|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: List maline olakšava porođaj
7.7.2011 17:22:37   
Anoniman
Prijateljica mog supruga pila je ili caj od lista maline ili kupine, nisam sigurna (a bice da je malina) i lako se porodila. Inace, sva je uska user posted image , sitna, mrsava.
Ja ulazim u 36. sedmicu i planiram vec veceras da kupim taj caj. Moj ginekolog kaze da treba sve probati sto ne moze da skodi, a za taj caj nije cuo da je skodljiv.

Od pocetka trudnoce pijem maslinovo ulje prije dorucka (po jednu kasiku) i do sada, hvala Bogu, nisam imala problema sa probavom, strijama... Cula sam i da maslinovo ulje olaksava porodjaj (cak mi ga je preporucila i jedna apotekarka, koja je tri put rodila bez komplikacija - sivenja...).
Procitala sam i da pred termin valja mazati medjicu tim uljem (nemojte mi se smijati).

E da, jedna drugarica mi je rekla da porodjaj (otvaranje ili sta vec), olaksava i vruca varenika sa maslacem (nemojte mi se opet smijati).

Vidim ja da cu sva podmazana poci na porodjaj user posted image , a sestrama u porodjajnoj sali cu reci da mi, umjesto vodom, kvase usta nekim ekstra djevicanskim.

Pozdravljam vas!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: List maline olakšava porođaj
27.9.2011 8:04:27   
jance
nama je isto babica u skolici rekla za caj, i za maslinovo ulje.. sad, ulje mi bas nekako neide, od kako sam zbog operacije morala da popijem ricinusovo ulje 2 velike kasike i na kraju mi i nije pomoglo, od tada mi se jaako gadi... al caj bi probala definitivno...
trenutno sam 37. nedelja i otvorena sam 1 prst, nebi jos krenula ove nedelje, al tamo negde od sledece mozda da krenem mislim da mi sigurno nebi skodilo...
jel u medjuvremenu neko ovo jos pokusao?

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: List maline olakšava porođaj
5.1.2012 22:39:11   
afra
Citala sam engleske i americke sajtove o efektu ovog caja i zene su njime odusevljene. Mnoge ga piju od 32. nedelje. Ja sam 36+4 i pocela danas. Jedva sam ga nasla, u Josif P. apoteci u Tadeusa Koscuska, gde sam morala da se ubedjujem sa apotekarom da mi ga proda. Kaze, ima novih istrazivanja o nuspojavama, a sam ne zna kojim. Ovo pisem da znate unapred situaciju. Mislim da ovaj caj moze samo da pomogne, nikako suprotno.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: List maline olakšava porođaj
6.1.2012 0:38:22   
Snelle
Ja sam pila čaj od lista maline i porođaj mi je trajao, ako računamo od prve kontrakcije pa do samog porodjaja, 35 sati. Meni nije pomogao, ali opet ja sam sve vreme pila ginypral, tj. do ulaska u deveti mesec, pa je možda i to bio problem.

(odgovor članu afra)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: List maline olakšava porođaj
7.1.2012 23:44:15   
Anoniman
meni je pomogao. ali bar ja volim da verujem u to. i meni su te prve kontrakcije dugo trajale kao i sneletu, ali sam onda resila da poguram stvari. user posted image muz mi je oko 22 doneo litar caja, ja to popila za pola sata.. do 1 sat otvorena mali dlan, do 3 veliki dlan, tj. 10 cm. porodila bih se za pola sata najvise da se ebbi nije zagalvila rucica koju je stavila ispred gave. ovako sam se porodila u 6:15. inace, pila sam po 1-2 solje od ulaska u 9. mesec svakoga dana.
moj savet je da da pokusate, u svakom slucaju nista ne moze da skodi. plus kada krenu kontrakcije popijte slobodno litar, dva jakog caja.

snele user posted image kad god pisem o porodjaju ja se tebe setim.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 80
   RE: List maline olakšava porođaj
8.1.2012 12:50:16   
Snelle
Pa da, davila sam te svako malo tada user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: List maline olakšava porođaj
8.1.2012 21:27:11   
Anoniman
user posted image

tek sad videh koliko sam gresaka napravila sinoc user posted image nepismena...

