|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: tata na porođaju
22.8.2012 1:32:33   
Yag
Jojjj zene drage ja bi doe uzela pusku i sve odreda pobila...bas m je zao sto kroz takve stvari morate prolaziti u najosetljivijem trenutku..sve vas user posted image uz poruku bice bolje jednog danauser posted image

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: tata na porođaju
30.9.2012 4:40:50   
Kugla12
Ja nisam za to da muzevi prisustvuju porodjaju, ne znam sta bi mogli da pomognu? Samo bi se bezveze nagledali kako se zena muci... ne znam, nije mi to bas zanimljivo..

_____________________________

Jednom kad doneseš odluku, čitav svemir se udruži da bi se ostvarila.

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: tata na porođaju
25.10.2012 23:13:17   
adulence
mm i ja smo zeleli da on prisustvuje na porodjaju,medjutim posto nam je plan da ss porodim u dragise misovica,tamo to ne praktikuju,tko da su nam se planovi promenili,ali nema veze verujemo da ce sve biti kako treba i da cemo brzo biti zajedno...

(odgovor članu Kugla12)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: tata na porođaju
26.10.2012 9:02:03   
jovicaa
mm ce prisustvovati kao i prvi put, samo da stigne da uradi bris do porodjaja... i da slucajno neki lekar ne napravi problem, nadam se da nece i da ce prisustvovati

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: tata na porođaju
26.1.2014 13:39:32   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Mama2014

Da li može neko da podeli iskustva sa porođaja uz prisustvo tate? Ako ima skorašnjih.
Pročitala sam proceduru, cena 5000 din, potrebno je da tata uradi neke analize...


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: tata na porođaju
31.1.2014 18:26:38   
Sanjalicaaa
Zna li neko koliko vaze brisevi grla i nosa? MM je uradio pre 3 nedelje, a meni je termin za nedelju dana. Ne znam da li da radi ponovo ili ce uvaziti ove... user posted image

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 31.1.2014 18:27:16 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: tata na porođaju
31.1.2014 18:29:26   
Ana RR
Sanjalice, kada sam ja to gledala (pre 3 godine) tražili su da ne bude starije od 7 dana. Trebalo bi da bude na sajtu bolnice u kojoj se porađaš.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: tata na porođaju
31.1.2014 18:33:15   
milicicak
Pre dve godine u Visegradskoj su trazili da brisevi ne budu stariji od dve nedelje, ali pogledaj na sajtu bolnice u kojoj ces se poradjati

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: tata na porođaju
31.1.2014 18:38:47   
Sanjalicaaa
Hvala vam na predlozima, ali ne pise nista na sajtu Gradske bolnice. Mislim da sada traje malo duze, ali ne znam koliko tacno

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: tata na porođaju
31.1.2014 18:55:29   
jovicaa
sanjalice ne verujem da ce ti praviti problem, barem mesec dana star bris treba da vazi, po nekoj logici.
ali ako vas ne mrzi neka se iscima i uradi opet...

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: tata na porođaju
31.1.2014 19:53:38   
Moiraina
Mi smo planirali da mm prisustvuje drugom porođaju, čak je i briseve uradio, ali splet okolnosti je bio takav da ipak nije prisustvovao (stariji sin je jako vezan za njega, pa smo ipak odlučili da ostane sa njim). Kada je zvao Front rekli su mu da brisevi ne smeju biti stariji od mesec dana.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: tata na porođaju
31.1.2014 21:51:16   
Sanjalicaaa
Sad nas hvata vikend, moze da ih ponovi tek u pon. a cekaju se rezultati par dana, pa brinem da se ne porodim u medjuvremenu user posted image Bilo bi super da traju mesec dana..


