|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Dete ili posao
18.8.2011 8:20:19   
Jeca*
Ja bih pokušala da se vratim na posao i adaptiram dete na vrtić...pa videla kako ide. Kapiram UVEK možeš da odustaneš, a ako ne probaš nećeš nikada znati da li bi to funkcionisalo i možda ćeš osudjivati sebe sto nisi bila hrabra makar da probas.....mozda ce ti vise priajti da radis....a svakako pokusavaj da nadjes novi posao (to ces pre kad si medju ljudima nego od kuce)....a i detetu je bolje da nije stalno sa mamom kod kuce...ne znam...ja bih tako...

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Dete ili posao
18.8.2011 8:32:36   
Anoniman
Imala sam Aster sličnu dilemu.... Samo što se sve zakomplikovalo pred kraj mog porodiljskog- sin mi se gadno razboleo, uzela još bolovanja, godišnjeg i sl. Ali upravo zbog finansija odlučila da se vratim na posao, dala ga u privatni vrtić-nastao još gori pakao sa zdravljem user posted image Nakon 4 meseca prisustva i odsustva sa posla (bolovanja) našla sam jednu ženicu da ga čuva i ona poštuje dogovor 100% tako da je sad sve drugačije... I ja bih jako rado menjala posao, ali ne srljam... Doćiće i to jednom user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 152
   RE: Dete ili posao
18.8.2011 8:39:48   
Brand new mama
Ako alergija nije u teškom obliku,ja bih klinče dala u vrtić.Viroze i ostalo ga čekaju svakako,može ih zakačiti i ako ostane kući,a tebi će možda i prijati da radiš.Slažem se sa curama kad kažu da otkaz možeš dati kad god hoćeš,kao i ispisati klinće iz vtrića.A ako ne želiš raditi više u toj firmi,možda bi mogla uz svoje klinče paziti još nečije i tako bi bukvalno dobila parice kao u firmi(pošto si rekla da je plata jako niska)


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Dete ili posao
18.8.2011 8:53:48   
Leana
Ja bih probala sa kombinacijom posao + vrtić, pogotovo ako misliš da bi ti prijalo da malo radiš. Uvek možeš da odeš na bolovanje ili daš otkaz. Srećno u svakom slučajuuser posted image

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Dete ili posao
18.8.2011 11:25:41   
aster
Hvala svima na odgovorima. Tražim ja drugi posao i nadam se da ću naći neki koji je bolje plaćen i gde je radno vreme normalno. Sa finansijske strane gledano, ne moram da radim, ali se bojim da ću postati nezadovoljna i nervozna ako ostanem kod kuće.
Alergija je u tom stepenu da čim popije nekoliko ml (5-10), odmah dolazi do reakcije.
Imam još par dana da "izvagam", pa ću na kraju valjda doneti najbolju odluku.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Leana)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Dete ili posao
18.8.2011 11:26:52   
Jeca*
a izvini sto pitam...u kom ste kraju, jel vrtic privatni ili drzavni?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Dete ili posao
18.8.2011 11:59:43   
aster
Na Bežanijskoj kosi smo, a vrtić je državni.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Dete ili posao
18.8.2011 12:06:33   
Jeca*
a da li si pričala sa njima u vrticu o vasem problemu?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Dete ili posao
18.8.2011 12:54:21   
aster
Pričala sam sa sestrom koja radi u vrtiću gde smo aplicirali ali nismo primljeni. Prebacili su nas u drugi, a tamo još nisam razgovarala sa vaspitačicama. U principu, treba da se donese dokument od doktora o postojanju problema i da onda oni vode računa. Ali pitanje je kako vode. Neko će mu dati plazmu, pire krompir, spanać, viršle (najčešće imaju u sebi mleko u prahu) i misliće da je to ok. Čak i da ne bude tako, uvek može da se desi da moje dete neopaženo uzme hranu od nekog drugog detea. Najbolja varijanta je da ga čuva jedna osoba.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Dete ili posao
18.8.2011 12:57:29   
Snelle
Aster, iskreno, nisam sigurna šta bih te posavetovala. Prvo sam bila za opciju - biti kod kuće sa detetom, ali kad sam pročitala argumente ženica koje su za to da nastaviš da radiš nisam sigurna da je moj izbor pametan. U svakom slučaju, nadam se da ćeš odlučiti onako kako je najbolje i za tebe i za tvoje dete user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Dete ili posao
18.8.2011 13:02:07   
lanajelena
Aster ja ne bih rizikovala dete bar ne jos uvek,meni je da kazem mala razlika izmedju dece posto sam obe trudnoce odrzavala nisam mogla da radim od starta pa kad se sabere i oduzme evo me vec 4 godine kuci,ziv se covek na sve navikne a niko bolje nece paziti dete od tebe,pa kad prodje zima i razno razni virusi  probas malo pomalo u vrticuser posted image (pisem u svoje ime)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Dete ili posao
18.8.2011 13:10:09   
meyo
Ne znam cemu rizik ostavljati dijete u vrticu ako finansijiski mozete izdrzati "bez tvog dzeparca"
dal mozes na osnovu te med. dokumentacije da komisijski produzis bolovanje??

