|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Osip
16.11.2015 12:22:27   
Modessty
ja bi rekla da je od hrane. Moj Nikola se tako osuo zbog belanca. Preporučujem da vodiš dete kod pedijatra. AKo je alergija na kajmak, odnosno na mlečne proizvode nije šala. Bolje da proveriš. Z apočetak možeš da da š Aerius, ako ne možeš brzo do lekara i ako se osip širi.
Obično ta laergijica kao reackcija na hranu brzo prođe.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Osip
16.11.2015 12:24:30   
mamin mish
Choopa slabo se vidi na slikama.
Ali ako si joj davala nesto novo od hrane ili sumnjas da je alergija na neku hranu daj joj odma nesto za alergiju.
Mada koliko vidi taj osip me podseca no onaj koji je moja T dobila kada je prvi put jela mladi luk.

_____________________________

16.09.2011 Tresla se gora, rodio se mamin mish

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 577
   RE: Osip
16.11.2015 12:34:57   
branki*
Choopo,slabo se vidi..
Jesi ti njoj bese uvela mlecne proizvode ono ranije ili sad taj tek kajmak prvi put?
U svakom slucaju iskljuyci kajmak neko vreme,pa vidi.meni b ne reaguje tako kad se osipa na hranu,nego burnije,jako crveno i svrbi.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Osip
16.11.2015 12:51:27   
vonavoj
Jel jela nesto novo?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Osip
16.11.2015 12:55:45   
choopa choops
Sad je zaspala, ne znam jesam lije smjela pustit da zaspe?

Von jeste jela je kajmaka, vrlo malo, mozda kasicicu ukupno. Ali nisam sigurna da li je osip bio tu i prije
...

Branki davala sam joj vec kravlji sir i to ke super jela.

Uglavnom, osip se ne siri, ispraticu je sad, pa ako krene vise vodicu ke kod doktorice.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Osip
16.11.2015 12:59:41   
branki*
Pa,bas tako.izbaci kajmak i prati.mislim,ono moze biti ko zna do cega.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Osip
16.11.2015 13:03:12   
Modessty
немој да јој дајеш кајмак пар дана па онда пробај поново. Генерално кајмак је мало тежак.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Osip
16.11.2015 13:08:40   
choopa choops
Ok. Hvala ženske! user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Osip
16.11.2015 13:21:40   
vonavoj
CHoopa,nije strasno,pusti je da spava..da je burnije,odmah bi reagovala..

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Osip
16.11.2015 13:27:39   
branki*
Opet mod pise cirilocom,mora da mnogo radi tamo na posluuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Osip
16.11.2015 22:01:45   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: branki RR

Opet mod pise cirilocom,mora da mnogo radi tamo na posluuser posted image

user posted image

Ja samo da javim da se osip nije dalje širio, ali se nije nešto drastično ni povukao user posted image Opet sam slikala nogu i stomak, ali isto se ne vidi je li?. user posted image
user posted image
user posted image



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Osip
16.11.2015 22:05:54   
branki*
Choopo,da nije neki virus?
Meni boza stvarno ne reaguje tako na hranu,bude mnoogo jace i drugacije.kako se ona ponasa?
Ne znam kako druga deca reaguju na hranu neku?javise se jos ko.

< Poruku je uredio branki RR -- 16.11.2015 22:07:32 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 587
   RE: Osip
16.11.2015 22:11:57   
choopa choops
Pa nemam pojma user posted image
nema ništa drugo nego to...
E sad, stalno nešto trpa u usta (još joj nisu zubi izašli), meni je prvo na pamet palo da nije nešto stavila u usta pa se od toga osula. A opet eto dadoh joj danas i to malo kajmaka...vidjeću ako bude trajalo i sutra, ili se ne daj Bože bude još širilo, povešću je kod dr čisto da nas ubilježi tamo. Možda je stvarno neki virus, pa da ne dumam bezveze...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 588
   RE: Osip
16.11.2015 22:16:39   
milicicak
Choopo, kad se Tara osipala od hrane to je bukvalno bilo kao da su je izujedali komarci, dakle plik sa crvenim okolo. Ne znam sta bi moglo da bude meni ne lici na koprivnjacu. Moze da bude od znoja, prasine necega sasvim trece.
Ako je jela sir i pila jogurt tesko da je reagovala na kajmak.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Osip
16.11.2015 22:19:35   
choopa choops
Pa najviše i liči na nekakav "ljetnji osip" od znoja. mada ne znam otkud odjednom i to saada kad nije vruće?

