|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 14:26:02   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Leki 77

[Suprugov otac ima 610 god.

user posted image  61. goduser posted image  Lapsus calamiuser posted image

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 14:27:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leki 77

Diplomirala i odmah na bebu bez ikakve karijere. Da sam to htela nisam morala ni da studiram.


Veću glupost nisam čula nikada u životu!

Prosto, život ne stane kada dobiješ dete.

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 127
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 14:28:21   
Anoniman
ne kontam definitivno ... mislim da posao i dijete nema veze ...ne treba roditi sa 16, ali po meni ne trebaš ni sa 50


< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 11.8.2009 14:31:01 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 14:33:24   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Leki 77

Diplomirala i odmah na bebu bez ikakve karijere. Da sam to htela nisam morala ni da studiram.


Veću glupost nisam čula nikada u životu!

Prosto, život ne stane kada dobiješ dete.



Nesto ti tu nisi procitala kako valja. Ko je spominjao da zivot stane!?user posted image Promeni se, iz korena, barem u pocetku. To znam, jer smo na pocetkuuser posted image  A ja na to tada nisam bila spremna. Kao sto si malo pre napisala, svako bira svoj put. Ja sam izabrala svoj. Ni u jednom trenutku se nisam pokajala niti mi je palo na pamet da gresim. Cak, osim jedne moje kume, i suprugovih kumova, niko iz naseg najblizeg drustva ni nema decu, tako da mi to uopste nije ni bilo cudno. Uzivala sam, a zasto je tebi to glupost, ni ne zanima me, moram priznati.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 14:37:42   
Anoniman
Pa ni nisam tebi lično napisala da mi je glupost nego svima na forumu koji čitaju, user posted image  da znaju da i mi što smo ranije rodili uživamo, sa završenim fakultetom, poslom, decom, u putovanjima.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 11.8.2009 14:38:48 >

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 14:43:39   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Pa ni nisam tebi lično napisala da mi je glupost nego svima na forumu koji čitaju, user posted image  da znaju da i mi što smo ranije rodili uživamo, sa završenim fakultetom, poslom, decom, u putovanjima.


Pardon, pardon...To valjda zavisi sta hoces i kada da radis u zivotu. Taman posla da mlade mame ne uzivaju. Ja to nisam ni napisala. Sve si ti to nekako veoma pogresno shvatila...te stao zivot...te mlade mame ne uzivaju...valjda si citala izmedju redova pa nisi dobro "procitala"....Iskljucivo sam pisala u svoje ime...svugde je pisalo JA ovo, JA ono....JA nikako ne bih uzivala na tvom mestu, kao sto TI, ocigledno, ne bi na mom...100 ljudi, 100 cudi...ja sam, da ponovim, JA sam sve ono pisala jer ne vidim razloga za brigu ako devojka ne postane mama u 25. ili 28. Ali , da podvucem, JA ne vidim razloga za brigu... I lepo sam napisala I DETE I POSAO, SVE U SVOJE VREME, a cemu je kada vreme to svako za sebe procenjuje, zar ne?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 14:52:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Leki 77

Uzivajte u stvarima koje vam pruza ovakav zivot, a kada stigne bebac, uzivacete u nekim sasvim drugim stvarima, i vise nikada na isti nacin. Dakle, I DETE I POSAO, ALI SVE U SVOJE VREME!


Čitam, čitam, čitam... ovde nigde ne vidim JA OVO, JA ONO, već vidim sugestiju devojkama da rađaju kasnije i uživaju u mladosti bez deteta.

Ne bih se nastavljala dalje, jer se u krajnjoj liniji slažemo u jednom: 100 ljudi, 100 ćudi... Dakle, da, neke će odabrati život kao tvoj, neke život kao moj.

A ono "glupost" se odnosilo samo na ovaj deo:

IZVORNA PORUKA: Leki 77


Diplomirala i odmah na bebu bez ikakve karijere. Da sam to htela nisam morala ni da studiram.


i na osnovu toga sam zaključila da smatraš da život staje posle bebe, jer... Koji će ti fax nakon što si rodila??? Pa nećeš valjda raditi? Karikiram, naravno... Jer, naravno da ti treba fax i ako rodiš odmah nakon diplomskog, jer će dete porasti a ti za godinu dana raditi. Nema tu ništa među redovima.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 11.8.2009 14:53:40 >

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 132
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 15:02:11   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: Leki 77

Uzivajte u stvarima koje vam pruza ovakav zivot, a kada stigne bebac, uzivacete u nekim sasvim drugim stvarima, i vise nikada na isti nacin. Dakle, I DETE I POSAO, ALI SVE U SVOJE VREME!


