|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
25.3.2015 23:34:36   
sanja80

Ja sam danas posetila vrtic na Banovom B u kom je centralna izborna komisija, i vise puta mi ponovise da dete ne mogu upisati u jasle pre Jula ni na koji nacin.
Na moje pitanje- sta cu sa detetom do Jula s obzirom da mi porodiljsko nisu ni dan produzili a ja treba da pocnem da radim preksutra- ona kaze" nadjite neku zenu da ga cuva ako vam babe i dede nisu tu" :-)
Ne mogu da verujem...rekla sam joj da mi treba zvanican i suvisao odgovor od nje, kao predstavnika drzave, a ona na kraju "snadjite se". Znaci, da nije tuzno bilo bi smesno. Kaze da zakon ne obavezuje ni jedan vrtic da upise bilo koga, jer vrtic nije osnovna skola i nije obavezan ni da se pohadja a kamoli da upisuju pre nekih njihovih rokova.

Eto, ja mogu uz neka bolovanja i odmor da dobacim najjkasnije do Maja, dete mi puni godinu 28-og Aprila, a do Jula ce mi lebdeti u vazduhu, posto drzava posle roditelja kao institucije koja brine o deci, prepoznaje samo babe, dede, zene koje cuvaju.... ali ne i sebe i svoje ustanove.

Da bar daju neke logicne odgovore pa i da ih postujem....al "snadjite se do Jula"... oooo Gospode


(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1351
   RE: Upis u jaslice-vrtić
26.3.2015 8:22:46   
vonavoj
sanja80,tako je,glupost! Jos uvek njihova generacija nije krenula u jaslice..npr,moja devojcica koja je rodjena u novembru treba da ide u istu grupu sa tvojom bebom,a ona ima tek 5 meseciuser posted image ..zato jos uvek nema grupa,a nece da ubacuju u starije,pa posle tumbaju..i kod nas u Pa ima samo majski upisni rok! Ja sam imala srece da su mi obe cerke rodjene oktobar/novembar,taman za polazak u vrtic u septembru!

(odgovor članu sanja80)
Direktna veza do poruke: 1352
   RE: Upis u jaslice-vrtić
27.3.2015 16:12:11   
jovicaa
da li ste vadili starije dete/decu iz vrtica pred kraj trudnoce i kada se beba rodila?
posto moji ne idu vec tri nedelje, ja se nesto mislim da ih vratim, super im je u vrticu. ali tripujem se zbog virusa i novorodjencetauser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1353
   RE: Upis u jaslice-vrtić
27.3.2015 16:26:19   
mama krava

IZVORNA PORUKA: sanja80


Ja sam danas posetila vrtic na Banovom B u kom je centralna izborna komisija, i vise puta mi ponovise da dete ne mogu upisati u jasle pre Jula ni na koji nacin.
Na moje pitanje- sta cu sa detetom do Jula s obzirom da mi porodiljsko nisu ni dan produzili a ja treba da pocnem da radim preksutra- ona kaze" nadjite neku zenu da ga cuva ako vam babe i dede nisu tu" :-)
Ne mogu da verujem...rekla sam joj da mi treba zvanican i suvisao odgovor od nje, kao predstavnika drzave, a ona na kraju "snadjite se". Znaci, da nije tuzno bilo bi smesno. Kaze da zakon ne obavezuje ni jedan vrtic da upise bilo koga, jer vrtic nije osnovna skola i nije obavezan ni da se pohadja a kamoli da upisuju pre nekih njihovih rokova.

Eto, ja mogu uz neka bolovanja i odmor da dobacim najjkasnije do Maja, dete mi puni godinu 28-og Aprila, a do Jula ce mi lebdeti u vazduhu, posto drzava posle roditelja kao institucije koja brine o deci, prepoznaje samo babe, dede, zene koje cuvaju.... ali ne i sebe i svoje ustanove.

