|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
8.5.2012 12:29:25   
minavb
Neka slobodno kupi taj neregistrovan. Ni utrogestan nije bio registrovan pa smo ga pile i pile i pile.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
8.5.2012 16:21:46   
liliana
Slažem se sa Minom. A ni pedijatar ne bi prepisao da se ne smie davati deci.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
8.5.2012 17:16:07   
cockic
moj mali je pio legofer on pomaze ali mora da se pije 3 meseca u kontinuitetu
mi smo samo mesec dana user posted image

jer mi rekose da preparate gvozdja ne bi trebalo uzimati ako je dete izlozeno suncu
ako sam dobro svatila.zbog pojave fleka user posted image

ne znam da li je isto i za revitu ali to mu dajem povremeno revitu fe.

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.6.2012 9:22:05   
Snelle
Vadili smo krv pre neki dan. Juče odneli rezultate lekaru. Kaže da je hemoglobin na donjoj granici i prepisala nam Feroglobin, jednom dnevno. Srećom, limfociti koji se nisu uklapali u referentne vrednost laboratorije su po dr tabeli ok. Inače, meso jede svaki dan, mada u poslednje vreme nam je ručak muka živa. Ne verujem da pojede više od 30ak gr mesa user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.6.2012 10:15:50   
cockic
i moj poceo da brljavi ruckove kuci,u vrticu kazu jede ajede da im verujem mozda vidi drugu decu pa jede.
a hemoglobin nam je od kad je krenuo da rucka na donjoj granici mislim oko 113 je njemu ali ona gkeda i neku vrednost na M..pa zato nam kaze da je po njoj on anemican.

ja sam pocela da mu dajem revitu pre nekih mesec dana pa sad mala pauza pa cu opet sad za koji dan sigurno je popio jednu kutiju.oni lekici heferol mu nesto nepomaze puno.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.6.2012 10:34:29   
Snelle
Cockic, i nama je hemoglobin 113, a donja granica je ako se ne varam 115. Koliko dugo je on anemičan?
P.S. Vidim da si me poslušala i sredila postove user posted image  user posted image  

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.6.2012 10:39:41   
cockic
ma malo ovako malo onako u razgovorima mama sam opet kucala enter neznam odakle mi takva navika user posted image

ma njemu je bas dugo na toj granici nista mu ga specijalno ne dize i svaka terapija treba da se pije po 3 meseca mi pili i cim se prestane neko vreme opet mu padne i tako u krug.kazem ti sad revitu mu dajem i posle toga mu nisam vadila bas cu da vidim kako ce mu ona pomoci to je revita fe .
ja sam je pila u trudnoci odlicna je user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.6.2012 10:46:02   
Snelle
Hmmm. Ne znam šta je revita. Nisam znala šta je ni Feroglobin dok ga nismo dobili user posted image  a skup ko đavo! Ja se ne uzdam nešto u te preparate. Nego sad kad krene sezona kupina, moji ih imaju u bašti, davaće joj svaki dan user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.6.2012 11:05:54   
New Mom
Snelle, a Fe koliko je?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.6.2012 11:08:38   
Snelle
Nemam rezultate kod sebe, ali mislim da je ok. Poslaću ti sms kad dođem kući.
Glupa sam za te stvari, ali kolika je razlika u tome da li je i Fe nisko ili ne?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.6.2012 11:12:18   
New Mom
Prvo se vidi manjak Hgb, a rezerve Fe duže traju. Hgb će se brže oporaviti uz tu Th, ali za rezerve Fe će trebati vreme.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.6.2012 11:37:34   
Snelle
Ima li IKAKVE veze smanjen hemoglobin sa virusnom prehladom?
Znam da zvučim kao debil, ali moram da pitam.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.6.2012 15:24:41   
Anoniman
snelle, citucni prvu stranicu, neko je postovao veliki clanak.
nama je hem 103, dobili smo ferum sirup.
hoce stetiti detetu da mu svaki dan ubacujem list blitve u rucak?

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.6.2012 16:36:40   
cockic
revita j u stvari maticni mlec i ako dete nije alergicno na med sme je piti tako su meni rekli.mada ja ja pijem i stvarno popravlja ks bas brzo meni je od jedne limenke bilo vec bolje.a [eki jos neznam treba da mu vadim pa da vidim.

najbolja je kopriva ko ume da je cisti svezu i da je rucka barem dva puta nedeljno mada od kog uzrasta sme da je jedu deca nebi znala.blitva je po meni ok i svaki dan da je rucja jedino to zelenilo nekom steze stolicu.meni je peka kao beba sa nekih 7-8meseci jeo skoro svaki dan pa je opet los hemoglobin.ponavljam mislim da je kopriva bolja a to bolje moze da ti kaze neko ko se razume da li sme i koliko puta nedeljno.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.6.2012 21:42:06   
nenja22
bb, neću da se petljam suviše, čini mi se da si ne jednom rekla da imaš poverenja u pedijatricu, ali je l' si je pitala što odmah ferrum sirup, kad mu je hb samo jako malo ispod granice...a meso ste relativno tek počeli, zar ne?

hoću reći, u odgovor na to sa blitvom, ja mislim da ne može da škodi (mada oksalati i tako to, al' ako je list, ne bi toga bilo mnogo, ali onda ni gvožđa, pa nema ni svrhe previše) ali ako je do povišenja fe, pre treba da se bacite na meso, džigu i tako to, nego da pokušavaš listom blitve u kašici to da mu regulišeš...a kao što rekoh, čini mi se preteranim i odmah krkati ferrum sirup, ipak je on za želudac jak, a postoji sasvim lepa šansa da se u narednih mesec-dva to ishranom reguliše...

