|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Čime čistite nosić?
29.5.2016 10:59:30   
Anarunika
IZVORNA PORUKA: Anarunika

Čisti, čisti operil p ,nama baš pomogne.
I mi smo gentokulin počeli da koristimo kada smo bili u Šidu pa nam jedan apotekar preporučio user posted image Ali i njih izbegavam jer su antibiotske.
Phisiomer mi koristimo u ampulicama ,zagrejan,on je kao fiziološki samo jači mnooogo slaniji user posted image Mada kada god pitam dr on kaže da bilo kakav fiziološki rastvor i čišćenje njime nije dobro jer se tako bakterije samo gurnu još dublje unutra.Ja ga ipak ponekad koristim kada ništa drugo ne pomaže za otpušavanje.


I još nam je dr rekao i to je isto tačno da je mnogo bolje koristiti kapi a ne sprej.Mislim na Operil P npr. I to tako što bebi zabaciš glavu unazad (ili detetu) i držišp ga tako malo,onda kapi probiju skroz do gore i to sve lepo rastvore i očiste. Poslednji put sam tako sa Živom i stvarno je bilo dobro za nekoliko dana.Možda da probate tako kada imaju ta slivanja nazad.


Opet sam sama sebe sitirala umesto da pritisnem Uredi user posted image


< Poruku je uredio Anarunika -- 29.5.2016 11:00:01 >

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 801
   RE: Čime čistite nosić?
29.5.2016 11:18:07   
suzi kju
Od kog uzrasta sme taj Operil?

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 802
   RE: Čime čistite nosić?
29.5.2016 12:24:04   
Mala Elena
Anarunika, slazem se da treba zabaciti glavu.. nisam kupila fiziomer, prethodni dan sam potrosila pare iz steka. Ali hocu cim uhvatim priliku.
Elena i dalje ima slinice one lepljive...izvlacimo joj redovno i jos uvek T ne raste, tu je oko 37. Hvala Bogu.

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 803
   RE: Čime čistite nosić?
29.5.2016 12:48:26   
mila83
Ja uvek detetu zabacim glavu unazad kad treba da se kapaju kapi u nos,to se podrazumeva.Inace,iako ih imam troje ,nemam hvala Bogu puno iskustva sa tim problemima,jer izbegavam upotrebu bilo kakvih kapi za nos,nije dobro za sluzokozu nosa.Cim nauce da duvaju nos,ipak je lakse.
Sto se tice tog slivanjau grlo,to nema veze sa ciscenjem nosa i zabacivanjem glave,bar ja tako mislim.Vec treba otkriti uzrok uopste sta iritira nos da se toliko luci sluz koja ide nazalno i da se leci. T je bila katastrofa pre tri nedelje,samo dva dana sam kapalw Gentokulin otprilike 3 puta dnevno i stalo je.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 804
   RE: Čime čistite nosić?
29.5.2016 13:16:12   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: suzi kju

Od kog uzrasta sme taj Operil?



Nama je dr to davao još i u bebećem uzrastu od par meseci, iako u uputstvu piše uvek od kasnije ali farmaceutske firme moraju tako da se ograde. Operil P ili Adrianol T . Ali samo jednom dnevno i to tri dana pa pauza. KOd nas je imalo efekta.
A to kada smo koristili gentokulin, apotekar nam je rekao i tako smo i uradili, da prvo pročistimo nos Operilom pa onda na tako očišćen nos Gentokulin da bi mogao da prodre gde treba. Ali to je bilo za dečake kada su već bili malo veći.
Ne znam za to slivanje pozadi, da li i šta pomaže, kod mojih je uglavnom u nosu pa im ne smeta toliko za spavanje hvala Bogu.Ali po sebi znam kada mi je sluz zaglavljena onako pozadi i osećam je a ne mogu ni da ispljunem ni da "progutam" Kada se iščistim fiziološkim i stavim kapi onda se to sve omekša i izbacim ga lepo. Pa pretpostavljam da je tako i kod dece user posted image

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 805
   RE: Čime čistite nosić?
29.5.2016 13:26:29   
mila83
Operil moze za decu od 2 god a Adrianol za decu od 6 god...meni su jednom za bebu od 6 meseci dali taj Adrianol,ja nisam htela da joj dam.Enostoji nenacet godinu dana vec.
Svakako da ciscenje razredjuje sekret,ali ne sprecava njegovo lucenje.
A operil moze pomoci u ciscenju,samo u smislu da skupi nateklu sluzokozu nosa,pa da dete lakse dise i onda tek da cistis dalje nosic,jer je prohodan.Ja sam pre par dana sebi stavljala Operil,pa sam osetila upravo to dejstvo.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 806
   RE: Čime čistite nosić?
29.5.2016 20:05:21   
muzicarka
Mi nismo koristili ni Operil ni Adrianol, mislim na starije dete od 4 godine...

