|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prestanak dojenja
22.1.2014 12:41:33   
viktori
Juhu. Evo i nas. 18. sam mu dala, 19 nisam i bio je ok, 20 sam mu dala (sve se nesto tripujem oko grudi pa sam pokupila od World sistem cini mi se d aje ona tako radila ispravite me ako gresim), 21 je trazio al je nije dobio user posted image i danas nista niti trazi niti je sisao. Eto. sad ne znam dal da mu nudim ili ne opet ili da zakljucim da je to to user posted image Jesam malo tuzna al zaista ja ni nemam nesto mleka niti mi nadolaze... Cak su mi odjednom fljus ispraznjene user posted image tj ova desna iz koje smao i sisa. Obukoh neki jaci brus od pre trudnoce tako mi rekose da radim. Kao jaci brus, uza majica...al nisma sigurna dal to treba i da radim. Cak pijem i vode kao pre. Mamike sta mislite?

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 1151
   RE: prestanak dojenja
22.1.2014 14:00:13   
nina26
Vik, pa kako ti odlucis, tj da li si prelomila ili nisiuser posted image

I meni je uzasno krivo, i kao sto sam ti rekla, za tri dana, tri puta sam plakala, kad sam videla da imam jos mleka, ali je ovo bila idealna prilika da prestanemo, jer mislim da bi nam posle bilo jos teze.

I ja se tripujem oko grudi, malo su se napunile, ali nije strasno jos uvek je izdrzljivo. To za brus nisam cula???? I ja pijem vode, mozda malo manje nego pre.

E,sad zene mi imamo drugi problem, ona se sada budi tacno na svakih sat vremena i svaki put joj dajemo mleko, jer drugacije nece da zaspiuser posted image Nocas je popila sigurno 500ml, znam da to nje dobro, ali ne znamo sta drugo da radimo, vodu nece, caj nece....user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 1152
   RE: prestanak dojenja
22.1.2014 14:01:26   
nina26
i da, kada bi trebalo da mi prestane mlekouser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 1153
   RE: prestanak dojenja
22.1.2014 14:05:21   
minnica
nina, meni je taj pritisak u grudima prestao u roku od nekoliko dana, ali sam mleka u kapljicama, kad pritisnem bradavicu, imala sigurno mesecima posle.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 1154
   RE: prestanak dojenja
22.1.2014 14:10:53   
nina26
a, tako znaci? opet sam stisnula, i ide u par mlazeva, bas se sekiram sto se to jos nije smanjilo, mada meni je prolaktin i pre trudnoce bio povecan, mogu misliti tek koliki je sada...user posted image jos kad bi i dobilauser posted image , pa da se malo dovedem u normalu...

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 1155
   RE: prestanak dojenja
22.1.2014 15:04:59   
viktori
Ja inace imam problem sa hormonima, al prolaktin vidis nisam nikada kontrolisala. Nego meni je do malopre bio pritisak 150/100 a puls 100. Htela sma da poludim. Sad je pao, a kaze mi dr da ce mi tako skakati zbog prestanka dojenja dok se hormoni ne srede. Pa misa mu kod mene ne moze nista jednostavno. Toliko sma se isplakala da to nije normalno. Jel neko imao to tako?
meni nikakve kapljice niti mlazevi ne idu, evo sad me malo zatezu pa cu videti ima li sta. Znam i da su njegova poslednja dojenja bila vuce vuce, pa par puta samo proguta. Po tome sam videla da mi ode mleko. Ipak je on sisao samo malo ujutru mesecima, tacnije nekih 2 meseca msm ako se dobro secam.

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 1156
   RE: prestanak dojenja
22.1.2014 16:50:04   
nina26
uh,pritisakuser posted image meni je inace nizak,tako ako je kako tvoj dr kaze,moze sada da mi bude normalanuser posted image

nista,kad vec nemas vise mleka,nemoj mu davati,samo produzavas agoniju i tebi i njemuuser posted image

a,jesi placljivica kao i ja user posted image mora da se bacimo na drugo deteuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 1157
   RE: prestanak dojenja
22.1.2014 16:59:46   
viktori
Ma moj pritisak 90/50 leti a pred porodjaj 110/70 a tad sam bila uzbudjena onda mozes misliti kako mi je sad bilo
pa kad sam sebi najmanje vazna nisam ni vadila ks skoro 10 meseci! a imam 10001 boljku sad sam vec ljuta na sebe odosmo off
e za bebe vidim adulence piskara po nekoj takvoj temi pa se i mi vidimo tamo ;-)
taman da sve budemo oept zajedno

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 1158
   RE: prestanak dojenja
22.1.2014 17:14:04   
Anoniman
Nina mora da prodje bar nedelju, dve, da se sve vrati u normalu, samo se stalno tusiraj i masiraj grudi pod mlazom vode, mene je to spasilo, i pumpica, evo u maju ce godinu dana kako smo prekinule, a meni se cni kao juce da je bilo...


