|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
25.2.2011 23:31:44   
indy_25
Ja nemam pojma pitaj u apoteci sigurno oni znaju .

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
25.2.2011 23:33:05   
IVA 11
Cista svjeza kopriva moze u svakom obliku, moj sestric je pije od 6-og mjeseca!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
25.2.2011 23:35:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: choopa choops
ne znam gagana, meni je u trudnoci pao hgb i pila sam Tothemu user posted image i nije mi pomogla, a onda mi je neko preporucio koprivu i od nje mi se poboljsala user posted image Sad ne znam sta je u pitanju, mozda svaki organizam razlicito prihvata lijekove. Ja cu sada L da uvedem opet (jer ona nece Ferum user posted image ).



draga, kako si unosila koprivu, kao caj ili?
ja sam cula da je caj od koprive zabranjen u trudnoci jer moze izazvati kontrakcije.
meni je isto krva slika uzasna (hgb 97) i tothema mi nista ne pomaze, a pijem je vise od mesec dana!

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
25.2.2011 23:47:53   
gagana83
Sad cu ja da pitam nesto glupo,ima li sveze koprive sadauser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
26.2.2011 0:02:37   
choopa choops
Macaki jesam kao caj i u pitama sam je jela. A onda sam se sjetila da bi ipak trebala da provjerim smije li u trudnoci user posted image I nisam nasla nista o tome tada, ali sam za svaki slucaj prestala da je pijem. ipak, za tih 15 dana sto sam pila krv mi se poboljsala user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
26.2.2011 0:15:22   
Anoniman
hvala ti puno. user posted image raspitacu se. . .  

(odgovor članu choopa choops)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
3.5.2011 16:31:54   
Mishica 77
Mi smo trenutno na Ferrum-u.... od pre jedno 3 nedelje. Svi parametri iz KKS odlični,a Fe 8 i naravno "zaglavili" smo pijenje sirupa. 

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
29.7.2011 16:52:45   
magnetic
Juce smo bili na sistematskom pregledu.Sve je ok osim hemoglobina koji je 95.Prepisali mi Ferrum 30 ml dnevno dva meseca,pa onda kontrola krvne slike.
Bas sam se iznenadila kada mi je dr. rekla,obzirom da je Dunja neverovatno rumeno dete,kao seljancica.Ali,eto,izgleda da boja obraza nema veze sa gvozdjem.


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
15.8.2011 22:02:23   
Zvoncica77
Da li ste davali deci cveklu,znam da je ona dobra za krvnu sliku,ali mene nekako strah da mu jos dam,mislim da je teska.Konkretno imam neki recept za sok,pa me zanima da li oni to smeju piti?

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
15.8.2011 22:07:31   
Olga75
ja sam davala cveklu ali nije htela da pije sok nego sam je kuvala sa kupusom i mesom

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zvoncica77)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
15.8.2011 22:17:48   
Zvoncica77
Znaci moze u ovom uzrastu.Ok,hvala,probacemo kao sok,ako ne ide onda u hrani

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
18.8.2011 21:05:40   
Zvoncica77
Mi smo danas vadili krv i sve nam je odlicno,cak je i HGB u redu 126,tako da smo se oslobodili Legofera.Krajnje vreme je i bilo,od rodjenja smo ga pili i muku mucili kako popiti.

(odgovor članu Zvoncica77)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
9.9.2011 23:50:07   
jovicaa
koja kolicina mesa se daje bebama, tacno u gramima, da bi zadovoljila potrebe za gvozdjem izmedju ostalog?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Zvoncica77)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
9.9.2011 23:54:28   
Anoniman
Јовке, ја мислим да ту нема неке прецизне мере. Све је то индивидуално од намирнице до намирнице, нем'појма, контам да се не може баш ослонити типа "еј, сад ћу да му дам 100г тог и тог меса и у тих 100г је сигурно толико и толико гвожђа". Ако конташ шта покушавам рећи...

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
9.9.2011 23:55:40   
jovicaa
dobro mene zanima koja kolicina treba da se daje i koju dajete?
i  da li je 106 kod bebe nizak hemoglobin? posto ulazi u okvir referentnih vrednosti?


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
10.9.2011 0:02:11   
madre
jao, jovice, gde me nadjeuser posted image bogdan vec puna 2 meseca nije okusio meso! nece, nece i nece... ali zato virsu i salamu tamaniuser posted image bas se brinem za njegovo gvozdjeuser posted image



_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
10.9.2011 0:03:24   
Anoniman
Ја Нини дам комадиц који је величине ораха. Које год да је месо, пиле, теле, шта год. Дајем ту величину.
Што се налаза тиче - Нини је био 110 па је Др рекла да је ниско и дала нам сируп. Иако, по референтним, 110 је доња граница, бар код нас.

