|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Siofor
30.6.2013 22:26:34   
Anoniman
ako ga nije dugo koristio mozes da ga odneses na bazdarenje, cisto da proveris da li je ispravan. da se ne tripujes ako ti pokaze neke cudne vrednosti..

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 376
   RE: Siofor
4.7.2013 12:56:58   
Suncepravde
Drage moje, ja pijem siofor 500 mg vec mesec dana. Juce sam bila na kontroli kod endokrinologa i povecala  mi je dozu na 2 puta dnevno po 500 mg uz dijetu. Ono sto mene buni su pocetne vrednosti glukoze i insulina koje sam radila u laboratoriji nakon mesec dana terapije (glukoza je u granicama ali je bazni insulin nizak):
-glukoza 5.5 (3.33-6.10 mmol/l)
-insulin 3.5 (6.0 - 27.0 uIU/ml)
C-peptid 1.84 (0.9-7.1 ng/ml)

Inace juce je utvrdjeno da imam PCOS


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 377
   RE: Siofor
4.7.2013 15:48:13   
plačljiva
Drage moje ima li neka dijetu za Insulinsku rezistenciju ?user posted image

(odgovor članu Suncepravde)
Direktna veza do poruke: 378
   RE: Siofor
4.7.2013 16:14:33   
baby_blue
Ja nemam dijetu, ali mogu reci da mi je stanje mnogo bolje samo zahvaljujuci tome sto sam potpuno izbacila slatkise, jedem mnogo vise povrca i voca nego ranije i imam vise manjih obroka u toku dana. Cak ni beli hleb nisam izbacila (osim za rucak, nikad ga uz rucak nisam ni jela). Jedem normalna kuvana jela, mesa, ribu, pa ponekad i nesto iz pekare, ali redje i stanje mi je sasvim ok, uz lek koji pijem jednom dnevno, uz veceru.user posted image

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 379
   RE: Siofor
4.7.2013 18:17:02   
World

IZVORNA PORUKA: plačljiva

Drage moje ima li neka dijetu za Insulinsku rezistenciju ?user posted image

(


ja sam se drzala LCHF ishrane, ima tema pa pogledaj, ako ti odgovara..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 380
   RE: Siofor
29.7.2013 9:03:49   
baby_blue
Ko zna da mi protumaci ovaj nalaz? Ovo su vrednosti uz uzimanje Siofora od 1000 mg, jednom dnevno uz veceru, kako mi je doktorka prepisala zbog blage ins. rezistencije.

Dakle : glukoza pre opterecenja je 4,64, a ref. vrednosti su od 3,33 do 6,10 (za sva merenja pisu iste ref. vrednosti)
glukoza posle 60 min je 7,16,
glukoza posle 120 min. je 3,86.

insulin pre opterecenja je 2,8, a ref. vrednosti su od 6,0 do 27,0 (i ovde su sve ref. vr. iste, sto mi nije bas jasno, jer kako mogu da budu iste ref. vrednosti i pre i posle opterecenja)
insulin posle 60 min je 74,9
insulin posle 120 min je 26,6

A pre uzimanja Siofora, ne secam se tacnih vrednosti za sve, ali znam da mi je doktorka rekla da posle 60. minuta ne sme da predje 100 (a po ovoj tabeli ne sme da predje 27!), a meni je tad insulin posle 60. minuta bio 126, dakle malo je iskakao, zbog cega mi je i prepisan lek. E sad...nije mi jasno kako je ovde ta granica 27 (bar po ref. vrednostima ove laboratorije), a meni dr rekla tad, dok jos nisam uzimala lek, dakle kad e bio 126, da ne sme da bude veci od 100user posted image Inace, posle se normalno spusta, tako je i sada i pre uzimanja leka.

< Poruku je uredio baby_blue -- 29.7.2013 9:07:00 >

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 381
   RE: Siofor
29.7.2013 9:17:38   
little_one
Referentna vrijednost se odnosi na pocetni i cesto i na krajnji rezultat inzulina...tj nakon 120 minuta kada bi inzulin trebao da se vrati na pocetnu vrijednost, tj na vrijednost sa pocetnog vadjenja sto je idealno a ove izmedju vrijednosti se gledaju da se vidi kako se inzulin ponasa u toku ta 2 sata nakon jela....ovo nije los nalaz, ne znam kakav je bio ranije ali ovo je ok, nije idealan nalaz al jos uvijek ok jer se nalazi u ref. vrijednostima. Najbolje je da razgovaras sa svojom dr jer mislim da te ona dobro vodi!

