|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 11:22:08   
IvanaSK RR
Mama Jo, bas mi je zao user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2026
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 13:03:14   
jess021
I mi smo ispod crte. Nisam se nesto mnogo iznervirala, bilo je ocekivano.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2027
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 13:08:15   
pari
Eeee bezveze jess

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2028
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 13:10:27   
Ana RR
Pa strašno.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 2029
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 13:13:35   
emicaa
eee svasta,zao mi je.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2030
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 13:17:34   
Maraj
Ma sta kazete!!! Ja sam ubedjena bila da cete upasti jer obe konkurisete za 2 dece. Pa strasno! Ja ne znam zasto mi vise kao roditelji cutimo! Zasto se ne pobunimo da rang liste budu javne! Dakle sa svim bodovima! Hocu da znam koliko moje dete na konkursu ima bodova a koliko ta deca koja su iznad njega!
Sve dok cutimo bice nam ovako

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2031
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 13:20:43   
vonavoj
Uzas..
Moje su obe krenule od najmladje jaslene. Sa starijom nije bilo problema,ali sa J jeste.jer nije imala godinu dana do 30.9...pa nije ni primljena,novi zakon. ..a godinu je punila 13.oktobra..ma debili.a imali bi prednost jer jedno dete vec ide...pa je krajem avgusta dobila zamenski vrtic, na drugom kraju grada..izdrzali smo tu godinu,jednu tamo,drugu vamo..pa je posle prebacena.
A trece dete ima prednost,i ne placa..nadam se..jer on ne krece od najmladje,zbog porodiljskog.
Kod nas su javne liste i bodovi.. i tacno se zna kako se boduje..ako ima vise dece sa istim brojem bodova ide zrebovanje..to je tek lutrija..

< Poruku je uredio vonavoj -- 2.7.2018 13:21:54 >

(odgovor članu Milena18)
Direktna veza do poruke: 2032
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 13:24:42   
Maraj
Von u bg-u toga nema. Samo ima rang lista sa imenom dece koja su primljena. Ne pise ni osnov ni bodovi ma nista. Kako je moguce da ja ako predajem 3 ili 4 put nemam prednost nad nekim ko predaje 1 put a isto bodova npr imamo. Mada ti bodovi...opet kazem sve je to imaginarno u bg-u. Javna je tajna da se upise onaj ko ima vezu i to ti je.
Zato kazem da smo mi roditelji zasluhni za ovakvu situaciju jer se ne bunimo

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 2033
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 13:38:03   
jess021
Ne znam sta bi vam rekla. Nisam imala potvrdu o zaposlenju, ali prosle godine jesam pa ista prica.
Ne znam kako kod vas, ali u NS svake godine cirkus oko upisa. Verujete li da je za Milin uzrast bilo 13 slobodnih mesta na nivou celo grada???? A posle se upise 113. Ja ne poznajem nikoga ko je primljen preko redovnog konkursa.
Maraj, ni kod nas nema broj bodova. I mene zivo zanima koji im je kriterijum jer nas sigurno ima mnogo sa isti brojem bodova.

< Poruku je uredio jess021 -- 2.7.2018 13:39:07 >


_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2034
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 13:44:30   
Ana RR
Jess, u Bg je haos oko vrtića. Godinama već nema dovoljno vrtića. U mom kraju ima samo jedan vrtić na 30 hiljada stanovnika. Mi smo prve godine Marka vozili u drugo naselje pa smo ga posle upisali u privatni vrtić. Više nisam ni pokušavala da konkurišem za državni jer su nam otvoreno rekli da nema šanse ako nemam debelu vezu.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2035
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 13:47:47   
Maraj
Pa upravo to sto ana kaze. Debela veza
I svi znamo. I cutimo.
Ja bi se majke mi javno pobunila. Al ne moze covek sam
Ovaj sistem primanja u vrtic se mora promeniti. Al mi kao roditelji cutimo i ne resavamo nista.
Jess jezivo kakvo je stanje. Samo da ima bodova pored imena deteta. Neki kriterijum. Ovako....samo jos vise besnim

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2036
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 13:55:57   
jess021
Maraj, ne vredi. Iskreno i mi cemo traziti vezu. Nemam drugog izbora. Pisala sam vec da se ne ponavljam da su velike razlike za subvencije izmedju Bg i Ns. I stvarno mi je mnogo, finansijski, da obe upisem privatno cak I u subvencije.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2037
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 13:59:28   
mama Jo
Strasno bas. I mi cemo probazi da nadjemo vezu. Ne znam sta drugo zaista. Za sada bi i mogli J da upisemo u neki privatni, ali kad budu trebale obe da idu tesko cemo to tako zaista... cekam da mm dodje sa posla pa cemo da mozgamo sta cemo 😒

