|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: List maline olakšava porođaj
6.2.2010 12:01:24   
Shishica
Pa cekacu onda osmi....

Ako je nekome gadno bas, sto ne bi kombinovali sa ovim aromaticnim cajem od maline? Sigurno bi bilo lepse... Hmmm?

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: List maline olakšava porođaj
9.2.2010 1:52:20   
Anoniman
izvor: poliklinika harni.hr

Malina (Rubus idaeus) je jedna od najupotrebljavanijih biljaka za olakšavanje trudnoće, ali ne kod nas već u SAD. List maline izaziva opuštanje maternice, pa se koristi kao sredstvo za sprječavanje pobačaja, kao i za olakšavanje poroda. Može se piti tijekom cijele trudnoće i to tako da se jedna žlica čaja prelije se sa 2 dl vrele vode, ostavi stajati 15 minuta, procijedi i pije.
 
user posted image Čaj od listova maline stoljećima se koristi u narodnoj medicini za ublažavanje tegoba vezanih uz trudnoća, tvrdi se da sadrži supstanciju koja djeluje opuštajuće na mišiće maternice, međutim to nikad nije potvrđeno. Čaj od malinovih listova možete svakako koristiti zbog sadržaja visokih količina vitamina C, ali nemojte pretjerivati jer sadrži i značajne količine treslovina (2 šalice dnevno najviše) pa može uzrokovati opstipaciju i osjećaj težine u probavnom traktu, koji se može pojaviti u zadnjim mjesecima trudnoće i zbog pritiska ploda.

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: List maline olakšava porođaj
10.2.2010 18:30:11   
Anoniman
jao sto je grozan ovaj caj breeeeeeeeeeeeeeeee
za nekoga ko inace mrzi cajeve..
jao fuuuuuj evo upravo ga gutam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: List maline olakšava porođaj
10.2.2010 18:32:12   
lothroniell
Oti jel jako ruzan i kada se poseceri? I ja mrzim cajeve, ali kontam ako malo meda ubacis mozda bude bolje... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: List maline olakšava porođaj
10.2.2010 18:37:32   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lothroniell

Oti jel jako ruzan i kada se poseceri? I ja mrzim cajeve, ali kontam ako malo meda ubacis mozda bude bolje... user posted image


ne znam..nisam probala.,...sad cu da stavim malo meda ili secera...fuj

(odgovor članu lothroniell)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: List maline olakšava porođaj
10.2.2010 18:41:21   
lothroniell
Joj sada si me obeshrabrila, jedva cu se naterati da probam kada dodje vreme... user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: List maline olakšava porođaj
10.2.2010 18:41:49   
anci 81
Obavezno da javite jel' imao efekta caj!!!user posted image
Oti,a ti ides na epidural?
I znaci da ne krecem to da pijem pre osmog meseca?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: List maline olakšava porođaj
10.2.2010 18:46:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anci 81

Obavezno da javite jel' imao efekta caj!!!user posted image
Oti,a ti ides na epidural?
I znaci da ne krecem to da pijem pre osmog meseca?


L>oth, i meni je grozan pa pijem...sta da radim

Anci, ja planiram epidural ali videcemo...nema veze, caj bi trebalo da ojaca misice materice i da smanji krvarenje nakon porodjaja...tako da...trebalo bi da koristi...
nemoj pre osmog meseca...

(odgovor članu anci 81)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: List maline olakšava porođaj
10.2.2010 19:01:44   
lothroniell
Pa picu ga i ja! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: List maline olakšava porođaj
10.2.2010 19:49:35   
ana77
Limun mu super ubija taj grozan ukus ALI je meni izazvao tako groznu gorusicu da nisam celu noc spavala, pa onda dzabe, a sladak caj mi se sve jedno gadi... Znate kako su nam govorili kad smo bili mali: zapusi nos i pij user posted image user posted image user posted image ! Ja nategnem i popijem ga ceo iz dva-tri puta i kao onda sam mirna :)!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: List maline olakšava porođaj
10.2.2010 19:51:39   
Anoniman
evo ja ga cevcim vec sat vremena...uh...

