|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: baby apoteka
30.4.2012 14:22:05   
Olga75

IZVORNA PORUKA: gagi

Olga da te pitam nesto .

Da li djetetu od deset godina mogu dati paracetamol u tableti ?

Da ga prepolovim?

Ima 35 kila.user posted image

imas pp


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: baby apoteka
30.4.2012 15:52:12   
bubulence
hvala na savetima... olga, alex user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: baby apoteka
30.4.2012 16:25:46   
ishler
Posto sam medicinski radnik koliko ja znam beba ne moze reagovati prvi put na ubod,antitela se stvaraju posle prvog uboda,i moze reagovati tek posle drugog.Cak mi je pedijatar rekao da ne moze beba reagovati prvi put na antibiotik.u svakom slucaju pitati pedijatra.Pen postoji,ali nema ga kod nas.Po meni svako treba imati sirup protiv alergije,paracetamol,rastvor za hidrataciju,probiotik i neki gel kod uboda insekata.Ja uvek nosim lekove,ali ne treba preterivati.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: baby apoteka
30.4.2012 16:28:53   
Anoniman
I još nešto, delom pripada ovde a delom ne, u svakom slučaju povezano je. Ja po savetu pedijatra nigde ne idem bez njene fascikle u kojoj je njena knjižica i kompletna istorija od otpusne liste iz porodilišta na ovamo.

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 154
   RE: baby apoteka
30.4.2012 16:33:22   
Olga75
pen je koliko ja zna ona " olovka " u koju se dozira adrenalin kod osoba koje su imale anafilaksu
a i kod npr . dijabeticara
mozda postoji nesto drugo da se zove pen ali ja ne znam
i tako
eto baby apoteka

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: baby apoteka
30.4.2012 22:00:58   
Dve_srece_najvece_
E da, podseti me Ishler, i rehidran imam kuci... Ja sam mozda preterala...ali zivim daleko od grada, i ne mogu da racunam da cu moci da idem u dezurnu apoteku ako mi nesto zatreba...ipak sam mirnija da imam sve to kuci...pa neka i bacim...user posted image

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: baby apoteka
2.5.2012 11:47:01   
tijatija
Moja beby apoteka je bas sa onim najosnovnijem , za nedaj boze kupujem po potrebi nesto nevolim da mi dugo stoji ...
brufen, febrecit, nesto za suvi klasalj , za iskaslljavanje melelmi za opekotine par sterilnih zavoja, hidrogen, hanzaplast i jod .

(odgovor članu Dve_srece_najvece_)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: baby apoteka
18.5.2012 22:46:59   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Olga RR

da ne pisem baby apoteku koju sam imala kad se tek rodila i ono sto imam sad , obe varijante ko da je smak sveta user posted image
ali ja sam uvrnutauser posted image


Ja sad uporedo imam obe varijante i mm me je pitao da li je s,mak sveta. Stoga, nisi jedina.user posted image
IZVORNA PORUKA: Olga RR

a tu su i : hidrogen , bivacin sprej , hanzaplasti , hloramfenikol krem , probiotici razih fela , kojekakvi vitamini , fitobalm gel , raznorazni hanzaplasti , komprese , fenistil gel , repelenti ( njih po komandi kupim pa bacim ) , octanisept , fiziomer ,tantum verde , infuziona flasa fizioloskog ( trebuje se user posted image )
to sad kad je matora
a kad je bila beb , ono je bilo za psihijatra
bilo je tu i antibiotika i aeriusa ( nikada nam nije trebao ) presinga 9 isto nije trebao ),defrinola ,operila , kojecega user posted image
edit : o daaa , kesice za urin , casice za isti , jod , sterilni tupferi zlu ne trebali , asepsol
kazem , ja sam uvrnuta user posted image

Ponovo - nisi jedina.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: baby apoteka
18.5.2012 22:55:14   
Anoniman
Ja u kućnoj apoteci imam samo brufen sirup i eferalgan čepiće, hanzaplast, tantum verde, aerius kom je odavno istekao rok i aktivni kiseonikuser posted image Imam dežurnu apoteku na dva minuta od kuće, imam koga da nazovem usred noći ako nedajbože zatreba, ne opterećujem se previše...evo skoro 4 godine, i osim brufena mi nikad ništa nije hitno trebalo. Da, imam i nešto kad ujede komarac, mislim da je fenistil, ali i to imam od skoro. Za odrasle isto - brufen, aspirin, diklofenak duo i nimulid.

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 159
   RE: baby apoteka
19.5.2012 1:01:29   
vukosava
Moja bebi apoteka je da imam onaj taylenol (Acetaminophen), za skidanje temperature. I to je sve. Dala sam joj samo jednom kad je pokupila prehladu od mene i to samo jednu dozu. Imam kremu za ojed guze - ono kad je infekcija i durgu kremu za ekcem na faci ili telu. Te tri stvari.

Nemam nista vise.

A ne racunam kupku i obicnu kremu za guzu.

A za adrealin u srce bebi prvi put cujem. Detetu ne bih davala nikakav lek bez toga da mi doktor kaze. Ja smem da zovem doktora i da pitam nesto 24 h dnevno.

