|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Proja
15.10.2010 23:17:17   
Vika
Moj recept:

4 jaja
kriska sira (moze i bez)

umutiti viljuskom i posoliti, pa umesati:
2 solje od bele kafe kukuruznog brasna
1 solju psenicnog brasna
1 prasak za pecivo
3 kasike ulja
kisele vode da se dobije zitka masa

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Proja
16.10.2010 0:27:09   
liliana
E, ali ovo je projara, a proja je ono što se jede uz kupus ili podvarak...bar kod nas...user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Proja
17.10.2010 10:53:45   
Vika
Verovatno! Ali  pase i uz kupus i uz podvarak user posted image

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Proja
30.11.2010 9:50:34   
*Alexx*
Prvi put sam pravila proju juče, po Tashinom receptu (onom bez projanog brašna)! I ispala je mmmljac!
Umesto kukuruznog brašna sam stavila kukuruzni griz (nemaju kukuruzuno brašno u Maxiju), i mleko od 1.6% (nemaju ono masnije user posted image ). Pošto je smeša bila baš gusta, dodala sam za svaki slučaj još mleka. I dobro je što sam dodala user posted image Umesto običnog ulja sam stavila maslinovo.

Eto tako user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Proja
30.11.2010 11:30:43   
Anoniman
evo jos jedna varijacija na istu temu:
14 kasika brasna
6-7 kasika palente
0,5 l mleka
1 prasak za pecivo
3 jaja
6 kasika sira ili 3-4 kasike pavlake,
malo soli i 1-2 kasike ulja

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Proja
30.11.2010 11:33:01   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: ksena

evo jos jedna varijacija na istu temu:
14 kasika brasna
6-7 kasika palente


Gde nađe baš tih 14 kašika user posted image Šalim se, ja volim kad mi neko da tako tačne mere, mrzim one onako otprilike... A i sama kad objašnjavam recept, kažem: "onako" user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Proja
30.11.2010 11:37:31   
Anoniman
hahaha...to je mera koju mi je napisala moja stara gazdarica (s kojom sam zivela 4 godine i koju obozavam), ali iskreno odavno nisam uopste pravila proju. probala sam pre neke 2 godine jer je mm probao u srbiji i rekao da mu se svidja, ali posto ovde nema one nase palente, sve mi je nesto bezveze ispadalo. ali posto sad imam u kuci palentu (donela iz srbije user posted image ) i videla sam da je ova tema aktivna - evo sad sam je smuckala i pece se user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Proja
30.11.2010 11:38:02   
Anoniman
i da, van recepta ako imam mineralne vode, dodam malo.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Proja
14.1.2011 20:55:13   
Ana RR
Uh, tako mi je primamljiva ova proja koju je Mod pravila user posted image al' nemam ništa od sastojaka, jedino što mogu da napravim je kačamak user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Proja
14.1.2011 21:04:30   
Anck Su Nmaun
Ja je OOobozavam ..al je nikad nisam pravila, moracu da probam kad naaadjem malo vremena!

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 14.1.2011 21:06:30 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Proja
14.1.2011 21:05:27   
Ana RR
Nisam ni ja, a sad mi se nešto prijela user posted image  

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Proja
28.3.2011 11:01:09   
jance
evo i mog doprinosa temi, ko sto sam i obecala... jele mi se projice vec 2 nedelje, al ne bilo kakve, nego one projice sto nasa poznanica pravi.. ona inace radi ketering.. pa sam smarala sveki da je nazove i izvuce recept... do plafona sam skakala kad je rekla da ce mi poslati...user posted image
ovako..napisacu sto detaljnije budem mogla. recept izgleda mozda malko komplikovanije al verujte mi, ako je meni uspeo, svakome ce... da, i napomena, jaako je izdasan! i uopste nisu suve (bar meni)user posted image
Projice>
3 jaja
1 kasika soli
2 jogurt case ulja
1.5 casa jogurta
1.5 casa mleka
1.5 casa kukuruznog griza
1.5 casa kukuruzne palente
3 case brasna T-500
jedna + jos prstohvat kesica praska za pecivo
pola case kisele vode
prstohvat secera
sir feta otprilike 350g (ili bilo koji mrvljivi sir)

