|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip
13.5.2014 18:35:32   
anci kv
koji virus izaziva toliki osip?

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 501
   RE: Osip
13.5.2014 18:53:35   
Ana RR
Nemam pojma, anci. Kks je skroz u redu, ali nisu uradili eozinofile. Leax me posavetovala da uradimo koprokulturu za svaki slučaj.

< Poruku je uredio Ana RR -- 13.5.2014 18:54:20 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 502
   RE: Osip
13.5.2014 19:36:00   
cockic
ima osip i bakterijiski od sarlaha.meni je petar imao srednom aprila.e sad ne znam sta se vidi iz kks.njemu nisu vadili ni kks ni bris grla.dosta mu je bilo crveno grlo i taj osip sa manjom T.to su simptomi sarlaha.posle prve injekcije penicilina bukvalno se sve povuklo.i stala t i osip se povukao.jedino sto se ispoljilo i pod penicilinom je malinast jezik i plikici po jeziku.i da osip od sarlaha je on imao po gudnom kosu,stomaku i prevojima je bas izrazen znaci gde su gacice,iza kolena,vrat...




(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 503
   RE: Osip
13.5.2014 20:01:07   
anci kv
srećom pa ne svrbi. Jel maže nečim ili treba to samo od sebe da se povuče?

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 504
   RE: Osip
14.5.2014 8:24:36   
Peace*
Kod šarlaha se ne maže. I kod šarlaha je tipično da se taj osip javlja u predelu ispod gaćica.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 505
   RE: Osip
14.5.2014 10:39:28   
Ana RR
Ne mažemo ničim, čekamo da prođe.. a njemu se proširilo i po licu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 506
   RE: Osip
14.5.2014 10:43:11   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: cockic

ima osip i bakterijiski od sarlaha.meni je petar imao srednom aprila.e sad ne znam sta se vidi iz kks.njemu nisu vadili ni kks ni bris grla.dosta mu je bilo crveno grlo i taj osip sa manjom T.to su simptomi sarlaha.posle prve injekcije penicilina bukvalno se sve povuklo.i stala t i osip se povukao.jedino sto se ispoljilo i pod penicilinom je malinast jezik i plikici po jeziku.i da osip od sarlaha je on imao po gudnom kosu,stomaku i prevojima je bas izrazen znaci gde su gacice,iza kolena,vrat...



Marku je grlo čisto, nema temperaturu, a radili smo bris nosa pošto mu je opet pun i sliva se niz grlo.