Da bar daju neke logicne odgovore pa i da ih postujem....al "snadjite se do Jula"... oooo Gospode





Eo da se snadješ, a ti lepo prijavi sve ovo na sledeće e-mail adrese

Ja sam pisala o svom problemu na sledece e-mail arese i za dva dana dobila odgovor

obrazovanje@beograd.gov.rs
snezana.djuric@beograd.gov.rs - ona je sekretat, ali nisam sigurna kako joj ide tacno adresa sa dj ili d jer je Djuric, pa sam slala na ove varijante
snezana.duric@beograd.gov.rs
igor.raicevic@beograd.gov.rs - a ovo joj je zamenik

Doduse odgovorila mi je neka Elena Bilic, ali nema veze...samo pisite, neka reaguju, jer to im je posao!


Moja kuma je dete upisala u vrtić na NBG u aprilu isto oavko...prvo su rekli ne može, pa kad je zvala sekretarijat, onda može!!!

(odgovor članu sanja80)
Direktna veza do poruke: 1354
   RE: Upis u jaslice-vrtić
27.3.2015 16:27:12   
mama krava

IZVORNA PORUKA: jovicaa

da li ste vadili starije dete/decu iz vrtica pred kraj trudnoce i kada se beba rodila?
posto moji ne idu vec tri nedelje, ja se nesto mislim da ih vratim, super im je u vrticu. ali tripujem se zbog virusa i novorodjencetauser posted image

joviceeuser posted image

ja nisam... I sve bilo ok, dok nije primio vakcinu...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1355
   RE: Upis u jaslice-vrtić
27.3.2015 16:31:12   
lesica

IZVORNA PORUKA: mama krava


IZVORNA PORUKA: sanja80


Ja sam danas posetila vrtic na Banovom B u kom je centralna izborna komisija, i vise puta mi ponovise da dete ne mogu upisati u jasle pre Jula ni na koji nacin.
Na moje pitanje- sta cu sa detetom do Jula s obzirom da mi porodiljsko nisu ni dan produzili a ja treba da pocnem da radim preksutra- ona kaze" nadjite neku zenu da ga cuva ako vam babe i dede nisu tu" :-)
Ne mogu da verujem...rekla sam joj da mi treba zvanican i suvisao odgovor od nje, kao predstavnika drzave, a ona na kraju "snadjite se". Znaci, da nije tuzno bilo bi smesno. Kaze da zakon ne obavezuje ni jedan vrtic da upise bilo koga, jer vrtic nije osnovna skola i nije obavezan ni da se pohadja a kamoli da upisuju pre nekih njihovih rokova.

Eto, ja mogu uz neka bolovanja i odmor da dobacim najjkasnije do Maja, dete mi puni godinu 28-og Aprila, a do Jula ce mi lebdeti u vazduhu, posto drzava posle roditelja kao institucije koja brine o deci, prepoznaje samo babe, dede, zene koje cuvaju.... ali ne i sebe i svoje ustanove.

Da bar daju neke logicne odgovore pa i da ih postujem....al "snadjite se do Jula"... oooo Gospode





Eo da se snadješ, a ti lepo prijavi sve ovo na sledeće e-mail adrese

Ja sam pisala o svom problemu na sledece e-mail arese i za dva dana dobila odgovor

obrazovanje@beograd.gov.rs
snezana.djuric@beograd.gov.rs - ona je sekretat, ali nisam sigurna kako joj ide tacno adresa sa dj ili d jer je Djuric, pa sam slala na ove varijante
snezana.duric@beograd.gov.rs
igor.raicevic@beograd.gov.rs - a ovo joj je zamenik

Doduse odgovorila mi je neka Elena Bilic, ali nema veze...samo pisite, neka reaguju, jer to im je posao!


Moja kuma je dete upisala u vrtić na NBG u aprilu isto oavko...prvo su rekli ne može, pa kad je zvala sekretarijat, onda može!!!


Sanja, ili prosto nazovi sekretarijat, objasni o čemu se radi, a oni će te dalje uputiti.
U svakom slučaju, vrtić MORA da ti primi i upiše dete, pogotovo ako ispunjavate uslove ( oboje ste u radnom odnosu)

Srećno!

