|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Silikonske bradavice
7.6.2011 12:14:21   
nenja22
e i da...meni je samo pomalo bio problem da ih namestim kad su mi grudi pune mleka...nekako nisu baš lepo htele da prionu, pa se skupi vazduha između, pa spadaju...al' to sam manje-više uspešno rešavala tako što dobro obrišem dojku od mleka koje curi, a ovu veštačku malo navlažim, ali samo malo, jer i ako je mnogo mokra, takođe je spadalo...plus mi se čini da je Kosta rađe uzimao u usta kad je malo pre nego što mu ponudim, ovlažim mlekom...

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Silikonske bradavice
9.6.2011 14:43:30   
mirjanica
Hvala Nenja! Pa ja sam ih vec kupila, nego meni je problem (a i dr je juce konacno pogledala) sto je jedna ravna tj. moze da izadje kad je trljam frotirom ili kako vec, i nju ce bebac izvuci, a druga je ta uvucena koja prakticno ne postoji! Za nju su mi i rekli da cu imati problem! Veruj mi da sam trazila savete na vise mesta, i niko ne zna nista konkretno da mi kaze! U fazonu, videces, sta bude bice... a ja bih tako volela da ga dojim a i plasim se te napetosti, bola, cega vec, zato se toliko raspitujem a do sada nigde nisam dobila konkretan odgovor!
Uzgred, htela sam te pitati ovo, kako ih odrzavas, one se ne iskuvavaju jel da? Operes mlakom vodom samo? Jel ih cuvas u neki sterilnim kutijicama ili? Tnx!

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Silikonske bradavice
9.6.2011 14:52:02   
nenja22
pa nemoj toliko da se brineš i oko toga šta će biti sa jednom, ako druga već ima potencijala da se razradi...hoću reći, meni je proizvodnja mleka u desnoj dojci bar duplo manja nego u levoj, i verujem da to donekle ima veze i sa razrađenošću kanalića, kao posledicom te uvučenosti bradavica, što je isto tako sa te desne strane bilo uvek izraženije...jeste malo smešno jer je asimetrično, kad mleko naiđe, pa ova leva ohoho, a desna nešto mi malo se poveća, al' važno da on ima da se naklopa...

a što se tiče čuvanja ovih veštačkih, tako je, ja ih nisam sterilisala, samo prala jednom dnevnom recimo, onako detaljnije, pa posle potapala u prokuvanu vodu, a između to spiranje vodom sa česme i gotovo user posted image a nisam u tom periodu mnogo išla od kuće, dok sam njih koristila, pa za nošenje nisam imala prilike, ali mislim isto ne moraš nešto sterilno, nego neku kutijicu, lepo opereš pa u to, da ima poklopac da dobro dihtuje, one od krem sireva ili tako nešto npr, verujem da bi moglo da posluži user posted image

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Silikonske bradavice
9.6.2011 15:08:55   
mirjanica
Hvala dragauser posted image
Ma ja volim sve da pitam, i najmanju sitnicu koja mi padne na pamet, na sve da budem spremna hehe! A i dokona sam prilicno! Nadam se da cu uspeti s dojenjem ima da se popnem na glavu tim sestrama i patronaznoj kad bude dolazila da me nauce, po svaku cenu!

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Silikonske bradavice
10.6.2011 10:30:19   
dejana007
ja vec od prvih nedelja koristim silikonske bradavice. stvarno su mi pomogle, jer beba bez njih ne moze da uhvati bradavicu pa ne moze da se nasisa dovoljno, a i stvarala mi ranice. Jedino me zanima dal gresim sa odrzavanjem. U pocetku samo ih ispirala mlakom pa vrelom vodom, a kasnije pocela da koristim feri pa sterilizacija u sterilizatoru jer se tako makne masnoca sa njih i ko nove su. ne znam dal gresim sto koristim feri i kako vi odrzavate vase silikonske bradavice?

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Silikonske bradavice
10.6.2011 10:32:31   
Sanjica26 RR
Ja sam ih sterilisala bez tog ferija.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Silikonske bradavice
10.6.2011 10:38:02   
Anoniman
Ja sam ih isto prala tečnošću za sudove, morala sam zbog masnoće mleka, i posle odkuvavala. 

