|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: tata na porođaju
23.1.2012 13:27:43   
soni
iznajmljivanje soba ili ..??? ja necu moci to sebi d apriustim, ali kada bih imala, mozda bih je i iznajmila user posted image , ne znam

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: tata na porođaju
23.1.2012 17:45:21   
vukosava

IZVORNA PORUKA: soni

da tako je i ovde..ali ne znam kakve su im sobice user posted image


Ovde imas da pitas da vidis bolnicke sobe pre porodjaja - ture koje organizuju dva puta sedmicno.

Meni licno je bas prijalo da sam sama sa muzem u sobi, a da sestre i doktorka ulaze povremeno.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: tata na porođaju
23.1.2012 19:36:19   
Leki 77

IZVORNA PORUKA: soni

iznajmljivanje soba ili ..??? ja necu moci to sebi d apriustim, ali kada bih imala, mozda bih je i iznajmila user posted image , ne znam

Nisam sigurna na šta misliš. Ako misliš na iznajmljivanje sobe za porodjaj, u Frontu u Bgd-u to je uključeno u cenu prisustva oca na porodjaju. Soba je daaaaaaleko od fotografija koje je postavila Vukosava, ali, što je meni najbitnije, sama si, tj. nema drugih žena blizu tebe.
Ako si mislila na iznajmljivanje soba za smeštaj posle porodjaja, one su već mnogo sličnije ovim fotografijama i ima o tome u temi koja se npr. zove apartmani u porodilištima. To su dvokrevetne i jednokrevetne sobe, svaka sa svojim kupatilom, vremenom posete od 10h do 22h čini mi se i odličnim i veoma ljubaznim osobljem.
I jedno i drugo je meni vredelo svaku paru.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: tata na porođaju
3.4.2012 13:21:09   
pandina
Posle kraceg razmisljanja, ja nisam za prisustvo svog muza porodjaju.

Svaka zena bi trebalo dobro da poznaje karakter i temperament svog muza i da proceni kako ce njegovo prisustvo delovati na nju. MM je izuzetno energican i pravi spartanac i mislim da bi takva podrska, i pored njegove najbolje namere, bila kontraproduktivna.

Ono sto mi se dopada kod mm je sto on zeli da prisustvuje, ali ne insistira na tome. I on smatra da tu odluku treba da donesem ja, a da ce on uciniti kako ja zelim (kamo srece da uvek tako razmislja :) ).

Ima toliko drugih boljih nacina da mi pruzi podrsku i pokaze svoj doprinos.  

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: tata na porođaju
3.4.2012 16:28:00   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Leki 77


Nisam sigurna na šta misliš. Ako misliš na iznajmljivanje sobe za porodjaj, u Frontu u Bgd-u to je uključeno u cenu prisustva oca na porodjaju. Soba je daaaaaaleko od fotografija koje je postavila Vukosava, ali, što je meni najbitnije, sama si, tj. nema drugih žena blizu tebe.



Plus si non stop pokrivena carsavom. Doktorka se zavuce nekako dole, a ti nemas osecaj da si gola golcijata. Sklone carsav na gore samo kad si preko 8 cm otvorena. A muz sedi na fotelji uz tvoje uzglavlje ne gleda dole u direktan prenos. A ima i zavesa da se navuce a on moze da ode u drugi deo sobe da gleda TV. Plus nista ne cujes, nikakva urlikanja okolo niti gledas sta se drugima desava.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: tata na porođaju
3.4.2012 16:48:50   
jovicaa
ja se ne secam da li sam imala carsav.... ali mm je bio gore sa mnom i kaze da je video samo kad je glava izlazila, posto mu je ginekolog rekao dodji da vidis user posted image
a sad ga pitam jel si video nesto? kaze on pa onakouser posted image
ali carsav definitivno nisam imala.. cini mi se
malo je video od gore, ali u principu nista spec, ali glavu je lepo video dok je izlazila, ali to ne mora ko nece... mada mm nije imao mnogo izbora,, posto mu je moj gin lepo rekao dodji da vidisuser posted image
kako je meni sve smesno. uhvatilo me je besnilo danas.
a sto vas je sramota da vam muz vidi mindzicu???

