|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 12:00:08   
Anoniman
meni je muž privatnik...ja zaista to ne bih mogla radit, razlog ja dodjem na posao u 7 i 30 i razgulim u 16h, i onda mi je mozak na paši... nije me briga više, dodjem rahat od pameti kući, a on ...vazda neki problem, vazda neka računica, jel dobavljač dostavio, zašto kasni, jel sve uplaćeno...hvala živio ...meni ovako super user posted image  

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 101
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 12:14:26   
Anoniman
Pa, ja bih sigurno nesto sam mm zapocinjala (sto i imamo u planu, al dal je ostvarljiv, videcemo), tako da bih veci deo prepustila njemu, on iovako sad radi od ujutru do uvece i non stop je potrebna njegova dostupnost, gde god da je, tako da njemu dodje na isto, samo sto bih se mozda i ja pomalo ukljucivala, ako bi se latili neceg privatnog da radimo.
Samo, nisam sigurna koliko nam trenutna situacija (mislim na krizu) dozvoljava da razmisljamo o privatnom biznisu (ili se mozda varam)... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 14:19:23   
Leki 77
Po Zakonu o radu, poslodavac ne sme da postavlja pitanja na temu braka i dece, a kamoli da uslovljava posao nemanjem dece. Time moze da uplasi samo naivne. Potpisite sta god hoce i obavezno zadrzite primerak (ako nista skenirajte ga). Time on vama ne moze da preti, jer pred zakonom bez obzira sta ste potpisale, nema vaznost ukoliko je ispod minimuma garanotovanog Zakonom. Dakle, ne moze da vas tuzi, za pocetak, a kada mu kazete da ste u drugom stanju, a on vas, ne daj boze, otpusti, lepo u Inspekciju rada sa kopijom vaseg primerka. Mozda vam deluje kao mlacenje prazne slame, ali kada sam pre tri godine menjala posao, poslodavac nije hteo da me pusti, tj. nije hteo da mi da radnu knjizicu. Prijavila sam ga Inspekciji, koja ga je sutradan zvala, on ih je slagao da sam izmislila problem, pa su mene zvali da me pitaju da li mi je vracena knjizica, i ja rekla da nije. Tada su izasli na teren, nasli moju knjizicu kod njega i napisali mu kaznu, a uzeli moju knjizicu. Ne znam da li imate iskustva sa njima, ali moja su bila izuzetno pozitivna.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 14:24:47   
Leki 77
Ne znam...ja se SIGURNO vracam na posao kada mi istekne porodiljsko iako imam uslove da ne moram da radim. Zaista volim svoj posao i ne bih se osecala potpunom da sam po ceo dan kod kuce. Sigurno ce mi na pocetku biti tesko da se odvojim od deteta, ali mislim i da je  za njegovo dobro , a svakako za moje, da nismo non-stop zajedno. Cak sam radila od kuce dok sam bila na trudnickom inace bih se SPALILA od dosade!!!! Nisam kucni tip, iako postujem takve varijante. Cak mislim da je sasvim dobra varijanta da se ne radi do trece godine detetove, a onda malisa posalje u zabaviste, ali ja jednostavno to ne bih mogla, jer mi posao vec sada nedostaje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 14:27:21   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Dora

Ne znam, nemajuoni prava na to. Treba se boriti s tim, novine to da objave i još da ih tuži. Posao neće izgubiti. Veruj mi, zakon štiti zaposlene samo je malo ko spreman da se suprotstavi takvim ucenama.  To je kršenje zakona!!!


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 14:32:40   
Anoniman
i ja bih Leki radila, samo me ubi ova trudnoca, mislim mnogo mi manjka energije i volje... a inace sam radoholicar! Uh, dace Bog da se za ovih godinu dana bar malo popravi situacija!

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 14:35:27   
Leki 77
Joooj!! ZNAM!!!! NIsta mi ne pricaj!!!! Smorila sam se kao plovak!!!! Koncentracija mi je bila na nuli!!!! Stvarno je -drugo stanjeuser posted image  Ali prezivela sam, preziveces i ti user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 14:37:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leki 77

IZVORNA PORUKA: Dora

Ne znam, nemajuoni prava na to. Treba se boriti s tim, novine to da objave i još da ih tuži. Posao neće izgubiti. Veruj mi, zakon štiti zaposlene samo je malo ko spreman da se suprotstavi takvim ucenama.  To je kršenje zakona!!!