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1356
   RE: Upis u jaslice-vrtić
27.3.2015 16:33:54   
lesica
Jovice, obzirom da se ti i ja koljemo sa terminom porođaja user posted image Moj plan je ovakav- Lenka ide još uvek, i ićiće u vrtić dok se ja ne porodim, nakon porođaja, ostaviću je kući jedan period ( dve, tri nedelje, mesec dana...) a to je uslovljeno time kada će poželeti da ide.
Obzirom na to da kreće stabilnije i finije vreme, spalasnuće ovaj nalet viroza, tako da ne vidim razlog da je mesecima držim van vrtića.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1357
   RE: Upis u jaslice-vrtić
27.3.2015 17:12:17   
serpica

IZVORNA PORUKA: lesica RR

Jovice, obzirom da se ti i ja koljemo sa terminom porođaja user posted image Moj plan je ovakav- Lenka ide još uvek, i ićiće u vrtić dok se ja ne porodim, nakon porođaja, ostaviću je kući jedan period ( dve, tri nedelje, mesec dana...) a to je uslovljeno time kada će poželeti da ide.
Obzirom na to da kreće stabilnije i finije vreme, spalasnuće ovaj nalet viroza, tako da ne vidim razlog da je mesecima držim van vrtića.




Ovako sam i ja,povukla ih ne zbog virusa nego da budu ukljucene pored bebe,posle dve nedelje je mladja krenula u vrtic,starija nije isla u skolu jer je bio raspust.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 1358
   RE: Upis u jaslice-vrtić
27.3.2015 17:47:39   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: jovicaa

da li ste vadili starije dete/decu iz vrtica pred kraj trudnoce i kada se beba rodila?
posto moji ne idu vec tri nedelje, ja se nesto mislim da ih vratim, super im je u vrticu. ali tripujem se zbog virusa i novorodjencetauser posted image

ma vrati ih,sad ide bolje vreme,lakse ce ti biti! Moja je isla posle 2 nedelje od rodjenja,ali je bio i oktobar,bas virusi..i isla je celu zimu,sa prekidima,ali vecinom je isla! I pu pu!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1359
   RE: Upis u jaslice-vrtić
27.3.2015 17:52:37   
branki*
moje dete je islo i ide u vrtic,nije doneo nikakav virus bebi.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1360
   RE: Upis u jaslice-vrtić
31.3.2015 9:22:07   
ivannna
juce sam bila u PIO-u u Nemanjinoj,za M4 obrazac,oko 16 30 nije bilo nikoga user posted image
jer jedino ponedeljkom rade do 18 h

da li izvod iz maticne knjige treba da bude original ili moze kopija? imam neki od proslog puta ( prosle godine) da li mogu njega da koristim ili mora novi?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1361
   RE: Upis u jaslice-vrtić
31.3.2015 16:44:07   
ttaannjjaa
Da li suprug moze da uzme taj obrazac iz PIO iako ce biti prijavljen tek od 1. aprila ove godine? Iako radi vec dve godine u toj firmi na crno...

(odgovor članu ivannna)
Direktna veza do poruke: 1362
   RE: Upis u jaslice-vrtić
9.4.2015 9:41:37   
wivern
Zene jutros mi drugarica javlja OVU INFORMACIJU
Sad moram hitno delati, sledece nedelje odmah u nemanjinu. Sva sreca pa je gledala studio B

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu ttaannjjaa)
Direktna veza do poruke: 1363
   RE: Upis u jaslice-vrtić
9.4.2015 9:51:53   
amdn
ttaannjjaa


Draga ttaannjjaa
mi smo prosle godine konkurisali prvi put za vrtic i mnogo su nas cimali. Moj suprug je u vreme prikupljanja papira bio prijavljen ali, a pre toga je isto radio na crno u istoj fimi, njima treba papir od 6 meseci ranije, tako da smo morali da uzmemo i papir sa biroa, i iz firme od kad je prijavljen. Svakako idite i do vrtica ili glavne ispostave vrtica gde konkuriset_e, oni ce vam najbolje reci sta vam sve treba, kazem nas su vracali sto puta, i kad je bio i konkurs za regresiranje, hvala bogu sad tog nema.
Svakako bolje idi jednom do vrtica nego da se sto puta set_kas,a papir iz PIO-a mora licno suprug da uzme, meni nisu dali, ili on ili da imam ovlascenje, a za ovlascenje opet moras da se cimas opstina ili gde vec.
Pio ponedeljkom radi do 6 h za zaposlene.
Pozz ana