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 807
   RE: Čime čistite nosić?
10.7.2016 10:48:59   
emicaa
Jel mali David da mu očistim nosić pumicom,čini mi se kao da ima nešto u nosu

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 808
   RE: Čime čistite nosić?
10.7.2016 10:59:51   
vocicana

IZVORNA PORUKA: emicaa

Jel mali David da mu očistim nosić pumicom,čini mi se kao da ima nešto u nosu

Ja sam opet pocela fizioloski u nos, na jednu pa na drugu stranu ga okrenem, sve su mu suzice posle kada je progutao slani rastvor, posle mu izvlacim el aspiratorom. Valjda se nece zakucati totalno, sutra treba tu vakcinu da primi. Probaj Emice tako, mada se on sada jos uvek cisti od plodove vode, mali je i ako kija to se pluca sama ciste.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 809
   RE: Čime čistite nosić?
10.7.2016 11:28:39   
emicaa
Ma znam ja Voci to nego kao da ima slinavka u nosu a ne znam jel mali previše da vučem pumpicom

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 810
   RE: Čime čistite nosić?
10.7.2016 13:40:27   
mila83

IZVORNA PORUKA: emicaa

Ma znam ja Voci to nego kao da ima slinavka u nosu a ne znam jel mali previše da vučem pumpicom


Jeste mali za pumpicu,nemoj Emice.Bolje fizioloskim malo ...to je normalno kod novorodjencadi da se cisti nosic , da imaju malo slinica..
Pumpicu koristiti bas kad nema drugog nacina i bebi smeta da dise i jede,slusala sam dr da uopste nisu dobre.

_____________________________

Šta je najljepše na svijetu? Upita dijete majku jedno veče. - Ti dok spavaš.- Zašto?-- Ti si jedina moja istina o kojoj ne razmišljam i dok te gledam kako spavaš znam da je to jedina slika na svijetu koja oslikava mir koji mi treba da bih bila sretna.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 811
   RE: Čime čistite nosić?
10.7.2016 22:00:43   
vocicana
Mila je u pravu, ostecuju sluznicu nosa, pa je to malo bez veze, ali malo fizioloskog i sve ce biti ok. Moje dete je danas previse bilo smesno, ja mu stavim u nosic, on se zbuni, proguta, suzice mu krenu. user posted image
Ali malo pre mi nije bilo smesno, bilo mi ga je zao jer nije mogao lepo da zaspi, nego hrce jadnicak.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 812
   RE: Čime čistite nosić?
11.7.2016 7:30:09   
vocicana
Pitanje u adekvatnoj temi.
Da li smem kupiti neki Aqua Maris ili nesto slicno za bebca, da mu time rasprsivacem vlazim sluzokozu nosa, sta konkretno smem, on jejos malac, tek ima 3 meseca.
Hvala mame na svakom odgovoru.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 813
   RE: Čime čistite nosić?
11.7.2016 12:51:25   
madre
Imaš fiziološki rastvor u ampulama i skuplja varijanta, ali komfornije aplikovanje, physiomer,ali naglasi da je za bebu.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 814
   RE: Čime čistite nosić?
11.7.2016 13:01:07   
madre

IZVORNA PORUKA: emicaa

Ma znam ja Voci to nego kao da ima slinavka u nosu a ne znam jel mali previše da vučem pumpicom

Slobodno čisti ako misliš da ima nešto... nikada im nisam radila onu,kako kažu,dnevnu higijenu nosa,ali kad čujem da pišti iz nosića obavezno očistim.

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 815
   RE: Čime čistite nosić?
11.7.2016 14:38:16   
vocicana
Madre hvala

