|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
20.3.2009 10:36:27   
Anoniman
Ja pojma nisam imala koliko žena ima ovaj problem dok nisam ovde na forumu videla.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
20.3.2009 10:37:15   
Modessty
Hvala Lu!user posted image

Samo sam pokušala da objasnim situaciju.
Svako od nas drugačije reaguje. ta drugarica Sonja se stvarno načekala. Ja sam saznala da uopšte pokušava da zatrudni onda kad smo im rekli da sam trudna. Nismo se videle mesec dana nakon toga. Dala sam joj vremena da tu informaciju stvari. Nisam je nikad osudjivala za to što me mesec dana nije pozvala. Jednostavno je to naše druženje nakon toga čak i ojačalo. Ja tada nisam znala kako se ona oseća. Sada znam.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
20.3.2009 12:40:04   
morena
To mi je najbolja prijateljica na svijetu, netko za koga bi dala sve. I ja znam po svom iskustvu. Imala sam spontani, brzo nakon toga prijateljica je ostala trudna. Bila sam jaaaaaaaaako sretna zbog nje i obožavam to dijete. Ali, kada sam ostala sama sa sobom, plakala sam, zašto se meni to desilo? To je ljudski, i iako znam da će mi prijateljica biti presretna radi mene, kada ostane sama, i ona će plakati.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
20.3.2009 12:57:55   
Tara
Mislim da treba da joj kazes, to je tvoja sreca, i sigurna sam da ce biti srecna zbog tebe...
Isto tako , nemoj joj zameriti ako bi zelela da se isplace na tvom ramenu,
jer mi smo ljudska bica i to je normalna reakcija.....
Nema razloga da joj ne kazes,
jos gore ce biti ako joj kazes kada budes u petom mesecuuser posted image
Naravno iako ne bude htela da te cuje dan ,dva daj joj vremena da svari , i sabere svoja osecanja...
Naravno ovo je moje misljenje , sto ne znaci da sam u pravu..
Pozzz


(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
20.3.2009 13:00:31   
morena
Da. A ja pričam ko da sam trudna. A nisam! Ja to samo hipotetski, šta bi bilo kad bi bilo. Ako Bog da, ona će uskoro zabebit pa neću imat ovakav problem.

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
20.3.2009 13:04:07   
Tara
Ja sam mislila da si user posted image
pa sta se onda opterecujes.....user posted image user posted image user posted image
Mislim nemoj pogresno da me razumes ,lepo je sto brines o tudjim osecanjima ali mislim
da covek treba najvise da voli sebe, pa tek onda druge....
Pozz i srecno sa pravljenjemuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu morena)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
20.3.2009 13:07:42   
eugenija
Kopiraću vam mejl koji sam ja dobila od jedne od mojih naj naj naj prijateljica. Mejl je poslan nakon što sam joj poslala poruku da sam trudna. Svim likovima u mejlu namjerno su izmenjena imena, a svaka sličnost sa stvarnim likovima je tačnauser posted image user posted image user posted image

Evo mene docepala se kompa pa ne pustam. Boris otisao na neki poslovni sastanak a ja drndam li drndam. Sad cu da ti napisem sve sto mi lezi na dusi ovih dana. Jbt, Eugeni...ti ces biti majka, shvacas li to??? Jer ja jos uvek ne mogu da pojmim. Znas, kad si mi poslala onu istorijsku poruku u isti mah sam bila presrecna i nekako otuzna sto to nisam ja. Dobro,nije bas tako bilo ali slicno nesto. Neki neopisiv osecaj. Kao kako Eugeni  moze jbt, a ja ne. Nekako imas osecaj da se drugim ljudima sve brzo desava, jedino tebi stvari nikako da se pokrenu. Puf Pavle se ozenio i dobio klinku, puf eto i Eugeni, puf cula sam da Maricka dobila sina...puf puf puf....KAD JEB***?! Kad postigavate, jer ja nekako nemam vremena. Nisam se sexala ........citavu sedmicu, NE STIZEM!!! A opet, kako ti je tiba.. Jel' se vidi vec nesto? Zamisli, mozda sledeci put kad se vidimo vec budemo bogatiji za jos jednog clana ekipe. Mene jos jedino Milica moze da razume... E ako mi i ona uskoro javi da ce biti mama od muke cu da zatrudnim, bezgresno!!!
Salim se, naravno da mi je neizmerno drago, malo sam teatralna, sta cu. Pisi mi o svemu, kako ste, sta ste...
Voli te Mirela


