|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:25:50   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: gae_gr


IZVORNA PORUKA: Sanchy

Pcele lete oko vas svuda nekoliko puta nam je pobegao roj i zavrsio ko zna gde a prosle godine mi se uhvatio roj na orah u dvoristu na NOvom Beogradu..kao sto sam vec napisala zgazila sam bosom nogom na pcelu u pesku na plazi tako da od njih nigde bas niste zasticeni...


Drugo je pokoja pčela koja naleti a dugo ići sa detetom tamo gde sigurno ima xy košnica, to se kaže u mom selu: čačkaš mečku. A verovatnoća da mi naleti odbegli roj i nije tako velika kao kad bih otišla tamo gde se gaje. Od pojedinačnih napadača se branim tako što dete držim na oku i teram sve što na bilo koji način može da je ugrozi...

To mi je kuca isto ko i ova u Bgd..svasta sa vama...najbolje da je zamandalim i ne idem uopste.osim toga ovde gde i primarno zivim u komsiluku gaje pcele...nekad niste ni svesni koliko blizu su vam kosnice vazdusnom linijom...bespredmetno je razgovarati o tome..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:26:50   
bubulence
aha, sada vidim sirup za alergije, moram uzeti jer sam ja jako sklona alergijama pa se plasim da ne povuce na mene. hvala alexuser posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:28:11   
Olga75
bubulence , da li je tvoje dete alergicno na bilo sta ? ako nije ni aerius ni presing ti ne treba
kazem ja sam uvrnuta i od jednog zakasljavanja ja vec vidim upalu pluca ( jbn profesionalna deformacija user posted image 0

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:30:54   
*Alexx*
Sanchy, kupi ti tu injekciju adrenalina i gotova priča. Sama si je započela, sama si pisala postove u kojima pričaš o tome da tamo gajiš pčele... mi smo se samo nadovezali jer mislimo da grešiš oko percepcije nekih stvari. Život se menja kad dobiješ dete, htela ili ne.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:33:42   
bubulence
hihih, hvala Bogu ona nije ni na sta alergicna, nadam se da ce tako i ostati... a inace i ja sam panicar, i to veliki, posebno sada posto smo cele nedelje same, mm dolazi samo vikendom. ipak cu uzeti sirup, neka mi se nadje...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:35:02   
Olga75
Sanchy , ako vec ides tako negde na kraj sveta i gajis pcele , najbolje je da zamolis sestru da ti spakuje ceo protokol za anafilaksu ( tako ga zovu sigurno )
nemoj sa takvim stvarima da se zazas , anafilaksa je u stanju da ubije za par minuta a novorodjence je izuzetno osetljivo i ako ti vec snedfa da ga , nekada , saljes u vrtic gde neko dete kaslje onda je najbolje da imas set za anafilaksu i hitnu na brzom biranju

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:35:44   
Olga75

IZVORNA PORUKA: bubulence

hihih, hvala Bogu ona nije ni na sta alergicna, nadam se da ce tako i ostati... a inace i ja sam panicar, i to veliki, posebno sada posto smo cele nedelje same, mm dolazi samo vikendom. ipak cu uzeti sirup, neka mi se nadje...

lako ces ga baciti user posted image
ja ga vise nemam u apoteci user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:37:59   
bubulence

IZVORNA PORUKA: Olga RR


IZVORNA PORUKA: bubulence

hihih, hvala Bogu ona nije ni na sta alergicna, nadam se da ce tako i ostati... a inace i ja sam panicar, i to veliki, posebno sada posto smo cele nedelje same, mm dolazi samo vikendom. ipak cu uzeti sirup, neka mi se nadje...

lako ces ga baciti user posted image
ja ga vise nemam u apoteci user posted image



pa da, najlakse je da ga se otarasim user posted image . ajde pisite ako islite da mi treba jos nesto... za ojed koristimo sudocrem

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:39:29   
Olga75
ma ne treba ti ni aerius user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:42:59   
Sanchy
da ga , nekada , saljes u vrtic gde neko dete kaslje onda je najbolje da imas set za anafilaksu i hitnu na brzom biranju jel ovo neki sarkazam ili provokacija sta li je???Jesmo li dotle dosli da na lepo postavljeno pitanje vi zaje...ate??Svaka cast..