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.6.2012 22:00:09   
Anoniman
ja sam mislila da je za decu kao i za odrasle granica 124, pa 103 mi je bilo bas uh-uh. koja je granica inace? meso smo poceli tek od te kontrole, a usput je prokomentarisala da joj izgleda malokrvan, mozda zato odmah sirup. mada ja ne znam kako to moze da izgleda, trebalo bi da zna ili ne zna. user posted image
preispitujemo nase poverenje u nju, ne mogu da kazem da li je strucna ili ne kad ja o pedijatriji vrlo malo znam, ali imam poverenja u sestra-branu i ako je ona preporucila ne verujem da je losa. a ako ova nastavi ovako, brana ce morati da preporuci jos jednu. mozda je muski dr bolji?
inace, moja krvna slika u trudnoci je bila uzasna, i da ne bese dopinga u vidu tableta ne bi bilo dobro, tako da sumnjam da je od mene dobio sta je trebalo. zasto se onda krvna slika ne radi sa 3 meseca, kad neke bebe vec tada ispolje kakve-takve simptome?
piletinu uveli, i to batake (bogato gvozdjem ali i masnocom, znam), trebalo bi da uvedemo zumance i to ostavljam za ponedeljak (za ne daj, da doktori rade punom parom) a sutra cu probati spanat, samo da imamo i tu opciju. za dzigu nije nista rekla, ali sledeca kontrola je 30.07. i on ce imati 8,5 i svakako cu je uvesti, na svoju ruku - necu samo piletinom i curetinom da ga hranim a stize mi domaca pileca dzigerica!

(odgovor članu nenja22)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.6.2012 22:01:03   
Anoniman
samo se ti petljaj, mene nije sramota da pitam a i volim da znam

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 92
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.6.2012 22:31:57   
vonavoj
BB,nama je hemoglobin bio 98 pre mesec dana,i odmah nam je uvela ferum,...davala sam joj par dana,i prestala kad sam joj uvela meso,ubrzo posle toga...jednostavno je odbijala da popije sirup,stvarno je grozan..
a sa kim god sam pricala bili su u fazonu samo joj ti daj mesa,i bice to sve ok....a citala sam da je i normalno da su u ovom periodu anemicni,vuku iz stomaka zalihe,pa ne mogu rastom da ih nadoknade!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
7.6.2012 22:42:28   
cockic
ma da oni ga do sestog crpe taj hem od kad se rode meni je lena imala oko 150 i nesto sa 8 dana kad smo bili u bolici.tako da nije ni cudo sto im do sestog dodje do 110.
mada bebe koje su na dohrani nemaju te problemcice sa hemoglobinom kao dojene bebe,mislim da bi mame odmah posle porodjaja trebala barem da uzimaju te preparate gvozdja sa naravno poboljsanom ishranom.
izvlacenja fe iz hrane.mada ja sam sa lenom pila revitu fe pa cu videti kakvo ce njoj gvozdje biti mada ona malo ima i dohrane nije samo sika.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
9.6.2012 7:47:50   
nenja22

IZVORNA PORUKA: BlackBetty

ja sam mislila da je za decu kao i za odrasle granica 124, pa 103 mi je bilo bas uh-uh. koja je granica inace? meso smo poceli tek od te kontrole, a usput je prokomentarisala da joj izgleda malokrvan, mozda zato odmah sirup. mada ja ne znam kako to moze da izgleda, trebalo bi da zna ili ne zna. user posted image
preispitujemo nase poverenje u nju, ne mogu da kazem da li je strucna ili ne kad ja o pedijatriji vrlo malo znam, ali imam poverenja u sestra-branu i ako je ona preporucila ne verujem da je losa. a ako ova nastavi ovako, brana ce morati da preporuci jos jednu. mozda je muski dr bolji?
inace, moja krvna slika u trudnoci je bila uzasna, i da ne bese dopinga u vidu tableta ne bi bilo dobro, tako da sumnjam da je od mene dobio sta je trebalo. zasto se onda krvna slika ne radi sa 3 meseca, kad neke bebe vec tada ispolje kakve-takve simptome?
piletinu uveli, i to batake (bogato gvozdjem ali i masnocom, znam), trebalo bi da uvedemo zumance i to ostavljam za ponedeljak (za ne daj, da doktori rade punom parom) a sutra cu probati spanat, samo da imamo i tu opciju. za dzigu nije nista rekla, ali sledeca kontrola je 30.07. i on ce imati 8,5 i svakako cu je uvesti, na svoju ruku - necu samo piletinom i curetinom da ga hranim a stize mi domaca pileca dzigerica!


