|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
7.4.2010 22:08:21   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: ljubičica

Da da! Jao, Lilika ja jedva čekam da ga vidim user posted image
Baš juče pričam sa mužem kako ćemo kad dođemo kući cele noći da bdimo nad njim i da ga gledamo user posted image

Proćiće te to brzo, posle ćeš samo misliti kada će zaspati da i ti dremneš user posted image

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
7.4.2010 22:14:10   
Buba76
e,evo i mene. kada vec svakako ne spavam barem da vam se javim. kako si lily? Da, Ana shvatila sam draga jer vidim da nemas tiker,jako mi je zao sto ti se jos uvek nista ne desava.... Ali ne gubi nadu,bice,bice

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
7.4.2010 22:16:25   
Buba76
joj i ja sam tako non-stop gledala u njega a i sa ovim drugim to radim,zato i ne spavam. a svakako bas ni on,upravo sisa

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
7.4.2010 22:16:31   
Lilly*
Eto me Bubi, nosam ponosno trbu user posted image Devojčica user posted image Nego, šta je sa tobom, ne kontam po ovom tickeru, jesi li se porodila, ili nisi još user posted image

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
7.4.2010 22:18:03   
Buba76
ma jesam 2.12.2009. od onda sam bila ovda samo jednom,nisam jos promenila tiker,mozda sam vec i zaboravila kako se to radi?1user posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
7.4.2010 22:18:51   
cipiripi
Buba draga imas pp user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
7.4.2010 22:19:54   
Lilly*
Videh sledeću poruku da upravo siki user posted image Čestitam user posted image user posted image

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
7.4.2010 22:31:45   
Buba76
Hvala draga Lilly.
Cipiripi,imas pp

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
8.4.2010 14:31:35   
New Mom
Bila danas, bebče je super, grlić savršeno zacementiran (reči dr), nalaz krvi, gvožđa i urina ekstra. Po dr sam školski primer trudnoće.user posted image Samo da ide tako još ovih nekoliko nedelja... Od 19. krećem na CTG.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
8.4.2010 15:09:44   
Lilly*
Bravo NMom user posted image user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
8.4.2010 15:54:25   
lanajelena
uh zamalo da me zbog loseg CTG-a ostave u porodilistu da se smaram...Dr kaze da ce me u ponedeljak verovatno i ostaviti...u svakom slucaju sa mojim deckicem se druzim sledece nedeljeuser posted image

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.4.2010 12:50:34   
NONA79
ćao! nas dvije smo juče bile kod dr, čitav sat sam se zadržala, raspričale se od kulina-bana....
na uz je sve ok, nije mi radila ctg, pao je i dogovor i sve je zapisala 19.04. da se javim na odjeljenje da me prate i da pokušamo(ako beba bude strpljiva) da izdržimo do 22.04. i da tada uradi cr...
beba je tt 3300-3400gruser posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.4.2010 12:53:02   
lanajelena
user posted image  Nona...tvoja bebica bas lepo napreduje user posted image

(odgovor članu NONA79)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.4.2010 12:58:58   
NONA79
IZVORNA PORUKA: lanajelena

user posted image  Nona...tvoja bebica bas lepo napreduje user posted image


lepo, lepo samo se nadam da je sve slušala šta smo se dogovorile sa dr i da će biti poslušna barem do 19.04., a posle kako god hoćeuser posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.4.2010 14:28:52   
ljubičica
Ja sam sad došla sa pregleda. Grlić mi je kratak, mekan i rastegljiv, otvorena sam 1 prst ( i to kad baš gurne ) i sigurno se porađam do termina. I eto...Jedva čekam da mogu da spavam ko čovek pa makar i na 2 sata user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu NONA79)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.4.2010 15:58:02   
lanajelena
bila po nalaze krvi..povecan mi samo PDW...to valjda zato sto je danas poslednji dan za predaju istog user posted image
ostalo OK...nadam se da nema vise vadjenja krvi do porodjaja

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
9.4.2010 16:29:05   
pahulja76

