|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip
6.12.2011 10:04:45   
Podrum Š.
Kaže mi mama da ga ima i dalje, ne širi se... user posted image
Pis, taman smo se rešili svih bolesti...

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Osip
15.12.2011 12:03:53   
cancy
Upomoc i moja je curica dobila osip po licu,crveno je jako ponekad kao da se upalilo a pod prstima hrapavo najvise obrazi nije od hrane jer sisa,njenu robu perem vez omeksivaca i sa baby praskom,neznam dali je svrbi jer mi nosi rukavice,stara je 5 tjedana u apoteki sam kupila weleda kremu od nevena ali cini se da nepomaze hvala svima na pomoci

(odgovor članu Podrum Š.)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Osip
15.12.2011 12:16:26   
Anoniman
cancy, dobrodošla.

Meni to liči na ekcem.

Jel ovako nekako izgleda?

user posted image

ili

user posted image

(odgovor članu cancy)
  Direktna veza do poruke: 303
   RE: Osip
15.12.2011 12:18:06   
Anoniman
Inače, deo "nema veze sa hranom jer sisa" nije tačan. Može biti povezano sa hranom koju ti unosiš. Recimo, kod alergije na kazein (koju ima beba) majka dojilja izbacuje iz svoje ishrane mleko i mlečne proizvode dokle god doji. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 304
   RE: Osip
15.12.2011 12:21:30   
cancy
Slicno je ovoj drugoj sliki malo samo manje crveno,neznam sto bi moglo biti od hrane koju ja jedem jer odkada sam dosla iz bolnice vecinom jedem iste namirnice

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Osip
15.12.2011 12:29:06   
Anoniman
Znam. Možda nisam najpogodnija da ti dajem savete jer smo mi prošli golgote... Pa da te ne plašim.
Ukratko, bebe vremenom pokažu alergiju na neku namirnicu. Moj sin je rođen 7.9., ekcem je počeo da se javlja u novembru, užasno se pogoršao u decembru (posle vakcine) i u januaru smo završili u bolnici. Alergičan je na kazein (protein kravljeg mleka). Nisam reagovala na vreme.
Opet, s druge strane, prvi sin mi je imao ekcem na obrazima i vratu i povuklo se za koju nedelju, i nije bilo komplikacija.
Hoću da kažem da može biti običan ekcem koji treba da neguješ kremama predviđenim za atopiski dermatitis, a može biti i alergija na neku namirnicu.
Najbolje bi bilo da se konsultuješ sa svojim pedijatrom, a do tada možeš pogledati ove teme:
- Ekcemi na dečijoj koži
- Alergija na mlečne proteine.
Čiste da stvoriš neku sliku o svemu ovome, stvoriš svoje mišljenje i da znaš šta da pitaš pedijatra.

(odgovor članu cancy)
  Direktna veza do poruke: 306
   RE: Osip
15.12.2011 12:34:45   
cancy
Hvala ti puno na pomoci,ja cu tjedan dana probati da nekoristim mlijeko u prehrani pa cu vidjet,a sutra idemo doktoru pa cu vidjet sta on kaze nadam se da cemo naci rijesenje

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Osip
15.12.2011 12:39:00   
Anoniman
Koliko su žene pisale, potrebno je oko 3 nedelje da se i majčin i bebin organizam očisti od mlečnih proteina.
I obavezno čitaj sastav svega, nećeš verovati u čemu sve ima mleka.
I nije samo mleko, može biti svašta. Ali koliko sam shvatila, u poslednje vreme je to najčešće mleko.
Pogledaj ove dve teme što sam ti ostavila.

(odgovor članu cancy)
  Direktna veza do poruke: 308
   RE: Osip
15.12.2011 12:44:23   
Snelle
Uh Tasho, sad kad gledam ove slike...Lanin "osip" izgleda jako slično kao ekcem na drugoj fotografiji user posted image  U početku to jeste bio osip, ali se sad iznad usne baš tako nekako crveni. A na bradi su i dalje sitne bubuljice.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Osip
15.12.2011 12:47:32   
Anoniman
Joj mico, nemoj bre mene da slušaš, kao što rekoh ovoj ženici, znaš šta smo mi sve prošli, nisam pogodan sagovornik! user posted image

Googlaj "ekcem" pa gledaj slike, možda nađeš to kao Lanino pa budeš pametnija. user posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 310
   RE: Osip
15.12.2011 12:51:28   
Snelle
Čitala sam malo temu o ekcemu, i da, uvek joj je bila izrazito suva koža lica, od kako je bila beba, i još uvek je. Ne znam da li genetska predispozicija tu igra ulogu, ali i toga imamo u porodici, koliko hoćeš. Nakon sve muke sa alergijom na kazein, dođe mi da plačem user posted image  Nema mi druge, moram da je vodim pedijatru među bolesnu decu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 311
   RE: Osip
15.12.2011 12:56:34   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Snelle

Čitala sam malo temu o ekcemu, i da, uvek joj je bila izrazito suva koža lica, od kako je bila beba, i još uvek je. Ne znam da li genetska predispozicija tu igra ulogu, ali i toga imamo u porodici, koliko hoćeš. Nakon sve muke sa alergijom na kazein, dođe mi da plačem user posted image  Nema mi druge, moram da je vodim pedijatru među bolesnu decu.