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: tata na porođaju
3.4.2012 17:12:04   
vukosava
Ja sam cula da se neki utripuju i da posle ne mogu da navaljuju istom silinom na izvor zivota. user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: tata na porođaju
3.4.2012 18:18:20   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: vukosava

Ja sam cula da se neki utripuju i da posle ne mogu da navaljuju istom silinom na izvor zivota. user posted image

ovaj moj je jos dosadniji... mozda mu se dopalouser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: tata na porođaju
3.4.2012 19:23:22   
Bebilina
Mi smo sad na drugom kraju zemlje pa sam za porodjaj odabrala drugu ustanovu (zdravlja samo pa da bude po mom izboru). Tamo se mogu poroditi ako mi je trudnoca bila skolska, bez komplikacija i problema. A plus je sto je odmah pored klasicne bolnice sto znaci super blizu za hitne slucajeve.
Mm ce biti samnom, a trebalo bi da pre porodjaja odemo na jednodnevnu (4h kazu da traje) pripremu za porodjaj i obilazak ustanove. Na net prezentaciji svaka soba ima svoj bazen za poradjanje u sobi (proslog puta je bio odvojen u kupatilu) i plan mi je opet ga koristiti. Sve je privatno, odvojeno, suprug prisutan, obicno moze jos ko ako porodilja zeli. Mi smo pitali za sveki i malu, ali rekli su da se moramo dogovoriti sa babicom na dan.
Za ostajanje nakon porodjaja sve zavisi od stanja bebe i porodilje i ako je sve ok moze se kuci na zahtev cak i 3h nakon porodjaja. Ali posle prirodnog obicno se izlazi sledeceg dana.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: tata na porođaju
3.4.2012 19:39:49   
Anoniman
Moj je pao u nesvest kad je vadi krv za krvnu grupu. I to čim je šušnuo celofan u kome je bila igla on se srušio. Mogu da zamislim kako bi izgledao porođaj da je on bio sa mnom. Imala sam ja dovoljno briga oko bebe i sebe, nije mi još jedna trebala. user posted image

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 235
   RE: tata na porođaju
3.4.2012 20:09:50   
jovicaa
bebillina u kojoj drzavi zivis?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: tata na porođaju
3.4.2012 20:52:33   
Lilla
IZVORNA PORUKA: gae_gr

Moj je pao u nesvest kad je vadi krv za krvnu grupu. I to čim je šušnuo celofan u kome je bila igla on se srušio. user posted image


user posted image user posted image
E bas me nasmija.
Moj nije skoro nista vidio niti je smio da pogleda, a zvali su ga da vidi kad je glava izasla a on ko u bunilu samo mlati glavom da nece user posted image Porodjaj je tezak za nas, ali i za muske moze da bude bas traumaticno, moj je bio sav pogubljen a kad sam se porodila plakao je k''o kisa, htjelo je da mu dodje zlo. No, i drugi put kaze da ce biti tu. I ovdje se poradja u sobi gdje se rade pripreme i gdje se ceka da se zena otvori i sl. Uopste se ne bi reklo da je bolnica, kao neka hotelska soba.

Da ne bih pisala i opisivala, koga interesuje neka pogleda video kako to ovdje izgleda, ova emisija je inace nesto kao kod nas Vrijeme je za bebe user posted image Ophodjenje babica i ljekara prema porodilji su zaista ista kao i na videu.