Zavrsila sam CPR kurs za prvu pomoc bebi. Naucili smo i ja i muz u skolici kako da reagujemo ako beba pocne da se gusi ako nesto proguta i kako da joj dajemo vestacko disanje i kad da zovemo hitnu i sl. Zivimo na manje od 5 min od bolnice.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: baby apoteka
23.5.2012 9:19:10   
Anoniman
Palitrex ( na profilaksi je) , probiokid imuno i orosal , ostali od poslednjeg povracanja , hanzaplast koji najvise ja koristim , marisol i nista vise .
kad je bila manja imala sam i fizioloski za nos .

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 161
   RE: baby apoteka
30.5.2012 11:24:17   
Anoniman
Imam i neotvoren brufen sirup user posted image

Sad gledam sta treba za novorodjence da se nadje u kuci , sve sam zaboravila..
Fizioloski + spric + pumpica za nos
dalje ne znam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 162
   RE: baby apoteka
30.5.2012 11:35:10   
cockic
ribizla pa sad za bebe daju one ampulice sa fizioloskim  fiziomer ili
bebisol a kao fiziolosk na sprici malo kasnije.
cak bebe posle dve nedelje smeju da koriste fiziomer beby sprej koji je
najbolji jeste skup ali dobar oko 800-900din sve zavisi kako gde.

pumpica za nosic je super stvar ja imam od sina onu sto mama vuce a imam i
elektricnu koja je isto super samo sto sam je slomila user posted image desava se necu se nervirati
jer nije vredna mojih zivaca.citavih dva meseca sam je imala.

ne znam da li ti koristis hipermangan onda treba jos hidrogen,flaster,gazice one iz kesice....jod dobijas u paketu kao i gazice ali njih dosta treba ja sam dokupila bas dosta.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: baby apoteka
30.5.2012 11:35:54   
cockic
eferalgan se daje malim bebama,brufen tek kasnije bas ako paracetamol ne deluje.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: baby apoteka
30.5.2012 19:06:01   
Figaro88
Ja imam samo sirup za snizavanje temperature,jod,hanzaplaste i leti neku kremu kad je ujede komarac,zaboravila sam kako se zove.I uvek obavezno neku cokoladicu za slucaj da joj padne secer,to svuda nosimo...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: baby apoteka
30.5.2012 19:07:17   
Anoniman
Hvala cockic user posted image

(odgovor članu cockic)
  Direktna veza do poruke: 166
   RE: baby apoteka
30.5.2012 19:08:21   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Figaro88

Ja imam samo sirup za snizavanje temperature,jod,hanzaplaste i leti neku kremu kad je ujede komarac,zaboravila sam kako se zove.I uvek obavezno neku cokoladicu za slucaj da joj padne secer,to svuda nosimo...

mi koristimo hiper hama gel , i to sam zaboravila da uzmem ..

(odgovor članu Figaro88)
  Direktna veza do poruke: 167
   RE: baby apoteka
30.5.2012 19:13:43   
Figaro88
Hvala Ribizla,vec par dana razbijam glavu kako se zove ona koju mi uzimamo,ali uzecu tu,nadam se da nam nece puno trebati.Kad je bila bebica imali smo gaze,hidrogen,jod,paracetamol,fizioloski,pumpicu(elektricnu,jos uvek koristimo),neke kapi za nos,nesto za ojed....Ne secam se bas najbolje svega,a vecinu ovog je i Cockic napisala.....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: baby apoteka
30.5.2012 19:15:33   
Figaro88
Zaboravila sam ono za ciscenje okica i vatice,sodom bikarbonom smo cistili jezik zbog sora....

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: baby apoteka
30.5.2012 20:32:12   
cockic
e imam i ja taj gel za ujede nego me zanima koliko malim bebama sme da se maze
lena ce imati nekih 5-6 meseci jul avgust.

petar mi je imao preko godinu kad sam mu mazala.mada on je biljni valjda sme

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: baby apoteka
5.4.2013 13:08:36   
Anoniman
Sredjivala sam kucnu apoteku, i naravno imam lekove sa isteklim rokom trajanja. Da li neko zna gde u NS oni mogu da se uniste/ostave/bace?

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 171
   RE: baby apoteka
6.4.2013 16:46:32   
Anoniman
nasla sam.
u svim drzavnim apotekama (bar za ns je tako) je stavljena crvena kutija u koju se odlazu lekovi.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 172
   RE: baby apoteka
17.10.2014 16:07:37   
mati
- Kalijev permanganat - hipermangan (na vrh čačkalice, u bokal vode i time sam spirala bebu) - protiv osipa, kao dezinfekcija neka
Ovo sam nasla da je neko pisao. Dr nam je sad rekla da time tretiramo deo ispod pelene, Miti se zacrvenelo bas na desnoj str, ali ne lici mi na klasican osip...
Ono sto me zanima je kako ste ga rastvarale, u cemu rastvorite?


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: baby apoteka
17.10.2014 16:09:59   
New Mom
U vodi. I lakse ces ga dodati sa stapicem za usi nego sa cackalicom.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: baby apoteka
17.10.2014 16:12:36   
mati
user posted image Ma znam da je u vodi, nego ne znam koja kolicina, da li za svaki put posebno ili recimo u necemu od 1l pa za vise puta... U apoteci mi rekli da treba da bude bas roze samo to, nista da li u staklu, plastici...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
Neverovatan trik: uspavajte bebu za jedan ...
video
Internetom kruži neobičan trik. Jedan tata, koji je na sve moguće načine pokušavao da uspava bebu, to je i uspeo sa veom...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here