user posted image user posted image user posted image


Leki77, Dora sve je to super ... ZAKON kaže
zakon kaže...ali na veliku žalost praxa je poražavajuća

većina, ali na žalost velika većina gleda to ovako, "šuti, dobro je bar imam posao, vidiš kakvo je vrijeme"
i to ŠUTI nas dovodi do ZAKONA koji je samo odličan na papiru




(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 14:40:18   
Leki 77
Ne slazem se Vucko, ako je Zakon vazio za mene, vazice i za druge! Samo se ne treba plasiti! A ako ljudi razmisljaju - daj sta das, nikada nece postici ono sto mogu!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 14:42:25   
Anoniman
Ma, znam, ja sam borac, samo malo mi sad te borbenosti manjka, zbog drugog stanja, a inace skoro nikad nisam posustajala... ma znam da ce sve na kraju ispasti kako valja, nije meni sudjeno drugacije! user posted image
Ovakve budale kao ja uvek nadju izlaz! user posted image

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 110
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 14:42:57   
Anoniman
ok je to Leki ...i ja bi se u tom momentu povukla za zakon

ali upravo si pomenula tu famoznu rečenicu ako ljudi razmišljaju....pa na žalost rekoh ti ljudi tako razmišljaju ...daj šta daš ...

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 14:47:01   
Leki 77
Rizikovacu da zvucim surovo, ali takvi ljudi onda bolje ni ne zasluzuju! Za SVE se treba boriti, nikome nista nije tek tako dato, a ko nije u stanju....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Dete ili posao
27.7.2009 14:50:30   
Anoniman
slažem se Leki

evo jedne rečenice koja mi se pravo dopala neki dan neko rekao (iskreno pojma nemam ko), a moze se usko vezati i za ovo
u oktobru ove godine su izbori u BiH , narod kuka već godinama, a glasa za jedne te iste, ne valja im niko itd
i taj neko na pitanje sta treba promijeniti na izborima kaže "NAROD"



(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Dete ili posao
10.8.2009 19:08:40   
dacca
U braku sam od maja 2007. god. rijesili smo da se pazimo dok ne rijesim posao. Morala sam da odradim pripravnicki, pa polaganje strucnog, pa silne zamjene itd. U januaru nesto mi je cvrcnulo i digla sam ruke. Mislila sam e ako sada ostanem trudna, rodicu tada i tada, ovi ce otici u penziju i ja cu upasti tu. Medjutim, cvrc. Od januara pokusavam i nista, zato bebba mi je sada u prvom planu. Znam sa ce mi roditelji pomoci, a radicu najvise sta mog. Inace muz i ja imamo kasicu prasicu za bebu. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Dete ili posao
10.8.2009 19:14:01   
nina83
I ja glasam za bebuuser posted image  Nasa je dosla neplanirano, nije sve idealno..ali sve se moze kad se hoceuser posted image

(odgovor članu dacca)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Dete ili posao
10.8.2009 19:16:49   
dacca
A ako kazem da ne zelim bebu, nego posao, a ne budem se pazila, hoce li biti bebe? user posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Dete ili posao
10.8.2009 19:18:39   
Zoka81
Uvek sam se cuvala i to sve zbog posla, nisam htela da cujem za bebu dok ne dobijem stalni posao. Sad imam i posao i sve ali beba nece da cuje sad za meneuser posted image

(odgovor članu nina83)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Dete ili posao
10.8.2009 19:23:41   
nina83
Sve dodje kad se najmanje nadasuser posted image  Ni ja nisam ni sanjala da cu zatrudneti.. Da me neko pitao ned. dana ranije, rekla bih-Vazi, ali za 2-3 god. i nabrojala 100 stvari koje do tada planiram da uradim. Ali, sad kad je jos malo pa tu, ne bi je menjala ni za sta na svetuuser posted image
Tako da, curke, bice, samo cete razrogaciti oci kad ugledate user posted image
user posted image

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Dete ili posao
10.8.2009 21:38:22   
božana
IZVORNA PORUKA: Zoka81

Uvek sam se cuvala i to sve zbog posla, nisam htela da cujem za bebu dok ne dobijem stalni posao. Sad imam i posao i sve ali beba nece da cuje sad za meneuser posted image
Tako sam se ja čuvala zbog posla, ali mi na vreme pukao film i batalila sam snove o poslu, tako da sam sad sa bebom.

