|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
19.3.2014 9:52:40   
Olga75
mislim da cu joj reci kad se vratim sa sahrane
ide i ona na groblje kod mog tate ali njega nije upoznala i on joj je ko lik iz price user posted image
znam ja da deca prihvataju smrt , mi smo vec imali pripremu da je deda jako bolestan ali nista vise od toga
a zasto pravimo dramo ? ja mozda zato sto jos ne mogu da se pomirim sa onim poslednjim pozdravom , nema ga , nikad vise ga necu cuti , videti , jednostavno kraj user posted image
nemam pojma , sad sam totalno smetena i ne mogu da razmisljam racionalno
ali nislim da cu da je pripremam i danas da cu morati da odem da vidim i ona ne moze jer ne moze ( a zasto ? zasto ? zasto ? hocu !hocu!hocu )
i tako
nemam pojma

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
19.3.2014 10:02:53   
Ivanka 75
Iva stalno gleda slike sa svadbe na kojima je i moj tata kao i slike nak ojima je ona sa njim, drzi je, gledaju se, smeju.
On je umro kad je ona imala 2 godine ali zna da ga nema, da ga vise nece videti.
Mislim da se ne treba upustati previse u objasnjavanje.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
19.3.2014 10:12:23   
NadaR
Oni to jednostavnije prihvataju nego mi. Bio bolestan /star , preminuo,nema ga vise .
Povremeno izleti poneko pitanje I to je to.

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
19.3.2014 10:19:17   
Olga75
pa da al meni je veci problem kako ja da odem na sahranu pre nego sto joj kazem a da je ne iztraumiram user posted image
za sada imam nekoliko scenaria i sve podrazumevaju stavljanje pred svrseni cin
mada svi smo pred smrcu stavljeni pred svrseni cin
ali mala mi je za te price user posted image
i zao mi je sto vise nema dedu kog je obozavala , koje je nju obozavao

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
19.3.2014 10:38:30   
Trcosava
Olga ako smo stegle grlo Ivanka i ja - kada su nam očevi umrli, moći ćeš i ti. Moraš.

Meni je kuma došla pa izvela Anu napolje, a pred njom sam stegla knedlu i pregurala. Pregurala sam i put do kuće. Pred kućom sam se slomila, ali ubrzo i to morala da preguram. Ja oca nisam ni videla, nekih 5 dana sigurno. Nije voleo preko skype-a da priča.

M je sada mnogo veća nego što su Iva i Ana bile tada.
Ana je do te mere volela mog tatu da kad se budila u Bg, ne traži mene nego njega. Onda ti sve jasno, a on bi isto za nju život dao.

Stegni knedlu pred M i to je to. Na dan sahrane nek je neko pripazi. Tako sam ja, dok nisu svi otišli, Anu sam ostavila kod brata (sprat iznad nas).



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
19.3.2014 10:48:29   
Didy
Olga, mislim da bi najbolje bilo da joj kažeš kad sve prođe i kad se svi malo smirite. Ako možeš i ako je izvodljivo. Odvedi je kod prijatelja na celo popodne, negde gde znaš da će joj biti lepo, a ti nećeš brinuti. Ako baš bude situacija da moraš da joj kažeš, reci joj otvoreno, normalno, kao da je to normalan tok života, što i jeste. Deca to prihvate bolje nego što mi mislimo.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
19.3.2014 14:11:04   
Olga75
sutra je sahrana , ja cu da je odvedem u vrtic a moja mama ce je pokupiti sa pricmo da sam morala da odem je dedi nije dobro i onda cu videti kad se vratim ako bude pitala ja cu da joj kazem zasto sam isla user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
19.3.2014 14:22:14   
Torbica
Olga, najiskrenije saucesce... Osetices vec kad je pravi trenutak... Sto bi Jole rekla "insekt" te nece prevariti.
Ako treba nesto na lokalnom nivou, javi.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
19.3.2014 15:10:54   
Olga75
Torbice user posted image
ma sve je sredjeno , sutra je sahrana , ja je vodim u vrtic , moja mama ide po nju , rekla sam joj da ja moram sutra u NS jer je deda jako bolestan i moram da pomognem
a kad se vratim tj mislim u subotik kad Robert dodje kuci onda cemo da joj kazemo da je deda umro i otisao kod deda Mila i oni je zajedno paze i puno je vole i tako to
eto
a kako ce proci taj razgovor , pisacu
tuzno je bas , bas
treba da joj kazem da neko koga je ona obozavala umro i nikad ga vise nece videti i nece ici na pecanje sa njim i nece bacati kamencice u Dunav i nece ga drzati na merdavinama dok reze lozu user posted image
mozda ja sad tu preterano patetisem al eto tako je user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
19.3.2014 15:16:04   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Olga RR


a kad se vratim tj mislim u subotik kad Robert dodje kuci onda cemo da joj kazemo da je deda umro i otisao kod deda Mila i oni je zajedno paze i puno je vole i tako to


