|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: tata na porođaju
27.12.2011 23:38:14   
jovicaa
intiman trenutak izmedju mame i babice... ne bih bas rekla... pre bih rekla intiman trenutak izmedju zene, muza i bebe... a ako ne mozes da izdrzis to je druga prica.
meni je drago sto je moj muz bio na porodjaju, ali iskreno osim sto mi je stalno kvasio usta i slikao bebu... nije mogao mnogo da mi pomogne.. nije mi prijao dodir u toku bolova, nisam znala za sebe... ali da, volela bih da i sledeci put( ako ga bude bilo) prisustvuje. a i to kvasenje usta mi je u tim momenitam jako znacilo!


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu deki.rs)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: tata na porođaju
27.12.2011 23:59:14   
gagana83
Ja se uvek setim onog vica kad je Crnogorac prisustvovao porodjaju.

Krenuo porodjaj, on padne u nesvest, osvesti se i opet. Kad su ga sledeci put osvestili rekli su mu da je dobio cerku. On ce na to" E fala Bogu pa nije musko, da se ne muci na porodjaju vako ko ja"user posted image

Deki, dobrodosao na forumuser posted image


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu deki.rs)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: tata na porođaju
28.12.2011 0:03:19   
MakiJ
Moja sestra je pricala kako je imala publiku, spremacica se naslonila na metlu i gledauser posted image smejali smo se kada je to pricalauser posted image

(odgovor članu deki.rs)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: tata na porođaju
28.12.2011 0:09:11   
gagana83
IZVORNA PORUKA: jovicaa

intiman trenutak izmedju mame i babice... ne bih bas rekla... pre bih rekla intiman trenutak izmedju zene, muza i bebe... a ako ne mozes da izdrzis to je druga prica.
meni je drago sto je moj muz bio na porodjaju, ali iskreno osim sto mi je stalno kvasio usta i slikao bebu... nije mogao mnogo da mi pomogne.. nije mi prijao dodir u toku bolova, nisam znala za sebe... ali da, volela bih da i sledeci put( ako ga bude bilo) prisustvuje. a i to kvasenje usta mi je u tim momenitam jako znacilo!


Kako kome, meni se bas i ne svidja ideja da mi muz prisustvuje porodjaju


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: tata na porođaju
28.12.2011 10:48:16   
PoisonEve
Mm je prisustvovao porodjaju i bio je odusevljen! Meni je mnogo znacilo njegovo prisustvo, nista ne bi moglo da mi to nadoknadi. Mada, ja sam imala brz porodjaj, doduse dosta bolan al bila sam hrabar, nisam pisnulauser posted image A kad sam se porodila i stavili mi bubu u narucje onako golu, ja sam plakala i vikala_ Sve vas volim, mnogo vas volim sve!user posted image
Dr me usivao dole a mm se saginje i gleda: Pa, nije strasno, dobro izgleda.
Ali iskreno, ja kao zena, nikada ne bih mogla da prisustvujem porodjaju, meni bi bilo strasno i da pogledam dole kao on, ja bi se onesvestilauser posted image A on hoce i na drugom porodjaju da prisusutvuje.

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: tata na porođaju
28.12.2011 11:14:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: gagana83

IZVORNA PORUKA: jovicaa

intiman trenutak izmedju mame i babice... ne bih bas rekla... pre bih rekla intiman trenutak izmedju zene, muza i bebe... a ako ne mozes da izdrzis to je druga prica.
meni je drago sto je moj muz bio na porodjaju, ali iskreno osim sto mi je stalno kvasio usta i slikao bebu... nije mogao mnogo da mi pomogne.. nije mi prijao dodir u toku bolova, nisam znala za sebe... ali da, volela bih da i sledeci put( ako ga bude bilo) prisustvuje. a i to kvasenje usta mi je u tim momenitam jako znacilo!


Kako kome, meni se bas i ne svidja ideja da mi muz prisustvuje porodjaju



Slažem se sa Gaganom. user posted image

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 206
   RE: tata na porođaju
28.12.2011 12:05:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bea83

Pa i ja bi izgubila kad bi morala da gledam u ogledalu šta se dole dešavauser posted image


user posted image user posted image user posted image
ja sam govorila kako necu da mm bude prisutan i on stvarno u onom delu gde guramo i beba izlazi nije bio, ali je zato sve ostalo vreme do tad bio sa mnom i mnogo mi je znacilo njegovo prisusustvo. dok nije poceo da deluje epidural disao je sa mnom i zvao dr i babice kad god bi mi zatrebalo.