IZVORNA PORUKA: lanajelena

bila po nalaze krvi..povecan mi samo PDW...to valjda zato sto je danas poslednji dan za predaju istog user posted image
ostalo OK...nadam se da nema vise vadjenja krvi do porodjaja

user posted image user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
12.4.2010 15:11:19   
Daca88
Ja sam bila danas kod ginekologa.
Prvo sam isla da podignem rezultate urinokulture u higijenski,i jupiuser posted image konacno,cetvrta po redu urinokultura je konacno sterilna.Nemam bakterijauser posted image Otisao enterokokus i nadam se da se vise nece vracati da nas uznemirava.
I tako,satima sam cekala ginekologa,utrnula mi je i guza od sedenja,i pojela sam nekoliko sendvica iz pekare jer dok sam cekala nisam imala nista pametnije da radimuser posted image .Povela sam i moju mamu...buducu baku,koja je cvetala od srece kada je doktor okrenuo monitor prema njoj i pokazivao joj bebuuser posted image .
26 nedelja,26 cm od temena do zadnjice,i 942 gramauser posted image user posted image .
A onda sam se frapirala.Prosli i predprosli uz je bebina glavica bila gore a nogice dole.Danas isti polozaj glava gore,nogice dole,karlicni polozaj bebice.Doktor je zakljucio da se malisa namestio kako njemu odgovara i nema nameru da se pomeri eto vec dva meseca je uvek u istom polozaju.On se pomera u mestu,znaci iz mesta me sutira,iz mesta udara,lupka,ali tvrdoglavko mali nema nameru da promeni polozaj.Aktivan je on i sve to,al on je sebi zauzeo pozu i gotovo.
Za mesec dana imam kontrolu,ako se ni tada ne namesti glavicom na dole razmatracemo mogucnost carskog reza,jer kaze doktor ako za dva meseca nije menjao prednjaceci polozaj,i ako ga ne promeni ni do sledece kontrole,onda ga verovatno uopste nece promeniti jer ce imati sve manje prostora u materici za okretanje.
Onda mi je poceo rukama gnjeciti i stiskati stomak da bi podstakao bebu da se okrene.Mislila sam da ce mi oci iskociti kad je poceo da mi rukama stiska stomak u predelu bebine glavice.Beba se jako uznemirila i poceo je da me nogira u grlic.Onda je prestao sa forsiranjem,a ja sam narednih sat vremena imala osecaj da ce mi stomak eksplodiratiuser posted image .
Eto nadam se da ce da se namesti u pravi polozaj,meni je vazno da je on dobro,a carski rez jeste da nebih volela,al kazu sto se mora nije tesko,sve za mog Alenauser posted image
Slicicu sa uz nisam dobilauser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
12.4.2010 15:32:49   
bebablue
Sutra idem na kontrolu, i uvek ista prica, koliko ne mogu da docekam da vidim bebanu, toliko sam i uznemirena...user posted image

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
12.4.2010 15:54:48   
lanajelena
u sredu i nadam se da je to konacno,nemogu da docekam bebca ...ako ne bude opet dodjite za dva dana user posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
12.4.2010 15:57:45   
lesica
Ja u sredu idem po uput a u cetvrtak na pregled kod doktorke,i iskreno jedva cekam da vidim Lenkicu,prosto sam je nekako uzelela user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
13.4.2010 17:46:29   
bebablue
Ja sam obavila pregled danas, sve je u najboljem redu, bebironcica je jako aktivna, jedva je dr uspela da pregleda sta je trebalo. Hemoglobin, i ako je nizak, ipak je skocio sa 103 na 115, dr je zadovoljna, e jedino sto moram da uradim urinokulturu, jer imam malo leukocita i bakterija u urinu, ali sve u svemu, rastemo lepouser posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
15.4.2010 21:31:03   
dakana
Ja sam bila danas na kontroli. Sve je super za sada, grlic zatvoren, bebica na UZ mrdala rukicama i nogicama i prava je mala slatkica, nije sto je moja user posted image . I da, saznali smo da cemo dobiti jos jednu devojcicu user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
18.4.2010 13:49:34   
bebuska
Mi smo juce bili na pregledu.Situacija ista kao i prosli put, grlic smeksan al hb zatvoren...Mirovanje, mirovanje i samo mirovanje pa izdrzacemo nekako. user posted image
Sve ostalo je ok, bebi je super sto mi je i najvaznije.user posted image


_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu dakana)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Trudnice, kada idete na pregled - II deo
18.4.2010 17:13:28   
New Mom
Idem sutra i na pregled i na UZ da vide stanje plodove vode, a čeka nas i prvi CTG.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Izbegnite bes trudnice
Kada su u drugom stanju žene dobijaju veću pažnju nego pre trudnoće, ali to i nije uvek poželjno
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here