(odgovor članu baby_blue)
Direktna veza do poruke: 382
   RE: Siofor
29.7.2013 9:30:48   
baby_blue
E hvala, tako sam i mislila. user posted image Ma i pre uzimanja leka je bio ok, i glukoza i insulin, osim sto je inulin posle tog 60. minuta bio malo povisen, a inace se vracao u normalu posle 120 minuta. Zato mi je i prepisan lek, pijem ga jedno 5,6 meseci vec, zbog planiranja trudnoce.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 383
   RE: Siofor
29.7.2013 10:01:12   
little_one
Ne znam da li imas i dijagnozu pcos pored te provjere inzulina....vidim da cesto dr daju siofor i kad nije inzulin pretjerano povisen da bi se osigurala kvaliteta jajne celije...izbaci proste ugljikohidrate i malo pazi na ishranu i vidim da se savjetuje i provjera vitamina d kad se planira trudnoca a postoji pcos pa mozes i to spomenuti svojoj dr...sretno i nadam se da ces brzo zatrudniti! Ja imam bebu od 10 mjeseci koja je dosla zahvaljujuci sioforu! user posted image

(odgovor članu baby_blue)
Direktna veza do poruke: 384
   RE: Siofor
29.7.2013 10:12:36   
baby_blue
Pa nemam bas pcos, hormoni su mi u redu, ali imam ciste...jer mi povremeno folikuli ne pucaju i nemam ovulacije. E sad da li je to tako svakog meseca ili ne, radim na tome da to utvrdimo. Iza mene je vec jedna vto, koja je bila uspela iz prve, ali se zavrsila pobacajem, a zato mi je kao i preporucena, jer mi ne pucaju folikuli. Inace, imam 28 god, a muz 32 i pre toga smo radili na bebi samo 4 meseca.

< Poruku je uredio baby_blue -- 29.7.2013 10:13:24 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 385
   RE: Siofor
8.9.2013 15:03:25   
vesna84
Drage moje, ja sam prvi put ovde... pa ne zamerite ako nesto pogresim ili ako sam na pogresnom mestu. user posted image
Prvi put se susrecem sa lekom SIOFOR. Doktorka mi ga je prepisala 1x850mg. Sprema me za inseminaciju.
Muci me to sto su meni rezultati svi ok,radila sam i HbA1C on mi je 4.6,sto je u granicama normale. Hormoni isto.
Vidim da je on za secer tj.insulin,regulaciju....
Evo iskreno da vam kazem --- nemam pojma zasto mi je dala njega da pijem! user posted image
Plasim se da nenapravim neki lom u organizmu....
Molim vas da mi makar malo pomognete...sa svojim iskustvima ili neko ko ga je vec pio a bio u istoj situaciji kao ja.
HVALA user posted image

< Poruku je uredio lesica RR -- 8.9.2013 20:24:37 >

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 386
   RE: Siofor
8.9.2013 15:09:56   
reve84
Vesna ja pijem glukofage to ti je isto samo proizvodjac drugi.
Ja ga jesam dobila da ga pijem zbog insulinske rezistencije ali je ta jako blaga IR dovodila da nemam ovulacije u ciklusima. U prvom mesecu koriscenja leka ja sam ostala u drugom stanju i to posle 3 godine pokusavanja, prirodno.
Ja ga pijem i sada u trudnoci tako da mislim da stvarno ne moze da ti skodi da pokusas u pokusajim za bebom.
Javice ti se vec jos koja devojka sa vise iskustva svakako!

PS Dobro nam dosla!

Pozz!

< Poruku je uredio lesica RR -- 8.9.2013 20:25:08 >


_____________________________

Posle kise dodje duga :))))

(odgovor članu vesna84)
Direktna veza do poruke: 387
   RE: Siofor
8.9.2013 16:47:45   
vesna84
Onda me nista ne kosta da probam... user posted image
mozda i nama upali...pa nas rode poset_e nakon dve godine user posted image
hvala na odgovoru.
volela bih i ostala iskustva da cujem i podelim svoja

user posted image

< Poruku je uredio lesica RR -- 8.9.2013 20:25:32 >

(odgovor članu reve84)
Direktna veza do poruke: 388
   RE: Siofor
8.9.2013 20:21:51   
little_one
Vesna dobrodosla na forum! Imas temu policisticni jajnici, ogtt i inzulin, kao i temu inzulinska rezistencija i tu imas dosta nas sa istim problemom koje smo lako rijesile problem. Ne brini nista, poslusaj svoju dr i vjerujem da ce uskoro beba i kod vas. Srecno!

Evo ja sam trudna po drugi put uz pomoc siofora tako da ne gubi nadu!

< Poruku je uredio lesica RR -- 8.9.2013 20:25:59 >

(odgovor članu vesna84)
Direktna veza do poruke: 389
   RE: Siofor
8.9.2013 20:26:51   
lesica
Vesna84, molim Vas obratite pažnju i ne menjajte naziv teme.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 390
   RE: Siofor
10.11.2013 11:25:56   
glukica
Imam pitanje za vas,koliko je vremena potrebno da se pije metformin da bi se ciklusi regulisali? posto ja bez terapije nemam nikako cikluse... sad sam na terpiji vec 3 nedelje...