(odgovor članu bea83)
  Direktna veza do poruke: 207
   RE: tata na porođaju
28.12.2011 12:12:17   
PoisonEve
Meni su disanje i mm bili epiduraluser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: tata na porođaju
28.12.2011 13:14:37   
jovana j
Nije u Svedskoj nista obavezno, samo imas mogucnost da biras i sve sto napravis kao izbor moze, jer si ti najvazniji u toj celoj prici! Ja imam predivno iskustvo sa lekarima na klinici gde sam se porodila, posebno na odelenju posle porodjaja na kojem smo ostali par dana posle toga. Cak mozemo reci da su preljubazni, uvek uskacu da pomognu, nikad im nisi dosadan sa pitanjima, sve ce da provere po 500 puta, ma jednom recju diiiiiiivni user posted image Toliko su pazljivi, toliko gledaju, vode racuna da sve bude ok... da se ti osecas ok, nisam to nigde srela.
Muz je, naravno, prisustvovao porodjaju, i s obzirom da su se izmenjale 3 smene sestara dok sam se ja poradjala, on mi je tu bio najvazniji moram da priznam! Nekako se to nama dvoma sve desavalo, a personal nam je bio tu da pomaze, takav utisak sam imala. Kaze da mu se noga toliko ukocila posle, uhvatio ga je takav grc od stajanja da je par dana posle toga sepao na tu nogu user posted image
Ja iskreno ne znam kako bi bez njega to prezivela user posted image


IZVORNA PORUKA: deki.rs

protivnik sam toga, jer jednostavno ne bih podneo. Nisam takav tip. Moj prijatelj je npr prisustvovao i bio prezadovoljan, u svedskoj je obavezno prisistvo oca. Moj brat je preseko pupcanu vrpcu.



_____________________________

11-09-03 Emil
Što možeš sanjati, to možeš i učiniti.
Walt Disney


(odgovor članu deki.rs)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: tata na porođaju
28.12.2011 15:33:10   
vukosava
Rodjenje deteta = intiman trenutak izmedju zene i babice. Pa jesu li ga napravili u toj kombinaciji? user posted image

(odgovor članu jovana j)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: tata na porođaju
28.12.2011 15:38:29   
vukosava
Evo moje porodjajne sale (viri malo fotelja za muza a ne vidi se kauc na rasklapanje i dva plazma TV-a).Vrata su od mog sopstvenog kupatila sa tus kabinom sa ruckama za koje mozes da se uhvatis. Bila sam naravno sama sa muzem u sobi, svo vreme pokrivena toplim prekrivacima, ulazili su samo povremeno da mi vire dole i mere otvaranje. Takodje su merili pritisak i temperaturu. Gola i raskrecena pred dosta ljudi ne. Niti sam videla ikoga golog niti delimicno obnazenog. Sta vise, nisam videla nijednu drugu porodilju za svo vreme boravka u bolnici. Muz je sedeo na trosedu i skajpovao posto je imao besplatan wireless. Kad se sve zakomplikovalo, drzao me za ruku u operacionoj sali i slikao operaciju i momente kad su mi izvadili bebu, i njene prve trenutke... Nakon porodjaja sve do otpusta je bio sa mnom svo vreme u bolnici i oko svega mi je pomagao, tusiranja, odlaska u wc itd. Lakse mi je bilo da njega zamolim nego nepoznate ljude.

user posted image

Po meni je to pitanje, koliko smo stvarno za to i u dobru i u zlu. Porodjaj je jako teska i bolna stvar i ako ce da se svede na intimnu stvar izmedju zena i babica, onda u nekim ipak najvaznijim momentima smo stranci ipak. Lepo je dobiti bebu u paketicu a ne znati nista o tome kako je stvarno dosla na svet.