Čitam, čitam, čitam... ovde nigde ne vidim JA OVO, JA ONO, već vidim sugestiju devojkama da rađaju kasnije i uživaju u mladosti bez deteta.

Ne bih se nastavljala dalje, jer se u krajnjoj liniji slažemo u jednom: 100 ljudi, 100 ćudi... Dakle, da, neke će odabrati život kao tvoj, neke život kao moj.

A ono "glupost" se odnosilo samo na ovaj deo:

IZVORNA PORUKA: Leki 77


Diplomirala i odmah na bebu bez ikakve karijere. Da sam to htela nisam morala ni da studiram.


i na osnovu toga sam zaključila da smatraš da život staje posle bebe, jer... Koji će ti fax nakon što si rodila??? Pa nećeš valjda raditi? Karikiram, naravno... Jer, naravno da ti treba fax i ako rodiš odmah nakon diplomskog, jer će dete porasti a ti za godinu dana raditi. Nema tu ništa među redovima.


To nije bila sugestija, vec savet da ne brinu vec uzivaju, a da ce sve doci vremenom. Nekome brze, nekome sporije, ali doci ce. Zao mi je sto si se ti, kao mlada mama, nekako osetila prozvanom. Sto se fakulteta tice. Ja radim i sada, dok sam na porodiljskom, zato sto ne mogu da ne radim ,jer volim svoj posao MNOGO, tako da je to tvoje karikiranje stvarno nema veze ni sa cim sto sam ja napisala.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 15:06:02   
Anoniman
Uopšte se nisam osetila prozvanom, imala sam potrebu da napišem da je i meni lepo u životu i da ne mislim da sam išta propustila u životu što sam rodila "ranije".

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 134
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 15:17:59   
božana
Da sam imala pameti dosad bi rodila još jedno dete.Ja jesam karijerista, volim žene karijeriste, ali većeg blaga od dece nema.Završila sam fakultet sa visokim prosekom, položila pravosudni, radila, ali mi nikad nije bilo lepše nego sad sa bebom.Bolje da sam imala sve šestice na fakultetu i da sam gajila jedno dete uz fakultet.Sve bi i uz dete postigla.Glupača (kaažem to za sebe). 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 15:26:16   
Anoniman
One brinu zato sto NE MOZE da stigne beba, a ne zato sto ne zele. Mozda bi i ti razmisljala drugacije da nije stigla bebica(pu pu pu) i da si je dobila iz 50 pokusaja, onda bi shvatila da nije sve u putovanjima i  poslu.

Kao sto je vec bilo receno u jednoj temi bebu prilagodis sebi, i mozes da nastavis sa svojim zivotom, i ukljucis bebu u svemu sto radis. Moja mama je rodila u 21. studirajuci najtezi fakultet, podigla je mene i brata, i u isto vrijeme je obisla 27 zemalja.




Kada procitam da devojke '81. i mladje godiste brinu sto ne stize bebica, nije mi jasno! Uzivajte u stvarima koje vam pruza ovakav zivot, a kada stigne bebac, uzivacete u nekim sasvim drugim stvarima, i vise nikada na isti nacin. Dakle, I DETE I POSAO, ALI SVE U SVOJE VREME!

(odgovor članu Leki 77)
  Direktna veza do poruke: 136
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 15:29:40   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Anoniman


Moja mama je rodila u 21. studirajuci najtezi fakultet, podigla je mene i brata, i u isto vrijeme je obisla 27 zemalja.



Bravo za mamu!!!! user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 15:33:08   
Anoniman
ovoj temi trebapromijeniti naziv recimo DIJETE I POSAO, a ne dijete ili posao...razlog ...ovdje dolaze žene koje žele djecu, a ne koje žele posao pa da biraju 

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 15:34:11   
Anoniman
ja kad treba da budem anonimna ne obiljezim, kad ne zelim da budem anonimna obiljezim... cudna sam majke mi... ja sam autor anonimus teksta. Savko radi ono sto ga cini sretnim, to sam samo htjela da kazem.


One brinu zato sto NE MOZE da stigne beba, a ne zato sto ne zele. Mozda bi i ti razmisljala drugacije da nije stigla bebica(pu pu pu) i da si je dobila iz 50 pokusaja, onda bi shvatila da nije sve u putovanjima i poslu.

