|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
5.7.2010 19:45:26   
morena
Ja sam danas bila prvi put kod ginekologa. Naručila nas je za prvi pregled 23.07. jedva čekam!! user posted image

_____________________________

Stigao nam je nas Jakov! :)

(odgovor članu marijajo)
Direktna veza do poruke: 326
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
5.7.2010 20:40:16   
bebablue
IZVORNA PORUKA: morena

Ja sam danas bila prvi put kod ginekologa. Naručila nas je za prvi pregled 23.07. jedva čekam!! user posted image

Taman na vreme da se vidi i user posted image !!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
8.7.2010 19:52:04   
bebablue
Danas sam bila na pregledu. Bebana je glavicom okrenuta, posteljica je II/III stepen zrelosti, grlic skracen, otvoren 1 i po prst i teski smo 3300gr.

_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 328
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
8.7.2010 23:32:28   
isidora88
meni dr do sada niradila uopste vaginalni pregled,ne znam da li da insistiram na njemu? mislim na onaj manuelni pregled i sta on podrazumeva????? user posted image
meni je radjen samo UZ do sada a papa i briseve sam radila mesec,dva pre trudnoce pa je dr rekla da nema potrebe da i ponovo uzima briseve user posted image


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 11:45:40   
Anoniman
bila danas,beba ima 484 guser posted image . AC 17,1,FL3,46,dovoljno plodove vode,posteljica na prednjem zidu 26 mm,beba je aktivna,kontrakcije zadnjeg zida...e sad,dr sumnja da sam seceras,jer sam se ugoila 12 kg a jedem normalno,pa u pon idem da pijem glukozu i da me buse.user posted image  Zna neko malo vise o tome?

(odgovor članu morena)
  Direktna veza do poruke: 330
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 12:24:28   
ivaj
Proveri svakako,ali ne mora to nista da znaci.Koliko sam se ja ugojila u prosloj trudnociuser posted image .......Pa mi je secer bio o.k.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 13:21:31   
pahulja76
bili smo danas na uz-u:

BPD 84,3mm
HC 264,6mm
AC 277,5mm (a cista je 35x40,9mm)
FL   60,6mm

ne znam sta je ABDuser posted image

teski smo 1850g i odgovaramo 32 ned.+1dan (i po PM i po UZ)

postavljeni smo koso, glavica je ispod mamine desne dojkeuser posted image
placenta prednji zid I/II
plodova voda lako smanjenauser posted image ali dr kaze da ne moze tacno ni da proveri zbog bebinog kosog polozaja.
dala nam je uput da uradimo sledece nedelje u frontu 4D uz.


(odgovor članu ivaj)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 13:57:17   
Anoniman
Pahuljo, sećam se da je Verus pričala o tome koliko je važno d apiješ dosta vode. E sad nisma sigurna za koji period trudnoće to važi ali svakako ne može da škodi.
Još malo...user posted image

(odgovor članu pahulja76)
  Direktna veza do poruke: 333
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 14:06:52   
pahulja76
to su mi i rekle mimce, kvini  i new mom u III trom.

jos malo, kali user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 14:10:51   
Verus
user posted image  pahuljice mila! Jeste, pij puuuno vode=od nje ces naprotiv manje da otices, kao diuretik, piskices vise i izbaciti vodu, ako je to problem.  Ja sam na mirovanju pila 5l na dan zbog niske plodove vode...samo sam pila i piskila ali sam zato i redovno isla u wc (misim na stolicu)....
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Pahuljo, sećam se da je Verus pričala o tome koliko je važno d apiješ dosta vode. E sad nisma sigurna za koji period trudnoće to važi ali svakako ne može da škodi.
Još malo...user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 14:13:50   
pahulja76
hvala verka user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
sve za malenu... a i nema jos mnogo do kraja user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 14:18:18   
Verus
bice sve super lepa moja! jos malo pa kraj-i ja i Helena smo svasta pregurale, i rodila se tako mala, a sad evo skoro 6kg!  Najlepsa je to stvar na svetuuser posted image user posted image

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 337
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 16:23:31   
Trudnicica83
Bila sam na pregledu 2.07. u 33.nedelji i beba je imala 2200kg, okrenuta glavom i sve je bilo ok. Sad je poceo da mi smanjuje ginipral, kao picu ga do 37..nedelje, pa posle sta bude. Sled.cetvrtak idem na prvi CTG, pa imam malu tremu ali valjda ce sve da bude ok. 

Btw, ovih dana je poceo stomak da mi se ispupci na par minuta, malo se stegne ali nista ne boli i posle par minuta pusti (zato se sve nadam da nisu kontrakcije, jer sam ih imala u 6.i7. mesecu i secam se da nisam mogla da hodam kad pocnu). Pitam se sta je to, ne znam da li da zovem doktora ranije da idem, ili smem da cekam do cetvrtka? Plus, par puta sam osetila blag bol u donjem delu stomaka, onako potmulo kao menstrualni. Nemam pojma otkud to. Jel zna neko?