(odgovor članu ana77)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: List maline olakšava porođaj
10.2.2010 20:28:18   
ana77
Mislim da je to cevcenje najgoreeee jer je sve jedno odvratan, a kad ga pijes malo po malo svaki put bas osetis ukus... FUUUUJJJ!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: List maline olakšava porođaj
11.2.2010 21:04:11   
Trudi
Ja sam mjesecima imala problema sa kontrakcijama, mirovala sam, pila gynipral, ali sam već par dana bez terapije. U devetom sam mjesecu, beba je fino razvijena, ali kaže se da je svaki dan u maminom stomaku važan. Kupila sam ovaj čaj, ali ne znam da li da ga pođem piti, bojim se da mi naglo ne krenu kontrakcije, da se otvorim (mada, mora i to da se desi...). Najviše me plaši upozorenje na kutiji da je zabranjen u trudnoći. Vjerovatno se misli na prvo tromjesečje, ali.... Za sad sam na odluci da ću ga početi piti od ponedjeljka user posted image

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: List maline olakšava porođaj
11.2.2010 22:09:46   
ana77
Vidim da smo blizu sto se termina za porodjaj tice :). Ja i dalje pijem ginipral - do sledece srede mi je rekla doktorka da pijem, a pocela sam pre otprilike nedelju dana da pijem i ovaj caj. Nemam nikakve kontrakcije (mada ih ja nisam ni imala ranije, samo mi je skracen grlic materice (mislim da sam vise udavila na ovom forumu sa svojim grlicem :)), pa sam zbog toga pila ginipral) ali za svaki slucaj pijem samo jednu solju dnevno, a trebalo bi bar 2 ili 3 da bi imalo pravi efekat. To cu da pocnem od sledece srede kad prekinem sa ginipralom. Beba ima vec skoro 3kg, a to joj je dosta za pocetak :) :) :). 
Ti pocni, od jedne solje ti nece biti nista, a posle ces da vidis, a i da se porodis u 38. nedelji, to je sasvim OK :)!

(odgovor članu Trudi)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: List maline olakšava porođaj
21.2.2010 0:40:03   
Anoniman
ja batalila ovaj caj...ne namerno nego..zaboravim jedan dan pa drugi pa treci..nisam ga pila ne secam se...
bas sam i ja neka...

(odgovor članu ana77)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: List maline olakšava porođaj
9.5.2010 19:32:15   
Snelle
Počela sam da pijem ovaj čaj krajem osmog, početkom devetog meseca i to prilično redovno svaki dan!
S time da moji roditelji imaju maline u bašti, pa mi tata svakog jutra nabere sveže lišće, a mama mi onda napravi čaj od toga - baš sam mamina i tatina maza user posted image Ne znam da li ima neke razlike da li su listovi sveži ili suvi.....
Pijem 1/2 l čaja dnevno. Jedna čaša ujutru i jedna uveče. Meni je ukus prilično gadan, pa u čaj stavim cedevitu i onda ga popijem bez problema. Videćemo kako će mi proteći porodjaj, ja se nadam da će biti uspešno i efikasno!


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: List maline olakšava porođaj
10.5.2010 9:01:52   
ana77
Ja sam ga pila (kao sto i pise gore :)) i mogu ti reci da sam se dosta brzo otvarala. Nisam otisla prerano u bolnicu, tek kad su mi se kontrakcije spustile ispod 10min i u porodilistu sam vec bila 5-6 prstiju otvorena (oko 20h). U 20:50 sam usla u box, a porodila sam se u 22:50, tako da sam u principu za dva sata bila gotova sto je super za prvorotku (uopste me i nisu prikljucili na indukciju na kraju jer je beba pocela da se buni protiv nje). Ne znam sta je pomoglo (genetika nije, mama mi se jako sporo otvarala i to pod ludackim indukijama) ali ja verujem da je caj od lista maline :). Srecno :)!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: List maline olakšava porođaj
10.5.2011 0:59:24   
Anoniman
je li neko cuo da se u iste svrhe koristi i caj od majcine dusice user posted image

(odgovor članu ana77)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: List maline olakšava porođaj
10.5.2011 11:07:07   
usamljena
IZVORNA PORUKA: Jeca*

Tako gledano možeš da piješ i Schweppes, tonik. On sadrži kinin koji "zabranjuju" trudnicama jer izaziva kontrakcije.