< Poruku je uredio Tasha RR -- 20.3.2009 13:12:33 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
20.3.2009 14:02:27   
Modessty
uh! stvarno jedno iskreno pismo! Tako sam se ja osećala u nekim trenucima!!! A s obzirom da ti je iskreno napisala to znači da te mnogo voli i da ima veeeliko poverenje u tebe da ćeš je razumeti i podjednako voleti kao i do sada!!!
Smatram da mi je prijatelj onaj ko me voli i poštuje bez obzira na moje mane i vrline. A negde sam već napisala i stvarno tako i mislim - Prijatelj je onaj ko ti se nadje kad si nesrećan i tužan, onaj ko ti pokaže svetlo na kraju tunela.

ja imam 3 takve drugarice. i zbog toga smatram da sam bogata!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
20.3.2009 14:09:36   
eugenija
Jeste Modessty, ne šmekam ljude koji mi podilaze po sveku cenu, ona je bila iskrena i zna da je to jedina opcija u našem odnosu uvek i bila...
I ja sam iskreno odgovorila da mi neke reči nisu sele, jer je meni saznanje da sam trudna bilo veća vest od njenog samosažaljenja.. U suštini, svaka se dala u svoje emocije i bila u dubokom kontaktu s njima... Ali i jedna sa drugom... Što i jeste cena iskrenosti...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
20.3.2009 14:18:12   
Anoniman
Ja nesto mislim da ipak nema mesta sebiclucima tu - sad ta koja je ostala trudna prolazi kroz sve moguce periode (tuga, bol, strahovi, radosti...) - nisam pesimista, ali i toj trudnici moze da se desi nesto neplanirano, i cak mozda bas zato sto je tamo neka "prijateljica" bila isuvise okupirana svojim kukanjem, da je toj trudnici "natovarila" crne i tuzne misli, te se zbog tolike sekiracije NE DAJ BOZE desi nesto trudnoci, pa je ne istera do kraja - I STA ONDA?! - karikiram.
postoje losi i tuzni momenti kod svakoga, al alo bre, radujte se sa svojom najboljom drugaricom sto je zatrudnela, jer ce sutra bas ona biti tu uz vas, kad dodje do tog blagoslovenog stanja! Ipak je trudnoca nesto u cemu se treba uzivati, a ne nabijati grizu savesti, zato sto je neko tuzan!
Sve mogu da shvatim, koliko se zene bore godinama, i to je strasno i previse tuzno, ali u tom momentu treba prevideti i prevazici svoju muku (a svi znamo da je nasa muka uvek NAJGORA), jer je neko imao tu SRECU da stvori jos jedan zivot!
LJUDI, NEMOJMO BITI SEBICNI i EGOISTICNI!

(odgovor članu Modessty)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
20.3.2009 16:42:33   
MERYEN
Moje dve dobre drugarice pokusavaju godinama da ostanu u drugom stanju,mislim da su se podjednako radovale mojoj trudnoci kao i ja,medjutim to moze da se krije neko vreme,ali njihovi postupci ,ma bas sve mi je govorilo da su iskrene,i sad bas puno vole Jovana,jedna od njih je trenutno na vestackoj oplodnji u Leskovcu,i ja se molim Bogu da prvenstveno obraduje nju i sve nas pored nje.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
23.3.2009 11:58:36   
morena
Evo, pričala sam sa svojom frendicom dok nisam još ni znala jesam li T ili nisam i sve sam joj rekla. A ona je bila oduševljena mogućnošću da sam trudna, baš je bila sretna i puna podrške. Ipak sam podcijenila svoju prijateljicu. Divna osoba!

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
23.3.2009 13:36:57   
Anoniman
Eto! user posted image

(odgovor članu morena)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
24.4.2014 14:50:42   
New Mom
Ja imam prijateljicu, nesto je starija od mene, koja preko 10god pokusava. Bezbroj inseminacija, 4 vto, a nikad utvrdjen stvarni razlog.