Nije ona toga puno jela, tek joj uvodim u dohranu. Ali recimo probala je baš jak zlatarski kravlji sir, sirko, pavlaku...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Osip
16.11.2015 22:40:07   
World
Choopo, eno moj post od ljetos na prethodnoj strani, mislim da je isti osip. Pojavio se nakon temperature, trajao 2 dana i nestalo sve.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 591
   RE: Osip
6.12.2015 13:32:29   
Rosita
Zene, da l je neko ima slicno iskustvo? Pokusacu da opisem jer ne mogu da uslikam, diskretno je za mobilni. Naime, pre jedno mesec dana primetila sam kod D pored kolena, na kozi, malo ka unutrasnjoj strani butine, dve kao mrljice, skoro boje koze, koje se posle kupanja malko zacrvene. Kao dva polja, ali po malo hrapava na dodir. Mazala pantenolom kad se setim, kazem, nije upadljivo dok ne obratis paznju posle kupanja. Delimicno se povuce, ali ako znam gde su bile, mogu ostatke tih mrlja da vidim. Medjutim, jutros vidim jos tri cetiri, isto tako diskretne, malo se zacrvenese posle mazanja pantenolom, onako blago grube na dodir i suve. Sve se nalaze na unutrasnjoj strani butina, od kolena navise. Jedna ideja mi je da je iritacije kad se ponekad upiski na spavanju, pa ostane da spava i kad ustane vidim da se upiskio, a to ide sa unutrasnje strane. Druga ideja mi je da nije od pikovita? Pije dodatne vitamine, dajem na svoju ruku, a trudim se da jede voce. Nemam trecu ideju. Sta mislite?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Osip
6.12.2015 21:07:20   
branki*
Rosi,jA mislim da moze da bude da bude bilo sta,ne verujem da je do pikovita.mislim da nije strasno nista,prati samo.neki lisaj verovatno.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Osip
6.12.2015 21:14:25   
Mariya
Rosita, nešto veoma slično ima H, nekoliko flekica na spoljnoj strani nogu i ispod desnog pazuha, malo bude crveno posle kupanja a inace se samo oseti pod rukom da je hrapavo i suvo. Ja to mažem Aflodermom (dr mi reče da bilo kakve promene na koži mogu mazati sa njim) i od toga joj prolazi. Nekad joj namažem Bepanten, ali nisam primetila da on pomaže, a afloderm da.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Osip
6.12.2015 21:29:19   
milicicak
Rosi, draga, ja mislim da je to klasican ekcem. Najverovatnije nikad neces utvrditi od cega. Meni se desava kad mi padne imunitet da mi tako poiskace pa prodje. Jako je bitno da ga negujes, tj da se koza ne isusi i ne pocne da ga svrbi onda moze da se rascese i napravi glupost. Pantenol, bekutan a mozes i kortinat.
Ljubi nam deckonju

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Osip
6.12.2015 22:33:03   
Rosita
Eto. Pojma ja nemam, nikad nije nista imao na kozi. Hvala vam! Zasad cu onda obavezno pantenol, pa cu da vidim kako ide.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Osip
7.12.2015 0:23:56   
choopa choops
Ja htjedoh isto da napišem za ekcem, ali nisam bila sigurna. Mada po opisu bih rekla...izlazi na revojima, izađe pa se povuče. Mome sestriću je često izlazio, na prvojima, sa promjenom vremena. Samo što je njega svrbilo. Sestra mu maže Bepanthen krem. Pitala sam je što ne mast, kaže da njegovoj koži ovo više prija.

Meni se isto prije nekoliko pojavilo na nozi ali rijetko mi izađe, možda dva puta godišnje.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Osip
5.3.2016 14:54:22   
aleksandrici
Osip?Ništa gore,čini mi se.Ćerkica mi je alergična na ujed !Grozan osećaj,svrbi je,nervozna a što je najgore ne može da se izbegne.Insekata ima na pretek.Sreća je naša pa joj svrab prolazi samo sa mazanjem krečnog mleka.Obavezni je sastojak naše torbice.Onase sad toliko navikla da me uvek podseti da li nam je tu pri ruci !user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Osip
6.3.2016 12:46:41   
branki*

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Mame, jel obavezno da svako novorodjence ima osip po licu?
P ima sitne crvene bubuljice na licu, vratu, grudima i malo gore na ledjima...to traje vec deset dana.Mazem sudocrem ali slabo pomaze..sta da mazem ?

ja sam boki mazala pantenol mast,ona je imala malo po licu,brzo se povuklo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu aleksandrici)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Osip
6.3.2016 14:25:25   
branki*
IZVORNA PORUKA: Maraj

Mi imamo bubuljice po licu. Tacnije jedna s leve druga s desne strane. Taman jedna prodje , evo druge , i to tako u krug. Cistim octaniseptom i uvece stavim jod. Prolaze ali spoeo. I taman prodju na isto mesto izadje nova


IZVORNA PORUKA: Animsaj9

I mi imamo sitne jako bubuljicice koje se ne vide ali se oset_e pod rukom. Al za novorođenče je normalno da ima sitne crvene Bubuljice sa zutOm tackicom to su tzv. Milije, zbog nerazvijenih lojnih zlezda


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Anim ne bih rekla i nama su takve bile pa nije bilo ciscenje vec infekcija...
Mojoj n je ovako krenulo[img]http://www4.slikomat.com/13/0306/i16-IMG-20.jpe[/img]


IZVORNA PORUKA: Maraj

Animsaj i mi smo ih imali. Patronazna nam rekla na sterilnu gazu octanisept i obrises. Povuku se za dan. Al mi sad imamo one crvene ko pubertetske. Rodjaka kad ga videla kaze da je moguce da su se zlezde lojne zapusile



< Poruku je uredio branki RR -- 6.3.2016 14:29:21 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here