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2038
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 14:04:01   
bebilule
E vala baš. I ovdje je gužva, a mogu misliti šta je po većim gradovima. Moja prijateljica čeka rezultate, mislim da im je dohakala. Pošto se određeni bodovi dobijaju ako si pripadnik manjina, ona se lijepo prešaltala i ovjerila izjavu da je njihov pripadnik. Mislim da je Crnogorka, nisam sigurna. user posted image

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 2039
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 14:07:18   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Jess, u Bg je haos oko vrtića. Godinama već nema dovoljno vrtića. U mom kraju ima samo jedan vrtić na 30 hiljada stanovnika. Mi smo prve godine Marka vozili u drugo naselje pa smo ga posle upisali u privatni vrtić. Više nisam ni pokušavala da konkurišem za državni jer su nam otvoreno rekli da nema šanse ako nemam debelu vezu.

Ma, verujem da je haos u svim gradovima oko vrtica. Npr kod nas je haos. I za jednu i drugu smo cekali dve godine. Za Sofi smo pisali zalbu. Tek tada je upalilo.

Bas mi je zao Jess i Mama jo.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2040
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 16:41:53   
IvanaSK RR
Upravo citam na netu... Četvoro dece, podnet zahtev za dete od 5 godina i od 2,5 za vrtic. Ovo od 2,5 primljeno, od 5 godina nije. Pisana zalba i receno joj da nema kapaciteta i da će u oktobru opet razmotriti zahtev.
Na sve to komentarise zena koja ima blizance kako joj je jedno dete primljeno, drugo ne. Kad se zalila rekli joj da nisu oni krivi sto je rodila dvoje dece...
Prema tome, sta reci...

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2041
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 17:15:21   
Anck Su Nmaun
Hahaha jao pa ovo je zalosnoo!
Bitno da je on npravio fontanu , pa mogao joa koji vrtic da sagradi skotina!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2042
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 19:05:37   
Maraj
Boze boze!! Sta reci a ne iznervirati se!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 2043
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 20:17:28   
Misha i Ljisha
mama jo, Jess ja dosla da vidim novosti kad imam sta i da vidim user posted image

A jeste pokusali da stavite na spisak npr vrtic u Ceneju? Tamo ima malo dece, u skoli u razredu ima po njih 15, i u vrticu ih nema bog zna koliko. Sa D je bilo njih cini mi se cetvoro iz grada. I dovodili su decu. Jeste daleko je ode puno na gorivo ali se podnese zahtev za premestaj i svih cetvoro su dobili premestaj, troje odmah prve godine a cetvrti decko kroz dve godine.

Ili u tako nekom selu, ili Veternik ili Futog. Negde gde pise da ima mesta pa su vece sanse.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2044
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 20:34:04   
jess021
Ljiso, nisam jer ja nemam opciju da ih vodim negde izvan grada ni odredjeni period jer mm ode kolima ujutro u 7h.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2045
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 20:53:41   
Misha i Ljisha
ma Jess bitno da su upisane a gde je totalno nebitno, mogla si ih upisati i onda odmah pisati zahtev za premestaj a ni ne voditi u vrtic. Mi smo cekali premestaj pa od decembra do marta, nije strasno, kad smo se preselili. A opet mislim to je bolje nego da uopste ne dobijete vrtic samo sto bi placala mesto tih par meseci.
Bas mi je zao, deci vrtic treba da se druze i uzivaju sa drugarima.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2046
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 21:39:28   
mama Jo
Nama su isto rekli da, ako dobije bilo gde, moze da se prebaci, to nije toliko veliki problem.
Mi smo prosle godine navodili druge vrtice ali ni tada nismo dobili. Doduse ja prosle god.nisam imala papir o zaposlenju....

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2047
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 21:42:23   
MimaKos
Pisite zalbu, pa kako bude, kod nas im neko poslao inspekciju pa sad nema na mucku nista :)) pa poludele ove sto verovatno ko zna koje pare dale na veze... i sad nikom nista.. probajte, imate pravo na to, ali ako niste oboje u radnom odnosu, iskreno, pisite propalo, za to se prvo uhvate i cao..

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2048
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 21:55:22   
NikaLena
Dete mi je primljeno u jaslice Andjelak,zanima me kakva su iskustva sa tim vrticem?user posted image

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2049
   RE: Upis u jaslice-vrtić
2.7.2018 21:56:32   
mama Jo
Blago tebi NikaLena user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu NikaLena)
Direktna veza do poruke: 2050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here