Kad sam ostala prvi put trudna ona je bila jedna od prvih kojima sam rekla jer je osoba za koju znas da ce se radovati zbog tebe.
Medjutim druga i treca trudnoca su nas udaljile. Ne znam jesam li samo ja kriva ili je obostrano. Al nekako mi je slala signale da je nepozeljna prica o tome. Pocela sam da se osecam krivom sto sam trudna. I uskracena mi je mogucnost da pokazem znak radosti zbog svog stanja.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
24.4.2014 16:30:34   
Meisje
New Mom treba da gledas sebe! Bez obzira sto si lako ostala trudna to je tvojih 9m srece i imas puno pravo da sijas i pokazujes to. Razumljivo je da joj je tesko da gleda druge trudnice ali to je njen problem mora sama da se izbori s tim. Naravno,pretpostavljam da ti ne ides ulicom i skaces ja sam trudna,ja sam trudna,hocu da kazem ne nabijas nikome na nos. Kad i ona zatrudni sve ce se ispravitiuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
24.4.2014 16:45:23   
eca89
Curke, da se i ja oglasim na ovu temu. Prije par dana, moja najbolja prijateljica je ostala trudna, ja sam naravno jako srecna zbog nje, iako i mi pokušavamo, ali nas nece, naravno da se zapitas, a "kada cu i ja", kakav je to osjecaj biti trudna, ali polako, bice. Trudicu se da joj pomognem koliko god mogla, nisam uopšte ljubomorna.

(odgovor članu Meisje)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
25.4.2014 11:24:16   
Anoniman
Evo i ja sa vama da podelim iskustvo...posto i ja godinama pokusavam ostati u drugom stanju i nista u medjuvremenu sam imala i spontani i svasta nesto...u medjuvremenu sam od dosta drugarica cula da su trudne i bilo mi je drago zbog njih ..bez obzira na moj slucaj...Ali onaj od najupecatljivijih slicujeva je moja jetrva koja zivi odma pored nas,rodila je deckonju koji ima mesec ipo sada, nikada nisam bila ljubomorna,cak sta vise jedva cekam priliku da odem i budem sa malisom...da slusam i praksam se pomalo...Mislim kad vidite tu malu bebicu nema mesta losim osecanjima...user posted image

(odgovor članu eca89)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
25.4.2014 11:52:12   
Verolina
Ja koliko vidim od onih zena koje se bore za potomstvo, retko koja da ima negativne emocije tipa ljubomore. To nije ljubomora, niti zavist. Vise se to iskonstruise od strane zena koje su majke, sto je sramno!!!user posted image Ali to je kod bolesnih zena ili izuzetno glupih. Nazalost, poznajem i jednu i drugu felu.
Prosto, ovo je sad za New Mom (ne smatram te ni bolesnom ni glupom, nemoj da mislis da je ovo gore upuceno tebi) iz suprotnog ugla, nekada je tuga jako velika. Niko normalan ne moze osecati ljubomoru na nesto sto ne zeli za sebe. Zato mozemo biti ljubomorne prema nekoj curi jer zelimo njenog decka ili muzauser posted image , ali ne mozemo biti ljubomorni prema majci, jer ne zelimo ni njeno dete ni njen stomak. Mozda samo malo parcence srece, ali to nam mora biti oprosteno. Pogotovo kad se pri toj raspodeli srece Bog cesto ne seti ljudi koji bi izginuli za decu, a da im onima koji od njih prave monstrume ili ih uopste ne gledaju. I New Mom, ne treba da se osecas krivom ti ni za sta, ali ako ste toliko dobre prijateljice, trebalo bi da popricate o tome, jer ne sumnjam da bi i njoj i tebi bilo lakse kad biste otvorile karte. Nekada zene nesto sebi uvrte u glavu, ali ako ti je stalo do nje, objasni joj ko je ona u tvom zivotu i daj joj podrsku da prebrodi. Moju tugu su prebrodile godine i ja sam na korak do svoje srece, a nije bilo nikoga u mojoj realnoj i nevirtuelnoj blizini ko je prosao Golgotu i ko bi mi objasnio da je strpljenje majka svih vrlina. I zato nikada necu zaboraviti RR, jer mi je on dao Miljanu, Beu, Popu, Sandru i na kraju Ninu 26 da me u mojim groznim stanjima guraju napred. Jer meni je upravo trebala majka deteta ili dece da me bodri, da u njenom slucaju nadjem nadu. I nasla sam. Obodri i ti nju i nikada nemoj odustajati.user posted image Prijateljstvo se zapravo meri pokusajima da se odrzi, i tako kroz celi zivot.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
25.4.2014 12:23:08   
Verolina