Odvojiti zumanca od belanaca. prvo izlupati belanca mikserom da bude cvrst sneg, dodati kasiku soli, pa dodavati jedno po jedno zumance (dodas zumance pa promesas mikserom i tako za sva 3). kad se sve sjedini polako dodavati ulje, (ja sam otprilike izmedju svakog dodavanja malko promesala mikserom, al nemora, moze se samo kasikom promesati), onda ide jogurt, pa mleko, kukuruzni griz, kukuruzna palenta, i obicno brasno. to se dobro izmesa pa se jos doda prasak za pecivo i kisela i prstohvat secera. kad se sve sjedini, dobijete gustu tecnu zutu masu... na vama je kako cete da pecete, ja sam malom kasikicom nalivala u papirne staniclice, izdrobila sam fetu pa sam na svaku projicu od gore stavila malo parcence fete, i tako pekla. pece se na 200 stepeni najvise 20min prva tura, ostale ture su bile gotove i za 15min. treba da narastu i da budu zlatno zute do narandzaste od gore. moja topla preporuka je da ih pecete u onom kalupu za projice, jer su mi se zalepile za stanicle pa je bilo pravo mucenje svaku posebno vaditi. dok su one koje sam ispekla u kalupu za mafine ispale savrseno, samo nemojte zaboraviti dobro nauljiti i posuti brasnom taj kalup.

user posted image
user posted image


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Proja
5.5.2011 21:28:34   
Didy
Napravila sam proju po Tashinom receptu i stvarno je savršena!user posted image Moje dete je pojelo toliko da se bojim kako će spavati večeras.user posted image Jedino sam smanjila količinu običnog brašna za pola čaše, a toliko dodala palente, jer mi se sviđa kad proja malo grebucka.user posted image
Hvala za recept, mnogo je bolji od onih koje sam ja imala i po kojima sam pravila, a nikad nisam bila potpuno zadovoljna ishodom.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Proja
6.5.2011 7:48:22   
Anoniman
Mljac!!! Mi kući svi tamanimo proju. Imam recept koji nikad ne omane:

3 jajeta
1 šolja (2dcl) pšeničnog brašna+ prašak za pecivo
1 šolja kukuruznog brašna
1 pavlaka  (od 2dcl)
1/2 šolje ulja
so po želji

E sad, ovo je osnovni recept i dovoljan je za 12 kalupa.
Ako želite proju sa SIROM: dodajte punu šaku mladog ili podlivenog sira
Odlična je i sa SPANAĆEM: najbolje je ako uz sir dodate spanać (ja ubacim 2 briketa-Yupik)
A nedavno smo probali sa TIKVICOM: narendana mala tikvica pomešana sa kriškom feta sira i mirođijom.

Može da se klopa kao poseban obrok (doručak-večera uz jogurt ili kiselo mleko) ili kao prilog čorbama (recimo od bundeve, ili spanaća i sl.)

Prijatno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Proja
6.5.2011 8:53:26   
majathegreat
Ja obožavam proju sa paprikom. njami

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Proja
6.5.2011 23:25:17   
Anoniman
Majo, hvala na inspiraciji user posted image Danas je "pala" jedna projica sa paprikom. This is for You

