|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip
16.12.2011 20:16:03   
cancy
Evo da javim bila kod doktora sa malom,on kaze da je to normalno ciscenje i neka ju pet dana perem po licu sa crnim cajom,jer crni caj ojaca kozu,nadam se da ce otici za 5 dana imamo kontrolu javim se kako je stanje

(odgovor članu cancy)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Osip
16.12.2011 23:34:49   
Snelle
Bili kod pedijatra - kod nas je definitivno u pitanju ekcem user posted image Dr je rekla da kupimo najblažu kremu za ekcem u apoteci i da to mažemo, nije htela da joj prepisuje kremu sa kortikosteroidima.

(odgovor članu cancy)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Osip
16.12.2011 23:36:46   
zoća
Snelle svaka krema za ekcem uglavnom sadrži kortikosteroide,baš sam te utešila

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Osip
16.12.2011 23:40:41   
madre
snele, ekcem dobijaju pametna decauser posted image
mi smo, rekoh ti, mazali mustelu, mislim da ona ne sadrzi kortikosteroideuser posted image to je bilo po maricinoj preporuci.


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Osip
16.12.2011 23:43:40   
Snelle
IZVORNA PORUKA: zoća

Snelle svaka krema za ekcem uglavnom sadrži kortikosteroide,baš sam te utešila


Onda ona apotekarka treba da baci diplomu user posted image
Eh da, da li je moguće da ova ipak ne sadrži, jer je pravi baš ta apoteka gde sam kremu kupila?
Madre, to je opasna fora user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 16.12.2011 23:45:40 >

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Osip
16.12.2011 23:45:21   
zoća
ja imam ekcem skoro ceo život držim ga pod kontrolom ali niko konkretno mi nije rekao e to i to leči znači svi treba da pobacaju diplome

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Osip
16.12.2011 23:47:04   
Snelle
Zoćo, nismo se razumele. Apotekarka mi je rekla: "Ova krema sadrži k., a ova ne."
Imaš ekcem ceo život? Joooj, neće valjda i nama tako user posted image

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Osip
16.12.2011 23:51:55   
zoća
ma ne.To što L ima to je dečiji ekcem koji uglavnom nestane do puberteta.Moj ekcem je neurodermitis na nervnoj baziuser posted image user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Osip
16.12.2011 23:52:28   
choopa choops
Uh koliko sam ja bila odsutna...

Snelojka pa otkud ekcem user posted image Bas mi zao bemu misa. user posted image

Koju ti je kremu dala? Moji oboje imaju, citiram: "malo ekcema" - kad su prehladjeni dr kaze da je to nekakav alergijski bronhitis, pa da se onda i javlja taj ekcem. Inace nije tako strasno kao sto zna biti. Moj sestric je imao grozan, kao na ovim slikama sto je Tasha stavila i sad (7g) mu je vec zilion puta bolje. Inace ja moje mazem samo bepantenolom ili mast ili krem plus, ali original Bayer-ov, jer ovi drugi hemofarm i galenika, mi nemaju isto dejstvo...

Ljubi L user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Osip
16.12.2011 23:56:24   
madre
au, choopa, pa gde si sto godinauser posted image
snele, naravno da ce da prodje, ali ja ne bih preterivala ni sa kakvim mazanjima, verujem da ce se povuci samo od sebe, mislim da ga dobije preko 50% dece.


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Osip
16.12.2011 23:56:42   
Snelle
Choooopooooooooo user posted image E ako si se ti nama vratila!
Kupila sam joj neku kremu u apoteci koju oni proizvode. Zove se samo "Krema/mast (ne sećam se) za ekcem". Pojma nemam zašto joj se pojavio ekcem. Prvo sam mislila da je alergija na mandarine, ali nije to u pitanju.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Osip
16.12.2011 23:59:37   
choopa choops
Madre, Snelle user posted image

Uh L je imala gadne osipe (pelenske) od mandarina, citrusa uopste. Tek prije nekoliko sam joj pocela opet davat.

Ma nista samo mazi, najbitnije da nije jako ozbiljno. user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Osip
17.12.2011 0:00:34   
Snelle
Da ne kvarimo temu, editujem svoj post...

< Poruku je uredio Snelle -- 17.12.2011 0:06:51 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Osip
17.12.2011 0:01:20   
zoća
Snelle moj Mihajlo se zacrveni i izađe mu taj sitan osip ako ga mm poljubi a nije obrijan.Više nije birtija sada čekamo Deda Mraza

< Poruku je uredio zoća -- 17.12.2011 0:02:40 >

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Osip
17.12.2011 0:02:41   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Snelle

Žene, ajmo u birtiju da se ispričamo user posted image


Ajde...ti mislis da ja znam gdje sad da vas nadjem...meni je ovo sve novo user posted image user posted image user posted image Ali potrudicu se user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Osip
17.12.2011 12:43:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cancy

Dali ti se kasnije javljao ekcem kod prvog sina i kako si ga izljecila ako mogu pitati oprosti na slovima pisem preko mobitela na touch je pa ponekad stisnem krivo slovo


Kod prvog sina se više nije javljalo.


IZVORNA PORUKA: zoća

Snelle svaka krema za ekcem uglavnom sadrži kortikosteroide,baš sam te utešila


Wrong.