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 57
   RE: Silikonske bradavice
10.6.2011 12:16:31   
nenja22
pa i ja, na to sam mislila pod onim detaljnije pranje...jednom dnevno ferijem, pa ispiranje prokuvanom vodom...nisam njih bas iskuvavala, nego tako, posle dobrog ispiranja potapala prokuvanom vodom...mada verujem da se ne štete kad se iskuvavaju, to mu dodje kao cucla, nego ja tako nešto izgleda nisam baš čistunica tolika user posted image

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Silikonske bradavice
10.6.2011 12:19:51   
madre
nenja, nisam ti ni ja neka cistunicauser posted image prala sam ih tecnoscu za sudove i ispirala obicnom vodomuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Silikonske bradavice
10.6.2011 12:40:01   
dejana007
hvala vam devojke, sad mi je lakse. u jednom momentu mi palo na pamet sta ako otrujem dete user posted image nastavicu tako, hvala jos jednom.user posted image

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Silikonske bradavice
3.3.2012 11:58:02   
Anhelito
Meni su bradavice uvucene i stvarno sam se mucila prva dva dana da ga dojim, tj. nisam uspevala. U pirodilistu mi je jedna pedijatrijska sestra rekla da mi neko donese silikonske bradavice i da ce vremenom sa njima i moje bradavice da se izvuku. I stvarno evo sad posle deset dana od porodjaja desna se izvukla sa levom jos mora silinkonska da radi. Mene bradavice vise bole bez tih silikonskih, ali boze moj valjda je sve stvar navike.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Silikonske bradavice
4.3.2012 12:54:38   
Sesilija 83
Ja silikonske nikako nisam mogla da namestim prve su mi bile male pa posle uzmem vecu velicinu one mi onako imajiu puno prostora od kraja bradavice do inih rupica na silikonskoj i mala nemoze da povuce pa se iznervira i place.. uzela sam i h zato sto su mi krenule ragade ali nisu m pomogle
tako da sam se izmlazala rucno pa joj davala na flasicu 2 dana dok nisam resila ragade sad doji normalno Hvala Bogu.

(odgovor članu Anhelito)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Silikonske bradavice
10.6.2012 10:16:09   
pandina
Moje iskustvo sa silikonskim bradavicama je fenomenalno. Jedna bradavica mi je bila OK, a druga potpuno uvucena. U porodilistu mi je sestra dala jednu Aventovu medium i spasla me. To je bila prva stvar koju sam kupila po izlasku iz porodilista. Iako mi je beba vec izvukla bradavicu uz pomoc nje, ja koristim idalje za obe jer vidim da je bebi daleko lakse da povuce i plus mnogo je manje opasnosti od ragada.
Sto se tice odrzavanja ja ih otkuvavam jednom dnevno i u toj vodi drzim ceo dan izmedju podoja, perem ih pod mlazom tekuce tople vode posle svakog podoja.

Da li je neophodno da perem tecnoscu za sudove?

< Poruku je uredio pandina -- 10.6.2012 10:17:02 >

(odgovor članu Sesilija 83)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Silikonske bradavice
10.6.2012 11:01:33   
Olga75
ja sam ih u pocetku iskuvavala stalno : znaci jedan podoj jedna silikonska i kad iskoristim obe iskuvavala sam ih sa sodabikarbonom a pre toga ih oprala ferijem jer su bile masne a kasnije sam ih iskuvavala posle svakog drugog podoja i tako dokle god sam ih koristila a koristila sam ih duuugo , citava tri meseca

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Silikonske bradavice
10.6.2012 11:13:34   
pandina
Pracu ih i ja onda ferijem.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Silikonske bradavice
22.7.2012 16:37:47   
soni
one su mi spas user posted image ..super ko ih izmisli

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Silikonske bradavice
22.7.2012 19:13:09   
pandina
Stvarno su spas. Mene zanima koliko dugo smem da ih koristim. Ja ih ne bi ukidala ako nije neophodno.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Silikonske bradavice
22.7.2012 19:20:36   
nenja22
nije neophodno ukidati, ali videćeš, vremenom će ti biti mnooogo lakše da dojiš bez njih (a ja sam ih isto sigurno jedno mesec i po, ako ne i dva redovno koristila, zbog uvučenih bradavica, sa ragadama nisam imala problem i to mislim upravo zbog upotrebe njih)

samo da dodam, ja ih iskuvavala možda prvih par dana, posle batalila, a i pranje ferijem ubrzo zatim, jesu one bile masnjikave, ali pod vrelu vodu da ih sperem odmah posle podoja i to je to...držala ih u kutijici od margarina nekoj poklopljene da ne pada prašina i da ih nosim kad mi trbaju napolju...pa nisu nam ni sike sterilne, pa se tu ništa ne poduzima, ja tako nekako razmišljam...mada sam tada razmišljala kako me mrzi da ih kuvam svaki čas, a procenila da nema ni svrhe (mada, ja od onih što ni vodu nisam prokuvavala ni flašice i tako to, pa ne znam, eto kome sam relevantna user posted image )