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 391
   RE: Siofor
10.11.2013 11:30:10   
dunja RR
Nisam sigurna glukice za cikluse, ali znam da je dejstvo leka na ovulacije najbolje posle 3 meseca uzimanja leka. Ali to ne znači da do trudnoće ne može da dođe ranije, znam da je ovde na Ringeraji bilo slučajeva i posle mesec dana uzimanja leka.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 392
   RE: Siofor
10.11.2013 12:04:19   
glukica
Ja imam i sindrom policisticnih jajnika i izrazenu insulinsku rezistenciju.Od 22 god sam uzimala siofor jedno 5 god.imala sam cikluse redovne od njega..(mada tada nisam razmisljala ni o ovulaciji ni bebi) pa sam prekinula sa njim kad sam se preselila u Nemacku,pre 2 godine,ovde mi je ginekolog dao anti bebi pilule,god dana.Nakon toga od februara ove godine sam pokusavala sa akupunkturom i cajevima da regulisem ciklus,ali bezuspesno .. :( i sad sad kod jedne dr endokrinologa,dobila sam metformin 3X500 dnevno i uzimam jos za stitnu jednu tabletu ujutru.. znaci u februarau sam imala ciklus,pa nakon toga izazvan ciklus duphastonom 4.oktobra..i sad evo 3 nedelje na metforminu i u vreme kada sam trebala da dobijem uzasno me stomak boleo i mislila sam dobicu ali evo sad me sve manje boli i nista se ne desava... Izvinite na dugom postu,ali mozda se jave zene da mi malo pojasne jer vec paranosiem..nemam ciklus bez lekova, a ni sa lekovima ,bas ludim ... user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 393
   RE: Siofor
11.11.2013 18:22:39   
hanka
Uh pa to je bas velika pauza izmedju ciklusa,mislim da tu nesto drugo nije u redu.Jesi li isla na uz da vidis kakvo je stanje

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 394
   RE: Siofor
11.11.2013 18:30:26   
glukica
sve je u redu isla sam pre mesec dana mozda,cak ni ciste vise nemam na jajnicima.. na koju pauzu mislis ? jer ajde sto ne dobijam bez metformina,ali sad sam u panici zasto i sa njim ne dobijam? i to mi je najogre to bolovi u stomaku kao da cu da dobijem i trajalo je par dana i evo sad nista,sve me proslo,a menstruacije nigde... zato pitam jel se to jos nekom desavalo sa sioforom? mislim mozda jos vremena treba da prodje? nemam ppjma vise sta da mislim... :(

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 395
   RE: Siofor
11.11.2013 18:40:49   
hanka
Ako sam te ja dobro razumela ti si imala ciklus februara pa oktobra ili si imala i izmedju tog perioda?Meni je recimo u odnosu na zadnja tri siofor pomerio ciklus za 8 dana

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 396
   RE: Siofor
11.11.2013 19:30:57   
glukica
A kako ti se pomerio ciklus? Da ja sam imala u februaru(tad prvi put posle kontraceptiva) onda sam bila bez terapije do sada,tj. do pre 3 nedelje od kad uzimam metformin.. a taj ciklus u oktobru mi je bio izazvan duphastonom ,dr mi je prepisala da bi mogla da radim hormosnke analize i da bi mi izazvao ciklus... i sad trebalo je oko 4.nov da dobijem,kazem imala sam simtopme tih dana bas izrazene bolove u stomaku i sad nista...ni simtopma ni ciklusa.. :( ne znam ,da li mozda treba vise vremena da prodje da bi poceo da deluje? ili ne deluje na mene vise taj lek? user posted image

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 397
   RE: Siofor
4.12.2013 11:08:21   
glukica
Zasto nema nikoga na ovoj temi?user posted image osecam se kao da sama sebi pisem user posted image mesec i po dana kako sam na metforminu,i nema ciklusa .. osim svih simptoma u vreme ocekivanog ciklusa,i nista.. volela bih da cujem kako je kod drugih zena delovao metformin? kada vam se ciklus vratio u normalu? sve vas puno user posted image

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 398
   RE: Siofor
4.12.2013 11:25:15   
little_one
Glukice meni se ciklus na sioforu vratio nakon mjesec dana tacno od uzimanja prve tablete, to je bilo prvi put, a sad nakon dojenja nakon 15 dana od prve tablete...e sad, jako je bitno pored siofora regulisati i ishranu, inace nema najcesce ucinka....znaci izbaciti hljeb i sve proste ugljikohidrate, secere...

(odgovor članu glukica)
Direktna veza do poruke: 399
   RE: Siofor
4.12.2013 11:29:55   
Jole84
LO sve zaboravim da te pitam kad ti izbacili siofor? Meni u 16 nedelji.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  14 15 [16] 17 18   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here