KLIK

< Poruku je uredio Lilla -- 3.4.2012 20:53:03 >


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: tata na porođaju
3.4.2012 23:31:39   
vukosava

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Moj je pao u nesvest kad je vadi krv za krvnu grupu. I to čim je šušnuo celofan u kome je bila igla on se srušio. Mogu da zamislim kako bi izgledao porođaj da je on bio sa mnom. Imala sam ja dovoljno briga oko bebe i sebe, nije mi još jedna trebala. user posted image


Ja sam u fazonu tvog muza pa preziveh ga nekako. Cim vidim iglu manta mi se. Mrzim igle.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: tata na porođaju
3.4.2012 23:37:46   
crazymama
ja bih mozda volela da mi muz bude tu, iz razloga sto bi se onda dr i babice malo bolje ponasali, jer bi videli da nisam sama i nezasticena, ako to uopste ima veze... a sa druge strane, mislim da bi mi smetao u tim mukama, verovatno bih mu rekla "izadji!!!" ":)

za mene bi najbolja varijanta bila da znam da je ispred boksa, u hodniku :)

< Poruku je uredio crazymama -- 3.4.2012 23:38:11 >


_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: tata na porođaju
3.4.2012 23:40:06   
Anoniman
Vuko, samo moj nikad nije stao na mantanju, on uvek ide do kraja, tj poda. user posted image

Lilla, to je nešto kao One born every minute. Eeeee, da vam je videti kako to izgleda ovde...

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 240
   RE: tata na porođaju
3.4.2012 23:44:11   
Lilla
Jeste Gae, upravo tako se zove i ovdje user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: tata na porođaju
21.8.2012 17:14:07   
nenuska12
jos mi samo on nedostaje na porodjaju

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: tata na porođaju
21.8.2012 18:18:14   
Anoniman
Iskreno, mislim da je sebično da se žena pita da li želi prisustvo oca deteta/svog muža na porođaju...
Naravno da je to dogovor među supružnicima, ali oni su uskraćeni za sve što mi sa bebom delimo devet meseci, kao i za dojenje, zašto bi im trebalo uskratiti i prisustvo ukoliko oni to žele user posted image
Recimo u Mađarskoj prisustvo nije opciono, već obavezno... I niko me neće ubediti da je muškarcu strašnija trauma da vidi nešto krvi i zgužvanu bebu, nego ženi koja prolazi korz porođajne bolove.
Čega se žene plaše? Da neće biti dovoljne lepe?! Da će delovati slabo?! Da će pomahnitati?! Ono malo muških koje ja lično poznajem da su bili prisutni kažu da im je to jedno od najlepših iskustava u životu, bez obzira na sve okolnosti. Zar vam to ne zvuči kao nešto što svaka majka izgovori nakon porođaja? user posted image
Mm nije prisustvovao sa Mihajlom, jer se plaćalo... Sad nešto načuh da je besplatno i meni ništa ne bi bilo draže, pogotovo što je to njegova velika želja. On je jednako roditelja koliko i ja user posted image

(odgovor članu nenuska12)
  Direktna veza do poruke: 243
   RE: tata na porođaju
21.8.2012 23:02:15   
PoisonEve
Nina, potpisujem sve sto si napisala.user posted image
Mi prisustvo oca nismo placali, bila je neka akcijauser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: tata na porođaju
21.8.2012 23:06:00   
Sanjica26 RR
Meni je zao sto moj muz nije stigao na vreme na moj porodjaj. Uradio sve potrebne analize i krenuo u porodiliste, ali ja sam vec usla u porodjajnu salu.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: tata na porođaju
21.8.2012 23:14:19   
Yag
Da Nina I ovdje je obavezno prisustvo roditelja i naravno neplaca se neplaca se nista koja glupost sto se placa jos mm ce smnom da bude 24h od kad udjem u bolnicu dobijemo sobu sami za sebe user posted image

_____________________________

21.12.2012. end of the world but my world start again 21.12.2012. SANIN ;)))