donja granica za bebe do godine je 105.

a što čekaš sa teletinom i još bolje mladom junetinom? one su za gvožđe bolje od živine, a i zeleniša svakako...

a to kakva je krvna slika mame u trudnoći i za vreme dojenja bila, nisam sigurna koliko veze ima, meni u trudnoći nije bila katastrofa, ali se po porođaju srozala užasno...hm, mada kad razmislim, možda i jeste povezano, jer se meni po porođaju srozala katastrofa, a kostina je bila ok, značajno bolja od moje...

šta ga znam, možda probaj kao von, pa ako hoće da pija, ti mu daj...ali opet, nije po meni tu ukus glavni problem, nego ta težina za zeludac, a da bi imalo ikakvog smisla treba ga piti bar dva meseca i onda se meni to čini stvarno mnogo, ako situacija nije baš alarmantna, što vaša mislim da nikako nije...


_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
21.8.2012 18:02:09   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: vonavoj

BB,nama je hemoglobin bio 98 pre mesec dana,i odmah nam je uvela ferum,...davala sam joj par dana,i prestala kad sam joj uvela meso,ubrzo posle toga...jednostavno je odbijala da popije sirup,stvarno je grozan..
a sa kim god sam pricala bili su u fazonu samo joj ti daj mesa,i bice to sve ok....a citala sam da je i normalno da su u ovom periodu anemicni,vuku iz stomaka zalihe,pa ne mogu rastom da ih nadoknade!


posle provere u junu,hemoglobin je i dalje bio nizak pocela sam da joj dajem ferum,na silu,i evo,posle mesec i po dana,hemoglobin nam je 109,i dosta stavki se poboljsalo..naravno,uz dobru ishranu,morala je da dobije i sirupuser posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
21.8.2012 18:56:31   
Ivanka 75
Ivi je zimus hemoglobin bio 102 pa nam je dr rekla da izbacimo sokove (jer oni uništavaju krvnu sliku) iako ih je ona pila prilično razblažene (mada je uglavnom pila domaće sokove).
Tada sam joj uvela ceđenu pomorandžu zajedno sa domaćim sokom, pojačala meso i 2 meseca kasnije je bio 128.
Dr me pohvalila i rekla da sam uradila i više nego dobar posao tako da ej tada  primila MMR vakcinu i nije imala nikakvih reakcija.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
21.8.2012 19:28:54   
gagana83

IZVORNA PORUKA: Olga RR


IZVORNA PORUKA: gagana83

Negde sam procitala da je neko svom detetu davao Revitu Fe, mislim da je Olga pisala o tome.
Mene zanima da li i od Revite zubi postaju crni kao i kod "obicnih" preparata gvozdja?


al na vreme vidim user posted image
ako ti jos ista znaci moj odgovor , ne sme dugo da se daje , samo mesec do dva i jednom dnevno
a sto se zubica tice , nisu joj pocrneli , sad ima jako lose zube jer joj je dentin slab pa je gledj otpala ali ne znam da li ima veze sa Revitom
ja sam joj je davala kad je bila oko godinu dana i Hb je bio 101 , davaal sam mesec dana (zbog jetre , kazu da dugotrajna upotreba moze da napravi problem , nesto oko ASTo i sta ja znam , uglavnom zgob jetre) pa sam proveravala ks i Hb je bio 108


I ja na vreme vidim tvoj odgovor user posted image
Koja je doza za decu?

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
13.2.2013 8:51:06   
sneza24
L je hemoglobin 98 i dr nam je prepisala Legofer 2x5 ml.Ali L ga neće nikako.Dajem joj na špric ali ona više ispljuje nego što proguta i neznam kako da joj dam da ga lepo popije.
Jel može Legofer bez recepta da se kupi?Jer ovo što imam to mi je za 2 nedelje pa bi mi više odgovaralo da ga kupim nego da čekam red samo zbog jednog recepta i da skupljam viruse tamo.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: nedostatak gvozdja u bebinoj krvi
16.2.2013 21:02:17   
Mache
Pozdrav svima user posted image
Bebca smo doveli pre dva dana sa Instituta za neonatologiju (rodjena 06. januara u 36 NG, sa 1750gr, dostigla 2500gr i pustena kuci). Pored standardnih AD kapi, dobila da pije i gvozdje- Tot Hemu. Jel' moze neko ko ima iskustva sa ovim ampulama da mi kaze kako ih je davao bebi (njoj je prepisano 3mg/kg/na dan gvozdja pa smo joj dali 1,2ml smuckano u 10 ml vode)? I jel' otvorena ampula moze da stoji u frizideru dan-dva ili se odmah baca?

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image
Click Here