|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
2.3.2010 19:42:49   
buhla
user posted image hvala vam drage moje... evo smirila sam se sad malo... cim pomislim na bolnicu krenu mi suze... cekam mamu da mi javi, kada radi druga dr, kod koje cu da nosim sve nalaze sto imam (i testa opterecenja i uz, ma sve naalize do sada sto sam radila)
ja cu psihicki odlepiti ako budem tamo morala da lezim... ja u kuci ne mogu da se smirim 24h, a kamoli tek u bolnici! user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
2.3.2010 20:46:05   
micketta
ne znam koje vise mrzim, da l' te lekare panicare ili one po kojima nista ne treba...
aj da si ti u nekom 7. mesecu pa i da te posalju malo u bolnicu, da prate, al' bre sta ima u 9. da te teraju tamo da lezis, nije mi jasno...
ti fino izbaci slatkise i te ostale stvari sto ti je rekla a isto ti kazem ko i ove druge zene, pitaj drugog lekara...
sve najbolje user posted image

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
5.3.2010 20:02:13   
Anoniman
Ja sam danas zakazala test za 29.03

Iskreno...nisam ni pitala dr zashto moram na taj test...mislim da nema indikacija... sve u svemu...verujem mojoj dr...i znam da me ne shalje za dzabe.... user posted image

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
11.3.2010 19:18:25   
New Mom
Nisam odredila, dr je smatrao da ne treba. OK, nalazi su mi uvek uredu i kilaža je za sada u granicama, ali s obzirom da u porodici po ženskoj liniji ima dijabetesa, a i keva mi je ima gestracijski u drugoj trudnoći (a sve to dr zna), ne znam da li sam trebala da insistiram...ili odradim na svoju ruku?user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
29.3.2010 13:29:45   
Anoniman
Radila sam danas OGTT (u 27-moj nedelji)

Rezultati su:

I - 3,4 mmol/l = 62
II - 6,4           =116
III - 5,0          =90
IV- 3,4            = 62

Prvo vadjenje je bilo u 8h, nakon kojeg samo pili rastvor glukoze... znachi II,III i IV rezultat su 1,2,3 sata nakon rastvora glukoze...
Na papiru mi pishe da je nalaz ogtt uredan. Jedino mi nije jasno shta znache te brojke posle znaka jednakosti.... tako mi pishe na rezultatu...user posted image



(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 105
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
29.3.2010 13:48:25   
Mishica 77
To su ti vrednosti glikemije u nekim drugim jedinicama, a ne u mmol/L, kako se kod nas najčešće izražava.
Totalno suvišno napisano.
Pozdrav, Smeshkice! user posted image Drago mi je da ti je rezultat dobar. Uživaj!


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
29.3.2010 13:55:31   
Anoniman
Aha....onda dobro...

Ma znala sam ja da mora da bude dobro...user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 107
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
29.3.2010 16:17:11   
Tara
Super Smeshki user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
8.4.2010 15:04:20   
Tara
Ja sam sada dosla iz labaratorije, i sad cekam rezultate ,
smorila sam se dok sam cekala da mi vade krv user posted image
i bila sam mnogooooo gladnaaaaaaaauser posted image
Posle sam se castila u Mc user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
14.4.2010 14:17:03   
marija32
I ja sam danas radila, provela 3h u bolnici , a na pola sata su mi vadili krv, i by the way, ono cudo od 100gr glukoze, nije uopste toliko odvratno koliko sam mislila da ce biti.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
15.4.2010 22:13:42   
Anoniman
Kako svugde drugachije rade.... kod nas vade krv na svaki sat vremena.... A da...ni meni taj rastvor nije bio toliko strashno odvratan...mogla sam ga popiti i bez limuna...user posted image

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
16.4.2010 12:46:56   
marija32
Meni  med. sestra nije dala da sipam limun, kaze da ne pokvari rezultatuser posted image
Meni su rezultati na granici- mada ko ce ga znati sta je granica, jer mi je tri dr reklo razlicitouser posted image , te sam na dijeti, isla sam danas i kupila aparat za kuvanje na pari, nema slatkisa, a ugljenih hidrata(koje takodje treba izbegavati) ima u svakom proizvodu, tako da nisam pametna...user posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
16.4.2010 13:15:44   
Anoniman
Kod nas trudnice smeju da nacede limun u taj rastvor, da bi ga lakshe popile...i da im ne bude muka.... ne moze da pokvari rezultat.... al dobro...meni nije ni trebao...user posted image

Meni su, kaze dr, odlichni rezultati.... i to shto mi je prvo i zadnje vadjenje krvi iste vrednosti....je dobar znak... tako da sam opushtena...i jedem sve.... al strepila sam kakvi tje biti rezultati...user posted image

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
16.4.2010 13:57:36   
marija32
Hvala Bogu da su ti rezultati ok. Meni u 0' je 4.4 dalje u 60' ide do 10h, a 180' mi je 6, nije mi se vratiouser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
16.4.2010 14:01:57   
Anoniman
I - 3,4 mmol/l = 62
II - 6,4 =116
III - 5,0 =90
IV- 3,4 = 62


Pa evo...ja sam pisala par postova vishlje.... prvo vadjenje 3,4 posle 60' 6,4 posle 180' 5,0 i 240' opet 3,4 kao na pochetku....