Možeš probati Dermalex za atopijski dermatitis, on je bez kortiko, bez parabea i veštačkih boja.

Ima neki Atopica, to nisam probala.

Možeš probati Mustelu, A-dermu. Moja dr tvrdi da Linola nije dobar izbor za ekcem jer sadrži ulje kikirikija.

(odgovor članu cancy)
  Direktna veza do poruke: 341
   RE: Osip
17.12.2011 12:45:18   
Anoniman
Malo off pošto nismo u temi o ekcemu, ali, ja sam ga imala kao beba, i posle nšta. Pojavio se godinu i po nakon prvog porođaja na trećem prstu desne ruke, i tu je pa je tu. Kad jako pobrljavi, namažem kortiko, ako ne ignorišem ga. U drugoj trudnoći mi se pojavio seboroični dermatitis na čelu, i nemogu više da nosim šiške. user posted image

(odgovor članu cancy)
  Direktna veza do poruke: 342
   RE: Osip
17.12.2011 15:23:29   
Yula
I meni se pojavio seboreicni derm. na celu kada sam pre 2 god.drzala neku dijetu da skinem 2kg viska, pa skinula 4. Pomogao mi pantenol nas i od tada ga redovno koristim. Inace, nikada nisam imala problema sa alergijama i ekcemima, mada poslednjih par godina koza mi je postla izuzetno problematicna. Ko zna, mozda nosim u sebi sklonost ka ekcemima i samo cekaju priliku da buknu.

*Inace, postoje kreme za ekcem bez korti.ja imam jednu za bebu, zove se Atopiclair.
A negde sam procitala da je susamoo ulje, cedjeno na hladno odlicno za ekcem i osipe. takodje skoro cuh i za slane sobe. Cim stgnem u srbiju vodim dete na tretman.

< Poruku je uredio Yula -- 17.12.2011 15:24:05 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Osip
24.1.2012 23:12:59   
Yula

IZVORNA PORUKA: minavb

Snele, meni pedijatar nije pomogao. Nije znala o čemu se radi pa sam vodila vanju na Institut za kožne i venerične bolesti. Rade i pre i posle podne, nema reda, ništa se ne čeka. Dođeš, predaš knjižicu i gotov si jako brzo.

Nisam jos cula da je pedijatar nekome nesto znacajno pomogao, koliko kapiram oni su tu da mere bebu, da daju vakcine i prepisuju recepte za iste, kao i za vitamine. Ako je, ne daj Boze, kakav problem u pitanju, oni blenu kao tele u sarena vrata ili ubedjuju roditelje kako je sve ok i da ne treba da se opterecuju, mame moraju da se opuste! Ne, zaista nisam cula, a u kontaktu sam sa mnogo majki sto na netu, sto u realu.
Znaci, use i u svoje kljuse i kod pedijatra samo po uput za specijalistu.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Osip
24.1.2012 23:29:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Yula


IZVORNA PORUKA: minavb

Snele, meni pedijatar nije pomogao. Nije znala o čemu se radi pa sam vodila vanju na Institut za kožne i venerične bolesti. Rade i pre i posle podne, nema reda, ništa se ne čeka. Dođeš, predaš knjižicu i gotov si jako brzo.

Nisam jos cula da je pedijatar nekome nesto znacajno pomogao, koliko kapiram oni su tu da mere bebu, da daju vakcine i prepisuju recepte za iste, kao i za vitamine. Ako je, ne daj Boze, kakav problem u pitanju, oni blenu kao tele u sarena vrata ili ubedjuju roditelje kako je sve ok i da ne treba da se opterecuju, mame moraju da se opuste! Ne, zaista nisam cula, a u kontaktu sam sa mnogo majki sto na netu, sto u realu.
Znaci, use i u svoje kljuse i kod pedijatra samo po uput za specijalistu.


user posted image Pedijatri su lekari za zdravu decu.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 345
   RE: Osip
25.1.2012 8:59:40   
minavb
IZVORNA PORUKA: Tash



user posted image Pedijatri su lekari za zdravu decu.



Jeeeel?


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Osip
25.1.2012 9:47:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

IZVORNA PORUKA: Tash



user posted image Pedijatri su lekari za zdravu decu.



Jeeeel?



user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 347
   RE: Osip
25.1.2012 9:53:58   
minavb
Nije mi jasno kako su pedijatri lekari za zdravu decu. Slažem se da su u nekim slučajevima nemoćni i služe samo kao skretničari, ali decu leče pedijatri.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Osip
25.1.2012 21:31:11   
Yula
Pa, ne bih bas rekla da ih lece, da ih pregledaju, da, ali ne lece. Uglavnom ih upucuju na specijaliste ako postoji neki problem, a koliko mi se cini ako pokusaju nesto da rese sami, retko kada urade nesto pametno. Verujem da ima izuzetaka, ali kao sto vec rekoh, ja za takve ne znam.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Osip
25.1.2012 22:03:02   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Nije mi jasno kako su pedijatri lekari za zdravu decu. Slažem se da su u nekim slučajevima nemoćni i služe samo kao skretničari, ali decu leče pedijatri.



Zdravu decu leče pedijatri. Tvoje i moje dete ne spadaju u kategoriju zdrave dece: tvoje ima GER, a moje alergiju.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here