Dr je rekla da mu dajem aerius ali ne vidim da deluje, osip i dalje izbija.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 507
   RE: Osip
14.5.2014 10:59:51   
cockic
e da na rubu gacica i ispod.petar je dobio temperaturu cetvrtak u petak ustao osut,a ja pod utiskom jer rekose da ga ima u vrticu odmah mi je on pao na pamet.i stravno je bio sarlah.dr.je odmah ukljucila penicilin 10kom je isprimao.junacki je podneo to bockanje.i da nicim se ne maze.a kad je zinuo ja koja nemam pojma da gledam grlo to je bilo drecavo crveno.jezik je prvo bio beo,pa je postao isto jako crven ili kako dr.kazu malinast.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 508
   RE: Osip
16.5.2014 12:21:18   
minnica
Maksim mi se osuo, evo treći dan je već takav. Prvo sam mislila da je dobio alergiju od par jagoda što sam pojela, ali dr kaže da je virusno. Ima svuda po telu crvene tačkice, a na nogama i na licu je onako ispupčeno. Dobio je da pije Xyzal sirup i da se ispira hipermanganom.
Ana, je li kod tvog sina prošlo? Vidim da je osut isto kao moj, a i sličnu terapiju je dobio.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 509
   RE: Osip
16.5.2014 13:58:44   
Ana RR
Minnice, nije još ali je počelo da se povlači. Njemu je izbio u subotu, uveče sam videla. Skroz mi je čudno, nikad nisam videla ovakav osut, sitne crvene tačkice, hrapave pod prstima, i po celom telu. Samo po licu i glavi ga je svrbelo, ostalo nije. Sutra ćemo na kontrolu, dr nam je dežurna. Uradili smo i analizu stolice na parazite, sve ok, samo ima kvasnih gljivica pa ću videti sa dr šta treb još da odradimo. Kupanje bez sapuna što se ojeda tiče, i pije aerius 5 dana 2,5 ml.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 510
   RE: Osip
18.5.2014 9:35:54   
minnica
Evo, posle tri dana terapije mi se čini malo bolje, mada je još uvek jako gadno po licu i nogama.Ostali deliovi tela su ok. Sutra idemo na kontrolu, pa ćemo videti šta dr kaže.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 511
   RE: Osip
18.5.2014 10:17:26   
Ana RR
Marku se povlači, nije više toliko crveno ali na rukama i nogama se još uvek oseća pod prstima. Juče smo bili na kontroli, kaže dr da je to sve ok. Kakav je to virus sa ovolikim osipom, stvarno ne znam. A on kao sunđer, samo kupi sve moguće viruse u jaslicama user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 512
   RE: Osip
18.5.2014 10:21:54   
dijana1*
Ana samo da prodje. Veliki ljubac za naseg malog drugarauser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 513
   RE: Osip
18.5.2014 15:51:38   
minnica
A Maksim ni ne ide u jaslice, pa je, eto, ipak zakačio. I njemu je hrapavo pod rukom na licu, nadlakticama i natkolenicama, ali crvenilo polako prolazi.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 514
   RE: Osip
2.6.2014 0:10:42   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Marku se u subotu pojavio neki osip po telu, prvo sam pomislila da je od vrućine ali mi je bilo čudno što ima i po stopalima, šakama, prstima... juče smo bili kod dr, kaže virus, uradili kks (danas će biti rezultati). Osip se dosta proširio, sada se oseća pod rukom, od jutros ima i po licu, vidi se i ispod koe. Sinoć sam mu dala aerius po preporuci dr, očekivala sam da će jutros biti bolje ali nije tako. Evo slike od jutros, mada se slabo vidi:

user posted image

U prirodi je dosta crvenije i osip je gusto raspoređen. Ne svrbi ga, srećom.


e i mi smo ovo pazarili, pojavilo se u petak uvece, malo po stomaku, u subotu se skroz osula i posto smo bili kod moje bake u beceju odemo do dezurnog lekara tamo koji je rekao da je alergija i dao da popije presing, posto jutros nije bilo ni malo bolje ipak smo je odveli kod dezurnog pedijatra u ns i ona nam rece da je virusni osip i da ce proci samo od sebe, samo da je ne kupamo sapunom (sto je mm zaboravio i okupao je sapunom veceras)...medjutim ona je pred spavanje dobila temp. 38,5....bas sam se zabrinula, posebno sto se non stop muva oko mladje bebe, ljubi je i pipka i sad se bojim da ce i on to dobiti, a ne znam ni sta je to, a ocigledno ni lekari nisu sigurni...:-(

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 515
   RE: Osip
2.6.2014 1:02:17   
Sanchy
Ja nikad nisam cula za virusni osipuser posted image ili je od vrucine ili alergija ili boginje ili sarlah ili pod boginjama misle virusni osip?Stvarno su mi cudne te dijagnoze mada nisam dr pa sad..ne znam sta sam propustila ?M.se jednom osuo oko vrata i po stomaku od vrucine i to je proslo samo od sebe odprilike je izgledalo kao na ovoj slicici sto je Ana postavila

< Poruku je uredio Sanchy -- 2.6.2014 1:03:41 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 516
   RE: Osip
2.6.2014 17:27:17   
Ana RR
Marku je ovaj osip trajao punih 7 dana, srećom nije ga svrbelo inače bi jadno dete poludelo.

Sanchy, ni ja se ne razumem ali dr nas je odmah poslala da uradimo ks i kad je videla rezultate rekla da je virusno. Ja sam za svaki slučaj uradila i analizu stolice jer mi je neko rekao da osip može biti povezan sa glistama. Ali i tu je sve ok. Nije imao temperaturu, normalno se ponašao, jedino mu je nosić malo cureo.