Znam da je ovo davno pisano ali ... Ja sam ga pila cesto ali nisam znala za ovo user posted image Znam da je CC zabranjena u trudnoci zbog ortofosforne kiseline ali za kinin nisam znala
Za caj od listova maline sam cula da pomaze kod bolnih ciklusa i za to sam ga pila par puta. Svejedno, bez konsultacija sa dr ne bih to smela konzumirati


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: List maline olakšava porođaj
6.7.2011 23:21:29   
Anoniman
ja sam danas kupila caj od lista maline. mi imamo jednog travara koji pravi fantasticne cajeve, a zapravo nije obican travar vec biohemicar u penziji. mnoge je izlecio od stitne zlezde i od mnogih drugih smetnji i kad god nam bilo sta treba, prvo trk kod njega.
pre mesec-dva mi je jedna zena u gradu rekla da se jako lako porodila a dete joj je bilom preko 4 kg zahvaljujuci caju od maline. posle toga sam ja u skolici za trudnice pitala patronaznu sestru sta misli o tome i ona je potvrdila da se list maline pokazao kao vrlo delotvoran i kod bolnih ciklusa i kod olaksavanja porodjaja jer opusta zidove materice.
kupila sam danas jedno pakovanje, ali cu poceti tek za neki dan da pijem caj, kad udjem u 9. mesec.
objasnio mi je da se pije ovako: 3 supene kasike se preliju sa 700 ml vode, stoji 3 sata, zatim se procedi i pije 3x dnevno pre jela. kaze da je bezbedan i da ne moze da izazove kontrakcije, pa mislim da vredi pokusati. user posted image

(odgovor članu usamljena)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: List maline olakšava porođaj
7.7.2011 13:28:47   
Brand new mama
Nemam zelju da pametujem,a ni da ikog uspanicim,ali ovdje su nam na kursu za trudnice rekli da kad se pije caj za trudnice,bolje izbjegavati list od maline jer dovodi kod nekih zena da mnogo vise pucaju i krvare kod porodjaj,jer malina omeksava sve.Ovvdje preporucuju kombinaciju virka,macije trave,melise i ne znam jos kojih za olaksavanje porodjaja i izjednacavanje hormona(da nemamo velike disbalanse u ponasanju i sl) u trudnoci.Malo off-Za virak kazu da se treba piti od pubeteta i da je sjajan i u klimaksu

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: List maline olakšava porođaj
7.7.2011 13:38:52   
Chipsy
Macaki, jel' ti bese iz kg-a? Da ne pricas o onom sto ima trafiku kod Zlatne ruze?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: List maline olakšava porođaj
7.7.2011 15:59:55   
Anoniman
jeste draga, hranislav nektarijevic i flora. user posted image
idi do njega pa se raspitaj... ja sam juce bila.

(odgovor članu Chipsy)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: List maline olakšava porođaj
7.7.2011 16:10:05   
Chipsy
Ja sam tek 9-a nedelja, jos je ranouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: List maline olakšava porođaj
7.7.2011 16:47:01   
Anoniman
hehe, izvini, nisam znala. user posted image
evo onda sacekaj da ti ja javim moja iskustva, ja planiram da ga pijem od sledece nedelje.

a sad malo da odem u off. . kod njega mozes da odes sta god da ti fali, covek je obrazovan i jako strucan. radio je u zastavinoj laboratoriji kao biohemicar, a onda poceo da se bavi biljkama kada mu se cerka jedinica razbolela.  mnogima je pomogao, moju drugaricu npr. izlecio od hasimota.

(odgovor članu Chipsy)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here