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 115
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
16.4.2010 14:29:49   
marija32
Tvoj rezultata je super, meni se ne vraca. Nema veze, sada dijeta i sve ce biti okuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
22.4.2010 14:28:31   
Santorini@
Doktor me je poslao u 27. nedelji da uradim taj test zato sto sam naglo pocela da se gojim...ali rekao mi je da radim sa 50 gr i samo sat vremena.Posto sam na poslu i ne secam se tacnih brojki,napisacu okvirno.
Ujutru sam imala 4.2,a posle sat vremena 7.3
Rekao mi je da je rezultat dobar ali da izbacim slatko i ugljene hidrate.
Sad sam u 29. nedelji trudnoce i imam 76 kg a pre sam imala 62 kg
Bas sam se dosta ugojila,a dijeta mi je tesko pala user posted image

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
22.4.2010 15:02:17   
Anoniman
Kakav je to napola uradjen test?

Mislim da je trebao ipak ceo test da se uradi... jer mozda tebi ostaje povishena glukoza...a to neznash jer ti je samo jednom vadjena krv....user posted image

(odgovor članu Santorini@)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
22.4.2010 18:46:24   
marija32
Da to je i meni jedan dr predlozio sa 50gr, tzv skrining test, i to bukvalno ovako: popiji 50g sa casom vode bilo kada, posle 1h otidji u laboratoriju i nemoj da im kazes da si pila to i javi mi rezultatuser posted image  Medjuti po savetu druge dr uradila sam klasican OGTT, kao sto kaze Smeskica, on je jedini merodavan.

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
22.4.2010 21:39:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marija32

Da to je i meni jedan dr predlozio sa 50gr, tzv skrining test, i to bukvalno ovako: popiji 50g sa casom vode bilo kada, posle 1h otidji u laboratoriju i nemoj da im kazes da si pila to i javi mi rezultatuser posted image  Medjuti po savetu druge dr uradila sam klasican OGTT, kao sto kaze Smeskica, on je jedini merodavan.


OMG user posted image Ovo je predlog jednog lekara user posted image

Postoji razlog zashto 12h pre ogtt nije dozvoljeno jesti...postoji razlog zashto se vadi krv i pre i posle tog rastvora glukoze.... To shto on ima vashu vrednost glukoze sa obichnog vadjenja krvi...ne vredi nishta...jer bi i taj rezultat mozda bio drugachiji, bolji ili gori da ste ga radili 2 sata pre ili 2 sata posle.... Mislim....alooooooo user posted image

Dobro si uradila shto si na kraju odradila redovan ogtt...pa bar znash pravi rezulat...i ako morash na dijetu...znash zashto....

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 120
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
22.4.2010 21:41:35   
marija32
Eee Smeskice i to je savet direktora porodilista jedne bolnice. user posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
22.4.2010 21:43:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marija32

Eee Smeskice i to je savet direktora porodilista jedne bolnice. user posted image


Bash uteshno user posted image

(odgovor članu marija32)
  Direktna veza do poruke: 122
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
24.4.2010 14:12:18   
Santorini@
Nazalost,u ovoj nasoj zemlji nista inje cudno...user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
24.4.2010 14:32:37   
Mishica 77

IZVORNA PORUKA: marija32

Da to je i meni jedan dr predlozio sa 50gr, tzv skrining test, i to bukvalno ovako: popiji 50g sa casom vode bilo kada, posle 1h otidji u laboratoriju i nemoj da im kazes da si pila to i javi mi rezultatuser posted image  Medjuti po savetu druge dr uradila sam klasican OGTT, kao sto kaze Smeskica, on je jedini merodavan.


Zaista ne mogu da verujem. Pa jel se on to zauser posted image bava?!
Dobro ga nisi poslušala, pametnice. user posted image
Uvek treba imati neku dozu sumnje i proveriti još negde.



_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Da li ste i u kom periodu trudnoće radil...
25.4.2010 0:20:38   
marija32
Devojke, citirala sam ga...na zalostuser posted image


_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here