Kao sto je vec bilo receno u jednoj temi bebu prilagodis sebi, i mozes da nastavis sa svojim zivotom, i ukljucis bebu u svemu sto radis. Moja mama je rodila u 21. studirajuci najtezi fakultet, podigla je mene i brata, i u isto vrijeme je obisla 27 zemalja.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 139
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 15:34:59   
Anoniman
đe si anonimus user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 15:37:17   
božana
IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: Anoniman


Moja mama je rodila u 21. studirajuci najtezi fakultet, podigla je mene i brata, i u isto vrijeme je obisla 27 zemalja.



Bravo za mamu!!!! user posted image

Prava žena.Život joj je u potpunosti ispunjen.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Dete ili posao
11.8.2009 15:40:28   
Anoniman
Ne ide mi ovo strikiranje anonimnog, tamo sam popljuvala svekrvu i zaboravila strikirat anoniman. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

đe si anonimus user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Dete ili posao
27.1.2010 10:24:50   
viking



Mučan izbor žena: posao ili beba Nedozvoljeno pitanje „planirate li porodicu” – neprolazna prepreka prilikom zapošljavanja. – Žene se ustručavaju da prijave diskriminaciju
„Da li nameravate da se uskoro udate i rađate decu”, bilo je poslednje pitanje koje je menadžer za ljudske resurse postavio mladoj pravnici koja je konkurisala za posao u jednoj renomiranoj revizorskoj firmi. „Da, naravno”, odgovorila je dvadesetpetogodišnja kandidatkinja za radno mesto. „Ne zovite Vi nas, javićemo se mi Vama”, bile su poslednje reči ovog poslodavca. Telefon nikad nije zazvonio, a nekoliko nedelja kasnije na adresu ove pravnice stiglo je obaveštenje dotične firme da je na radno mesto za koje je ona konkurisala primljen muškarac.
„Nijedan poslodavac nema prava da postavlja pitanja koja zadiru u privatnu sferu života – od onih koja se tiču emotivnog, bračnog i porodičnog statusa i planova u vezi sa budućnošću, preko pitanja koja se tiču seksualne, političke i religijske orijentacije, do onih tipa – čime vam se bave roditelji, za koji fudbalski klub navijate, da li imate profil na društvenoj mreži „Fejsbuk” ili „Maj spejs”… Osoba kojoj potencijalni poslodavac postavi ovakva pitanja i koja smatra da je zbog „pogrešnih” odgovora bila diskriminisana prilikom prijema na posao ima pravo da se žali inspekciji rada, a ako proceni da je ova služba nesenzibilna ili ne želi da reaguje na njene pritužbe, može da potraži pomoć zaštitnika građana”, ističe Zorica Mršević, pomoćnik zaštitnika građana za rodnu ravnopravnost.
Naša sagovornica, međutim, dodaje da do sada nijedna žena nije zatražila pravnu pomoć zaštitnika građana zbog polne diskriminacije i naglašava da menadžment svakog preduzeća ima pravo da bira svoj tim, a dokazivanje polne diskriminacije je veoma klizav teren na kome se diskriminacija „lako kamuflira i teško prepoznaje”. Ona dodaje da se zaštitniku građana za rodnu ravnopravnost do sada javilo nekoliko žena kojima zbog blagoslovenog stanja nije bio produžavan ugovor o radu – što takođe predstavlja jedan oblik diskriminacije koji je zakonski sankcionisan.
Radovan Ristanović, direktor inspekcije rada, kaže da se u toku godine na prste jedne ruke mogu prebrojati žene koje podnesu prijavu protiv svog potencijalnog poslodavca zbog polne diskriminacije.
„Svi mi, uključujući i zaposlene u inspekciji rada, znamo da mnogi poslodavci prilikom intervjua za posao postavljaju pitanja o braku, trudnoći i porodičnim planovima kandidatkinje za posao, ali ovi razgovori se obično vode u četiri oka i žena najčešće nema nikakav dokaz da posao nije dobila zato što je svog potencijalnog poslodavca obavestila da planira brak i porodicu, pa zbog toga ne može da protiv njega povede sudski spor. Zakon predviđa novčanu sankciju za diskriminaciju na osnovu pola i ona za pravno lice iznosi između 800.000 i milion dinara, ali mora se imati na umu da veliki broj žena uopšte nije informisan o svojim radnim pravima i nema poverenje u institucije sistema da će „isterati pravdu” u sporu protiv poslodavca. Motivisane željom da što pre nađu posao i u nedostatku konkretnih dokaza kojima bi dokazale polnu diskriminaciju, žene najčešće odustaju od ideje da podnose tužbu protiv poslodavca”, konstatuje naš sagovornik.
Prema istraživanju o diskriminaciji na teritoriji AP Vojvodine, koje je svojevremeno sproveo pokrajinski ombudsman, pitanja o bračnom statusu prilikom zapošljavanja ženama se postavljaju u 42,3 odsto, a muškarcima u 21,7 odsto slučajeva, a pitanja o porodičnom stanju – broju dece i planiranju porodice muškarcima se postavljaju u 16 odsto, a ženama u 40 odsto slučajeva. Nataša Perišić-Pavlović, predsednica nevladine organizacije „Hora” za emancipaciju žena i autorka priručnika „Diskriminacija žena na radnom mestu”, kaže da različita sociološka istraživanja svedoče da se žene u znatnom procentu suočavaju sa različitim oblicima posredne i neposredne diskriminacije na radnom mestu – ne samo da duže čekaju zaposlenje i da se dobijanje posla neretko „uslovljava” odricanjem od materinstva, već sporije napreduju u službi, imaju manju platu u odnosu na kolege i češće su izložene različitim oblicima mobinga.