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: tata na porođaju
31.1.2014 22:02:42   
Moiraina
Najbolje da pozoveš bolnicu u kojoj ćeš se porađati, pa da pitaš. Očigledno se pravila razlikuju od bolnice do bolnice.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: tata na porođaju
31.1.2014 22:43:28   
jovicaa
Kada je zvao Front rekli su mu da brisevi ne smeju biti stariji od mesec dana.

ovo mi skroz ima logike, ne verujem da bi bilo koga vratili sa brisem starim manje od mesec dana... ali mozda ti i preneses, neka uradi ponovo, pa nosite ili ove prve ili te drugeuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: tata na porođaju
8.7.2014 17:28:30   
pari
Mm želi da prisustvuje...u Frontu... Da li znate od kog momenta on bude sa mnom? Odmah posle priprema ili...?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: tata na porođaju
21.7.2014 13:52:17   
pari
Ja sam imala sreće, mm je bio sa mnom maltene svo vreme...prvo u sobi pri porodilištu, kad sam jedno 2h imala kontrakcije i kad smo ih zajedno merili...onda smo bili razdvojeni 2h kad sam bila na ctg-u, pregledu i klistiru i posle toga u porođajnoj sali svo vreme zajedno i u toku porođaja i posle onih 2h dok sam ležala.
Meni je strašno značilo njegovo prisustvo , a i njemu je pogotovo u momentu rođenja naše bebe user posted image

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: tata na porođaju
21.7.2014 14:04:25   
Vanda
Mi u NS nemamo mogucnost biranja, mada na samom porodjaju ne bi ni htela da bude, ali u prvoj fazi bi mi znacilo.....user posted image . Na Betaniji ne moze otac ni da udje nakon porodjaja koliko god da se lezi, jer su 1985 imali epidemiju meningitisa. user posted image Samo se pitam kako ih nije sramota da daju taj odgovor.......user posted image

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: tata na porođaju
21.7.2014 14:09:01   
Misha i Ljisha
ja mislim da muskarci ne treba tu da budu. Moj barem ne trebauser posted image , taj bi se us*o u gace tamo samo bi frkisao i ja mislim iskreno da su mnogi svesni koliki su muskarci slabici pa je to tako kod nas hahaha...
Ne bih ni volela da da budu muski tamo, plus za tako nesto i treba uslova ne bi valjalo da tamo u predporodjajnoj sali vise jos i muzevi sa zenamauser posted image . Znaci svaka soba odvojena, i td. Po meni je ok i u Betaniji sto ne moze ni u poset_u da se dodje, majke vam kome je bilo do poset_e nakon porodjaja?????

To je vreme za majku i bebu, prvi dani, a ne za poset_e. Pa sta ako ne pustaju ni tate ni ne treba da ih puste sta ce nam. ahahah...

Moram jos da dodam hahaha...ne bi oni ni mogli da dodju u poset_u jer su skoro svi u alkoholisanom stanju tih dana hahaah

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 21.7.2014 14:10:27 >

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: tata na porođaju
21.7.2014 14:53:46   
Vanda
Recimo moje drugarice i poznanice koje poslje porodjaja su tesko ustajale, a poradjale su se u inostranstvu imale su muza, majku, sestru 24 sata pored njih i bebe. Moje poznanice koje su se poradjale ovde, a od vrtoglavice nisu mogle da ustanu, a beba place.......sestre bas nisu skakale, jedna je imala srece pa je imala drugorotku pored sebe. Porodjaj bi trebao da nam bude koliko toliko lepo iskustvo, a ne da nam ga zagorcavaju i da nam otezavaju sto je vise moguce. Ne moram ja tamo (niti bilo koja druga porodilja) da se junacim i samu sebe tesim da mora da bude tako, kada ne mora. Izasli smo iz 16 veka odavnouser posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: tata na porođaju
21.7.2014 18:03:18   
branki*
haha,mislim da ovaj moj ne bi to preziveo,nema sanseuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Vanda)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: tata na porođaju
25.7.2014 15:47:29   
Štetica

IZVORNA PORUKA: branki

haha,mislim da ovaj moj ne bi to preziveo,nema sanseuser posted image

Potpisujem.
Mislim da bi mu trebala reanimacija,i to od momenta ulaska u porodjajni box.
Skoro se onesvestio kad je video sopstvenu krv(rasekao palac na nozi). Moja junacina od 2m i 110kguser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: tata na porođaju
25.7.2014 20:11:14   
big mum

