|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
19.6.2010 12:00:43   
pahulja76
Sandra, javi sta je rekao dr user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SandraSd)
Direktna veza do poruke: 301
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
19.6.2010 23:59:29   
SandraSd
Joj, juche mi je bio tako naporan dan sa tim odlaskom kod lekara... i onako mi je dosta teshko da stojim, a chekala sam tri sata na onoj vrucini, noge su me odvalile, ionako su naduvene, a kad stojim, a josh paklena vrucina, katastrofa user posted image user posted image
No, sve u svemu, to shto mi je malo loshija krvna slika, dr kaze da je to ok za trudnicu, losh rezultat urina povezao je sa mogucnoshcu da se pojavio  neki sekret, a najvishe ga je zabrinuo shecer, koji je 6.04. E onda me je pitao da li sam pila Gynipral pre vadjenja krvi, a ja jesam, jer to je bilo odmah nakon noci kad sam zaglavila u Hitnoj. Sad on kaze da Gynipral hoce da poveca shecer, tako da u ponedeljak hitno moram da uradim ponovo shecer, da uradim urinokulturu i cervikalni bris, pa da vidimo dal je potrebna neka terapija...
Pregledao me je ginekoloshki, ispipao grlic, i to je kao sve ok, a za one nenormalne bolove koje sam imala, on sumnja da me je to moj mali fudbalerchic, koji je okrenut skroz uspravno, sa nogicama na dole, izudarao i verovatno pogodio neka nezgodna mesta.
Tako da u ponedeljak ranom zorom krecem da odradim sve te analize, pa cemo videti dalje. I pored svega, mislim da ovo nije toliko losh razvoj situacije, ja sam se bash bila uplashila da je gore...   user posted image
Kako si ti Pahuljo (drugarice po terminuuser posted image user posted image )?
pS Ja te pitam ovde, a ti odgovori tamo gde treba, da ne dobijemo ukor user posted image  

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 302
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
20.6.2010 14:14:22   
bebablue
Sandra nemoj brinuti, jer sve kad odradis znaces na cemu si i dobices adekvatnu terapiju, a pri tom ne mora biti nista, meni urin 2x nije bio ok, radila sam urinokulturu i sa njom sve ok, a vaginalete koristim skoro celu trudnocu, 2x nedeljno. Samo disi duboko i sve ce biti ok.user posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu SandraSd)
Direktna veza do poruke: 303
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
20.6.2010 16:15:45   
nala
Idem popodne na UZ. Bas sam uzbudjena.

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 304
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
20.6.2010 20:14:14   
SandraSd
Hvala bebablue, bash tako, samo smireno, shto i tebi zelim user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: nala

Idem popodne na UZ. Bas sam uzbudjena.


E shta bih dala da imam jedan portable uz, pa da mogu da gvirnem stalno po malo user posted image user posted image
Javi kako je proshlo user posted image

(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 305
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
20.6.2010 20:18:49   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: SandraSd

Hvala bebablue, bash tako, samo smireno, shto i tebi zelim user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: nala

Idem popodne na UZ. Bas sam uzbudjena.


E shta bih dala da imam jedan portable uz, pa da mogu da gvirnem stalno po malo user posted image user posted image
Javi kako je proshlo user posted image



i ja, i ja user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SandraSd)
Direktna veza do poruke: 306
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
20.6.2010 21:23:54   
nala
IZVORNA PORUKA: pahulja76

IZVORNA PORUKA: SandraSd

Hvala bebablue, bash tako, samo smireno, shto i tebi zelim user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: nala

Idem popodne na UZ. Bas sam uzbudjena.