Autor> Katarina Đorđević Izvor> Politika

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Dete ili posao
12.5.2011 4:48:30   
vukosava

IZVORNA PORUKA: viking RR




Mučan izbor žena: posao ili beba Nedozvoljeno pitanje „planirate li porodicu” – neprolazna prepreka prilikom zapošljavanja. – Žene se ustručavaju da prijave diskriminaciju
„Da li nameravate da se uskoro udate i rađate decu”, bilo je poslednje pitanje koje je menadžer za ljudske resurse postavio mladoj pravnici koja je konkurisala za posao u jednoj renomiranoj revizorskoj firmi. „Da, naravno”, odgovorila je dvadesetpetogodišnja kandidatkinja za radno mesto. „Ne zovite Vi nas, javićemo se mi Vama”, bile su poslednje reči ovog poslodavca. Telefon nikad nije zazvonio, a nekoliko nedelja kasnije na adresu ove pravnice stiglo je obaveštenje dotične firme da je na radno mesto za koje je ona konkurisala primljen muškarac.


pre jedanaest godina sam bila apsolvent masinstva i ovo su mi rekli na 3 intervjua na posao, parafraziram:
"aaaaaaa, ne moze to takoooo, ti ces sad jedno dete, pa drugo... ko ce to sve da poplaca?"
"izvini al nama treba musko za ovaj posao, znas kako je sa zenama i decom, nepouzdane su"
"dobro vidim da imas dobre kvalifikacije, al znas kako ipak nisi musko"

pokazalo se da sam dete dobila u 36 tako da debelo nisu bili u pravu

prosle godine mi je jedna rumunka rekla u lice na razgovoru za super posao gde mi je intervju bio dva dana:
"nemas dece, pa kako to? pa sad ti je najbolje vreme kad radis doktorat" - ona je nasla posao preko muza koji se 5 godina pre nje zaposlio na tom faksu a ona nakon njega preko veze ili kao sto ovde kazu "spousal hire"

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Dete ili posao
12.5.2011 4:57:46   
vukosava
ja sam diplomirala u 26. i odmah pocela da radim. nisam napravila dete jer nisam imala sa kim. magistrirala sam sa 31. doktorat sam zavrsila trudna, bukvalno sam ga odbranila u osmom mesecu trudnoce. vec radim, bebu cuva muz dok sam na poslu. sad imam tri meseca raspusta, zezam se konacno imam porodiljsko. zenama je drugacije, one bebu ne cuvaju 8 h na poslu a tu su ostalih 16 h tako da... nije bas 24 h al nije ni lose...

mislim da sam dete dobila u pravo vreme. sama nas izdrzavam, muz ne radi. vozim nova kola koja sama otplacujem, idem na posao koji volim. ne razmisljam uopste o tome sta joj treba, mislim imam da priustim sta god za sad. niko mi ne daje pare sa strane na sta sam ponosna. bebu cuvamo nas dvoje. sa njom smo 24 h. ja manje od 5 januara do 5 maja. al sad sam tu do 20 avgusta i ja non stop.