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 16:52:03   
cipiripi
Ja nemam iskustva.prva mi je trudnoca..ali imam pitanje..
Koliki ti je grlic?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 17:13:14   
Trudnicica83
Nemam pojma, jer sam bila samo na UZ, nije me pregledao. Sto, mislis da se nisam otvorila?user posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 340
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 17:34:12   
cipiripi
mozda se skratio..ja sam imala bolove slicne menstrualnim i sevao je bol kroz prepone pa su mi uradili serklaz jer se grlic sa 5cm smanjio na 1cm.

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Trudnicica83)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 17:38:53   
Anoniman
Meri kontrakcije ... na koliko minuta se javljaju ... da li se javljaju u istim razmacima?
Aj neka se jave ove iskusnije žene, ne znam tačno na koliko minuta i sa kolikim trajanjima se smatraju pravim kontrakcijama ...

Polako.Lezi i ne napreži se, moguće je to što kaže Cipi da ti se skratio grlić.
Pitaj ga da ti sledeći put izmeri.


< Poruku je uredio kaliopi -- 9.7.2010 17:44:49 >

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 342
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 17:42:21   
Trudnicica83
Valjda nije....user posted image   Zvala sam doktora, sad cekam da mi odgovori, ali kapiram da cu ici na pregled ili nesto pre zakazanog za 15.07.. Uhvatila me panika zato sto ide vikend...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 17:46:04   
Trudnicica83
Pa u toku porepodneva su bile na 15-ak min do pola sata, a trajale po minut-dva, a sada popodne (posto sam legla i ne mrdam) se smirilo, mozda bile svega 2  puta od 13h do sad. Mozda sam se preforsirala, celo prepodne sam peglala i pravila rucak...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 17:46:21   
Anoniman
Polako, možda si se danas   isforsirala sa kretanjem, šetnjom...?
Biće dobro.
Sačekaj šta doca kaže.

Biće sve ok, ti si u ... 35.nedelji?
Vidim danas si ušla user posted image
Izdrži još malo, miruj .

(odgovor članu Trudnicica83)
  Direktna veza do poruke: 345
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 18:04:05   
Trudnicica83
Ma da, preterala sam sa glupim kucnim poslovima...ima sve to da batalim. Sad mi se javljao doktor, kaze da nije strasno ako nista ne boli, nego da mirujem i da pijem Ginipral naizmenicno jedan dan 4x, drugi 6x, pa da mu se javim od ponedeljka, pa ako ne bude bolje da dodjem na pregled. U svakom slucaju imam zakazano za 15.07. pa cemo videti.

Sutra ulazim u 35.nedelju i samo molim Boga da izdrzim jos 3, pa posle me bas briga i da bude!

Hvala na podrsci devojke! user posted image  ste!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 18:09:01   
Anoniman
I da uđeš u 37. samo biće sve ok. Porađale su s ežene i u 36. pa bude sve ok.
Ne brini ...
Poslušaj lekara i uživancija, batali kućne poslove još neko vreme ...user posted image



(odgovor članu Trudnicica83)
  Direktna veza do poruke: 347
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.7.2010 18:15:00   
Trudnicica83
user posted image  hocu, hvala! Veceras mm pere sudove, hehe!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
15.7.2010 10:23:43   
Anoniman
Jutros bila na kontrolni bris na ureaplasmu i CT,doktorka mi radi popodne,a ja morala jutros jer ovi iz higijenskog ne rade popodne.U cekaonici buljuk bakica,ja nikada nisam videla da trudnice nekome toliko smetaju koliko njima(a ja bila jedina trudnica tamo)problem je bio sto ce da me uvedu prekoreda.Te ova alergicna na sunce pa mora do 10 da stigne na autobus,te ova da trudnice treba da cekaju,pa znaju trudnice da foliraju da boli samo da bi usle prekoreda,katastrofa.I dobijem ja male bolove u cekaonici,ulazim ja,lezem na sto i zalim se kako me boli stomak,ja joj objasnim da me bolucka dole levo,a da osecam da mi se ceo stomak zgrcio.Pipa ona mene i kaze da mi je grlic malo tvrdji,i da ce da mi napise uput za UZ kod moje dr danas,i da dodjem iako prekine da me boli.Sta mislite,zasto?user posted image  Sta znaci kad je grlic tvrdji?
A,da,rekla mi je da pijem partusisten na 4 sata dok ne dodjem na uz(to mu dodje da ga popijem u deset,kao sto jesam).

(odgovor članu Trudnicica83)
  Direktna veza do poruke: 349
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
15.7.2010 11:36:45   
Trudnicica83
Ja koliko znam, ne valja da bude meksi, jer to vodi ka otvaranju - meni je sve vreme na nalazima pisalo da je tvrd i to je kao normalno bilo... Nije da sam bas kompetentna, to je moje iskustvo, nek se javi neko ko zna vise o ovome ili je imao slican problem!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here