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: List maline olakšava porođaj
10.1.2012 10:57:01   
afra
Ma ko gleda na greskice, uostalom, mozes azurirati post da se ne nerviras:)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: List maline olakšava porođaj
2.2.2012 23:22:23   
mamamikka
Neznam da li je ovaj čaj ili sam samo imala ludu sreću ali sam drugi porodjaj imala za poželeti. U rvoj trudnoći ga nisam pila trajalo je 13 sati pod indukcijom. Ludilo. Sad sam probala i porodila se bukvalno s osmehom. Nisam mogla da verujem koliko je bilo lako. Nadam se da je od čaja i da će i drugima pomoći. Živele maline!

(odgovor članu afra)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: List maline olakšava porođaj
4.2.2012 8:45:11   
ana77
Kao sto sam ranije napisala, meni je pomogao caj. Porodila sam se za dva sata.

Ono sto sam videla u jednoj drzavnoj apoteci su kapi od lista maline, pa mozda je tako lakse nego piti onaj odvratni caj :D!

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: List maline olakšava porođaj
4.2.2012 10:41:16   
Bebilina
Jesam ga pila u trecem tromesecju i da li zbog njega, joge, kegelovih vezbi, ostajanja kod kuce sto duze i kretanja sve vreme, nastavka porodjaja u vodi koja opusta ili cega vec meni je druga faza trajala 19 minuta. Od stizanja u bolnicu sa 4cm do rodjenja male prosla su 2 sata. Zaista ne znam cemu mogu da zahvalim, ali da mi list maline nije skodio to mogu da potvrdim.
Pila sam ga i nakon porodjaja, krvarila sam oko nedelju dana i ne preterano obilno (mada mi i inace ciklusi nisu bili obilni).
Savete sam za tablete i caj (ja sam uzimala caj i postepeno povecavala kolicinu od jedne do 2-3 solje) dobila u skolici za trudnice i od instruktorke joge. Sve su ga moje prijateljice pile i nisam cula losa iskustva.

Ali evo kada ga NE TREBA PITI:

- If you have already had a baby and your labour went smoothly first time around, there is no need for you to drink raspberry leaf tea for your next baby.
The fact is that raspberry leaf tea is not right for everyone. Don't take it if:
- You've already had a baby and your labour was very short, three or fewer hours from start to finish.
- You're scheduled to have a planned caesarean for a medical reason.
- You've had a caesarean before.
- You've had a premature labour before.
- You've had vaginal bleeding in the second half of pregnancy.
- It would also be wise not to drink raspberry leaf if you:
- Have a family or personal history of breast or ovarian cancer, endometriosis or fibroids.
- Have any complications or health problems in your pregnancy.
- Have high blood pressure.
- Are expecting twins.

Evo zasto se pije nakon porodjaja:

- boost your immune system, because of the vitamins and minerals it contains
- help your uterus to shrink back to its pre-pregnant shape
- fight infection, because it has antibacterial qualities

Ja ne znam da li cu ga u ovoj trudnoci piti jer spadam u ovu prvu kategoriju glatkih i brzih porodjaja. Pitacu najbolje babicu.user posted image Obzirom da mu ni ja nisam volela ukus mozda uzmem tablete ako dobijem zeleno svetlo.




_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: List maline olakšava porođaj
24.4.2012 17:59:11   
pandina
Ja sam resila sutra da kupim taj cuveni caj, javicu rezultate :)

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: List maline olakšava porođaj
24.4.2012 22:09:47   
Snelle
Ja sam pila ovaj čaj i nije mi uopšte pomogao, tj od prve kontrakcije do porođaja je prošlo 35 sati, pri čemu se nisam dovoljno otvorila pa su me sekli i unutra i spolja. E sad, pitanje je koliko je tu uticaj imao i gynipral, jer sam ga pila do ulaska u deveti mesec.