mislim da je prosveta najbolji posao za zene, zbog raspusta. ispravite me ako gresim. i zbog rucaka koji mogu da se produze a da sefu ne smeta, i slobodnih popodneva za vodjenje kod lekara i na vakcine..

nekim zenama nije izbor beba ili posao. ne ide nam svima isto sa muskarcima to bi da dodam. a jos uvek vidim na forumu da kad se koja odluci da ima sama dete odma je anatemisu kao nenormalnu osobu. zato mislim ne treba toliko drugima suditi kad nismo u njihovoj kozi... ko hoce da ima decu nek ih ima (cim ste na ovom forumu zna se u kojoj ste kategoriji tako da je svaka rasprava na ovu temu nepotrebna)

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Dete ili posao
17.8.2011 23:03:27   
aster
Ne znam da li je ovo prava tema u kojoj treba da pišem, ali ako sam pogrešila, prebacite moj post gde treba. Moja dilema glasi: da li da se vratim na posao ili ne. Naime, završila sam fakultet, a radim posao koji apsolutno nikakve veze nema sa mojom strukom i koji se radi sa srednjom školom. Plata je mala,malecna (hahaha), radi se i prepodne i popodne, kao i subotom (mislim da je i dalje svaka druga radna), a s vremena na vreme se uvode i neke obaveze i nedeljom!! Toga doduše nije bilo pre nego što sam ja otišla na trudničko bolovanje.Radno vreme - katastrofa.
E sad, moje dete ima alergiju na mlečne proteine i zato ja i razmišljam o otkazu.Primili su nas u vrtić, ali se ja plašim da ga tamo neće adekvatno čuvati i da može uvek da se desi da pojede nešto od druge dece što u sebi ima mleko, a da vaspitačice to ne vide. Realno, u ovakvoj situaciji je za dete najbolje da se isključi iz kolektiva barem dok ne poraste i dok ne bude razumnije, pa da zna šta sme da jede a šta ne. A i do treće godine će valjda ta alergija da prođe.Još kad se setim svih viroza,boginja i ostalih dečijih bolesti,i toga da kad odem na bolovanje dobijam 65% od onog "džeparca", ne znam da li je vredno da ostanem na poslu. Vraćanje kući u pola deset, deset, da ceo dan ne vidim dete...... Baka servis kod nas ne igra nikakvu ulogu, babe ne žive u Beogradu, a i nisu u penziji. Da plaćam bebi siterku mi je besmisleno, jer bi cela moja plata išla samo na to. Da mi je posao u struci, platila bih i dadilju, ali ovako...
Imam dilemu i zato što mislim da drugi posao neću lako naći, i ovaj sam tražila poprilično dugo.Takođe, meni bi psihički trebalo da se malo aktiviram i da radim posle skoro 2 godine pauze. Da nema ove alergije, mnogo lakše bih prelomila. Ovako... stvarno ne znam.



_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Dete ili posao
18.8.2011 7:01:08   
aster
Zanima me šta biste vi uradile u ovakvoj situaciji.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Dete ili posao
18.8.2011 7:59:39   
lanajelena
Aster ukoliko si u mogucnosti da sedis kuci ja bi na tvom mestu ostala (iako jedva cekam da krenem na posao).prvo nisi zadovoljna poslom(platom),drugo stalno ces da razmisljas o detetu (tesko se navici da dete krece u vrtic i bez alergije)spominjala si bolesti da kad krenu u vrtic na pocetku izgleda ovako tri dana pa cele nedelje odustni i tako u krug

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Dete ili posao
18.8.2011 8:12:50   
Anoniman
Ako možete da sastavite kraj s krajem i bez tvoje plate, svakako bih ostala kod kućeuser posted image

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: Dete ili posao
18.8.2011 8:19:25   
Vučko.ba.
Aster,

djeca se odgoje, porastu,itd

posao je takav kakav jeste, pokušaj tražiti i nešto drugo.

Alergije jesu gadne, međutim vrtići su bar ovaj u koji je moja ćerka išla , uvijek jako pazili kod djece koja imaju alergiju na nešto, da to ne daju. Znači zaista paze.

Meni ćerka kreće ove godine u školu, a sina šaljem u vrtić jer sam sa dadiljama završila za vijek vijekova.

sretno u svakom slučaju

_____________________________

PENDREK JE ČUDO, MOŽDA ČAK I VEĆE NEGO HEPEK

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here