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 816
   RE: Čime čistite nosić?
11.7.2016 14:44:31   
Anck Su Nmaun
Voci mi koristimo fizioloski sa rasprsivacem, i prsnem mu to ako bas nece slinica napolje , uzmem pa izvlacim usisivacem, mnogo je lakse izvuci nego onim rucnim. A i patronazna je jos prve nedelje savetovala da koristimo tu sa usisivacem.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 817
   RE: Čime čistite nosić?
11.7.2016 17:13:07   
Mariya
Voci,i ja preporučujem nosko za usisivač user posted image sjajno čisti nosić!
Ako se baš baš muči kad spava,uveče pred spavanje mu očistiš nosić, pa mu kapni samo kapljicu operila u nozdrvu. Od toga mu ama baš ništa neće biti,a nos će se otpušiti i spavaće mirnije.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 818
   RE: Čime čistite nosić?
14.7.2016 0:15:27   
Sanjalicaaa
Ika je dok smo bili na putu bas kasljao, toliko da je zvizdelo dok je disao. Odmah smo ga odveli lekaru cim je poceo da zvizdi, smirio me je i rekao da je od nosa. Dao nam je da koristimo neki sprej slican nasem fiziomeru, isto pakovanje, iste boje, samo drugi naziv. Isto 100% morska voda. I posle par dana smanjio se kasalj i prestao je skroz da kaslje. Tako da sam od sad verna Fiziomeru i nosku.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 819
   RE: Čime čistite nosić?
19.7.2016 4:43:13   
Visnjabg
Mame molim za pomoc. Moja beba ima skoro mesec ipo, ali je rodjen 5 nedelja ranije. Stalno mu krci u nosicu. Ja ga legnem na stranu, sipam fizioloski u gornji nozdrvu, podignem ga i potapkam po ledjima da izbaci sta moze a onda sterilnu gazu namotam kao mali fisek i tim ocistim nozdrvu. Onda isto tako drugu nozdrvu. Lepo mu tako ocistim,izbaci on fino, ali uvek ostaje jos. I patronazna i pedijatar su mi rekli da ne koristim jos pumpicu jer je mali ali se meni cini da ovo nije dovoljno samo fizioloski da tretiram. Molim za info kada ste pocele da koristite pumpicu vasim bebama?

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 820
   RE: Čime čistite nosić?
19.7.2016 6:41:28   
vocicana
Bez obzira na to sto pricaju, beba moze, slobodno, fizioloski sa nekim rasprsivacem, pusti neka sam povuce. Ja sam tako mom detetu cistila nosic, nema druge,tako kao ti, ali sam koristila aspirator, Prizmin, on nema neku specijalnu snagu da izvuce slince, ali bas zbog sluznice, probaj tako, ako imas noska, ukljuci usisivac, pa nemoj direktno u nozdrvu, malo ispod na jednu pa na drugu stranu. Mrzim te slince, jer ako se slivaju non stop, za cas upala uha. Uradi sve po osecaju Visnja, neces mu naskoditi, sve bebe defakto imaju taj problem.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Visnjabg)
Direktna veza do poruke: 821
   RE: Čime čistite nosić?
9.10.2016 22:10:10   
Maraj
L je imao one vodenaste slince i crveno grlo. Popio je antibiotik- 7 dana i sad su mu od antibiotika slinci onako gusci. Bas mu krce negde visoko u nosu. Cistim mu fiziomerom pa izvlacim noskom. Pluca me bole koliko vucem. I opet se cuje da krkljaju gore negde u nosu. Sta pogresno radim? Da l treba da ih izvlacim i prskam fiziomer sad kada su sazrele? Ima nedelju dana kako je završio sa antibiotikom al ovi slunci ne jenjavaju

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 822
   RE: Čime čistite nosić?
9.10.2016 22:22:57   
Animsaj9
Mi ovako cistimo.. Fiziološki rastvor 1,5ml u jednu pa u drugu nozdrvu, u koju nozdrvu sipas na taj bok okreni dete sacekas malo i izvuces noskom. i disemo lepo

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 823
   RE: Čime čistite nosić?
9.10.2016 22:23:18   
dunja RR
Maraj, a jel imao T? Jel su vam zato dali antibiotik?

I meni je S par dana imao slince, prvo vodenaste, pa zelene guste, i kašljao, sada iskašljava. Nije imao T, i išli smo u vrtić sve vreme. Prehladio se 2 dana pre vrtića, tj. prošlog petka, a sada u ponedeljak mu je bio prvi dan vrtića, i nisam htela da odlažem polazak, jer nema T, a i u vrtiću su rekli da nema potrebe, ako kija i kašlje bez T, da ga slobodno dovodimo.



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 824
   RE: Čime čistite nosić?
10.10.2016 7:14:47   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Animsaj9

Mi ovako cistimo.. Fiziološki rastvor 1,5ml u jednu pa u drugu nozdrvu, u koju nozdrvu sipas na taj bok okreni dete sacekas malo i izvuces noskom. i disemo lepo

1,5 ml je malo d bi se očistio nos. Po 5ml u svaku nozdrvu i to špricem. Što veći pritisak da bude.
Ako je dete okrenuto na levom boku, sipa se u desnu nozdrvu i obratno. Sipa se brzo fiziološki, pa se okrene na stomak.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  31 32 [33] 34 35   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here