IZVORNA PORUKA: Anoniman

jbt, ja u ns pa ne mogu dobiti i epidural sve i da ga platim papreno a da ne pricamo o prisustvu muza ili sestre!!
nas dve sa patologije otvorene 4 cm, torbu u ruke i cekaj lift, obe na klistir - jedna za drugom setkamo gologuzani po odelenju, wc jedan pored drugog a umesto vrata tanka zavesa, naravo ponesi svoj wc papir jer je to ovde skupo, tus ispred (da se ne setkas tako unaokolo, moz' i da prehladis) sa preporukom da se sto duze kupas jer toplota podstice otvaranje - a ne napomenu da tople vode nestaje posle 7 minuta, jos malo smo se druzile tu u kupatilu dok je bilo humora, onda na krevet jedna pored druge, obe odmah na stimulaciju (zivota ti! imam kontrakcije na 8 minuta, ne treba mi stimulacija!!), dr sizi da necu da saradjujem jer ne moze da mi prokine vodenjak, lezim raskrecena dok ispred mene defiluje I, II, III smena i majstor jer je crkla neonka pa dr ne vidi koliko je ko otvoren i posle vecnosti koje provodis sama jer su svi negde netragom nestali a tebe boli i hvata te panika jer ne znas sta ide dalje - dolazi dr i kaze " ooooo, 8 cm, lepo, jos malo pa gotovo" i opet nestaje da bi dosla babica da te pridrzi do tvrdog!
podrska? paznja? privatnost? moooolim?
jedina pozitivna stvar je da su mi ubili sramotu, pa mi nije tesko da vadim sisu na sred bulevara ako je prodavac gladan user posted image

volela bih da mi je muz bio tu, pa makar samo dok nije krenulo. volela bih da me je pomazio i rekao da sam dobra i da mi dobro ide i da je ovo samo jedan stepenik i da cu proci i da ce sve biti u redu. tada mi je trebala njegova snaga, ne bih volela da mi kaze da ne moze jer njemu je to gadno ... iz gore opisanog se vidi da ni meni nije u top 500 mesta gde bih bila najradije.



Ovako je i kod nas s tim što epidural ne daje nikome ma koliko da platiš
Kakva privatnost,kakav apartman,muž na porođaju-ma dajte molim vas.
Meni je rođena sestra bila na prvom porođaju jer je viša med.sestra koja je radila u njihovoj ustanovi inače nema šanse da bi ušla.A sa sinom je kao i u citiranom postu -razmijenile se dvije smjene.Zavirio ko je prije stigao -čak i kućni majstor bacio pogleduser posted image

Vi koje imate sve ove pogodnosti u porodilištima niste ni svjesne koliko se druge žene pate.Epidurala nemaš ma koliko da traje porod,trajao on 1 ili 14h.ćuti i trpi.
Jedino ako imaš novac platiš i brže odeš na CR i stalno te obilaze.

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: tata na porođaju
25.7.2014 23:12:36   
milicicak
MM je bio na porodjaju, divno iskustvo za oboje. Bio mi je ogromna podrska, jako puno mi je znacilo sto je bio tu i sto smo zajedno podelili trenutak kad je mini buba dosla na svet user posted image

(odgovor članu big mum)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: tata na porođaju
22.11.2014 20:45:59   
soni
Meni je muz bio velika podrska na porodjaju, bo je samnom u sobi od kad su me primili u porodiliste pa do porodjaja sutradan...Pravio mi je drusto pa mi nije bilo dosadno a kasnije sam s eosecala sigurnije uz njega i on je presekao i pupcanu vrpcu...Ovde je prisustvo muzna na porodjaju obavezno

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: tata na porođaju
22.11.2014 20:51:39   
serpica
Moj nikad nije bio samnom,nece ni sada mada mi nista ne bi ni znacilo jer svakako spavam..ali sam za to da muz bude prisutan..iz mnogo razlogauser posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here