:13   
Anoniman
Napokon su mi procvetale muškatle:

user posted image

(odgovor članu bebironcic)
  Direktna veza do poruke: 331
   RE: cvece u saksiji
29.7.2010 21:58:04   
lenaa

IZVORNA PORUKA: bebironcic

Sada ste me zbunile....ja imam jedno drvce,rekli su mi da je to Isusov venac,ali ne izgleda kao vaseuser posted image ima roze cvetove i na stablu su bodlje....

mislim da je to Hristov trn

(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: cvece u saksiji
29.7.2010 22:03:38   
lenaa

IZVORNA PORUKA: Lilly RR

IZVORNA PORUKA: lenaa


IZVORNA PORUKA: sladjaaaa

user posted image

A kako se zove ovo cvece ?

Ima više naziva, ja ga zovem Drvo života. Ima ga skoro svugde, samo tražiš vrh grane i zabodeš u saksiju i ono se primi. Meni se nekoliko puta primilo i iz lista. Ovo na slici je puštano da rastu i bočne grane, pa je gusto, a kada se te bočne grane lome, onda se dobije kao pravo drvo. Bude predivno i ja ih obožavam user posted image


kupila sam ovo drvce, setila sam se price o njemu da donosi parice user posted image pa reko da probam user posted image . Ima to i sveki al je propalo, uzasno izgleda.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: cvece u saksiji
29.7.2010 22:03:40   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Markovicka

Kakva divna terasa, sanjam o ikakvoj, a pogotovo volim te malo vece. Jako si je lepo uredila.

Evo naseg Isusovog venca. Place.

user posted image


Ovo nije Hristov venac, već Voštani cvet.

A Hristov venac je tzv. Passiflora. Da ne postavljam sad fotku, ukucajte u google Passiflora.

Bebirončić postavi sliku da odgonetnemo šta je to user posted image




_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: cvece u saksiji
29.7.2010 22:07:33   
lenaa
Snelle bas sam puno citala o ovoj biljci i svi pisu drugcije. Ja sam je dobila jos pre godinu dana i nikako da procveta user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: cvece u saksiji
29.7.2010 22:10:33   
Snelle
Lenaaa, moji roditelji je imaju godinama i nijednom nije procvetala - ne razumem u čemu je problem user posted image
Mada, koliko sam mogla da primetim, ukoliko biljka ima lepe, raskošne listove znači da oni uzimaju sve hranljive materije i zato cvetanje izostaje....dok kad su listovi proredjeni...cvetanje je obavezno. E sad, kako rešiti to...nisam još odgonetnula user posted image
Koristiš li floral iliti djubrivo za cvetanje, isključivo za cvetanje?


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: cvece u saksiji
29.7.2010 22:16:39   
lenaa
user posted image
evo kako izgleda
trenutno ne koristim nista za prihranu, mozda je i to problem user posted image

posadila sam i mali bosiljak pored nje u saksijiuser posted image

< Poruku je uredio lenaa -- 29.7.2010 22:17:48 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: cvece u saksiji
29.7.2010 22:21:13   
lenaa
user posted image
ovo uopste ne znam ni kako se zove, ni koliko raste , nit znam sta da radim sa "pelcerima" koji su mu izasli
user posted image
a ovu orhideju obozavam- one me jedino hoce user posted image imam ih nekoliko

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: cvece u saksiji
29.7.2010 22:23:18   
Snelle
lenaa, moguće je da je biljka mlada pa zato još uvek nije cvetala. Nekim biljkama treba dve do tri godine do prvog cvetanja, kad dostignu fiziološku zrelost. Kupi neku prehranu i ja bih ti preporučila da bosiljak presadiš u drugu saksiju user posted image

Na prvoj slici je guzmanija. Baš sam kao dete, smejem se nazivu svaki put kad ga spomenem user posted image
Pelcere možeš da izvučeš i presadiš. Ako je koren zajednički, pazi da ga ne oštetiš, kako ti biljka ne bi uvenula, moraš polako rukama da razmrsiš!

Orhideja ti je preprelepa!!!! Ja ih obožavam!


< Poruku je uredio Snelle -- 29.7.2010 22:26:22 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: cvece u saksiji
29.7.2010 22:29:55   
lenaa
Hvala Snelle
joj bosiljak ionako ne napreduje al nekad tako divno zamirise, nemam vise praznih saksija a ne mogu da ga bacim, obozavam te biljkice, imala sam i persun u saksiji al se osusio, sad imam i krastavac na balkonu u saksiji user posted image dao mi komsija user posted image user posted image user posted image eh sta ti je nostalgijauser posted image user posted image . Samo kad pomislim koliko sam gajila cveca u Srbiji i u basti i u saksijama, nikako ne bih mogla da ih prebrojim , a tek kaktusa koliko imam .... u stvari valjda ih imam jos uvek jer moja mama cesto se zali kako se izbola - ne voli ih

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: cvece u saksiji
29.7.2010 22:32:42   
lenaa
joj guzmanija - jeste negde sam videla taj naziv user posted image user posted image user posted image njoj je vrh pre nekoliko meseci bio roze i uopste ne znam sta joj se desilo da tako poruzni, a pelceri ko da su joj izbili iz listova - tako mi izgleda.