I to je zaista dobro objasnjenje. Deca imaju ogromnu moc brze psihicke regeneracije, tako da ne brini.
I, moje sacucesce.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
19.3.2014 16:13:33   
jole82
Olga moje saučešćeuser posted image
Jeste tužno je jako...ali ne sumnjam da ćeš imati pravi odgovor u pravo vremeuser posted image
Ja se sećam sa 6,5 godina kad mi je umrla baka(mamina mama) koja mi je bila najdraža od svih baba i deda...isto od raka..ja sam bila njena prva unuka, mezimica ljubimica...
Znala sam da je bolesna i videla sam je par puta sa perikom (oni to zbog mene), ali ja sam, sećam se znala, da to neće biti dobrouser posted image
Sećam se da su me odveli kod druge babe tamo sam bila sa mladjim bratom (3) na spavanju..petak...i u subotu ujutru (posle sahrane) tata je došao po nas...sećam se te scene na vratima...potrčpala sam da pitam gde su bili on i mama...i tata iznenadjen nije se baš snašao i rekao "Baka Beba je umrla, bili smo na sahrani"...ja sam to i osećala, jer sam videla da se nešto dešava već nekoliko dana...plakala sam naravno...
Al hoću da ti kažem da kad se vratim u tu scenu...i da mi je tata probranijim rečima rekao isto osećanje bih imala...ne bi mi bilo lakše to sam sigurna...tj mislim da deci (bar meni tada) nije bilo bitno kako se kaže već šta se reklo...rezultat je isti...bila sam tužna..ali život se nastavio..i kad odemo u stan kod "bake i deke" bilo mi je tužno što nje nema...al taj intenzitet tuge je prošao vremenom...
sećam se i da sam posle imala još pitanja i potpitanja na koja mi je mama odgovarala...njoj je bilo jako teško....majka joj umrla na njen rodjendan, a dan posle toga je mom bratu bio rodjendan...koji smo slavili da se održi život dalje...
Teško jeste...al mislim da je tebi teže nego što će njoj biti...koliko god njene suze bile dramatične...deca nemaju svest, širinu i iskustvo koje mi imamo..pa je samim tim lakše...mislim na ono...šta manje znaš manje patiš...
Drži se user posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 19.3.2014 16:38:40 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
20.3.2014 8:46:43   
Lu
Kad mi je umrla mama prije skoro godinu dana, ja svom R. nisam htjela da krijem. On je uz nju odrastao kod nje je provodio sve slobodno vrijeme i jedino kod nje ostajao kad sam ja negdje išla a on je za nju bio život.
Ne bi sebi mogla oprostiti da je sahranim a da on ne znauser posted image
Rekla sam mu, ako želiš da vidiš baku posljednji put ona leži tu...ako ne želiš ne moraš.
Bilo je dosta pitanja naravno, da li je možemo probuditi, dati joj neki lijek, jel joj hladno itd...
Rekao je da je želi vidjeti i sad zna svjestan je da je umrla i sve je to najnormalnije prihvatio i pričamo o tome potpuno iskreno sa svim osjećajima, tugom i suzama, radošću i smijehom, kroz sjećanje na nju.
Bila je centar njegovog života, razboljela se, umrla...sad je na nebu a mi se molimo za nju i sve ostale koji su nam umrli, jednog dana ćemo se sresti ali ona naravno živi u našim srcima jer je volimo <3

