|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tretiranje međice
9.5.2010 20:04:49   
Snelle
Ja ću ovoj mojoj da dam ultimatum ili  ne seci ili ja skačem sa porodjajnog stola user posted image
Šalu na stranu, ako želi da pomogne, verovatno će joj "rastezanje" ići lakše ako smo se mackale nečime, pa smo postale restegljivije user posted image


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Tretiranje međice
9.5.2010 20:05:57   
Anoniman
Naravno, tu nema govora, samo sam htela da ti kažem da je i pored mackanja bitna babica. Ja sam mojoj rekla da ne dam da me seku, ako puknem, nek' puknem, al me seći neće. I onda je morala da se potrudiuser posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 177
   RE: Tretiranje međice
9.5.2010 20:07:45   
Snelle
Mmmmm, svidja mi se tvoja taktika! Moraću i ja nešto da uradim po tom pitanju! Ako ne budem dobila neku zlu babicu pa umesto rastezanja dobijem šamar user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Tretiranje međice
9.5.2010 20:10:37   
Anoniman
Onda je šutneš i kažeš jaoooo, izvin'te, to je zbog kontrakcija, a hoćete sad malo da radite svoj posaouser posted image

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: Tretiranje međice
9.5.2010 20:12:50   
Snelle
user posted image  user posted image  user posted image Samo ti imaš ludje ideje od mene!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Tretiranje međice
9.5.2010 20:22:34   
Anchy_Ljuba
Ijaoooooooooooooooooooooooouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image bas sam se dobro nasmejala....
Ja  ovo prvi put cujem, i sada sam definitivno resila da cu ici na carski...
Da me neka tamo rasteze ili sta vec... Ne,ne....


_____________________________

***Sreca, sreca, radost najveca***

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Tretiranje međice
9.5.2010 20:28:09   
New Mom
Meni baš nije da se mažem bilo kakvim uljem ili kremom dole, mislim da tako lako možeš da dobiješ zapaljenje sluzokože. Mislim, ako se ni sapun i kupka ne savetuju za taj region (ipak moraš prstom da delimično uđeš). Videla sam da imaju ulja koja služe baš za taj deo, ali su mi skupa.
Ovde je i onako pravilo da prvorotke seku. Pa šta bude da bude... Nadam se samo da ću naići na neku strpljivu i spretnu babicu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anchy_Ljuba)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Tretiranje međice
9.5.2010 20:48:36   
Snelle
A ne, ja ništa ne mećem unutra user posted image Samo spolja premažem medjicu i to je to. Šta ćeš, mi žene svašta radimo samo da olakšamo i pomognemo sebi. A da vam ne pričam da tokom ovog "čina" sama sebi izgledam kao neki psycho user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Tretiranje međice
9.5.2010 21:20:49   
Anoniman
ja sam tretirala medjicu nekih deset nedelja i nisam secena...
mada i babica je tretirala moju medjicu...

ne znam...logicno mi je da tako pravimo neku rastegljivost ali...bitno je i kakva je babica

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 184
   RE: Tretiranje međice
24.7.2010 13:47:55   
Mimče
jao zene ja sam budala, uopste to nisam radila, sad mi krivooo a sad ni nemam vremena, vidim dosta vas je to dugo radilo, ne znam jel svima uspelo, za Oti znam i ekstra user posted image
sad kako izadje izadje, valjda ce babica biti ok......

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Tretiranje međice
24.7.2010 14:21:53   
Nensi*
Ja sam tretirala sa bademovim uljem i na kraju otisla na carski user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Mimče)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Tretiranje međice
29.9.2010 19:12:06   
Anoniman
Ovih dana su nam u školici pričali o pripremi međice za porođaj - masažom , u kombinaciji sa uljem , dobija se na elastičnosti međice , i ukoliko tretiranjem postignete potrebnu elastičnost - postoji šansa da budete pošteđene epiziotomije , tj da se međica dovoljno sama rastegne , pa nema potrebe da vas "secnu" . Pošto ovde ne nađoh uputstvo kako se pravilno izvodi ova famozna masaža , evo ja isčačkala na jednom forumu , i poklapa se sa onim što su nas učili u školici . Planiram da probam , ne može da škodi .

Kako se masaža izvodi?

Sa puna 34 tjedna trudnoće svakoga dana zauzmite polusjedeći položaj, kao da rađate (nama su u školici rekli da kleknete i sednete na svoje noge , blago raširite noge , i nađete položaj kojim najlakše dospete do međice ) . Nastojite biti opušteni. U početku koristite ogledalo kako biste se upoznali s međicom. Prije masaže svakako skratite nokte. Možete koristiti ulje kako biste dodatno omekšali međicu ali i svoje prste (postoje posebna ulja , ali nije obavezno) .
Stavite palce u vaginu koliko možete (ne skroz unutra , većna ulaz u vaginu)  i širite međicu na stranu i dolje prema rektumu, sve dok ne osjetite peckanje (nama su rekli da se vrši pritisak u trajanju od 5 sekundi u tom donjem delu , gde vam se prsti sastave) . Zadržite tako dok peckanje ne prestane i masirajte dalje gore - dolje. Za vrijeme masaže neka vam palci budu kao udice koje će vući tkivo prema gore kao što će to raditi glavica bebe. I na kraju masirajte tkivo između palca i kažiprsta, oko minute .