E shta bih dala da imam jedan portable uz, pa da mogu da gvirnem stalno po malo user posted image user posted image
Javi kako je proshlo user posted image



i ja, i ja user posted image user posted image user posted image



Drage moje, ako vam je muz Tom Kruz mozda vam i kupi jedan 4d pa se po ceo dan gledate.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Mm je mislio da kupi portabl za svoj posao, ali nismo naisli na neki dobar za pristojne pare pa ga nismo kupili (bar ne za sada). Kad smo prosli put bili kod DR to joj je pomenuo, pa nam ona isprica pricu za Kruzove. user posted image user posted image user posted image

E, ovako, sa bebom je sve u redu, sada sam negde na pola trudnoce, ali mi je grlic skracen. Nije otvoren ali je duzine 2cm. To me je bas nesto rastuzilo jer ponovo moram da mirujem. user posted image user posted image user posted image A bas sam se opustila, a mozda sam i preterala u opustanju. user posted image Ali bitno da je bebac super. user posted image user posted image user posted image Lezacu koliko treba samo da bebi bude lepo i udobno. user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 307
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
20.6.2010 22:10:51   
minna
nala, super, samo odmaraj!!!user posted image

(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 308
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
20.6.2010 22:22:54   
nala
IZVORNA PORUKA: minna

nala, super, samo odmaraj!!!user posted image


Pa moracu da odmaram, a tek sam pocela da mrdam. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 309
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
21.6.2010 13:05:28   
magnetic
U sredu imam zakazan pregled kada bi i trebala biti ukinuta terapija Partusistenom.Jedva cekam da vidim sta ce mi dr. reci.user posted image

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 310
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
28.6.2010 19:35:51   
Anoniman
XXIX nedelja

Bebac se okenuo karlično (to je bilo ono što me je bolelo, pre neke 2 nedelje). Sve je super. Ima oko 1200gr.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 311
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
28.6.2010 20:51:36   
ivaj
user posted image
Nego Tashke,sta bese znaci kad je beba okrenuta karlicno? I kako to da se tebi okrenula tek pre dve nedelje, a meni je vec okrenuta takouser posted image  Videla sam da pise na papiru sa poslednjeg uz.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 312
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
28.6.2010 20:53:20   
cipiripi
nogicama na dole..ako se ne varam user posted image
sta te briga Tasho ionako ces na CR user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 313
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
28.6.2010 22:51:18   
Anoniman
Da, karlično je nogama na dole. Pa, eto... pre 4 nedelje kaa sam bila, bio je glavicom na dole, i onda sam imala haos u stomaku dva dana, užas bolovi kada se mrda, pisala sam o tome, i smirio se, i eto ga sada karlično, tako da mislim da se tada okrenuo. Neće dete da dubi na glavi, nije ludo. user posted image

Ma da, cipi, meni je svejedno, svakako idem na CR.

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 314
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
5.7.2010 10:59:17   
pahulja76
IZVORNA PORUKA: Tashke

Da, karlično je nogama na dole. Pa, eto... pre 4 nedelje kaa sam bila, bio je glavicom na dole, i onda sam imala haos u stomaku dva dana, užas bolovi kada se mrda, pisala sam o tome, i smirio se, i eto ga sada karlično, tako da mislim da se tada okrenuo. Neće dete da dubi na glavi, nije ludo. user posted image

Ma da, cipi, meni je svejedno, svakako idem na CR.



user posted image user posted image user posted image
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 315
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
5.7.2010 11:21:51   
pahulja76
mi idemo sutra kod dr, uradile smo i TORCH, i UK, i vadile krv i urin (za to jos ne znam kakvi su nam rezultati) a juce smo opet user posted image user posted image user posted image (15-ak min. posto sam popila mamavit sela sam da rucam i kad sam vec bila pri kraju da pojedem corbicu sve je zavrsilo u toalet soljiuser posted image )