menisu djeca/dijete uvijek prioritet pogotovo razlog vise sto poslom kao takvim nisi zadovoljna

kako bi se organizovla subotom nedeljom jer kazes da i tad moras ponekad raditi??

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Dete ili posao
18.8.2011 13:36:42   
aster
Ne mogu da dobijem bolovanje od komisije na osnovu toga što mi dete ima alergiju. To naš zakon ne priznaje. Hm. Vikendom se organizuju neke obuke i seminari, čista glupost, van radnog vremena naravno. Subote su neke radne. Te smene mi i najviše smetaju, jer može da se desi da cele nedelje ne vidim dete.
A zašto se još razmišljam iako možemo da živimo i bez moje plate? Zato što znam koliko dugo sam i ovaj posao tražila, a mislim da ću sad sa 30 godina i sa detetom još teže da ga pronađem. Možda grešim.
Dete mi je na prvom mestu, NARAVNO, uvek će i da bude. Znam da je za njega najbolje, najsigurnije da ga ja čuvam, barem do 3 godine, pa onda neka krene u vrtić. Zanimalo me je šta imaju ostale mame da kažu.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Dete ili posao
27.8.2011 23:05:57   
meyo
aster svakako teska situacija
kako god odlucila znam da ce ti biti tesko prosto mi je neshvatljivo da drzava nema nikakvu brigu o majkama i djeci barem do skole bas me pogodi kad citam ovakve primjere...
a sto se posla tice za vrijedne ljude uvijek ce nesto biti ko ne u struci onda negdje drugo
ja sam sebi cvrsto obecala da cu u buduce da uradim onako kako osjecam gdje me srce vuce jer me razum vise puta prevario ...ovo ne vezano za posao djecu i to nego onako uopsteno

drzim ti fige da malisa ojaca i da preguras situaciju kako treba user posted image

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Dete ili posao
29.8.2011 0:11:38   
Jele

IZVORNA PORUKA: aster

Znam da je za njega najbolje, najsigurnije da ga ja čuvam, barem do 3 godine, pa onda neka krene u vrtić. Zanimalo me je šta imaju ostale mame da kažu.


Evo ja bih ako finansije dozvoljavaju kako je koliko sam razumela kod tebe slučaj, bila kod kuće sa detetom. Tu je alergija, u vrtiću ima viroza, što da mu pada imunitet bezveze ako ne mora, jer možda kada padne imunitet i alergija bukne jače, ne znam... Ne mora značiti da ćeš teško naći posao, možda ćeš ovako imati više vremena da tragaš preko neta, u razgovorima sa drugim mamama u parkiću, ostvaruju se kontakti, itd. Evo ja recimo naručujem garderobicu za decu preko jedne ženice na FB, razradila posao neverovatno, dovlačila prvo iz Mađarske, pa sad razgranala... Mislim i to je rešenje dpok se ne nađe nešto u struci... To je ono što bih ja uradila, nadam se da nećeš pogrešno shvatiti.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Dete ili posao
29.8.2011 10:57:42   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Jeca*

