|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip
29.5.2013 16:50:35   
lesica
Truncek, uzmite uput i odvedite dete kod dermatologa.
Nadam se da će brzo proći.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu truncek)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Osip
29.5.2013 16:53:31   
truncek

IZVORNA PORUKA: Anoniman

cancy, dobrodošla.

Meni to liči na ekcem.

Jel ovako nekako izgleda?

user posted image

ili

user posted image



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Osip
22.7.2013 10:49:38   
Anck Su Nmaun
Tara se sva osula..evo vec par dana, predpostavljam da je od sunca ... jer smo citave nedelje bili kod bake i po citav dan napolju.
Prvo se pojavilo na stomaku, a sad je po rukama i licu, sad je najace na licu user posted image nisam mazala nicim sem Pantemol gelom...

Nikad mi nije bilo jasno sto se osipa od sunca user posted image tako je bilo i prosle godine na leto.

(odgovor članu truncek)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Osip
22.7.2013 11:24:53   
Peace*
Možda je alergija na sunce?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Osip
22.7.2013 15:29:47   
Anck Su Nmaun
Da ali to nije uvek... neznam... sa stomacica se povuklo

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Osip
23.7.2013 9:22:17   
Peace*
Ni Luki nije uvek. Pisala sam o tome.

Kada je imao 5 god se pojavilo prvi put. Tada se pojavilo samo na vratu (rub majce). I to samo na prvi kontakt sa suncem (posle zime).
Sa 6 god se pojavilo na prvo NS sunce, na prvom letovanju u junu (na par dana), posle sve ok na Štrandu, i pojavilo se na drugom letovanju u avgustu, kada se spuštalo čak i na grudi.
Ove godine se pojavilo na prvo NS sunce (posle zime), i više nije (pu-pu-pu), čak ni na moru (jeste u jednom momentu, pisaću ispod).

Ono što sam primetila je da mu NE prijaju faktori od više od 30. Dakle, bili smo ove godine 3 nedelje na moru. Sve je bilo ok dok sam ga mazala 30icom, i nestane mi, i kao nema veze, imam 40, namazaću ga time, i ospe se. Odmah sam ukinula i sve se povuklo.

Takođe, kada se ospe, na savet lekara mu dam Aerius sirup par dana (da ne bi svrbelo) i namažem Synopenom 2x dnevno, i sklonim ga sa sunca par dana. (ako mora na sunce, ima majcu i onu kapu sa velom da pokrije vrat)

Probaj da mažeš manji faktor.

Moja dr iz DZ i dr iz Dečije bolnice (alergolog) ne preporučuju faktor veći od 35. Kažu da koža tada ne diše i da to nije dobro. Svakako ne držiš decu na suncu po najjačem suncu.

Recimo sada na moru, silazili smo na plažu oko 8-8.30, i nisam ih uopšte mazala do nekih 10-10.30 (zavisi kakav je dan, oset_iš i po sebi kakvo je sunce). Tada ih namažem 30icom, i bežimo sa plaže oko 13h, i vraćamo se tek oko 17h, tada ih opet mažem 30icom, taman do 18h to malko saperu sa sebe u vodi user posted image i dalje ih ne mažem. Marko je baš lepo pocrneo (mi smo familijarno jako beli pa se ta naša "jaka pocrnelost" vidi tek kad skinemo gaće user posted image ), a Luka je bio uglavnom POD vodom tako da je manje pocrneo.

< Poruku je uredio Peace* -- 23.7.2013 9:23:04 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Osip
23.7.2013 12:15:37   
Anck Su Nmaun
Hmm... moguce .
A ja imala Sinopen al nisam smela da mazem...neznam.

Bile smo jutros kod Dr i dala joj je neku kremu na pravljenje, neznam tacan naziv dok mm ne donese. Danas joj je uzasssno lice, sva se iscesala.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Osip
23.7.2013 15:23:32   
Peace*
Ne znam dušice. Sledeći put ako se ne daj bože pojavi, pokušaj na deo stomačića da namažeš synopen. neće proći od jednog mazanja, da znaš.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Osip
16.1.2014 18:05:24   
Modessty
pre 15 min primetim da je Nikoli crven vrat, skinem ga i vidim da se ceo osuo! Baš klasičan osip i po celom telu sem po licu . Da li smmem da mu dam pressingf?
uopšte neznam od čega.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Osip
16.1.2014 18:39:50   
New Mom
Aerius sirup moze.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Osip
16.1.2014 20:12:03   
Modessty
imam presng zato pitam za njega. uopšte mi nije jasno od čega se osuo. ako se ne povuče do ujutru vodim ga kod dr

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Osip
16.1.2014 20:22:16   
Modessty
sad mi oade na pamet da nije od cifa? čistila sam kuhinju i možda sam umazala majcu a nisam se presvukla pre dojenja?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Osip
16.1.2014 21:02:55   
Sanchy
Ja bih zvala hallo bebu mislim da presing ne moze a Aerius sirup samo pola kasicice jer je on inace za decu preko jedne ili dve godine nisam sad sigurna,,Da li si menjala kupku ili sapun,,moja bratanica se jednom osula od neke kupke