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Dete ili posao
10.8.2009 21:49:55   
Lu
IZVORNA PORUKA: božana

IZVORNA PORUKA: Zoka81

Uvek sam se cuvala i to sve zbog posla, nisam htela da cujem za bebu dok ne dobijem stalni posao. Sad imam i posao i sve ali beba nece da cuje sad za meneuser posted image
Tako sam se ja čuvala zbog posla, ali mi na vreme pukao film i batalila sam snove o poslu, tako da sam sad sa bebom.


Ali cure to nema veze sa "čuvanjem",kako vi kažete,zbog posla ili bilo čega drugoga!
Ja sam se sa mm 10 godina "čuvala",ne zbog posla nego zato što nisam imala želju za bebom prije,i zatrudnila od prve,
tako da to nema veze sa mogućnošću zatrudnjivanja,pa to će vam potvrditi i svi ginekoloziuser posted image

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 14:09:10   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: lu

Ali cure to nema veze sa "čuvanjem",kako vi kažete,zbog posla ili bilo čega drugoga!
Ja sam se sa mm 10 godina "čuvala",ne zbog posla nego zato što nisam imala želju za bebom prije,i zatrudnila od prve,
tako da to nema veze sa mogućnošću zatrudnjivanja,pa to će vam potvrditi i svi ginekoloziuser posted image


Takodje! I suprug i ja smo 10god zajedno i nije mi padalo na pamet da pre 35. imam dete! Karijera mi je veoma bitna, a o uzivanciji kada ste sami, putovanjima , vikendima van zemlje, da ne govorim! Beba nas je "iznenadila" bas na jednom vikendu u Grckoj (3 god pre planiranoguser posted image ) i super nam je! Kada procitam da devojke '81. i mladje godiste brinu sto ne stize bebica, nije mi jasno! Uzivajte u stvarima koje vam pruza ovakav zivot, a kada stigne bebac, uzivacete u nekim sasvim drugim stvarima, i vise nikada na isti nacin. Dakle, I DETE I POSAO, ALI SVE U SVOJE VREME!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 14:14:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leki 77

Kada procitam da devojke '81. i mladje godiste brinu sto ne stize bebica,


Ja sam '81. i rodila sam pre 3 godine i smatram da sam zakasnila bar 2 god.
Prosto, moje mišljenje je da ako rodim sa 35, onda sam matora kada mi dete napuni 15. Hoću da kažem da je po mojim shvatanjima kasno za prvo dete u 35. No, svako bira svoj put.

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 14:18:07   
božana
Ja vam cure kažem da sam se čuvala.Kad se više nisam čuvala ostala sam drugi mesec trudna, računajući od dana kada smo počeli praviti bebu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 14:19:10   
božana
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Leki 77

Kada procitam da devojke '81. i mladje godiste brinu sto ne stize bebica,


Ja sam '81. i rodila sam pre 3 godine i smatram da sam zakasnila bar 2 god.
Prosto, moje mišljenje je da ako rodim sa 35, onda sam matora kada mi dete napuni 15. Hoću da kažem da je po mojim shvatanjima kasno za prvo dete u 35. No, svako bira svoj put.
SLAŽEM SE.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 14:25:01   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja sam '81. i rodila sam pre 3 godine i smatram da sam zakasnila bar 2 god.
Prosto, moje mišljenje je da ako rodim sa 35, onda sam matora kada mi dete napuni 15. Hoću da kažem da je po mojim shvatanjima kasno za prvo dete u 35. No, svako bira svoj put.


Naravno, a ja to gledam ovako. Studirala sam do 25., dok sam polozila strucni i dobila licencu 28., a onda sam promenila posao i uzivala u slobodnom vremenu i putovanjima! Da sam dobila dete u 25. mislim da bih bila depresivna. Diplomirala i odmah na bebu bez ikakve karijere. Da sam to htela nisam morala ni da studiram. Potpuno tacno da svako bira svoj put. To se skroz slazem. Samo sam to napisala jer mislim da tako mlade devojke ne treba toliko da brinu oko beba, nije da im vreme istice. Moja koleginica se u 40. odlucila za bebu i sve je proslo ok. Moja mama me rodila u 30. sto se onda smatralo veoma kasno, a moj tata je tada imao 38. Ne bih mogla da kazem da mi je ikada to zasmetalo u odnosu sa roditeljima. Valjda si mlad onoliko koliko se osecas, a ne koliko imas godina. Suprugov otac ima 610 god. i svakog cetvrtka igra fudbal sa drustvom, i trci za unucima bez problema. Ako mene pitate, covek bi sada bez problema imao snage za jos jednim detetom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here