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:43:28   
*Alexx*
Bubu, najbitniji ti je paracetamol i nešto za dezinfekciju (npr Octanisept, to već imaš) i gaza. Ostalo je sve za ne daj bože.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:44:40   
*Alexx*

IZVORNA PORUKA: Sanchy
Jesmo li dotle dosli da na lepo postavljeno pitanje vi zaje...ate??


Nije lepo postavljeno, u tome je problem. Prvo postavljaš nas za debile što imamo kućnu apoteku, a onda dobronameran savet za tu injekciju shvataš kao napad... A sad odoh, da me ne bi banovali.


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:47:09   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ma ne treba ti ni aerius user posted image



Ni ja ga nisam uzimala... Ako se postepeno uvode namirnice i dete ne izlaže jakim alergenima u velikoj količini nema ni tako burne reakcije da ne može da izgura do dolaska hitne ili odlaska u hitnu. Posebno što nama do Tiršove ne treba više od 10 minuta...

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:47:20   
minavb
Ja se nekad pitam jel Sanchy nas za.....a.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:51:22   
Anoniman
Sanchy, s obzirom da je veća verovatnoća da skoči temperatura nego da naiđe roj pčela i izujeda dete, mislim da traba da pročitaš i porazmisliš još jedared o svemu. Insistiraš na pogrešnim stvarima. A ti opet bolje znaš i od ovdeprisutnog lekara i iskusnijih majki, al ajd. Lepo kaže Aleks, palim dok ne dobijem packu, jedna mi je bila dovoljna za nauk.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 140
   RE: baby apoteka
30.4.2012 13:53:53   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Sanchy

da ga , nekada , saljes u vrtic gde neko dete kaslje onda je najbolje da imas set za anafilaksu i hitnu na brzom biranju jel ovo neki sarkazam ili provokacija sta li je???Jesmo li dotle dosli da na lepo postavljeno pitanje vi zaje...ate??Svaka cast..

molim ????
mislila sam da ako dete vodis medju pcele ili bilo gde a moze doci u dodir sa alergenima je najbolje da imas set za anafilaksu ili hitnu na brzom biranju ( rekla si da ti treba ko zna koliko do civilizacije od vikendice )
a to da li za......m ili ne je neumesno jer ja ovakve stvari shvatam vrlo ozbiljno

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: baby apoteka
30.4.2012 14:00:28   
Olga75
evo , vise na ovoj temi necu pisati jedno dogledno vreme ( osim ako se ne budu krsila pravila a ja sam prisutna )
jer clanice smatraju da za******m
znaci stavite u apoteku sta god , nije moja stvar

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: baby apoteka
30.4.2012 14:02:13   
Sanchy
Recenica koju sam citirala nije mogla drugacije da se shvati osim kao u najmanju ruku sarkazam ali nije vise ni bitno uostalom ocigledno nisam trebala nista ni da pitam tj.pitah na pogresnom mestu...cao zdravo..ja odoh nema potrebe niko drugi posto sam ocigledno ja upala na ovu temu bez ikakve zadnje namere kao sto ispade na kraju...

< Poruku je uredio Sanchy -- 30.4.2012 14:03:24 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: baby apoteka
30.4.2012 14:03:46   
Dve_srece_najvece_
Ovo je nasa kucna apoteka:

Zyrtec
Febricet sirup, eferalgan cepici, brufen sirup,
Enterofuril,
Klometol,
Defrinol,
Prospan,
Flavamed,
Boca fizioloshkog,
Prospan, kapi za inhalaciju,
Spalmotil,
Berodual,
Olint, Operil,Phisiomer,
Fitobalm,
Hiper Hama Gel,
Calgel,
Jekoderm,
Bepanten plus,
Enbecin,
Pantenol krem,
Pavloviceva,
Linex, bacilas infantis,
C vitamin u kesici,
shpricevi od 3 i 5 ml
zavoji, gaze, trake za lepljenje istih, hanzaplast...