Pocahontas, Mare je pio aerius 5 dana ali bespotrebno jer osip nije reagovao na njega. Ali to je bila th i isto kupanje samo sa vodom.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 517
   RE: Osip
2.6.2014 20:49:45   
pocahontas
danas je maaaalo bolje...ne znam sta da kazem...dva lekara-dve dijagnoze, danas sam konacno uspela da zakazem homeopatski pregled, u sredu ce nas primiti, da ne govorim da tu doktoricu prakticno molim da nam zakaze pregled vec 2 meseca i to privatno .. pa videcemo sta ce ona reci. jedino mi nije logicno ako je virusni osip, kakve veze ima da li cu je okupati sapunom koji oduvek koristi ili vodom...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 518
   RE: Osip
2.6.2014 21:13:32   
Torbica
Poc, biće sve ok. Srećnooo! Inače videle smo se neki dan i rekla mi je da je u telefonu imala 7000 poruka user posted image pa nije mogla da prima. Postavila mi je neko pitanje i ja joj rekoh - napisala sam Vam, a ona se požalila na tel. Nije da je branim, ali eto.
Ako su u krvnoj slici povišeni limfociti, nema sumnje da je virusno. Opet, da imaju parazite bili bi eozinofili povišeni, kao i kod alergije.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 519
   RE: Osip
2.6.2014 22:28:15   
jole82
E i mi fasovasmo ovakav osip...kao na slici
Ali je duplo blaži..pojavio se juče prepodne i do uveče se širio...ima ga po trupu, dakle i napred i pozadi...po koja tačkica na unutrašnjoj strani butkice, dorzum stopala i malo na tabanima (ivično)...ruke ništa! Dakle nije alergija(ni hrana ni prašak ni omekšivač), što bi komplet ruke bile poštedjeneuser posted image
Nema temp, nit je svrbi ..pupu...malo curi nosić i to je to
Nisam je nigde ni vodila, samo bi opet zapali u začarani krug vrsnih dr iz doma zdrtavlja (ona homeopata me još nije zvala...i opasno razmišljam da tražim drugog...izvinite za off)
Ide u vrtić i to je to..a tamo je sto posto prošle nedelje i pokupila od kad je ponovo i krenula...
Kupam je samo vodom već dve večeri, a guzu malo i sapunom (tu nema ovog osipa) i sinoć sam počela da je prskam Bakar-Cink sprejom..i mnoooogo je bolje...em je zaustavilo em se poboljšava...na ledjima je bilo sinoć i hrapavo pod rukom, jutros ništa samo se vidi i to kad zagledaš..
Tako da je dok je ovako neću je nigde ni voditi...

< Poruku je uredio jole82 RR -- 2.6.2014 22:30:36 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 520
   RE: Osip
2.6.2014 22:31:57   
Torbica
Mi nismo nikad imali tako nešto.
Jole, nazovi ih da proveriš, baš bezveze user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 521
   RE: Osip
2.6.2014 22:51:01   
dijana1*
Jole da se sto brze povuce user posted image user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 522
   RE: Osip
3.6.2014 11:03:00   
Ana RR
O svašta, šta je ovo? user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 523
   RE: Osip
9.6.2014 14:07:27   
Bebetto
Slično je moja ćerka imala, kad je imala 2 godine ali joj je doktorka preporučila jednu dobru kremu THOVALIN, koji je zapravo bio protiv osipa i ojeda, al nam je rekla da ga mažemo slobodno po celom telu jer je prirodan i bezbedan, skrozzz. DObro nam je dosla ta krema i za ojed posle, al generalno ona se svakodnevno koristi poput Pavlovićeve. Međutim ima dosta cinka i prirodna je skroz, preporučujem se , al mi nije jasno zašto je dala dr.Pressing..ok. Svakako ovaj THovalin ima ulje lavande i limuna i potpuno umiruje, pritom se jako lepo maže, nije sad da onako ostavlja onaj beli debe sloj cinka, nego je skroz kremast, probajte, mislim da može samo da pomogne u ovom slučaju user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 524
   RE: Osip
2.8.2014 16:09:28   
adulence
user posted image


zene pomoc,Iva je malopre samo buknula i to samo po licu,nemam pojma sta joj je i sta se u ovakvim situacijama radi,prvi put nam je...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Bebetto)
Direktna veza do poruke: 525
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  19 20 [21] 22 23   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Najpopularnija imena u 2023. godini
Koliko su se trendovi promenili, najbolje govori i činjenica da osim Milice nijedno popularno ime iz prethodnih dekada n...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here