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: cvece u saksiji
29.7.2010 22:33:25   
Snelle
Ja u stanu samo 4 biljke, nemam mesta. A kod mame i tate je prava botanička bašta, moraću fotke da postavim!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: cvece u saksiji
29.7.2010 22:39:22   
lenaa
uh ja obozavam cvece i prosto uzivam makar na slikama da ga vidim i jedva cekam kad cu sa muzicem imati nase dvoriste pa da ga ja sredim i volela bih da imam ogroman staklenik i u njima puno biljkica, iskreno volela bih da imam i plastenik pa u njemu svakakvog voca i povrca user posted image bas sam skoro videla kako su ovde ljudi posadili jagode u redovima al ko u saksijama uopste ne moraju da se saginju kad ih beru . user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: cvece u saksiji
29.7.2010 23:15:42   
Lu
IZVORNA PORUKA: lenaa

kupila sam ovo drvce, setila sam se price o njemu da donosi parice user posted image pa reko da probam user posted image . Ima to i sveki al je propalo, uzasno izgleda.

Sveki bankrotiralauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: cvece u saksiji
29.7.2010 23:26:38   
lenaa

IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: lenaa

kupila sam ovo drvce, setila sam se price o njemu da donosi parice user posted image pa reko da probam user posted image . Ima to i sveki al je propalo, uzasno izgleda.

Sveki bankrotiralauser posted image

Izgleda, stalno se nesto zali, a zna i ona za ovo cvece da kao donosi parice pa kad je dosla kod mene joj sto se iznenadila user posted image jos ja kupila veliku biljku user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: cvece u saksiji
30.7.2010 10:36:21   
smeško
IZVORNA PORUKA: lenaa


IZVORNA PORUKA: Lilly RR

IZVORNA PORUKA: lenaa


IZVORNA PORUKA: sladjaaaa

user posted image

A kako se zove ovo cvece ?

Ima više naziva, ja ga zovem Drvo života. Ima ga skoro svugde, samo tražiš vrh grane i zabodeš u saksiju i ono se primi. Meni se nekoliko puta primilo i iz lista. Ovo na slici je puštano da rastu i bočne grane, pa je gusto, a kada se te bočne grane lome, onda se dobije kao pravo drvo. Bude predivno i ja ih obožavam user posted image


kupila sam ovo drvce, setila sam se price o njemu da donosi parice user posted image pa reko da probam user posted image . Ima to i sveki al je propalo, uzasno izgleda.



Mi to zovemo Japanskim drvetomuser posted image !
Po Feng Suiju donosi novac i treba da stoji u delu kuce koji je levo od ulaznih vrata, sto ce reci u ,,levom" delu . Nama je prosle godine stajao na polici sa kaktusima i oboje smo primali platu. Onda ga premestimo, ja izgubim posao, suprug ne prima platu. Ja nadjem novi posao, nadje i suprug, ali ni novi gazda mu ne daju platu. Vratio ga je na staro mesto u nedelju,  rekavsi da nam je najbolje bilo dok je tu stajaouser posted image ! I odmah u ponedeljak je primio platuuser posted image ! Ja u to ne verujem, naravno. ali, nema veze, nek' ostane na tom mestu, ako to mom suprugu donosi lepse misli i nadu.user posted image

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: cvece u saksiji
8.9.2010 13:41:17   
dunja RR
mnogo mi se svidela ova terasa u Calelli-Španija( Katalonija)
user posted image

sva je u kaktusima...........

< Poruku je uredio dunja RR -- 8.9.2010 13:45:19 >

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: cvece u saksiji
8.9.2010 15:15:49   
Anoniman
kod nas se mm bavi bastovanstvom, ja nesto nisam u tom fazonu, volim cvece, ali ono koje ima cvetove i lepe boje, a ne volim da se bavim njime. imamo na terasi jasmin, narandzu, bozicnu zvezdu, maslinu, solanum (on mi se najvise svidja jer ima te naranzaste plodove), a u hodniku imamo bendzamina.

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 348
   RE: cvece u saksiji
16.2.2011 19:28:19   
Olga75
ja se spremam ovog vikenda da pocnem da presadjujem sobno cvece . Cele zime sam ga morila sa malo vode a sad mislim da je vreme da ga malo zalijem i nahranim user posted image
Sto se tice onog vostanog ili Isusovog cveta , kazu da on cveta samo kod zena koje imaju sinove , mojoj svekrvi cveta k'o blesav a moj pistiiii iako mu igram i titram user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: cvece u saksiji
16.2.2011 19:35:18   
lenaa
Olga to cvece nece da cveta ni kod moje svekrve a ima dva sinauser posted image user posted image user posted image
Ja sam ranije dok sam bila kod mame imala punooo cveca sad nesto nemam volje za cvece a ni mesta a volje valjda zato sto imam nekoliko saksija od svekrve pa me nervira to cvece

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here