Ja sam imala srecu da kada smo prekidale nije trazila zamenu, pa nismo imali nocne obroke, ponekada zatrazi vodu, ali mleko pije jos uvek samo pred dnevno spavanje i uvece pred spavanje...

Ne znam kada da joj to ukinem....

(odgovor članu viktori)
  Direktna veza do poruke: 1159
   RE: prestanak dojenja
22.1.2014 22:48:10   
World
Napisah roman i ono nestade sve.. Uglavnom, htjedoh reci, Nina, pokusaj joj dati punu flasicu pred spavanje i onda opet ujutru nekad ako trazi, nema smisla to tjesenje flasicom svako sat vremena.. Mora malo proci da zaboravi siku, za par dana ce ona to sama regulisati.. Ana je nekoliko dana pila tu nocnu flasicu i onda je sama izbacila, jednostavno je prespavala..
A sto se tice mlijeka, meni je samo nekako prestalo, odjednom su se sike ispraznile, mada i sad mogu iscijediti koju kap ako stisnem bradavice, a proslo je vise od mjesec dana od prestanka dojenja.. I na pocetku su me kao nesto malo i bolile, ali nisam bila sigurna da li je zbog mlijeka ili trudnoce, uglavnom proslo je bez problema i bez nekih specijalnih radnji... Mislim da je pomoglo i to sto je Ana nekoliko dana sisala svako 2-3 dana, kad joj padne na pamet, pa sam tako izbjegla neke upale i sl.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1160
   RE: prestanak dojenja
23.1.2014 8:11:23   
mama micki
Evo i nas...sikila preksinoć pred spavanje, sinoć je tata uspavao ja se sklonila. Sada evo sama drži flašicu i pije mlekce, napokonuser posted image user posted image user posted image grudi su mi ok, mleka još uvek ima ali po savetu drage mi forumašice dam joj da siki svako drugo, treće veče po malo i nema frke...
Worlduser posted image

E,sad zene mi imamo drugi problem, ona se sada budi tacno na svakih sat vremena i svaki put joj dajemo mleko, jer drugacije nece da zaspiuser posted image Nocas je popila sigurno 500ml, znam da to nje dobro, ali ne znamo sta drugo da radimo, vodu nece, caj nece....user posted image
Probaj sa malo soka od jabuke, spremiš u flašicu oko 150 ml pa joj daš po malo kada se probudi, ako ne može drugačije. Sok od jabuke je blag i mislim da je bolje da joj daš sokić nego toliko mleka, meni se čini da je to previše.
E,sad zene mi imamo drugi problem, ona se sada budi tacno na svakih sat vremena i svaki put joj dajemo mleko, jer drugacije nece da zaspiuser posted image Nocas je popila sigurno 500ml, znam da to nje dobro, ali ne znamo sta drugo da radimo, vodu nece, caj nece....user posted image

Viktori nisam znala da to sa hormonima utiče na pritisak, moram da proverim kakvo je stanje kod mene, jer moj normalan pritisak je 90/ 60, a na porođaju sa Teom bio 120/70. Pre nedelju dana sve bilo ok, danas ću opet proveriti.

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1161
   RE: prestanak dojenja
23.1.2014 8:12:47   
mama micki
Šta ja ovo uradih, poruka mi je user posted image ali dobro...razumljivo je...

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1162
   RE: prestanak dojenja
23.1.2014 20:46:25   
nina26
UM, tako i radim, masiram se, za sada je ok....