_____________________________

početak je kad sam se ja rodio, a kraja nema

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Silikonske bradavice
22.7.2012 19:32:37   
pandina
Ni ja se ne opterecujem stalnim sterilisanjem.
Bas sam probala bez silikonske i nema sanse, bradavica mala, a on zinuo iz sve snage i ne zna da se snadje, pocne da se nervira i da se udara rucicam po glavi user posted image

(odgovor članu nenja22)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Silikonske bradavice
23.7.2012 10:34:27   
jovana jojo
Ja sam pokušala na početku da ih koristim ali bilo mi je bolno kao i bez njih pa sam odustala,pa se posle 2 do 3 dana sve vratilou normalu,kad je beba imala dovoljno snage da više vučeuser posted image

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Silikonske bradavice
11.11.2012 0:35:00   
pandina
Svo vreme sam dojila sa silikonskom i mnogo mi je znacilo. Sada sam resila da ga postepeno odvikavam od dojenja i imam pitanje vezano za cuvanje bradavica. Ja imam Aventove. Bile su dve u pakovanju, a ja sam sve vreme koristila samo jednu. NA kutiji pise da je rok 4 godine i ja bih ih sacuvala, a opet mi je to nekako nehigijenski. Da li je neko koristio iste bradavice za drugo dete?

(odgovor članu jovana jojo)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Silikonske bradavice
11.11.2012 11:33:49   
Olga75
dobro ih zatvoris a pre upotrebe doooobro prebrises asepsolom , dezdermanom , iskuvas ili kako vec sterilises pa ces videti da li su za upotrebu . Koristices ih ti , mislim tvoje su neces ih uzimati od drugog

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Silikonske bradavice
11.11.2012 22:25:11   
jovana13
koristila sam za drugo dete iste bradavice,ali kratko. Cim su mi nakon drugog porodjaja sestre videle bradavice rekle su da mi donesu silikonske. I koristila sam ih, medjutim kad je dosla patronazna kad sam izasla iz bolnice rekla mi je da radim na tome da sto pre pocne da sisa bez silikonske,jer bebe tad vuku i vazduh treba im vise snage i manje jedu samim tim i manje napreduju tako da sam odmah ostavila i davala mu bez. Bolelo je prvih par puta pa nikako da uhvati, malo smo se namucili ali mnogo brzo je izvukao bradavice i dojenje je postalo prijatno ne bolno iskustvo!

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Silikonske bradavice
12.11.2012 8:51:30   
Janncica
Zene,je l da ponesem silikonske u porodiliste? user posted image
Sa cerkom su mi babice kad su je donele na prvi podoj rekle da bradavice moje nista ne valjaju i to je bila sva prica. user posted image Inace imam ravne,nemam uvucene. Ali su me babice ubedjivale i kasnije da beba ne sisa. mada sam ja cula kako vuce,kako guta...
Ali hocu da kupim sad silikonske i da probamo sa njima dok ih ne izvuce lepo. Svaki savet je dobrodosao.
Inace sam cerku posle 5 dana morala da ostavim kuci,a ja se vratila u bolnicu zbog posleporodjajne groznice,pa pila antibiotike i ona jadna nije ni sikila vise. Tako da sam u ovom poslu neiskusna.user posted image

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Silikonske bradavice
12.11.2012 9:12:20   
Olga75
pa mozes da ih poneses , ne zauzimaju puno mesta . ja nisam nosila , dale su mi sestre neke njihove , koristila sam ih za dva podoja pa mi je matori doneo , te njihove su bile chicco , ogrooomne su mi bile a moje su bile aventove , one su ih sterilisale dok smo bile u bolnici
probaj sa silikonskim , mozda ovo iskustvo bude lakse user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here