|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Farbanje jaja
30.4.2013 10:15:55   
nata11
Mati ja sam to kupila za kumce u Rodi mislim da je oko 100 i nesto dinara.
Jel zna neko kako se farbaju jaja u peni za brijanje? Vidla sam sliku na Pinterestu, jaja dodju kao sa mermernin sarama.

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 8:53:41   
Štetica
Juce sam stavljala gumice na jaja i potopila ih u crvenu,ljubicastu,zutu i lukovinu da prime boje do sutra,jutros izvadim jedno,da vidim dal ce moci u boji da ostanu sare i svidja mi se. Jace su boje nego kad se jaja samo skuvaju u njima.
JEDVA CEKAM NEDELJU....

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 10:54:26   
Anoniman
A kako to farbate sa gumicama?

(odgovor članu Štetica)
  Direktna veza do poruke: 278
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 11:04:10   
Štetica
Um obicne gumice za tegle navuces na jaja i potopis u boju koju hoces,da odstoji neko vreme(najbolje da prenoci) da ljuska upije boju,i sa sve gumicama kuvas jaja. Imas na 2-3 strani ove teme kako izgleda sara od gumica,Zell je postavila slike od prosle godine,farbano u lukovini. A ja cu da pokusam na par komada da ljubicasta poskidam gumice i skuvam u zutoj farbi,da vidim da li moze da se uradi u 2 boje. Sutra javljam efekat eksperimenta.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 11:10:09   
Anoniman
Stetice hvala na odgovoru , probacuuser posted image , javljaj kako je prosao eksperiment.

(odgovor članu Štetica)
  Direktna veza do poruke: 280
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 11:28:17   
vikiveki
Ja sam zadnjih godina jaja ukrasavala uglavnom razlicitim liskama i travcicama..a ove godine cu malo vise eksperimentisati...svidja mi se ta ideja sa gumicamauser posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 12:07:57   
dunja RR
Jaja se farbaju na Veliki petak, dan kada se inače ništa drugo ne radi. Neki od običaja kažu i da jaja ne treba farbati na Veliki petak već u četvrtak ili subotu. Smatra se da je Veliki petak dan stradanja Isusa Hrista i nije radostan momenat kakvo je farbanje jaja. S druge strane, mnogi sveštenici pak kažu da nije bitno kada farbate jaja, bitno je da su ofarbana. Jaje se smatra univerzalnim simbolom života i plodnosti. Prvo ofarbano jaje odvaja se i čuva u kući do sledećeg Vaskrsa, otuda i potiče ime “Čuvar kuće”. Na stolu stoji ukrašena činija sa ofarbanim jajima. Domaćin prvi uzima jedno jaje, a za njim svi ukućani. Tad nastane veselje i takmičenje čije je jaje najjače. To predstavlja veliku radost za sve ukućane, posebno za decu.

Svake godine trudimo se da jaja budu drugačija, interesantnija i šarenolika.

Pročitaj više ...

< Poruku je uredio dunja RR -- 2.5.2013 12:08:56 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 12:16:17   
Ana RR
Kod nas je običaj da se prvo crveno jaje ofarba u četvrtak a ostala u subotu. Ja ću verovatno sve u subotu pošto sam zaboravila da kupim crvenu farbu, sve ostalo farbam u lukovini.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 12:21:05   
Olga75
ja cu supra pet komada u lukovini
a prekosutra odoh kod s&s i vise mi i ne treba user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 14:40:48   
lesica
Ja se lagano bacam na posao. Skuvala sam zasad domaći lepak user posted image i spremila boje. Jaja se kuvaju, pa malo kasnije će biti otvorena radionica.
Rezultate ćete videti kasnije.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 14:55:02   
Sanchy
Kod nas je obicaj da se farbaju na Veliki petak tako da danas samo pripremam ...jedan deo kristali a drugi obuci jaje i to je touser posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 15:05:40   
Figaro88
Ja cu sve u crvenu boju,ali cu da ih ukrasim razlicito.Zaboravila sam sa cim se bese lepe salvete na jajeuser posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 20:23:41   
lesica
Tadaaaa user posted image Što volim farbanje jaja kad L sve završi, pa nemate pojma.

Proces je tekao ovako
user posted image
user posted image
user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 20:38:52   
dunja RR

Bravo L user posted image

A otisci, extra user posted image . Jel to po onom sveže okrečenom zidu? user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 20:41:32   
lesica
O daaaa, na veliku žalost mm-a user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 20:47:04   
dunja RR

Odlične ste user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 20:56:08   
nata11
Kod nas je obicaj isto da se jaja farbaju na Veliki petak.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 22:04:31   
marince1
Svaka vam cast user posted image
I mi smo ofarbali jaja,stavicu sliku ovih dana

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Farbanje jaja
2.5.2013 22:13:41   
Bebilina
I mi ofarbale, cera i ja user posted image
Boje su nam roze, ljubicasta, crvena, zelena, plava, narandzasta i braon, ukrasavale travkama, lukom, gumicama, nalepnicama... Steta ove godine nisam imala kristale, a inace i njih koristim. Sad sledi uredjivanje displeja. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Farbanje jaja
3.5.2013 10:34:18   
dijana1*
Bravo Lenka user posted image user posted image
A otisci su vrhuser posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Farbanje jaja
3.5.2013 15:01:17   
Dada81
user posted image divna je, Lenka

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Farbanje jaja
3.5.2013 17:56:32   
Snelle
O Lesice, hrabra ženo user posted image
Ja se još uvek ne usuđujem da dozvolim Lani da vrši eksperimente unutar stana user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Farbanje jaja
4.5.2013 8:04:45   
Anck Su Nmaun
I mi smo juce brljali, a ja je nisam slikala user posted image uglavnom dala sam joj gliterima da ukrasava
user posted image
Bas je bila odusevljena i svidelo joj se user posted image posle je nastavila da brlja po papiru... sreca po zidove user posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Farbanje jaja
4.5.2013 8:08:31   
Figaro88
Ja sam Andrei i Vuku dala vostane,one su mi nekako najbezbednije,mada su zidovi opet izvrljani po coskovima,tamo gde ih kao ne vidimo sta radeuser posted image
Danas sam obecala A da cu joj skuvati jos jaja da boji,videcemo kako ce ona ispasti...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Farbanje jaja
4.5.2013 8:12:37   
Anck Su Nmaun
Videla sam u merkatoru a i kod kineza ona plasticna jaja upakovana sa vodenim bojama , eto za decu da boje.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here