< Poruku je uredio amdn -- 9.4.2015 9:55:09 >

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1364
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.4.2015 15:37:06   
vonavoj
Evo i mene sa danasnjeg upisa!! Odlepila sam,besna,besna!!user posted image
Svu potrebnu dokumentaciju sam imala ispravnu i bas se zadesi direktorka ustanove i primi dokum.i pregleda..i prvo sto je videla da je rodjena 13.10.2014! I kao,ah,ona nece imati godinu dana u septembru,ne mozemo da je uzmemo u obzir za upis!user posted image user posted image
Reko kako?? Ja pocinjem da radim 15.9?? Kao da,ali po novom statutu grada PA,ne upisuju se deca koja nemaju godinu dana>> heelllooooo??? Kao koji vrtic> Ah,u tom nema mesta,da ima,mozda bi je i uzeli u razmatranje??? Zapalicu ih majke mi!user posted image user posted image
to znaci da cekamo sledeci april za upis?! Jesu li oni normalni!!! Sta sa njom da radim!!

(odgovor članu amdn)
Direktna veza do poruke: 1365
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.4.2015 16:32:22   
mama krava
Ma ne može tako...Neka je onda prime od 01,11, npr, ako je problem da mora da ima godinu dana!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1366
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.4.2015 19:02:54   
wivern
Jao Von ako i meni to budu rekli zapalicu nekoga majke mi user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 1367
   RE: Upis u jaslice-vrtić
15.4.2015 21:35:26   
vonavoj
Mama krava,nasi kreteni doneli novi statut!! A starija cerka je novembarsko dete i krenula sa 10m..ali sad po novom ni ne upisuju u ovom upisnom roku!!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1368
   RE: Upis u jaslice-vrtić
5.5.2015 18:32:08   
moja ciklama
Da li neko zna kada izlaze liste za "1001 Radost" PU Čika Jova Zmaj?


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1369
   RE: Upis u jaslice-vrtić
5.5.2015 18:33:41   
wivern
Ciklamo mislim da liste izlaze krajem maja.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 1370
   RE: Upis u jaslice-vrtić
26.5.2015 9:01:06   
milicicak
Liste izasle, nisu nas primili u vrtic :( sta sad?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1371
   RE: Upis u jaslice-vrtić
26.5.2015 9:12:45   
Mala Elena
Sto vas nisu primili?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1372
   RE: Upis u jaslice-vrtić
26.5.2015 9:22:28   
milicicak
Ideju nemam :( nema nikakve rang liste, samo spiskovi dece koja su primljena a nas na tim spiskovima nema...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 1373
   RE: Upis u jaslice-vrtić
26.5.2015 10:17:31   
Rosita
Milicicak :( zali se. U nasem vrticu i okolo teze se primaju deca preko 3 g, zato sto ispune kapaciter iz svojih jasala. U jasle se opustenije upisuje .

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1374
   RE: Upis u jaslice-vrtić
26.5.2015 10:52:26   
wivern

IZVORNA PORUKA: milicicak

Liste izasle, nisu nas primili u vrtic :( sta sad?



Ja sam spremna da nekoga ubijem zbog toga. Majke mi. Ne znam gde cu sa detetom ako nas ne prime. Kod nas lista tek 28-og. Prijavilo se oko 2500 dece a upisuju 550 u jasle i 230 u vrtic user posted image . I onda kazu kako se svake godine radja sve manje dece, pa odakle onda ovaj silni visak kad treba da se upisu u vrtice?
A cula sam da ce onima koji nisu upisani davati potvrde sa kojim ce se upisivati u privatne vrtice, a grad ce refundirati deo sredstava.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here