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: tata na porođaju
21.8.2012 23:19:06   
anajid
Joj Yag blago vama,kako to zvuci super.Mi ovde kao da idemo ne znam kud.Toliko je sve to nesto rutinski i formalno.Meni je zao sto mm nije bio ni prvi put a nece ni sada biti.Jednostavno ne postoji ta opcija.I on ima zelju ali eto.Bas bzvz.Zavidim vam svima na zapadu kad vidim kakav tretman imate.user posted image

(odgovor članu Yag)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: tata na porođaju
22.8.2012 0:00:16   
Anoniman
jbt, ja u ns pa ne mogu dobiti i epidural sve i da ga platim papreno a da ne pricamo o prisustvu muza ili sestre!!
nas dve sa patologije otvorene 4 cm, torbu u ruke i cekaj lift, obe na klistir - jedna za drugom setkamo gologuzani po odelenju, wc jedan pored drugog a umesto vrata tanka zavesa, naravo ponesi svoj wc papir jer je to ovde skupo, tus ispred (da se ne setkas tako unaokolo, moz' i da prehladis) sa preporukom da se sto duze kupas jer toplota podstice otvaranje - a ne napomenu da tople vode nestaje posle 7 minuta, jos malo smo se druzile tu u kupatilu dok je bilo humora, onda na krevet jedna pored druge, obe odmah na stimulaciju (zivota ti! imam kontrakcije na 8 minuta, ne treba mi stimulacija!!), dr sizi da necu da saradjujem jer ne moze da mi prokine vodenjak, lezim raskrecena dok ispred mene defiluje I, II, III smena i majstor jer je crkla neonka pa dr ne vidi koliko je ko otvoren i posle vecnosti koje provodis sama jer su svi negde netragom nestali a tebe boli i hvata te panika jer ne znas sta ide dalje - dolazi dr i kaze " ooooo, 8 cm, lepo, jos malo pa gotovo" i opet nestaje da bi dosla babica da te pridrzi do tvrdog!
podrska? paznja? privatnost? moooolim?
jedina pozitivna stvar je da su mi ubili sramotu, pa mi nije tesko da vadim sisu na sred bulevara ako je prdavac gladan user posted image

volela bih da mi je muz bio tu, pa makar samo dok nije krenulo. volela bih da me je pomazio i rekao da sam dobra i da mi dobro ide i da je ovo samo jedan stepenik i da cu proci i da ce sve biti u redu. tada mi je trebala njegova snaga, ne bih volela da mi kaze da ne moze jer njemu je to gadno ... iz gore opisanog se vidi da ni meni nije u top 500 mesta gde bih bila najradije.

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 248
   RE: tata na porođaju
22.8.2012 0:25:26   
Mariya

IZVORNA PORUKA: BlackBetty

jedina pozitivna stvar je da su mi ubili sramotu, pa mi nije tesko da vadim sisu na sred bulevara ako je prdavac gladan user posted image



O Bože, BB za ovo si potpuno u pravu. Mislim da prirodan porođaj u bilo kom porodilištu u Srbiji ti ubije svaki, ma i najmanji osećaj sramote. I ja sam isto pimetilauser posted image

A da ne budem off, ja na prvom porođaju nisam htela da mm prisustvuje, nema šanse. Međutim, sad kad znam šta me čeka, ako bude drugog porođaja, tražiću od njega da prisustvuje. Ne kad beba izlazi, već pre toga, da bude samnom dok traju kontrakcije, dok ležiš na stolu čekajući da se otvoriš lakše je da imaš nekog ko te drži za ruku i priča sa tobom(umesto da brojiš pločice dok te kontrakcije ubijaju, kao što sam ja na porođajuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: tata na porođaju
22.8.2012 0:45:55   
Anoniman
umesto da brojiš pločice dok te kontrakcije ubijaju, kao što sam ja na porođaju

gledala sam u digitalni sat na zidu ispred mene, pamtim svaki minut bas zbog njega

(odgovor članu Mariya)
  Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here