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 316
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
5.7.2010 11:25:03   
Daca88
Evo i mene sa novostima
Ceeelu noc imala kontrakcije na 12 min.u trajanju od 20 sekundi.Ne jako bolne,samo neprijatne.
Jutros oper krv na gacicama,uzmem ciste gacice,istusiram se,i pravac kod lekara.
Usput svratila na transfuziju da podignem rezultate HbsAG-NEGATIV,ok je
Zatim ctg...na skali od 0-100,moje kontrakcije 80!Ja se smejem,a sestra me pita da li osecam tu jacinu,kaze da su to porodjajne kontrakcije.Ja kazem da ne osetim kao bol,nego kao probadanje u donjem stomaku i neprijatno stvrdnjavanje.
Zatim hop,dve kontrakcije od 100!
Pita me sestra,a da li ovo osetis,trebalo bi da osetis i te kako,ja kazem da zaista nije nista strasno,samo malo me bole ledja,krsta, bolnije stvrdnjavanje stomaka...
Posle ctg-a,taman stigao dr.sa godisnjeg,presvukao se i poceo raditi.Ja otisla da ispraznim besiku,i opet crvena rastegljiva sluz,i par kapi sveze krvi na gacicama.
Udjem,odmah prijavim lekaru,on krene raditi uz,ali samo je posteljicu proveravao da vidi da se nije odlubila,bebu nije merio,samo kaze iako sam 37+3 beba je po izgledu skroz zrela za spoljni svet.
Onda mi je radio vaginalni pregled,kaze da je grlic razmeksan,i da sam otvorena 1 ipo prst,kada je izvukao onu vaginalnu stipaljku i na njoj je ostao trag krvi.
Onda je pogledao ctg,i rekao mi da cu se poroditi nocas ili sutra .Pita me da li je spremna torba i hteo me je zadrzati na patologiji trudnoce,a meni se od patologije dize kosa na glavi.Pitala sam ga ZASTO,kaze zato jer sam otvorena+kontrakcije,porodjaj moze da otpocne svaki cas i da se nastavim otvarati,a da sam otvorena ali bez kontrakcija onda bi izvukla do kraja,sad videcemo da li ce se nastaviti ka porodjaju ili ce se stisati situacija.
Dobila sam prijemni list,i sada sau mi kontrakcije isto na 12 min.kao i nocas,ali duze traju,ne traju vise 20 sekundi,nego 40-45 kad pocnem da brojim dok ne prodje.
Ako se nista ne desi danas ili sutra,u sredu je on dezuran i trebam tada doci na ctg i vaginalni pregled.Ako sam se nastavila otvarati stavice mi indukciju da mi sto pre zavrse porodjaj,da se nebi danima mucila sa kontrakcijama,a ako se nisam nastavila otvarati onda kaze VIDECEMO...
E,samo mi je naglasio ako kontrakcije budu na 5 min.ili ako pukne vodenjak da odmah dolazim!
Sad cekam da vidim stanje i zbivanje.Kontrakcije imam,ali ne smanjuju se,i dalje su mi na 12 min.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!



_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 317
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
5.7.2010 11:29:25   
pahulja76
daco, stize sincic user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 318
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
5.7.2010 11:38:21   
Sonreir
Daco, samo hrabro user posted image Uskoro ces priviti na grudi svog andjela user posted image Dok sam citala sve sto si napisala bas sam se raznezila i pomislila kako jedva cekam user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 319
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
5.7.2010 13:12:21   
pepino
Daco sad ces ti!!!!
Navijamo!!!!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sonreir)
Direktna veza do poruke: 320
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
5.7.2010 13:35:05   
marijajo
Caos,narode user posted image
XXI nedelja sam.Danas idemo na UZ pregled i konacno cemo saznati da li je decak ili devojcica user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Jedva cekamo da vidimo bebca.Javljam vam posle pregleda kako je bilo user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 321
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
5.7.2010 15:08:57   
Anoniman
U cetvrtak krv iz prsta,u petak kontrolauser posted image user posted image user posted image ,ne mogu da docekam da vidim bebana na uz.user posted image user posted image

(odgovor članu marijajo)
  Direktna veza do poruke: 322
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
5.7.2010 19:23:51   
marijajo
Hehe,devojcica je user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 323
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
5.7.2010 19:25:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marijajo

Hehe,devojcica je user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Čestitam! user posted image user posted image

(odgovor članu marijajo)
  Direktna veza do poruke: 324
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
5.7.2010 19:40:30   
marijajo
Hvala puno Kaliopi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here