Verovatno ima i shta sam zaboravila... Neki lekovi, kao oni za inhalaciju su ostali od zadnjeg puta kad smo bili bolesni...a sirupe za proliv i povracanje koristim ako je hitno u konslutaciji sa hitnom pomoci...

PS.

Krema sa zashtitnim faktorom, krema za hladno i vetrovito vreme

< Poruku je uredio Dve_srece_najvece_ -- 30.4.2012 14:05:58 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: baby apoteka
30.4.2012 14:05:41   
Olga75

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Recenica koju sam citirala nije mogla drugacije da se shvati osim kao u najmanju ruku sarkazam ali nije vise ni bitno uostalom ocigledno nisam trebala nista ni da pitam tj.pitah na pogresnom mestu...cao zdravo..ja odoh nema potrebe niko drugi posto sam ocigledno ja upala na ovu temu bez ikakve zadnje namere kao sto ispade na kraju...

kao sto rekoh , nadam se da se nije moglo procitati drugacije
tvoje dete , tvoja stvar
ali ako ti je sestra lekar , bolje nju da pitas nego da guglas i da procitas ko zna sta
ali nije moja briga user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: baby apoteka
30.4.2012 14:08:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Andreju je jedino od jekoderma prolazio ojed.
Čime se tretira izgorela koža i opekotine umesto jekoderma?


Moji u dvorištu, a ja na terasi saksiju hajdučkog lista-UVEK! Malo se zagrebe list da krene sok iz lista, stavi se na opekotinu, umota i sve izvuče!!! Mihajlo je prošli 1, maj na sebe prosuo šolju vrele kafe, umotali smo mu nogu velikim listom, navukli čarapicu, i za nekoliko sati list smežuran, a nogica kao nova user posted image

Takođe uvek u kući imam flašicu kantarionovog ulja-za izgorelu kožu, ogrebotine, rane, suvu kožu oko nosića-ma sve leči user posted image

A i ja imam mini apoteku-Dijazepam mikroklizma u frizu (zbog frasa), Probiotik forte (zbog stolice), Brufen/Paracetamol za temperaturu, Tantum verde u spreju, Marisol za nos, Aerius, Nasonex (zbog trećeg krajnika), veliku flašu fiziološkog za inhalator..... I to je mislim ono što UVEK imamo user posted image I da, C vitamin u prahu za decu! user posted image

< Poruku je uredio n i n a -- 30.4.2012 14:09:56 >

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 146
   [Obrisana poruka]
30.4.2012 14:09:21   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Olga75)
  Direktna veza do poruke: 147
   RE: baby apoteka
30.4.2012 14:11:35   
minavb
Nije tema, ali prva pomoć za opekotine je dugo ispiranje pod mlazom hladne vode, pod uslovom da nije narušena struktura kože. Posle stavljajte šta god. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: baby apoteka
30.4.2012 14:14:15   
*Alexx*
E jbg Nina, odakle mi saksija hajdučkog lista (ni terasu nemam) user posted image Kantarion - odlična ideja, čak mislim da imam kantarionovo ulje!
Ja uvek imam Brufen, Aerius (iako mi nikad nije trebao, moram da mu proverim rok user posted image ), fiziološki, Marisol, špricevi od 10ml, par gaza, neki probiotik, Mustela krema za ojed, krema za lice, ALtiprim sirup za iskašljavanje.
Ostalo kupujem po potrebi.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: baby apoteka
30.4.2012 14:18:41   
Dve_srece_najvece_
Sad me Sanchy natripovala , ja u blizini imam pchelara user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pet NAJLEPŠIH IMENA ZA DEČAKE od samo tri ...
Sve češće je praksa roditelja da deci daju zanimljiva i neobična imena koja imaju snažna značenja, a uz to se uglavnom t...
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here