< Poruku je uredio vukosava -- 28.12.2011 15:47:11 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: tata na porođaju
28.12.2011 15:51:38   
Verus
E kad bi jos u Srbiji tako radili....ne mozes epidural da zakazes, a ne da ti muz bude tu.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: tata na porođaju
28.12.2011 16:47:24   
Leki 77
Meni je prisustvo supruga puno značilo. Daje mi sigurnost da u svakom trenutku pored sebe imam nekoga ko će sve učiniti da sve prodje valjano.
Držanje za ruku itd. meni ne znači ništa. Oba puta sam se poradjala u epiduralu, tako da mi je suprug prekratio dosadu.
Ko neće da gleda ne mora, tako da taj izgovor ne stoji. Sam izlazak bebe, oba puta, kod mene je trajao po dva-tri minuta. Sem toga, potpuno sam bila prekrivena, a suprug kraj uzglavlja.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: tata na porođaju
28.12.2011 21:33:45   
deki.rs
baš vam je interesantno ovde :) hvala gagana,, cesto su mi pricali taj vic :) ja da sam hteo da prisustvujem porodjaju bio bi ginekolog :d

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: tata na porođaju
29.12.2011 22:33:02   
crazymama
zbog ovakvih kao sto je ovaj iznad se kaze "jedna je majka, a otac kolac"

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu deki.rs)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: tata na porođaju
29.12.2011 22:58:32   
Bebilina
Prisustvovao i (dace Bog) prisustvovace svaki sledeci put. user posted image user posted image Zavisno od toga gde se budem ovog puta poradjala i kakav je stav osoblja, i cerkica ce mi biti prisutna jednim delom, ako taj deo ne bude bio usred noci i sve bude glatko islo user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu deki.rs)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: tata na porođaju
30.12.2011 22:34:46   
deki.rs

IZVORNA PORUKA: crazymama

zbog ovakvih kao sto je ovaj iznad se kaze "jedna je majka, a otac kolac"

Gde mi nadje izreku, pogodi me ko da me znas 100 god! :)

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: tata na porođaju
22.1.2012 18:17:36   
vukosava
user posted image

(odgovor članu deki.rs)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: tata na porođaju
22.1.2012 18:58:59   
vukosava
Prisutstvo supruga prilikom PRAVLJENJA deteta u GAK Narodni Front je izgleda oko 17000 din. Za komsiju je verovatno dzabe.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: tata na porođaju
22.1.2012 20:53:53   
Lilla
Hahaha Vuko, gdje to iskopa user posted image

Ako se ikada opet budem poradjala mm ce obavezno opet da prisustvuje jer mi je njegovo prisustvo mnogo znacilo. Sam porodaj je dugo trajao i bolovi su stvarno bili intenzivni i bez prestanka od kako su poceli pa do kraja, a on je bio tu da me drzi za ruku, masira mi ledja, pridrzava me dok setam (ovdje tjeraju da se seta po hodnicima i sobi da bi se ubrzalo otvaranje, pomogne mi da udjem i izadjem iz kade (to su mi dali da probam, kazu da nekim zenama ublazuje bolove, meni nije), dodaje mi sok i sve ostalo, a posebno da dise sa mnom. Bio je sjajan, a kad se beban napokon rodio... e taj trenutak necu zaboraviti dok sam ziva, toliko je plakao da smo svi u sobi (babice i ja) mislili da ce pasti u nasvijest. E poslije je drzao bebu 2 cijela sata dok su mene usivali. 

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: tata na porođaju
22.1.2012 21:00:31   
soni
Kod nas, u Norveskoj, je prisustvo oca obavezno i ja se radujem, znam da ce mi dosta znaciti, a i mm zeli to i ne plasi se ( kao neki muskarci ), tako da ce biti lepo iskustvo za njega.. i besplatno je

ja sam za prisustvo oca user posted image

< Poruku je uredio soni -- 22.1.2012 21:01:03 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: tata na porođaju
22.1.2012 21:04:49   
soni
Vukosava, super je sobica ... A jel si ti u SRbiji ili negde u inostranstvU???
Cula sam da i u Srbiji mozes da zakupis privatnu sobu za porodjaj samo ne znam gde

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: tata na porođaju
22.1.2012 23:59:41   
vukosava

IZVORNA PORUKA: soni

Vukosava, super je sobica ... A jel si ti u SRbiji ili negde u inostranstvU???
Cula sam da i u Srbiji mozes da zakupis privatnu sobu za porodjaj samo ne znam gde


Ja sam u SAD, ovde je obavezno ocevo prisutstvo zbog mogucih tuzbi ako nesto krene naopako, ovako ako se ne daj boze nesto desi porodilji, muz se pita i potpisuje u njeno ime...

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: tata na porođaju
23.1.2012 13:19:19   
soni
da tako je i ovde..ali ne znam kakve su im sobice user posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: tata na porođaju
23.1.2012 13:25:13   
peca
Mislim da je to bacanje para user posted image

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here