user posted image

(odgovor članu majathegreat)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Proja
6.5.2011 23:50:08   
majathegreat
O, Nina baš ti hvala.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Proja
14.5.2011 13:51:48   
jelena038
Za Dunju,
Ja proju pravim sa obe vrste brasna, obavezno stavim kiselu vodu uz sve sto ide, bude lepse. Takodje, uvek stavim i sir, domaci, kakav imam, a spanac samo treba sitno iseckati i dodati tom siru, pa sve pomesati, i staviti tako da se pece. Ne treba ga bariti pre toga. Znaci ovo sve manje vise kao ostali recepti, 3 jaja, casa ulja, 2 case projinog brasna i casa psenicnog, kasicica soli, kriska sira, sa dve-tri sake seckanog spanaca, po zelji i kisele vode onako, od prilike, ni malo, ni puno, iz flase user posted image i obavezno prasak za pecivo, eto. napomena, ume da bude masnija, pa smanjite ulje, ako volite suvlju. i ja nikad ne stavljam mleko, ponekad jogurt, zavisi kakav mi je sir.
i idem sad i ja da je spremim user posted image prvo si me asocirala na podvarak, s onim serpama, a sad cu zbog tebe da napravim i proju user posted image


< Poruku je uredio jelena038 -- 14.5.2011 13:59:17 >


_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Proja
14.5.2011 14:24:33   
jelena038
nemam projino brasno i mrzi me da idem u prodavnicu. idem da pokusam da napravim nesto sto mi je upravo palo na pamet, pa ako prezivim, dodjem da vam kazem sta sam uradila user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Proja
14.5.2011 14:33:16   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: jelena038

Za Dunju,
Ja proju pravim sa obe vrste brasna, obavezno stavim kiselu vodu uz sve sto ide, bude lepse. Takodje, uvek stavim i sir, domaci, kakav imam, a spanac samo treba sitno iseckati i dodati tom siru, pa sve pomesati, i staviti tako da se pece. Ne treba ga bariti pre toga. Znaci ovo sve manje vise kao ostali recepti, 3 jaja, casa ulja, 2 case projinog brasna i casa psenicnog, kasicica soli, kriska sira, sa dve-tri sake seckanog spanaca, po zelji i kisele vode onako, od prilike, ni malo, ni puno, iz flase user posted image i obavezno prasak za pecivo, eto. napomena, ume da bude masnija, pa smanjite ulje, ako volite suvlju. i ja nikad ne stavljam mleko, ponekad jogurt, zavisi kakav mi je sir.
i idem sad i ja da je spremim user posted image prvo si me asocirala na podvarak, s onim serpama, a sad cu zbog tebe da napravim i proju user posted image



hvala puno draga, odoh i ja da pravim user posted image

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Proja
26.5.2011 22:27:21   
Anoniman
Tash isprobali smo tvoj recept za proju user posted image user posted image user posted image

Pleh je ostao prazan, muz je smazao sve user posted image

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Proja
14.6.2011 13:46:41   
Shishica
Jao koliko recepata... veceras bi je pravila pa cu da iskombinujem nesto.. samo ne volim kad je suva vec posle po dana user posted image Ne znam koji je tu fazon..

Jednom sam pravila po nekom receptu, jos dok sam bila kuci, i bila je odlicna i socna i sutra, ali ko ce ga znati koji je recept...kad nisam zapamtila..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Proja
16.11.2011 12:06:34   
Lu
Znači prija ne može da bude posna, onda je to kukuruzauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Proja
16.11.2011 13:20:15   
Anoniman
Naravno da može, samo je receptura druga user posted image Ne mogu na brzinu da se setim (retko je pravim) ali u osnovi je mešavina kukuruznog i pšeničnog brašna, so, prašak za pecivo, ulje i voda - ona je malo mrvljiva nakon stajanja, tako da nju uglavnom treba pojesti što pre user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Proja
16.11.2011 21:52:20   
Lu
IZVORNA PORUKA: n i n a

Majo, hvala na inspiraciji user posted image Danas je "pala" jedna projica sa paprikom. This is for You

user posted image


Ja bi ovakve ali od samog kukuruznog brašna, a onda se neće dignuti user posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ukusni prokelj
Ringerajin kuvar: minnica
Musaka sa tikvicama i pečurkama
Ringerajin kuvar: lesica RR



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here