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: List maline olakšava porođaj
24.4.2012 23:51:55   
Bebilina
Mislim da je inividualno draga, i da nema Gynipala (koji nikako ne moze da pomogne otvaranju, koliko cujem) nekim zenama pomogne manje, nekim vise... Moja je recimo prijateljica pila u obe trudnoce- u prvoj relativno kratka druga faza, u drugoj forceps jer beba nikako nije htela vani. Malo sto je daleko prevalila termin, pa beba nije htela da se spusti, pa su joj startovali porodjaj... Eto i kod nje nije jedan faktor bio...

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: List maline olakšava porođaj
25.4.2012 19:16:10   
pandina
Ma, naravno, Bebilina, u pravu si . Svakako ne mozemo spreciti neke neprilike, samo da se nadamo da ce sve biti u redu, ali ovaj caj, kako ja shvatih, moze samo da potpomogne otvaranju i time da olaksa porodjaj, nikako da steti. Ja nisam pila, tek planiram, ali  sam shvatila da je tako.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: List maline olakšava porođaj
25.4.2012 22:22:18   
Bebilina
Pandina ako je trudnoca ok i nema nicega sa one liste "zasto ne" sto sam je stavila ond samo napred user posted image Prirodan je, ne bi trebalo da skodi, a ima zena koje misle da im je upravo on pomogao. Ja da nisam imala brz porodjaj prvog puta pila bih ga opet... Al pitacu opet babicu u ponedeljak da vidim dal mozda ipak mogu pomalo da pijem- pola doze mozda jer skoro 5god je proslo o prethodnog porodjaja...

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: List maline olakšava porođaj
30.4.2012 17:31:28   
pandina
Ode muz da kupiuser posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: List maline olakšava porođaj
16.5.2012 16:04:59   
Bebilina
Pandina jel pijes caj? user posted image

Meni babica savetovala da definitivno ne pijem. Mogu tek poceti ako hocu da izazovem porodjaj posto navodno nekim mamama pomaze... user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: List maline olakšava porođaj
16.5.2012 20:09:15   
pandina
Pijem. Samo nekad ujutru zaboravim, ali uvece obavezno.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: List maline olakšava porođaj
16.5.2012 22:54:27   
bojana86
A to se kupi u apoteci ? i kada ti je termin,tj. kada ga treba poceti piti? user posted image

_____________________________

"Ne idi onuda kuda staza vodi.
Radije kroči onamo gdje puta nema
i ostavi trag..."

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: List maline olakšava porođaj
16.5.2012 23:15:17   
pandina
U Beogradu ga ima sigurno u biljnoj apoteci Josif Pancic, a za druge apoteke nisam sigurna. Pijem ga mozda nekih 10/15 dana, a termin mi je za deset dana.

(odgovor članu bojana86)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: List maline olakšava porođaj
16.5.2012 23:16:05   
pandina
Procitaj i postove Bebiline na ovoj strani, posto vidim da ti nije prva trudnoca.

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: List maline olakšava porođaj
16.5.2012 23:23:48   
Bebilina
E super, zelim ti da ti pomogne bas kako kazu da ume user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu pandina)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: List maline olakšava porođaj
17.5.2012 8:43:51   
pandina
Hvala, Bebi user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: List maline olakšava porođaj
29.5.2012 0:56:54   
Anoniman
tek pre neki dan procitah da je caj od maline dobro piti i nakon porodjaja!

Da bi se sprečila iscrpljenost i ojačao organizam, preporučuje se konzumiranje čajeva spravljenih od listova maline (Rubus idaeus), koja se zbog svog bogatog sastava preporučuje u svim fazama trudnoće i porođaja, i u periodu dojenja. Biljka je bogata vitaminima C i E, kao i visokim sadržajem kalcijuma i magnezijuma, a visok sadržaj gvožđa u plodovima i listu maline pomaže u prevenciji anemije. Nakon porođaja, ublažava krvarenje, pomaže materici da povrati tonus i obogaćuje i povećava nivo mleka kod dojilje.

(odgovor članu pandina)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here