A sto bi joj ukidala to mleko pred spavanje? Ja sam pila mleko na flasicu da prvog razreda, drugacije nisam htela, i dr je rekao ako je to jedini nacin, neka je, samo da pijeuser posted image

World, mi to mleko pred spavanje odavno pijemo, jos kad smo ukinuli siku uvece, ali to nju drzi 2h, max 3h, i onda krece kao alarm na svakih sat vremena, i ako joj bude malo, posto obicno sipam tada oko 90-120ml, i ona pocne da se buni i trazi josuser posted image

Mamamicki, mislis na bas pravi cedjeni sok od jabuke, ne kupovne ? razmisljala sam i o kamilici ali da joj ubacim malo meda da joj bude sladje, posto drugacije nece. Jedino sto obozava je cedjena pomorandza, ali to mislim da nije dobro uvece davati...uh, sa jednog problema na drugi idemo stalno...user posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1163
   RE: prestanak dojenja
23.1.2014 22:26:45   
World
World, mi to mleko pred spavanje odavno pijemo, jos kad smo ukinuli siku uvece, ali to nju drzi 2h, max 3h, i onda krece kao alarm na svakih sat vremena, i ako joj bude malo, posto obicno sipam tada oko 90-120ml, i ona pocne da se buni i trazi jos


Ana popije punu flasicu oko 250 ml i mirna je do ujutru.. ne znam zasto ti se budi.. user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 1164
   RE: prestanak dojenja
23.1.2014 22:56:27   
nina26
pa naopako deteuser posted image ne znam, zeno ni ja....zato trazim resenje svuda, tj objasnjenjeuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1165
   RE: prestanak dojenja
24.1.2014 7:52:14   
Cindarella
Mi ne sikimo vec 2 nedelje. Nije to bila vise dovoljna kolicina za nju,pa smo ubacili i flasicu.Medjutim,2 dana posle flasice,ona vise ne zna,i ne zeli da sisa.user posted image
Ono malo mleka sto je bilo,i to je nestalo. Odlicno smo izgurale,Mateja mi je sisao svega 3 meseca,ovo je rekord za nas!

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 1166
   RE: prestanak dojenja
24.1.2014 7:58:47   
mama micki
Nina, može ceđeni, a može i dečiji kupovni. U svakom slučaju je bolje nego toliko mleka, još ako je kravlje...onda baš i nije dobro.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 1167
   RE: prestanak dojenja
24.1.2014 21:36:05   
nina26
dajem joj ad, a bas sam danas kupila i kravlje da joj ubacim to malo umesto ad...i sad si me skroz poremetila, sto ne valjauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1168
   RE: prestanak dojenja
24.1.2014 21:49:02   
World
Ne znam sto ne valja, ja kupujem domace kravlje i dajem joj.. mislim da je bolje nego ad u ovom uzrastu..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 1169
   RE: prestanak dojenja
24.1.2014 22:14:09   
adulence
Verovatno zato sto su danasnja kravlja mleka puna hormona,svega i svacega... ja licno nisam insiatirala da iva pije km i ne pije ga jednostavno ne voli,a i nema neku preteranu korist od njega,kroz jedan obrok joj dam mleko tipa griz sutlijas...a sve ostale mlecne proizvode jede...

< Poruku je uredio adulence -- 24.1.2014 22:15:07 >


_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1170
   RE: prestanak dojenja
24.1.2014 22:18:15   
Torbica
Nina, necu da ulazim u polemiku kravlje ili ne, pisala sam o tome na temi. Nego, zeno, upropastices joj zube. Kakvi su vam to saveti nocu davati sok? Izvinjavam se svima ali to nikako nije ni zdravo ni preporucljivo, ono sto se sigurno napravi je cirkularni karijes na zubima jako rano.
Dete ti je usvojilo mleko za uspavljivanje. Ono nema potrebu da jede nego da se uspava. U pogresnoj navici si je podrzala na pogressan nacin. Nazalost! I naravno da je tesko ispraviti krivu Drinu.
Moje troje jako razlicite dece po istom principu, od kad ne sike nocu, ama nikakvu zamenu nisam davala i nikad me niko ne budi da mi trazi bilo sta. Ni ja ne pijem nocu. Znam da ce neke reci da piju, opet, navika. Radi kako mislis da je najbolje, ne zelim da me pogresno shvatite. I slobodno popricaj sa pedijatrom na ovu temu pa ces videti sta ce ti reci.
I da, to na svaki drugi/treci dan da siki pomalo nisam primenjivala nikad, prosto, sva tri puta grudi su mi bile mekane, nisam nista dirala i samo je stalo mleko. Srecno draga!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 1171
   RE: prestanak dojenja
24.1.2014 22:59:29   
nina26
Pa zbog tog razloga i nisam joj dala sokic, jer mi je prvo palo na pamet secer...