< Poruku je uredio Sanchy -- 16.1.2014 21:03:45 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Osip
18.1.2014 22:33:35   
Modessty
Mi u petak završili u bolnici. Vodila sam ga kod dr u dom zdravlja i ona nas poslala da ga pogleda imunolog na Dečijoj klinici. Dali mu urbazon i ostavili nas da ga isprate preko noći. Što su ga pratili, ma iskršili se! Nijedna nas sestra ili dr nije posetila tokom celog dana i noći. Ujutru se njemu vrati osip ali u manjem obimu i ppet mu daju urbazon. Puste nas kući, ali se vodimo kao da smo tamo. Ujutru opet u bolnicu.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Osip
18.1.2014 23:39:19   
Sanchy
E Modessty bas mi je zao,najbitnije da utvrde od cega je..user posted image ..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Osip
19.1.2014 0:03:44   
Klarita
Je l' ga Kamenov prati? Ili neko drugi?
Ako je Kamenov, bice ti radikalno promenjena ishrana...bas bzvz sto vas uhvatio vikend. Ljubim vas oboje i bice to dobro, drzi se!!!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Osip
1.5.2014 23:22:31   
Mara1986
Mi dobismo osip... dali je osip ili alergija nemam pojma user posted image doktorka nas pregledala na prvoj kontroli i rekla da se osuo od vrućine! kako da znam dali je osip ili alergija....? ona nam ništa nije dala da mažemo ...rekla je da će proći samo a on jadničak danas čini mi se još gori nego juče a ceo dan ga ne utopljavam... namazala sam ga jekodermom i čini mi e da je malko bolje... barem siroče može da spava pošto je ceo dan bio nervozan user posted image ima tačkice po obrazima,vratu,resici na uhu,malo po kosici user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Osip
1.5.2014 23:31:20   
Ana RR
Maro, ne znam da li je jekoderm pravi izbor, možda je bolje nešto suvlje. Ja sam mom sinu mazala sudocrem kada bi mu se pojavile takve tačkice i preko noći bi se povukle.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Osip
1.5.2014 23:39:08   
Mara1986
Sad sam čitala po forumu i videla da neke koriste sudokrem ja ga imam u malom pakovanju, dobila sam ga uz bebi paket od grada Beograda.... sutra ga mažem s'tim da probam... ali koja je razlika između osipa i alergije? ja se sve plašim da mi nije od bekolino kupke user posted image pošto koristimo Chicco omekšivač za bebe (u malim količinama) i neverujem da je odreagovao na njega jer ga koristimo od početka a mi smo osip dobili sada... a bekolino sam koristila tri noći dok smo ga kupali i mislim da tu leži problem user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Osip
2.5.2014 0:19:51   
Sanchy
Nemoj koristiti omeksivav,umesto njega sirce ,ono omeksava ujedno dezinfikuje i neme alergene u sebi..drugo ja M.nikada nisam koristila nikakve kupke ni sampone jer i jedno i drugo u sebi sadrzi dosta hemije koja uopste nije za neznu bebinu kozu,a pogotovu penusave to je haos za kozu.Malecka od mog brata se isto osula posto joj je kupio neku kupku jer mu je lepo mirisalauser posted image ,brzo se povuklo ali eto moguce i da je od kupke..M.i dalje kupam sebamed sapunom i kosu a u vodu sipam obavezno maslinovo ulje,koza mu je super a rodio se sa strasno suvom kozom,strasno,to se ljustilo na pregibima..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Osip
2.5.2014 1:11:42   
Rosita
Bekolino, vrlo moguce. Mom D se guzs crvenela od bekolino kreme. Isto se osuo po ledjima id nivea ulja za bebe. Tom prilikom dr je rekla nikako ne mazati na to sudokrem ni kreme za pelenski predeo, vec bas jekoderm ili pantenol, e sad... preporuka - babylove sapun i kupka. Nije skupo, a nema neke hemije .

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Osip
2.5.2014 14:32:47   
anci kv
moguće da je bekolino,imam utisak kao da isušuje kožu. Probaj bez kupki da ga kupaš,čista voda par dana. D se nekoliko puta osula po vratu i leđima od vrućine,jer ne može mirna ni sekunde i znoji se,tako da je presvlačim svakih 2 sata. Posle kupanja joj namažem seba med i preko noći nestaje

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Osip
12.5.2014 21:22:27   
Mara1986
Žene nije osip moje dete se "čisti" user posted image dva puta doktori potvrdili ... mada meni ovo njegovo "čišćenje" nije normalno user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Osip
13.5.2014 10:04:58   
cockic
bekolino je jako jaka kozmetika.i nama je od nje bila suva koza.izbacila sam je kad je cera dobila kontaknti dermatitis,pitanje da li je to bilo to.proslo je i neponovilo se od proslog leta.tad sam presla na la-roche lipikar kupku koristili smo je nekih mesec dana,od tad samo beby love kupku i sad mixa sampon.jako je dobar.dobra im je i kupka.

po meni je za sve na kozi najbolji pantenol krem.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Osip
13.5.2014 10:46:32   
Ana RR
Marku se u subotu pojavio neki osip po telu, prvo sam pomislila da je od vrućine ali mi je bilo čudno što ima i po stopalima, šakama, prstima... juče smo bili kod dr, kaže virus, uradili kks (danas će biti rezultati). Osip se dosta proširio, sada se oseća pod rukom, od jutros ima i po licu, vidi se i ispod koe. Sinoć sam mu dala aerius po preporuci dr, očekivala sam da će jutros biti bolje ali nije tako. Evo slike od jutros, mada se slabo vidi:

user posted image

U prirodi je dosta crvenije i osip je gusto raspoređen. Ne svrbi ga, srećom.

< Poruku je uredio Ana RR -- 13.5.2014 10:48:52 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here