IZVORNA PORUKA: eugenija


Evo mene docepala se kompa pa ne pustam. Boris otisao na neki poslovni sastanak a ja drndam li drndam. Sad cu da ti napisem sve sto mi lezi na dusi ovih dana. Jbt, Eugeni...ti ces biti majka, shvacas li to??? Jer ja jos uvek ne mogu da pojmim. Znas, kad si mi poslala onu istorijsku poruku u isti mah sam bila presrecna i nekako otuzna sto to nisam ja. Dobro,nije bas tako bilo ali slicno nesto. Neki neopisiv osecaj. Kao kako Eugeni  moze jbt, a ja ne. Nekako imas osecaj da se drugim ljudima sve brzo desava, jedino tebi stvari nikako da se pokrenu. Puf Pavle se ozenio i dobio klinku, puf eto i Eugeni, puf cula sam da Maricka dobila sina...puf puf puf....KAD JEB***?! Kad postigavate, jer ja nekako nemam vremena. Nisam se sexala ........citavu sedmicu, NE STIZEM!!! A opet, kako ti je tiba.. Jel' se vidi vec nesto? Zamisli, mozda sledeci put kad se vidimo vec budemo bogatiji za jos jednog clana ekipe. Mene jos jedino Milica moze da razume... E ako mi i ona uskoro javi da ce biti mama od muke cu da zatrudnim, bezgresno!!!
Salim se, naravno da mi je neizmerno drago, malo sam teatralna, sta cu. Pisi mi o svemu, kako ste, sta ste...
Voli te Mirela


Koliko iskreno i tacno opisuje sveuser posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
25.4.2014 12:55:31   
New Mom
Verka, ne mislim ja da je ona osetila ljubomoru ili tako nesto. Mislim da je problem moja tuga sto nije uspela to da ostvari. Nekako ja ne mogu sa time da se nosim (ne znam kako to da objasnim, priblizim).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
25.4.2014 12:59:32   
Verolina
Ja razumem sta pokusavas da mi objasnis, ali smatram da ce joj samo tvoja sreca pomoci, ne tvoja tuga. user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
25.4.2014 13:01:01   
New Mom
Nekad zivot nije fer.
user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
25.4.2014 13:04:06   
Verolina
Cesce nije fer nego sto jeste.user posted image
Ti si jedno toliko normalno ljudsko bice koje zeli da zbog svoje velike srece svi budu srecni. Neguj to plemeniti osecanje, jednog dana ce ti prijateljica biti zahvalna na tome.user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
25.4.2014 20:12:50   
degu
Ja sam bila godinama ta prijateljica koja pokušava i nikad nisam imala problem s tim kad mi je prijateljica trudna. Pogađalo me je kad čujem za raznorazne alkose i narkomane kako im se desilo, a mi koji živimo potpuno zdravim životom ne možemo. Al sam i to prebrodila, verujem da sve ima svoje razloge. Mene je više pogodilo kad sam od drugih saznala da mi je sestra trudna, jer je njoj bilo nezgodno da mi saopšti, jer je znala koliko se mučim i šta prolazim, a ona čak nije ni planirala. I nisam se ljutila, razumela sam je, nekako ljudi doživljavaju našu muku teže nego mi sami. Ja sam znala da ću ostati trudna kad tad, u to nisam sumnjala, samo treba da dođe mojih 5 minuta i došlo je hvala dragom Bogu user posted image Tako da trudnice delite svoju radost sa bližnjima, bez obzira na sve, jer kad tad i oni će biti blagosloveni user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Prijateljica pokušava, a ja sam trudna...
26.4.2014 10:45:42   
Mariya
IZVORNA PORUKA: degu

nekako ljudi doživljavaju našu muku teže nego mi sami.


Za ovo si potpuno u pravu! Imam prijateljicu koja ne moze da zatrudni, nakon 4 neuspele vto, gomile hormona, raznih terapija i operacija  rekla je da pocinje da se miri sa tim da nece imati decu, a meni je toliko zao, jer su ona i njen muz divni ljudi i bili bi divni roditelji jednom detetu. I bilo mi je strasno tesko reci joj da sam ponovo trudna, plasila sam se njene reakcije, a ona se toliko iskreno obradovala...user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Previše guranja tokom porođaja krivo za po...
U Velikoj Britaniji, trenutni projekat babica postiže odlične rezultate u smanjenju porođajnih razderotina jednostavno n...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here