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
20.3.2014 9:03:24   
Olga75
draga Lu user posted image
ja idem logikom on je mrtva pa mrtav i isto ce biti ako joj kazem danas ili za tri dana user posted image
sutra ide u Odzake , prvi put "daleko "ide sama , necu to da joj pokvarim a znam da bi Emil voleo da ona ne place za njim i da joj njegova smr ne bude teret
u svakom slucaju , ona je sad u vrticu a ja se spremam za sahrano i kad Robert dodje kuci recicemo joj a na groblje cu da je vodim kad bude prvi pomen
Juce mi u jednom momentu rece mama : nema potrebe za dramom i premisljanjima , ljudi su uvek umirali i deci se govorilo i niko nije bio istraumiran ceo zivot jer su baba i deda umrli , tako to ide
i cini mi se mama je u pravu

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
20.3.2014 9:18:57   
Figaro88
Olga moje saucesceuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
20.3.2014 10:22:51   
Peace*
Lu user posted image

Olga, primi moje saučešće.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
23.3.2014 16:59:02   
Olga75
rekli smo joj
prvo je pitala : stvarno ??? onda malo cutala , pa je pitala zasto , rekli smo joj da je bio bolestan i da je to znala i da smo joj rekli da ga verovatno nece moci izleciti . Ponovo je cutala i to je to
mislim da se vise radovala sto je konacno videla tatu jer je on bio tamo skoro dve nedelje
e sad kad sve to u svojoj glavici "svari "verovatno ce nesto i da pita
i da rekla je : dobro kad budemo isli na groblje ja cu napraviti buket , idem odmah
rastuzila se onako bez suza user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
23.3.2014 17:04:23   
Ivanka 75
Olda, odlicno je ona to prihvatila, mi mislimo da suoni slabi ali jaci su nego sto mi mislimo. Uz to, deca su, neoptereceni spoljnim svetom i obavezama kao mi, nima je ceo svet igra, vidiskako jeodmah sve prebacila na igru -pravi buket user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
23.3.2014 17:08:58   
Olga75
eno je sad prica sa bakom i savetuje je da prebavi na niklodeon da gleda crtane tamo je sve zabavno , da se baka oraspolozi
valjda je tesi , kaze i strumfovi su zabavni
eto , zapitkivanja ce biti sigurno

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
23.3.2014 17:56:31   
isidora88
mene mateja u poslednje vreme stalno zapitkuje za moju baku, puta zasto i meni ne dodje baka kao njemu, kad kazem da ne moze, on kaze: jel to zato sto ona sada spava na groblju?user posted image rekla sam da nas baka sada gleda sa neba i da nas pazi, a on na to: kako je sad na nebu kad je na groblju, ja sam video njen krevet na grobljuuser posted image
ja ne znam kako da mu objasnimuser posted image , da ne pricam da se rasplacem skoro svaki putuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
25.5.2014 9:48:04   
sneki111
Suprug mi je nastradao pre dva meseca, tada sam bila u petom mesecu trudnoce. Kada za to dodje vreme na koji nacin detetu objasniti zasto nema oca?

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
25.5.2014 10:04:45   
bubulence
sneki, prvo jako mi je zao user posted image . a stvarno je tesko odgovoriti na to, mislim da je najbolje reci istinu u najblazem obliku i najbezbolnije za dete.
meni je svekrva umrla pre par meseci i kada E pita gde je baka i zasto je vise ne vidja samo joj kazemo da je baka otisla na nebo, da je gleda svaki dan ali da mi nju ne mozemo da vidimo. mase joj svaki put kada ide u setnju i to je to. jos uvek je mala pa ne pita nista vise a kada bude starija shvatice i sama...

(odgovor članu sneki111)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
25.5.2014 10:53:21   
sneki111
Kada je uopste pravo vreme za takav razgovor?

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
25.5.2014 10:59:32   
bubulence
uh, ko ce to znati... mozda je najboloje ukljuciti psihologa u vasem slucaju...

(odgovor članu sneki111)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
25.5.2014 12:19:32   
anci kv
Sneki,žao mi je. Nemoj brinuti o tome sad, imaš važnija posla da rodiš zdravog i pravog bebca a sve ostalo posle ide svojim tokom. Kad bebac bude počeo da zapitkuje i shvata, govotriti da je tata na nebu i da gleda ili slično

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Kako objasniti detetu smrt??
25.5.2014 12:25:13   
Olga75

IZVORNA PORUKA: sneki111

Kada je uopste pravo vreme za takav razgovor?

moje saucesce user posted image
mislim da je pravo vreme za takav razgovor kad dete pita

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu sneki111)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here