Sve stoji kako si rekla, samo je malo teze u praksi to primenitiuser posted image Ti na srecu imas ''laku decu'', pa ti nije bio problem usaditi im zdrave navikeuser posted image

Moramo da istrajemo i nocas, jos je bolesna, pa nisam htela da je mucim puno, ali moracu..ne moze vise ovakouser posted image

Torbiuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1172
   RE: prestanak dojenja
24.1.2014 23:40:26   
Torbica
Nina, nijedno pravilo ne vazi ako je dete bolesno, apsolutno se slazem. Dakle, nosanje, uspavljivanje, sta god. Cim se vrati u normalu, rutine nastavljamo.
Da li su laki ili ne, diskutabilno. Ne mogu da kazem da se nisu bunili u prvom periodu. Jesu naravno, kao i sva deca. Ali znala sam da radim pravu stvar i istancal;o mi se culo, tj instikt da razlucim sta je sta. Da kazem da se svako dete bunilo po par dana. Medjutim, sta je to spram meseci/godina mira.
Drago mi je da si za sok rekla, logicno je. Zelim vam da brzo prodje. A zq pocetak kad se oporavi, tesi je i nosaj, ali ne davaj mleko na svakih sat vremena. Ona instiktivno povuce, a potreba je sasvim druga. Pogledaj na temi o uspavljivanju. Grlimo vas user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 1173
   RE: prestanak dojenja
25.1.2014 11:32:04   
mama micki
Nina ima istine i u ovom što adulence kaže, ali nisam mislila na to, već na količinu mleka, 500 ml je ipak mnogo. Kod nas je sve puno hormona i ko zna čega još ali to je tako godinama.
World gde si ti?user posted image ja bih rado dala Sari domaće mleko ali gde da nađem provereno dobro domaće mleko ovde? Kad god sam kupila bilo je pomešano sa vodom ili je po njemu svašta plivalo(to sam za nas kupovala).

Nina, necu da ulazim u polemiku kravlje ili ne, pisala sam o tome na temi. Nego, zeno, upropastices joj zube. Kakvi su vam to saveti nocu davati sok? Izvinjavam se svima ali to nikako nije ni zdravo ni preporucljivo, ono sto se sigurno napravi je cirkularni karijes na zubima jako rano.
Dete ti je usvojilo mleko za uspavljivanje. Ono nema potrebu da jede nego da se uspava. U pogresnoj navici si je podrzala na pogressan nacin. Nazalost! I naravno da je tesko ispraviti krivu Drinu.
Moje troje jako razlicite dece po istom principu, od kad ne sike nocu, ama nikakvu zamenu nisam davala i nikad me niko ne budi da mi trazi bilo sta. Ni ja ne pijem nocu. Znam da ce neke reci da piju, opet, navika. Radi kako mislis da je najbolje, ne zelim da me pogresno shvatite. I slobodno popricaj sa pedijatrom na ovu temu pa ces videti sta ce ti reci.
I da, to na svaki drugi/treci dan da siki pomalo nisam primenjivala nikad, prosto, sva tri puta grudi su mi bile mekane, nisam nista dirala i samo je stalo mleko. Srecno draga!
Torbice ja znam da nije preporučljivo davati sok uveče ali kaže nina26 da nikako neće da se uspava osim uz flašicu. Što se tiče navike u tome se slažem sa tobom.
Da me neko ne shvati pogrešno, nisam mislila ništa loše kada sam pomenula sok, pa pobogu, i ja imam dvoje dece. Samo mislim da je mnogo popiti pola litre mleka i to u toku noći, pa sam mislila ako ne može drugačije...
Pozdrav i srećno u svakom slučaju!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 1174
   RE: prestanak dojenja
25.1.2014 13:41:22   
nina26
zene, jeste da nije tema, ali samo da vam javnem, nocas je prihvatila i caj i vodu, drzite mi fige i da veceras bude takouser posted image

inace mleko i dalje curka....smorih se vise, a i jajnici me rasturaju, kao da cu da dobijem...kako se to odjednom tako promenilo bas mi je cudnouser posted image

kiss za sve

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here