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
10.9.2011 0:04:22   
jovicaa
ovaj moj jede, ali bilo mu je nisko gvozdje, pa je bilo 110 i kao ne treba vise sirup, pa opet 106 ali dok je bio bolestan, medjutim to ne mora da bude validno posto se u toku bolesti gvozdje povlaci iz rezervi ili tako nesto.... sad cekam da opet radimo krvnu sliku, trazicu uput kada budemo nosili rezultate brisa. a da ne pricam o njegovim pecatima na glavi, uzas. a lekari zezaju jedan mi kaze jedno, drugi drugo.
zato i pitam ovde, koju kolicinu mesa dajete deci?


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
10.9.2011 0:09:47   
Sanjica26 RR
Meni je mama lepo iseckala i uvila u foliju po 50 gr mesa. Toliko i stavljam Teodori.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
10.9.2011 0:11:56   
minavb

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Јовке, ја мислим да ту нема неке прецизне мере. Све је то индивидуално од намирнице до намирнице, нем'појма, контам да се не може баш ослонити типа "еј, сад ћу да му дам 100г тог и тог меса и у тих 100г је сигурно толико и толико гвожђа". Ако конташ шта покушавам рећи...

Tacno se zna koliko kojih hranljivih sastojaka ima u 100g svih namirnica koje koristimo u ishrani. Uz sve ostale poznate parametre, vrlo se precizno moze odrediti koliko se Fe hranom unosi u organizam. Ono sto se ne moze odrediti je koliko ce organizam iskoristiti. Jovice, podseti me sutra da ti posaljem to sto te zanima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
10.9.2011 0:15:46   
madre
jao, sada sam se bas zabrinulauser posted image
nasla sam rezultate iz marta ove godine gde mu je HGB: 118... ali tada je jeo meso, a sada ga nije okusio 2 meseca!!! kao ni bilo sta drugo korisno. strasno brljavi sa hranom uopste, ne pisem to nigde, jer ne mislim da mi bilo ko moze pomoci u tome. moram ga voditi da mu ponovo uradim kks!


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
10.9.2011 0:23:29   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: madre

jao, sada sam se bas zabrinulauser posted image
nasla sam rezultate iz marta ove godine gde mu je HGB: 118... ali tada je jeo meso, a sada ga nije okusio 2 meseca!!! kao ni bilo sta drugo korisno. strasno brljavi sa hranom uopste, ne pisem to nigde, jer ne mislim da mi bilo ko moze pomoci u tome. moram ga voditi da mu ponovo uradim kks!


ne znam sta da ti kazem.... nadam se da ce poceti da jede... ako ti je za utehu, ja celo detinjstvo nisam jela meso, ustvari skoro nista nisam jela.. a imala sam gvozdja na izvoz...


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
10.9.2011 12:19:10   
minavb
Sadrzaj Fe u 100g iskoristljivog dela namirnice(uzela sam u obzir ono sto najcesce kupujemo)
juneca ruza 2.5 mg
juneci biftek 5.4 mg
juneci rostbif 3.1 mg
teleci kotlet 1.9
teleci biftek 1.7
jagnjeci but 2.1
jagnjeci kotlet 1.6
guscije meso prosek 2.6
pacije meso prosek 2.4
pilece crneo 1.7
cureca prsa 2.2
cureci batak 2.4
konjsko meso 2 kategorije 3.3
fazan 8

jetra juneca 7.9
jagnjeca 11.5
ovcija 5.2
pileca 7.4
svinjska 19.2
teleca 6.3

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
10.9.2011 15:03:32   
Mishica 77
Evo nas posle 5 meseci pijenja Ferruma. Rezultati od jutros, iz Biomedica lab.:
hemoglobin 125 (105-135)
hematokrit 0.368 (0.350-0.430)
MCH 128 (23-31)
MCHC 339 260-340)
Fe 14.8 (6.5-28.)

Njihove ref. vrednosti nisu kao u državnim ustanovama pa sam ih zato navela u zagradi.
Nama je i prošli put sve bilo OK osim Fe ali su vrednosti bile manje nago sada.
Zadovoljna sam tj. prezadovoljna. user posted image Mislim da napravimo pauzu pa onda još jedno tri meseca i kraj. Osim ako Isidora nekim čudom ne poveća količinu mesa u ishrani. Onda ništa od sirupa. user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
13.9.2011 22:55:26   
boba 11
Ne znam da lio ste culi da cvekla ima puno gvozdja ne znam koliko jer nemam problema sa tim kod dece ali kombinujte jednu cveklu jednu sargarepu i jednu jabuku svaki dan sveze rendano i zasladjeno sa jednom kasikom meda .
Ja sam to jela u trudnoci i sigurno pomaze uz naravno savete lekara.
Pozdrav user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image
Click Here