Ja bih pokušala da se vratim na posao i adaptiram dete na vrtić...pa videla kako ide. Kapiram UVEK možeš da odustaneš, a ako ne probaš nećeš nikada znati da li bi to funkcionisalo i možda ćeš osudjivati sebe sto nisi bila hrabra makar da probas.....mozda ce ti vise priajti da radis....a svakako pokusavaj da nadjes novi posao (to ces pre kad si medju ljudima nego od kuce)....a i detetu je bolje da nije stalno sa mamom kod kuce...ne znam...ja bih tako...


I ja bih isto tako.

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Dete ili posao
29.8.2011 15:48:48   
vukosava
Opet ja sa svojim fiks idejama. Aster, jel moze muz da ti malo pricuva bebu, da uzme malo godisnjeg odmora ili nesto slicno?

Meni licno muz cuva bebu, i to uopste nije losa opcija. Ne znam ko zaradjuje vise, ti ili muz?

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Dete ili posao
30.8.2011 21:25:28   
aster
Vukosava, ja sam godišnji odmor već koristila, a i neko bolovanje. MM znatno više zarađuje od mene, pa opcija da on čuva dete a ja da radim otpada.
Inače, danas mi je doktorka rekla da su ranije mame mogle da dobiju bolovanje na osnovu detetove alergije, ali da sad to više ne prolazi.
Ja sam sve bliže tome da donesem odluku da se ne vratim na posao. Uvek sam i "naginjala" na tu stranu, ali nisam htela baš olako da odbacim ni varijantu da opet počnem da radim.
Hvala vam svima koje ste se pozabavile ovim mojim problemom.

_____________________________

Reči su kao pčele, one su istovremeno i med i žaoka

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Dete ili posao
11.10.2011 11:21:38   
bebać
Za žene iz Srbije(a i iz Hrvatske) koje traže posao, imate na infostudu stranicu i link za '' dan on line karijera''

Većina firmi je iz Srbije, kao i poslodavaca, možete da ih kontaktirate preko četa i pitate za zaposlenje i što god želite. Takodje imate objavljena raspoloživa upražnjena mjesta pa možete konkurisati. Probajte, ja sam ''bila tamo'', malo ćaskala sa svima, čekam ovu jednu banku iz Bosne da bude on line pa da ih ''napadnem''user posted image user posted image

Jako zanimljivo iskustvouser posted image

< Poruku je uredio bebać -- 11.10.2011 11:22:21 >


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Dete ili posao
11.10.2011 11:24:24   
Anoniman
Sjajno bebać... Odoh user posted image

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 170
   RE: Dete ili posao
11.10.2011 11:33:21   
bebać
Nina sretnouser posted image

A ja sada imam problem, ne mogu da se ulogujem na chat, traži mi nekakvu lozinku, nina ako uspiješ javni miuser posted image

_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Dete ili posao
11.10.2011 11:36:36   
Anoniman
Ja još istražujem... Popunila onaj konkurs.... Pretražujem vesti, uglavnom će svi biti posle 13h online user posted image

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: Dete ili posao
11.10.2011 11:44:12   
bebać
imaš sada on line telenor i norma group, imaju radna mjesta za suboticuuser posted image

Nina halo oglasi imaju radna mjesta za beograd

Trizma isto traži za Beograd(ako govoriš 2 strana jezika), da sada ne reklamiram ovdje(izvinjavam se) pogledaj dobro.

< Poruku je uredio bebać -- 11.10.2011 11:48:25 >


_____________________________

"Žena nikada ne može biti previše bogata, previše mršava i imati previše cipela”

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Dete ili posao
11.10.2011 11:47:20   
Anoniman
Tnx, evo ja kuckam... Ne traži mi lozinku user posted image

(odgovor članu bebać)
  Direktna veza do poruke: 174
   RE: Dete ili posao
11.10.2011 11:49:36   
Snelle
Nina, ako se zaposliš dođeš bebaću pola plate, pošto ti je faktički ona našla posao user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here