Ne znam kako je kod vas u DZ,kod nas odredjenim danima pedijatri rade sa zdravom decom,to su sistematski,vakcine i td. Kad Vuk nije bolestan i hocu da odem po neki savet ja ga odvedem taj dan kad je sa zdravom decom,i ima posebni ulaz.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Osip
15.12.2011 12:57:09   
minavb
Šta je sa Lanom?
Vanj je od uvek suva koža i ima taj lokalizovan ekcem na ruci koji se aktivira zbog stresa (prehlada, zubi, vakcina). Tako bar doktorka reče. I ja sam u životu imala ekceme u stresnim periodima života tako da je to pokupio od mene. Sad su mu obrazi grubi i blago crvenkasti, jedan dan se napravio i bledi pečat, kao na ruci kad se plik formira, ali sam ga namazala mlekom koje smo dobili od dermatologa pa se to povuklo. Mažem Mustelu i čini mi se da je bolje.


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Osip
15.12.2011 12:58:38   
madre
snele, kad je bogdan dobio ekcem, marica nam je preporucila samo da mazemo mustelom.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 314
   RE: Osip
15.12.2011 13:03:11   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Nensi*

Ne znam kako je kod vas u DZ,kod nas odredjenim danima pedijatri rade sa zdravom decom,to su sistematski,vakcine i td. Kad Vuk nije bolestan i hocu da odem po neki savet ja ga odvedem taj dan kad je sa zdravom decom,i ima posebni ulaz.


Baš sam malo pre zvala pedijatra. Rekoše da sutra radi naš dr sa zdravom decom posle 10. Vodiće je onda moji, jer sam ja na poslu u to vreme. Videćemo šta će ona reći. Da li je moguće da šal dodatno iritira to mesto? Nisam sigurna koji materijal je u pitanju, ali vuna nije.
@Madre, ja za sada mažem samo Pantenol, ali nikakvo poboljšanje. Opet, ne može preko noći da se sredi.

< Poruku je uredio Snelle -- 15.12.2011 13:04:39 >

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Osip
15.12.2011 13:05:36   
minavb
Snele, meni pedijatar nije pomogao. Nije znala o čemu se radi pa sam vodila vanju na Institut za kožne i venerične bolesti. Rade i pre i posle podne, nema reda, ništa se ne čeka. Dođeš, predaš knjižicu i gotov si jako brzo.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Osip
15.12.2011 13:07:00   
Snelle
Predpostavljam da ti treba uput pedijatra?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Osip
15.12.2011 13:08:28   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Nensi*

Ne znam kako je kod vas u DZ,kod nas odredjenim danima pedijatri rade sa zdravom decom,to su sistematski,vakcine i td. Kad Vuk nije bolestan i hocu da odem po neki savet ja ga odvedem taj dan kad je sa zdravom decom,i ima posebni ulaz.


Baš sam malo pre zvala pedijatra. Rekoše da sutra radi naš dr sa zdravom decom posle 10. Vodiće je onda moji, jer sam ja na poslu u to vreme. Videćemo šta će ona reći. Da li je moguće da šal dodatno iritira to mesto? Nisam sigurna koji materijal je u pitanju, ali vuna nije.
@Madre, ja za sada mažem samo Pantenol, ali nikakvo poboljšanje. Opet, ne može preko noći da se sredi.


Pa bolje da je odvedu tvoji nego da je vodis medju bolesnu decu da ne pokupi jos nesto usput.

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Osip
15.12.2011 13:09:12   
bojkica
Snelle,moze da je iziritira i sal,mozda u sebi ima sintetike,moja starija cerka ima ekcem-koji se izrazi samo u zimskom periodu.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Osip
15.12.2011 13:10:05   
minavb
IZVORNA PORUKA: Snelle

Predpostavljam da ti treba uput pedijatra?

Ne, ama baš ništa.Samo knjižica.


< Poruku je uredio minavb -- 15.12.2011 13:11:47 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Osip
15.12.2011 13:37:08   
Anoniman
Ekcemi se pogoršavaju zimi. U predelu ekcema treba nositi samo čist pamuk.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 321
   RE: Osip
15.12.2011 13:45:21   
cancy
Tash dali su ovom ekcemu na mlijeko nuspojave smo opis ili krv kod stolice kao sto pise

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 322
   RE: Osip
15.12.2011 13:59:32   
Anoniman
Nisam sigurna šta me pitaš, ali ako dobro shvatam, pitaš da li reakcija alergije na mleko mogu biti samo ekcemi, ili mora biti i krvi u stolici. Moj Marko nije imao krvi u stolici, samo kožne promene.

(odgovor članu cancy)
  Direktna veza do poruke: 323
   RE: Osip
15.12.2011 15:53:00   
cancy
Da na to sam mislila. Dali ti se kasnije javljao ekcem kod prvog sina i kako si ga izljecila ako mogu pitati oprosti na slovima pisem preko mobitela na touch je pa ponekad stisnem krivo slovo

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 324
   RE: Osip
15.12.2011 16:41:17   
cancy
Neznam kako da stavim sliku

(odgovor članu cancy)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here