Izvor - KLIK

< Poruku je uredio BubaMira -- 29.9.2010 19:15:33 >

(odgovor članu Nensi*)
  Direktna veza do poruke: 187
   RE: Tretiranje međice
29.9.2010 19:16:49   
JANA S
i ja sam se pitala kako se radi. rekli su i nama u skolici   i kako sam cula stvarno moze da bude od velike koristi.ima neko posebno ulje ali ne znam  koje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Tretiranje međice
29.9.2010 19:19:05   
Ana RR
U prvom postu je eugenija napisala da se koristi bademovo ulje user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu JANA S)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Tretiranje međice
29.9.2010 19:22:00   
JANA S
hvala!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Tretiranje međice
29.9.2010 19:29:15   
Anoniman
Evo ovako , ULJA :

Weleda ulje za masažu međice KLIK

Pranarom ulje za masažu međice KLIK



(odgovor članu JANA S)
  Direktna veza do poruke: 191
   RE: Tretiranje međice
29.9.2010 21:36:52   
bebablue
ja sam "tretirala" medjicuuser posted image i nisam secena, imala sam blago unutrasnje pucanje, ali tek malo, ali medjica mi je netaknuta. Ne znam da li masaza ima veze, ali ja sam se svako vece masirala, ne nesto kao po opisu kako treba, vec bukvalno medjicu.
Za masazu sam koristila lubrikant ljubicanstveni durex sa alojomuser posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Tretiranje međice
29.9.2010 21:39:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebablue

ja sam "tretirala" medjicuuser posted image i nisam secena, imala sam blago unutrasnje pucanje, ali tek malo, ali medjica mi je netaknuta. Ne znam da li masaza ima veze, ali ja sam se svako vece masirala, ne nesto kao po opisu kako treba, vec bukvalno medjicu.
Za masazu sam koristila lubrikant ljubicanstveni durex sa alojomuser posted image



I meni je ovo padalo na pamet user posted image

(odgovor članu bebablue)
  Direktna veza do poruke: 193
   RE: Tretiranje međice
29.9.2010 21:42:37   
bebablue
IZVORNA PORUKA: BubaMira

IZVORNA PORUKA: bebablue

ja sam "tretirala" medjicuuser posted image i nisam secena, imala sam blago unutrasnje pucanje, ali tek malo, ali medjica mi je netaknuta. Ne znam da li masaza ima veze, ali ja sam se svako vece masirala, ne nesto kao po opisu kako treba, vec bukvalno medjicu.
Za masazu sam koristila lubrikant ljubicanstveni durex sa alojomuser posted image



I meni je ovo padalo na pamet user posted image



Baci se na masazu, nemas sta da izgubis, a i posle lubrikant moze da zatreba, dok se hormoni ne vrate na starouser posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Tretiranje međice
29.9.2010 21:47:15   
Anoniman
Iskreno , padalo mi je na pamet i OVO , isto sluši za rastezanje :

user posted image

...ali je možda malo previše radikalno ??? user posted image user posted image user posted image
Prati i oblik ... onoga tamo dole user posted image ... A onaj čika u "Mi nismo anđeli" kaže da se lako navići na to user posted image


< Poruku je uredio BubaMira -- 29.9.2010 21:48:18 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 195
   RE: Tretiranje međice
29.9.2010 21:50:48   
bebablue
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

rade ih i po meriuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Emocija je teska bolest, izazvana izlivom srca u glavu!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Tretiranje međice
29.9.2010 21:54:35   
ivaj
Au onda bi za mene potrosili poprilicno materijalauser posted image

(odgovor članu bebablue)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Tretiranje međice
29.9.2010 21:57:20   
Anoniman
Što , Ivaj , nosiš broj 43 ? user posted image

(odgovor članu ivaj)
  Direktna veza do poruke: 198
   RE: Tretiranje međice
29.9.2010 21:59:26   
anajid
Jaw,trudnice ta sta vam je?user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Tretiranje međice
29.9.2010 22:03:02   
Anoniman
Nista , anajiD , tretiramo međicu user posted image . Ja se toliko smejem , da ujedno radim i Kegelove vežbe , jer se pomalo popiškavam u gaće od smeha , pa stišćem user posted image

(odgovor članu anajid)
  Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here